Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gazdakereső

Torolt_felhasznalo_105482
Torolt_felhasznalo_105482
Létrehozva: 2014. július 19. 21:49
Ma bedobtak hozzánk a kertbe egy kiscicát. A két nagy (szintén befogadott) felnőtt macskánk és a hamarosan fészket elhagyó, az ajtónk fölött fészkelő kerti rozsdafarkú hamarosan kiugró fiókái miatt éppen elég nehéz dolgunk van, a kiscicát már nem tudjuk megtartani.

Paraméterei: nyolc hetesnek saccolom, kandúrka, szilárd és konzerv macskaeledelt
megeszi, macskatejet issza, embertől nem fél, játékos, almot használja, bátor, a nagy macskákat lefújja és nem hátrál meg, egészségesnek tűnik, szeme, füle, orra tiszta. (A képeken éppen egy szekrény alatti \"takarítás\" után van.)

Leendő gazdijának alomtálcát, néhány napra elegendő eleséget biztosítok, Budapestre vagy környékére el tudom szállítani.

Kérlek, segítsetek gazdát találni!
  1. 2014. szeptember 6. 00:4620.
    Kedves nyhpraxis, nem tudom neked elkuldeni a privát levelemet. Egyszerűen kidobja a cimzettet, alias téged.... Sajnos az email címed a telefonom enyeszetee lett valami úton módon és itt nem írnék, nem publikus. Kérlek, küldd át a mail címed ismét, hogy irhassak. Cicarol. Aki nagyon jól van.  Üdv  :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (19)
    2014-07-24  10:02
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. július 24. 10:0219.
    Tulajdonképpen te segítettél rajtunk, hiszen 15-18 évig egy élőlény tőled függ, és ez nem kis feladat, felelősség. Továbbá éppen időben jött ez a segítség, amiért külön hálás vagyok.

      A többi már csak járulékos dolog - otthon voltak azok a tárgyak, miért ne adtam volna oda... Egész életemben sokat kaptam az állatoktól - neked már elmeséltem egy történetet - végtelenül becsülöm azt, amit nyújtanak nekünk, ha szépek vagyunk, ha csúnyák, ha gazdagok, ha szegények.

      Éppen szinte egyszerre indítottunk topikot és sorsszerűen egymásra találtunk, orvosolni tudtuk, segítettünk a másik problémáján. Én hiszek abban, ha valaki tiszta szívvel, akarattal próbál egy nehézséget leküzdeni, helyzetet megoldani, akkor a sors is kezére játszik - vagy segít a gondviselés? Kinek mi szimpatikusabb.
    Ebben sokat segítettek a fórumozók, a moderáció is - köszönet nekik!

      Örülök, hogy a cicus otthon és jól érzi magát nálatok, legyen kölcsönösen sok-sok örömötök egymásban és hosszú-hosszú időn át legyen a családotok négylábú tagja!

     
    előzmény:
    Beatrix76 (13)
    2014-07-23  00:04
  3. 2014. július 23. 16:0218.
    Valóban gonduzo és egeszsegmegovo is egy cica. 
    Egyébként Herceg lett a neve. Királyi tartással tronol az alomban és ahogy sétál,mero elegancia,kifinomultsag.
    De Királynak azért nem szerettük volna nevezni,mert a kifejezés maga már egy szleng szó is,elég vicces lett volna. Így meg nincs omeltosaga megsértve a Herceg névvel :)


