Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiscicank halott

Beatrix76
Létrehozva: 2014. július 21. 00:15
Sziasztok!


Haromhetes,talált pici cicank,akit napokig fecskendovel taplaltunk speciális cicatapszerrel,ma délután nagyon hirtelen meghalt.


Bár csak napok óta szerethettuk és gondozhattuk a kis csoppseget,mégis olyannyira szivunkhoz nőtt,hogy nagyon megviselt minket az elvesztése.
Vigasztalt az orvoscsoport az allatkorhazban,hogy ez sajnos gyakran előfordul ilyen picik esetén és szépen gondoztuk. Ezt tudom,mégis nagyon hiányzik.
Gyerekeim sírva aludtak el a kis plussparnajaval,amit vettünk neki.


Meg nem vesztettünk el kisallatot.
Tanacsot szeretnék kérni toletek,hogyan konnyithetnem meg a gyászt és hogyan kezelhetem a gyerekek fájdalmat -  az enyémet is.


Az is sokat segitene,ha megosztanatok sajat torteneteiteket allataitokkal kapcsolatban,aki már vesztett el kedvencet és hogy ezt hogyan kezelte.


Köszönöm.
  1. 2014. július 27. 21:3328.
    Az egyik cicamat 18 eves koraban kellett elaltatni, nagyon oreg volt mar, a veseje is leallt mar. Szinte vele nottem fel, nem volt egyzseru utana az elet, de ott volt a masik cicam, aki sok oromet adott, ez az egy vigaszom volt. Ez a masik cicam kobor cica volt, kb fel eves lehetett mikor talaltuk, elso latasra szerelem volt kozottunk. Olyan szinten egy hullamhosszon voltunk, h azt leirni sem lehet. Aztan kb 7 eves volt, mikor kiderult, h leukozisban szenved, havonta vettuk neki a 10e forintos gyogyszert, amivel egy evig kordaban tartottuk a betegseget, de aztan par het alatt teljesen leromlott az allapota. El kellett altatni. A fajdalmamrol annyit, h meg honapokra ra is uvoltve ebredtem ejszaka. Sajnos ez nem tulzas.
    Annyit tudok mondani, h az ido mindent meggyogyit.
    Reszvetem a pici cica miatt.
  2. 2014. július 27. 07:4427.
    Igy van, en is igy erzem Vilma kutyammal kapcsolatban
    előzmény:
    Zsánna (21)
    2014-07-22  18:03
  3. 2014. július 27. 07:4326.
    En imadom az allataimat de amelyik beteg vagy szenved es nem jok a kilatasai azt mi is elaltatjuk vagy volt mar olyan (nyuszi eseteben) hogy a ferjem vetett veget az eletenek mert nagyon szenvedett.

    en nem tudnam megtenni de ha szukseges akkor allatorvossal megtesszuk.

    de szerencsere nagyon ritkan fordult elo, talan 3 -4 esetben a 11 ev alatt.

    a kutyaink es a cicak azok el lettek altatva egy kivetellel mindegyik majd 20 evet elt koztunk.
    előzmény:
    cabron (20)
    2014-07-22  10:27
  4. 2014. július 27. 07:4025.
    Nagyon orulok hogy megerkezett az uj kis csaladtag hozzatok, kivanom legyen nagyon sok oromotok egymasban

    Latod az a picurka cica kuldott egy kis utodot maga helyett hogy megvigasztalja az elvesztese miatt szomorkodo csaladotokat
    előzmény:
    Beatrix76 (23)
    2014-07-22  23:24
  5. 2014. július 22. 23:4424.
    Titkon reméltem, hogy ezt írod!
    Nagyon örülök, mert egy szép kis macsek szerető otthonra lelt!
    Azért a nevét még elárulod majd?
    Köszi, hogy megírtad, jó pihenést! szép álmokat!
    előzmény:
    Beatrix76 (23)
    2014-07-22  23:24
  6. 2014. július 22. 23:2423.
    Sziasztok!
    Mindannyiotoknak nagyon köszönöm a lelki támogatást és a tanacsokat.
    Nagyon kedves tőletek,hogy időt szantatok arra,hogy engem itt vadidegenkent lelkileg patyolgattatok.
    Ez mar sokat segített!
    Örömmel olvastam, hogy nem csak én veszem a szivemre így egy állat sorsát.
    Szerintem nagyon értékes eemberi tulajdonság az állatok és a természet szeretete,megóvása.


    Kedves Zsanna!
    Köszönöm,hogy külön gondoltál ránk...
    Sikerült elinteznunk a kiscicat!
    Itt van nálunk,békésen alszik és gyönyörű. Szebb,mint a fotokon,virgonc,élénk,kedves cica.
    A gyerekek nagyon örülnek neki,talán most először látom őket igazán felszabadultnak napok óta.
    Nagyon kedves és segitokesz volt a Gazdikereso című topicot indító hölgy.
    De ezt abban a topicban írom le,talán meg masok is olvassak.


