Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi vaaan???

Mostmáunom
Létrehozva: 2014. szeptember 11. 18:25
"Fizetőssé tenné csatornáit 2015 januárjától a két országos kereskedelmi televízió, az RTL Klub és a TV2, ami a gyakorlatban azt jelentené, hogy pénzt kérne a kábeltévé-szolgáltatóktól a tartalomterjesztésért – írja a Napi Gazdaság. Az összeg havonta háztartásonként háromszáz forint körül mozogna.

Ezt a kábelszolgáltatók túlzottnak tartják, amelynek egyenes következménye lenne a lakosság által fizetett előfizetői díjak emelkedése. Véleményük szerint ez szembe menne az évek óta tartó trenddel, vagyis a szolgáltatási díjak fokozatos csökkenésével. A kormány eközben annak lehetőségét vizsgálja, hogy a műsorszolgáltatóknak a digitális átállás után, a jövő év elejétől se kelljen fizetniük a két országos televízió tartalmaiért – erősítették meg a Magyar Hírlap értesülését szakmai körökben a Napi Gazdaságnak.


A két országos televízió már évek óta azt tervezi, hogy a digitális átállás után pénzt kér a műsorterjesztésért, először 2006-ban merült fel a díjszedés. Ez a szándékuk tovább erősödött a gazdasági válságot, a reklámbevételek csökkenését követően - írják. A nagy médiacégeket, főleg az RTL Klubot durván sújtó új reklámadóról a kormányközeli lap nem beszél, de az is evidens módon nyomós ok lehet.


Jelenleg az egyik konstrukcióban az Antenna Hungária Zrt. és a TV2, valamint az RTL Klub  közötti hosszú távú, 2020-ig szóló szerződésalapján a tartalomszolgáltatók egy meghatározott összeget fizetnek az AH-nak. Így a nézők a MindigTV szolgáltatás keretében ingyen jutnak ezekhez a tartalmakhoz. A másik konstrukcióban általában a kábeltévé-társaságok fizetnek a tartalom szállítójának, amelyet aztán eljuttatnak a nézőkhöz, akiktől havi díjat szednek be. A TV2 és az RTL Klub eddig nem kapott pénzt, most ezen akarnak változtatni.


A TV2 arról tájékoztatta a Napi Gazdaságot, hogy 2015. január 1-jétől kér díjat a műsorterjesztésért. Tervei szerint még szeptemberben kikerülhet a honlapjukra az új keretfeltételeket rögzítő dokumentum.


Jövő év január 1-jétől, ahogy az összes többi csatorna Magyarországon, az RTL Klub is programdíjat kér majd műsoráért – közölte a cég a NAPI Gazdasággal. A tárgyalási folyamataik azonban üzleti titkot képeznek."

Mármint, hogy ezért a sz@r, nézhetetlen reklámhalomért még fizessünk is??? Piros hó és társai...

  1. 2014. szeptember 12. 16:0214.
    Illetve egy friss infó a témához:

    http://hvg.hu/itthon/20140912_Az_RTL_Klub_es_a_T V2_a_rezsihaboru_uj_cel

    "Megtiltaná Lázár János, hogy a két nagy kereskedelmi tévétársaság pénzt kérhessen a kábelszolgáltatóktól az RTL Klubért és a TV2-ért – legalább is átmenetileg."

    "A jövőben a kormány szabja meg, hogy a nagy nézettségű tévék milyen díjakat kérhetnek a műsorszórásért – derül ki a parlamentnek benyújtott törvénytervezetből."

    Egyébként szerintem ez még undorítóbb húzás, mint az, hogy a két csatorna pénzt kérne. 
    előzmény:
    Mostmáunom (1)
    2014-09-11  18:25
  2. 2014. szeptember 12. 15:5813.
    Minden tv csatorna jelenleg fizetős, kivéve a közszolgálati csatornákat (azt az adónkból fizetjük) valamint az RTL klub és a Tv2 az, ami ingyen van. Minden másért fizetnie kell a kábel tv szolgáltatóknak, így az előfizetőknek is. Az a nem mindegy, hogy mennyit. 

    Az HBO-n nincsenek reklámok, emiatt olyan drága és emiatt nincs benne egy alapcsomagban sem, hanem külön kell rá előfizetni. 
    előzmény:
    Ha-hópihe (12)
    2014-09-12  11:51
  3. 2014. szeptember 12. 11:5112.
    Nekem ezzel csak akkor van bajom, ha kötelezővé teszik az előfizetést (azt hiszem, mostanság nem nagyon lehet lemondani róla, mert szinte az összes konstrukcióban benne vannak). Ha úgy csinálják, mint az HBO, hogy ha előfizetek, akkor nézhetem, ha nem fizetek elő, akkor nem, akkor csináljanak amit akarnak, köszi, de lemondok róla. Megjegyzem ezt a lehetőséget akkor is bevezethetnék, ha nem teszik fizetőssé. Én szívesen leszedném a kínálatunkról :-)
  4. 2014. szeptember 11. 21:4611.
    Azért nem kell félteni a kábel tv szolgáltatókat sem. Nem feltétlenül fognak azért emelni a havidíjon, mert a két nagy ker.csat. pénzt akar.

