Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bölcsödei beiratás

Momocska
Létrehozva: 2014. július 25. 16:29
Sziasztok!


 A lányomat szeretném bölcsibe iratni, voltam is egyet megnézni, de ott azt mondták kötelezően szeptembertől veszik fel, hiába csak decemberben tölti be a két évet. Év közben nem lehet már beiratnom, akkor meg kell várnom a következő évet azt mondták. Tudtommal bármikor be lehet iratni a gyermeket, mert mi van pl. ha másik kerületbe költözünk?? Nekem csak decemberben jár le a GYED-em és addig itthon maradtam volna vele.... de így mehetek visszadolgozni, ha nem engedik az év közbeni beiratást. Most akkor hogy van ez? Bölcsödénként változik?? Meg mondta az intézményvezető, hogy akkor már nem fog járni a GYED! Pedig én ugy tudom, ha idő előtt megyek vissza dolgozni, akkor jár a GYED extra és a munkabér is!
  1. 2014. július 26. 19:379.
    Igen, arra. :) Még 2012-ben megigenyeltem, de amikor idén visszamentem dolgozni már nem kellett igenyelnem a továbbfolyósítását.
    előzmény:
    kicsivagyokszékreállok (8)
    2014-07-26  14:57
  2. 2014. július 26. 14:578.
    vagy arra gondolsz, hogyha munkát vállal, akkor továbbra is ugyanúgy kapja tovább a gyedet?
    előzmény:
    kicsivagyokszékreállok (7)
    2014-07-26  14:56
  3. 2014. július 26. 14:567.
    a gyed nem jár automatikusan, csak legfeljebb azt nem te igényelted meg  
    előzmény:
    Avee (3)
    2014-07-25  20:47
  4. 2014. július 26. 14:546.
    szia!


    jár a gyed és később a gyes is a munkabéred felett, már mindenféle korlátozás nélkül dolgozhatsz ott és annyit, amennyit szeretnél/kell, ha a gyerkőc elmúlt 1 éves


    az hogy a bölcsi intézményvezetője ezt nem tudja, az nagyon gáz 


    más bölcsi nem jön szóba, ahol nem lenne gond a decemberi kezdés?
    előzmény:
    Momocska (1)
    2014-07-25  16:29
  5. 2014. július 25. 22:015.
    Nem tudom,hogy ez hol történt,de nálunk ( XXI. ) ez ugy müködött, hogy májusban leadtam a jelentkezési lapot amire megjelöltem a bölcsödei kezdés idöpontját és a bölcsit is ahova szeretném beadni. Itt 4 bölcsi közül lehet választani.


    Május: jelentkezés
    Julius eleje: Érdeklödés ( felvették )
    Augusztus eleje: Határozat átvétele


    Onnan egyenes ut a bölcsibe és ott megmondják a további teendöket. 


    A Gyed-Extra szabályait sajnos sok bölcsibe nem ugy értelmezik ahogy kellenne nagyon helytelenül sajnos.


    Ha megy bölcsibe akkor ugyanugy van a gyed majd 2 éves kortól a gyes is és a fizetésedet is megkapod természetesen. Nincs idökorlát a gyes ideje alatt sem. 
    előzmény:
    Momocska (1)
    2014-07-25  16:29
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. július 25. 21:564.
    Első kérdés: melyik kerületben laksz?


    Amúgy bármikor lehet bölcsit kezdeni, nincs sem korhoz, sem hónaphoz kötve. Én a 4.-ben és a 13.-ban is próbálkoztam és 13-14 hónaposan mindkét helyre szónálkül felvették.
    Fiam 14 hónapos volt tavaly márciusban és simán felvették. 
    Ami fontos, hogy ne baszakodj, hova kerül. (oké, ha baromira kiesik nem jó)
    Ha a kerület felajánl 1-2 bölcsit, akkor tessék elfogani. Ilyen esetben, nincs olyan, hogy majd a körzetesbe. Ha még viszonylag közel ven a felajánlott bölcsi, akkor oda be is írathatod!!
    előzmény:
    Momocska (1)
    2014-07-25  16:29
  7. 2014. július 25. 20:473.
    Szerintem mindenütt ez a helyett. Talan a beszoktatassal tudsz picit csusztatni. Egyszerre általaban 2 gyereket szoktatnak be, és így az utolsók akar októberig is varakozhatnak. (gyedet kapsz automatikusan, én is kapok. Gyest igenyelni kell majd.
    )
    előzmény:
    Momocska (1)
    2014-07-25  16:29
  8. 2014. július 25. 19:192.
    Beirathatod a lányodat, de felvenni csak akkor fogják, ha van hely.
    Felveteheted a gyed extrát, a munkabéred, meg bármit, de a gyereked elhelyezést neked kell megoldanod.
    Igénybe vehetsz magánbölcsit is.
    előzmény:
    Momocska (1)
    2014-07-25  16:29

Címlap

top