    Szeretném,ha majd ti is elolvasnatok,milyen értékes emberek élnek közöttünk!


    Talán kkésőbb meg lesz kapacitasom odairni,meg hazimunka vár ram. Teregetes,mosogatas,az esti jogam :)
    Ha nem ma,holnap mindenképp megirom!


    Jó ejszakat! 
    előzmény:
    Beatrix76 (1)
    2014-07-21  00:15
  7. 2014. július 22. 18:1622.
    Szia, Beatrix, mi újság cicamica fronton?:))
    Remélem a legjobbakat! - talán már haza is vittétek a kis macsekot?
    Kíváncsi vagyok, milyen nevet választanak neki a srácok?!

    Remélem, kicsit megnyugodtak a gyerekek, bár ezt talán majd csak az új kis jövevénnyel való törődés tudja csak háttérbe szorítani.
    Leírni is borzalom, lassan 2 éve, hogy elveszítettem a szemem fényét,(kutyus) és hiába van a két kicsi, elviselhetetlen a hiánya:( - szavak sem kellettek, hogy értsük egymást.Egyszeri, megismételhetetlen lelki szimbiózis egy kis állattal.(60kg)

    Ha van időd, kérlek írd meg, hol tart a macsekkolás?:)
    előzmény:
    Beatrix76 (13)
    2014-07-22  02:14
  8. 2014. július 22. 18:0321.
    Van amelyik elvesztése évek múlva is elviselhetetlen hiány, pótolhatatlan:(
    előzmény:
    Amarynda (18)
    2014-07-22  10:03
  9. 2014. július 22. 10:2720.
    Mert velük többet foglalkozol/foglalkoztál.
    Én az állatokkal vagyok így és bizony a mi esetünkben olyan is előfordult már és elő is fog, hogy mi vetünk véget egy újszülöt, vagy kicsiny állat életének. Mert olyanok a körülmények (nem életképes, beteg, sérült stb...).
    előzmény:
    Beatrix76 (16)
    2014-07-22  02:47
  10. 2014. július 22. 10:0919.
    Az a cica amit itt lattok a kepen most 8 eves. en neveltem fel cumisuvegbol Wiskas tejjel 12 naposan kaptam mert a mama elrejtette egy bokor ala es mivel a kistestvereit elpusztitottak nem volt biztos hogy  a mama visszamegy hozza.

    o  most 8,5 kg, ivartalanitott fiucica imadnivalo

    Meg valamit tudnek tanacsolni: en kertes hazban illetve farmon elek, es axz utobbi 35 evben mindig kertes hazban laktam de mindig benti cicam van volt es lesz is.

    ennek koszonheto hogy a regi cicank is 18 evet elt velunk jo egeszsegben gond nelkul.

    az allatorvosok is egyetertenek vele hogy a benti cicak sokkal hosszabb eletuek es vedettebbek. en mindenkinek azt ajanlom tartson benti cicat es ivartalanitsa amint eleri a cica a megfelelo sulyt. az enyem 3 honaposan lett kivagatva es ennek koszonhetoen nem jelol es a vizelete is szinte szagtalan. ha tul sokaig varnak fiu cica eseten akkor a jeloles megmarad, a lany meg mar 6 honaposan ivarerett.
  11. 2014. július 22. 10:0318.
    Igen en is ezt szoktam gondolni amikor egy uj kis kedvenc erkezik, hogy  o jott az eltavozott helyett.
    előzmény:
    Zsánna (9)
    2014-07-21  11:11
  12. 2014. július 22. 09:5817.
    Szia!
    Nagyon nagyon sajnalom hogy elveszitettetek a kiscicat, teljesen egyutt erzek veletek. nekem 35 eve mindig vannak allataim es minden allat elveszitese egy erzelmi katasztrofa.

    en azt tudom tanacsolni hogy gyaszoljatok meg , temessetek el szegenyket , ha lehet en pl. egy kis bokrot vagy facskat szoktam ultetni az eltavozott allatkank emlekere, benne el majd tovabb a lelke. Nem baj ha a gyerekek megsiratjak, meseld el nekik hogy a picike tul koran elkerult a mamajatol es gyenge volt ugyanugy mint a kisbabak akik koran szuletnek. Azt is mondd el nekik hogy ti mindent megtettetek es a pici ugy ment el hogy szeretet , biztonsag vette korul, elaludt mert elfaradt a kis teste. Atment a szivarvanyhidon ahol a sok kis allat varja akik elmentek innet. Ott ok mindannyian egyutt jatszanak , boldogok sok kis baratjuk van, es soha semmifele fajdalom nem eri oket, mert angyalkak vigyaznak rajuk orokre. Es azt is jo ha tudjak hogy a kicsi cica nem akarja hogy ok sokaig sirjanak es legyenek szomoruak, gondoljanak a kedves emlekekre , es simogassak meg neha a parnajat ami az ove volt.