    Akkor egyszerűen előveszik azt az ütőkártyát, hogy ok, akkor fizetünk nektek, de akkor az alcsatornáitok (sup.tv2, rtl2, rtl+ stb) csak a legmagasabb csomagban lesznek elérhetőek.

    A csatiknak az a céljuk, hogy a legkisebb csomagban igénybe lehessen venni őket, így jutnak el minél több nézőhöz.

    Ez után majd számolgathat a Tv2 és az RTL Klub, hogy melyik éri meg jobban.
    előzmény:
    Mostmáunom (1)
    2014-09-11  18:25
  5. 2014. szeptember 11. 21:1510.
    Már miért kéne kidobnod??
    Nem tudod képernyőként használni??
    filmet nézel rajta... dvd?  vagy szgről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_193962 (9)
    2014-09-11  21:12
  6. Torolt_felhasznalo_193962
    Torolt_felhasznalo_193962
    2014. szeptember 11. 21:129.
    Épp most készülök az egész tévéelőfizetést lemondani, minden csatorna minden műsora olyan sz@r, hogy sose nézem. Eddig megnéztem minden nap a híradót, semmi mást, a reklámokat sem - évek óta a tévéhíradó is nézhetetlen.
    Lehet, hogy a készüléket is kidobom, virágokat teszek a helyére.
  7. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. szeptember 11. 19:598.
    Sajnos nem a fogyasztó állítja össze a programcsomagot. Ezek a csodálatos csatornák meg ha jól tudom, minden csomagban benne vannak.
    Az lenne ám a szép, ha megoldható lenne egy-egy saját programcsomag összeállítása...na jó, felébredek.
    Így sajna csak annyit tehetünk, hogy nem nézzük bár fizetni ugyanúgy fizetnünk kell érte

    előzmény:
    terdszelikatica (3)
    2014-09-11  19:01
  8. 2014. szeptember 11. 19:397.
    Persze, megkongatták már párszor a vészharangot, aztán mégsem merték bevezetni. Szerintem most sem fogják. Már ha meg akarják tartani a nézőiket. Most sem könnyű a sok zagyvalék miatt, de ha emelnek, még nehezebb lenne.
    Ez olyan, mint a bankok esetében is, hogy tavaly, mikor bevezették ugyebár a tranzakciós díjat, azt a bank rád lőcsölte, mert ugye tőle is beszedi az állam. Na mármost a kp. felvételi díj 150 ezerig ingyenes, de a többi utalásért, stb-ért fizetni kell. Nekem olyan szerencsém van, hogy a bankom ezt március óta lenyeli. Ugyanis figyelem a bankneten, hogy azóta nem vonnak semmilyen díjat. Tehát utalás, inkasszó, számlavezetési díj, semmi nincs. Csak akkor fizetek, ha 150 ezer forint fölött veszek ki pénzt. De egy vezércsellel ezt is meg tudom oldani. Nyilván a bank sem az én két szép szememért nyeli le a költséget, hanem azért, mert tudják, hogy piac van, és az ügyfél elmegy máshova. Okosak, mert engem így megtartottak.
    előzmény:
    kivi39 (5)
    2014-09-11  19:05
  9. 2014. szeptember 11. 19:076.
    ja.. tervezték.. de aztán mégsem lett.


    előzmény:
    kivi39 (5)
    2014-09-11  19:05
  10. 2014. szeptember 11. 19:055.
    A cikk szerint már 2006-ban is tervezték, akkor még nem volt reklámadó. Én még nem láttam olyan csomagot (de lehet, hogy ezek után lesz), amiben ne lenne benne ez a két csatorna. Tehát ha nem is nézed, attól még van.
    előzmény:
    Lillaréka (2)
    2014-09-11  18:58
  11. 2014. szeptember 11. 19:044.

    Nos.. úgy szokott lenni, hogy az alapcsomagban van a 3-4 car.. lehet már több.


    A közepesben  még pár car.. és  ezek mindegyikben benne vannak... 


     


    a legnagyobb csomagot vagy kénytelen fizetni, ha mást is szeretnél nézni nem csak cart.

    előzmény:
    terdszelikatica (3)
    2014-09-11  19:01
  12. 2014. szeptember 11. 19:013.
    Nincs olyan csomag amiben ezek az altalad szarnak nevezett csatornak nincsenek ? Olyat kell rendelni ! Minden szarert valoban felesleges fizetni !
    előzmény:
    Mostmáunom (1)
    2014-09-11  18:25
  13. 2014. szeptember 11. 18:582.
    Nesze Neked reklámadó és az, hogy nem Te a fogyasztó fizeted majd ki a  végén

    Amugy..  mondta neked valaki, hogy nézned kell eme két csatornát?? 
    előzmény:
    Mostmáunom (1)
    2014-09-11  18:25

Címlap

top