    Nagyon tud fajni az elveszitesuk akarmennyi idosek az allataink, majd esetleg kesobb eljon az ido amikor egy ujabb kis joveveny erkezik a helyere, aki mas lesz es nem potolja ot de sok oromet es kedvesseget hoz majd ujbol az eletetekbe.
    előzmény:
    Beatrix76 (1)
    2014-07-21  00:15
  13. 2014. július 22. 02:4716.
    Akkor ti sem "usztatok meg"...


    A halál az egyedüli biztos,minden élet velejaroja,valóban.
    Én eddig az emberek halalahoz tudtam némileg hozzaszokni,ha mondhatom így.  Apám kivételével sajnos az osszes,szeretett csaladtagomat kamaszkent és fiatal felnőttként veszitettem el. Nagyon nehéz volt,de mára már jól vagyok,sikerült ezt talán feldolgoznom.
    Hosszú ideig önkéntesként dolgoztam egy izraeli idosotthonban,ahol szinte ketnaponta veszítettünk el egy idős bácsit,nénit.
    Ott ezen hamar túl kellett lépni,meg ha egy ápolt különösen is a szivunkhoz nőtt. Mert vartak a tobbiek.
    Tobbuknek sajnos csak mi voltunk,család,gyerek nem,senki. Lévén holokauszt-túlélők,többen az akkor elszenvedett megprobaltatasok miatt nem voltak képesek gyermeket kihordani,vállalni.
    Nem volt könnyű.


    Most mégis nagyobb vesztesegnek elem meg ezt a kis volt életet.
    O meg annyira fiatal volt,sok boldogsagot és örömet adhatott volna számunkra es fordítva szintén.
    Számomra könnyebb elfogadni,lezárni egy elmulo,hosszú élet végét.
    előzmény:
    cabron (12)
    2014-07-21  12:16
  14. 2014. július 22. 02:2915.
    Nem lehetett könnyű nektek sem...


    Köszönöm az infót,esetleg érdekel.
    Már felvettük egymással a kapcsolatot!
    előzmény:
    Ha-hópihe (11)
    2014-07-21  11:53
  15. 2014. július 22. 02:2614.
    Köszönöm szépen a tanacsodat. Éppen ezt fontolgatom.
    Azt is köszönöm,hogy megosztottad velünk a torteneteidet.


    Sajnálom,szegények!
    Az állandó etetes tényleg nagyon szoros szálat épít ki,maximálisan megértem a férjed álláspontjat.
    Idősebb állatot meg nyilván aazért gyaszolunk annyira,mert az idő osszekovacsol.
    A lenyeg,hogy most kölcsönösen boldogok vagytok a cicakkal!
    előzmény:
    ardian (10)
    2014-07-21  11:49
  16. 2014. július 22. 02:1413.
    Szia,köszönöm,hogy írtál!
    Közben egymásra találtunk a cicas hölggyel,holnap keresem öt és meglátjuk. Gyönyörű kis cicanak tűnik a fotók alapján.


    Kisfiam pár óránként elmondja,hogy "anya,mennyunk a kiscicaert,szeretem!!!"...
    Kislányom meg nagyfiam már nem sirnak,de letargiasak pár óránként,ha eszükbe jut.


    Nagyon szeretjük a kutyusokat is.
    Egyelőre viszont egy nem túl tágas belvárosi lakasban lakunk a gyerekeim iskolai és egyebek közelsége miatt (no meg gyűjtés van hazikora alomhelyen,így meg maradunk pár évig).
    Így ide kutyust nem hoznek semmiképpen. Egy apro szobakutya persze elférne,de őszintén megmondom,nem a mi stilusaink.
    A kutya legyen normális formájú és középméretű vagy nagytestu,valódi kutyás kutya (spaniel meg kutyusos,aranyos és meretben és habitusban csak ekkora és tole nagyobb,értelmes kutyákat preferalom).
    Így ez most sztorno...


    Egy szűk éve vettünk nekik egy kis törpe,csikoshorcsog párt.
    Nagyon aranyosak,kézhez szokottak,de megis kicsit maguknak valók. Mégiscsak kis rágcsálók,nem viselnek szívesen az örökös tutujgatast. Meg egy jó másfél évig élnek.


    Egyébként jól esett,hogy írtál,köszönöm a tanacsaidat!
    Szép álmokat neked!
    előzmény:
    Zsánna (9)
    2014-07-21  11:11
  17. 2014. július 21. 12:1612.
    Egyszer én is megpróbálkoztam ilyennel, amikor beköltöztünk és volt még feltáratlan terület az udvarban, használaton kívüli ólak, stb, ahol is találtunk egy cicát 3 kiskölyökkel.
    Békén is hagytuk őket, néha mesziről rájuknéztünk, nagyon cukik voltak. Egy pár nap múlva nagy nyivákolást hallottunk, figyelgettük és rájöttünk, hogy az anyacica eltűnhetett, mert a macsekok nagyon nyávogtak és elég szar álapotban voltak, valamint nem találtuk a nagymacs lenyomatát a szalmán.

    Nekünk sem sikerült őket megmenteni, túl picik voltak. Akkor még nem voltak állataink.
    Mivel már pár éve vannak, így megtanultuk, hogy a halál az élet velejárója...
    előzmény:
    ardian (10)
    2014-07-21  11:49
  18. 2014. július 21. 11:5311.
    Szia!


    Mi is több állatkát temettünk már, volt olyan is, hogy az anyamacskát elütötte az autó és a kicsiket mi is úgy próbáltuk életben tartani, ahogy ti. Sajnos nekünk sem sikerült. 


    De most keresnek gazdit egy kis fekete, életrevaló kismacskának. Nem érdekelne? A fórumok között megtalálod. Itt az elérhetősége: http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=134&topicid=318313


    Pihe
  19. 2014. július 21. 11:4910.
    mi is cumisüvegeztettünk kiscicát, aki azután sajnos meghalt :-( a gyerekek viszonylag könnyen túl lettek rajta, inkább mi buktunk ki a férjemmel, mert mi gondoztuk, etettük, éjjel is 2-3 óránként... ő mondta is, hogy többet ilyet nem csinál, ha el kell pusztulnia, úgyis el fog.

    nehéz, mert hozzánő az emberhez...

    a másik, ami nagyon megviselt minket, hogy tavaly a már kamasz kandúrunkat elütötte az autó... nagyon súlyos volt, de megműtötték, felépült! ... és akkor halt meg, amikor a varratszedéshez elaltatták. Na, az is nehéz volt, mindenkinek, merthogy ő már sokáig volt velünk, egyénisége volt, szerettük..

    rajta úgy lettüönk túl, hogy tavasszal született almot megtartottuk (volt 2 kismacsekre jelentkező). Azután a jelentkezők visszaléptek, s mi ottmaradtunk 5 kismacskával. Kettő eltűnt. Nem tudjuk, mi lett velük, mert egészségesek voltak, reméljük, vkinek megtetszettek és elvitték. Most 3 kicsi van és a mamájuk, sok, sok, de ha már megszülettek, akkor maradnak... (ne tudd meg, mennyit költünk macskakajára!)

    új kiscicát ajánlanék, lehetőleg egészségeset, az begyógyítja a sebeket!
    előzmény:
    Beatrix76 (1)
    2014-07-21  00:15
  20. 2014. július 21. 11:119.
    Mi lenne, ha meglepnéd őket evvel a csodaszép kis macsekkal??
    Elmesélhetnéd, hogy a meghalt picike küldte maga helyett, hogy ne szomorkodjanak, mert tudja, milyen jó gazdik.

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=134&topicid=318313

    előzmény:
    Beatrix76 (1)
    2014-07-21  00:15
  21. 2014. július 21. 10:558.
    Sziamia, ó, nagyon sajnálom a kis cicuskátokat!
    Gondoltam, azért nem látlak, mert "babáztok".
    Kutyás vagyok, és igaz, egy kis macsekra nehezebb vigyázni. Beszéld meg velük, mit szeretnéne, és aszerint válasszatok vagy kutyust, vagy cicát. Lehet, a cica elvesztése miatt egy kutyus jobb lenne?

    előzmény:
    Beatrix76 (1)
    2014-07-21  00:15
  22. 2014. július 21. 10:397.
    "...férjem találta egy dobozban."
    Ha ilyesmit olvasok, mindig őszintén remélem, hogy az illető, aki keserves halálra ítélte a kis állatot, olvassa. Kívánom neki, hogy álmodjon vele.
    előzmény:
    Beatrix76 (3)
    2014-07-21  02:32
  23. 2014. július 21. 10:256.
    Nagyon sajnálom..((( A gyerekeidnek magyarázd meg, hogy szegény kiscica biztosan beteg volt, azért halt meg... És a facebook-on A Cicamentő Angyaloknál, vagy az allatok.hu oldalon nagyon hamar találtok már nem szopós, örökbefogadható kiscicát...csak győzzetek választani köztük.
    előzmény:
    Beatrix76 (3)
    2014-07-21  02:32
  24. 2014. július 21. 08:275.
    Nálunk rendszeresek a cica mérgezések. Évente 2-3 mindíg meghal.
    Ez talán még szomorubb mint a természetes halál.

    előzmény:
    Beatrix76 (1)
    2014-07-21  00:15

Címlap

top