    Megkerdezhetem,miért nem lehet most cicad? Persze csak akkor válaszolj,ha publikus.
    előzmény:
    eda-1952 (17)
    2014-07-23  08:58
  4. 2014. július 23. 08:5817.
    De jó! Nagyon rendes "ideiglenese" volt a kismakkának! Ha nem haragszol, picit irigyellek is (no jó, nem picit..))), mert nekem mostanában nem lehet cicám és rettenetesen hiányzik egy ilyen kis vérnyomáscsökkentő dorombgép.
    Pár napig veletek lesz, aztán kiderül, hogy mi a neve..)))
    előzmény:
    Beatrix76 (13)
    2014-07-23  00:04
  5. 2014. július 23. 02:0116.
    Kismacseknek nehéz lesz nevet adni,annyira sokoldalú szemelyiseg...
    Gyönyörűen végzi a dolgát az alomba,épp itt bújik és dorombol az olemben egy újabb féktelen vágta után :)
    Nagyon jó étvágya van.
    Én ma délután meg felkeszultem az érkezésére egy allatkereskedesben,bár nyhpraxis mondta,hogy küld vele tápot,de nem gondoltam,hogy EGY RAKLAPPAL,így én is vásároltam neki ezt-azt. Kétfajta babacica-szaraztapot és pár konzervet. Hát jó ideig nem kell utanpotlas!
    Ma szarnyashuslevest foztem és megpróbáltam neki egy apró foszlany kacsamell húst adni. Falta azt is.
    Holnap vagy azután visszük orvoshoz,o már olthato.
    Jó ejt nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1)
    2014-07-19  21:49
  6. 2014. július 23. 00:3115.
    Őszintén örülök a kis macsek dupla szerencséjének!
    előzmény:
    Beatrix76 (13)
    2014-07-23  00:04
  7. Torolt_felhasznalo_598949
    Torolt_felhasznalo_598949
    2014. július 23. 00:1514.
    előzmény:
    Beatrix76 (13)
    2014-07-23  00:04
  8. 2014. július 23. 00:0413.
    Sziasztok!


    Kiscica nálunk van,jelenleg edesdeden alszik,sokat jatszott.
    Nagyon aranyos,szép kis kölyök!


    Igen egyszerűen oldottuk meg a cica hozzánk keruleset. És itt hangsulyozom,hogy a topicindito hölgy,Nyhpraxis és kedves férje különösen segítőkészek voltak az egészben.
    Ok olyan EMBEREK,akik minden tiszteletet megerdemelnek allatszeretetuk végett.


    Nemcsak hogy jó helyre szerették volna adni a cicat,hanem egészen meglepő módon kész cicacsomagot kaptam tőlük a macsek mellé.
    Nyhpraxis édesapja készített meg fábol sk egy csodálatos kis cicahordozot,amire nekik már nincs szükségük,"kinottek". Ebben érkezett a cica és odaadták.
    Emellé kaptam egy méternél magasabb,haromszintes-hazikos karomelezo-maszofat,ami most az üzletekben 8-10 ezer ft-nál kezdődik!
    Felajanlottam és szerettem volna,ha fizethetek érte,mert ujonnan drága. Kategorikusan elutasitotta Nyhpraxis,pedig tökéletes,szinte új állapotban van.
    És ha mindez nem lenne elég,több napi cicaetelt kaptunk origin csomagolasban,kis játékokat a cicusnak,egy szép kis puha pledet az édesapa által keszitett szép fa cicaketrecben-hordozoban,a cicus eddig hasznalt alomtalcajat tele alommal.....
    Mindezt Nyhpraxis férje a szakadó esőben otthonomig szállította fáradtan,munkaidő után.


    Mikor már bent kinyitottunk mindezt és igy tudatosult bennem ezeknek az embereknek a josaga,megkonnyeztem bizony a pillanatot!


    A gyerekeim is ritkán,jóformán csak tőlünk es egy-két közeli hozzatartozontol látják azt,hogyan segitunk az eembereknek adott szituaciokban. Ma ez sajnos nem tul gyakori,ők is meghatodtak a sok minden láttán.


    Mindez kikivankozott belőlem,mennyire allatszereto,jószívű és értékes emberek bújnak meg közöttünk.


    KÖSZÖNÖM, NYHPRAXIS!!!


    előzmény:
    eda-1952 (12)
    2014-07-22  07:44
  9. 2014. július 22. 07:4412.
    előzmény:
    Beatrix76 (11)
    2014-07-22  01:47
  10. 2014. július 22. 01:4711.
    Felvettem a topicindito hölggyel a kapcsolatot,talán be tudom fogadni a cicat!
    előzmény:
    eda-1952 (10)
    2014-07-21  20:33
  11. 2014. július 21. 20:3310.
    Nagyon formás kiscic, aki esetleg gondolkodik kismacskán, annak ajánlom, nagyítsa ki a képeket. Szakértő nem vagyok, de szerintem keverék: az első 3 képen határozottan orosz kékes fejformája van, csak ugye fekete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (9)
    2014-07-21  17:41
  12. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. július 21. 17:419.
    Állatorvosnál a vizit megtörtént, féreghajtó, bolhátlanító kipipálva.

      Egyébként nem írtam még: kertvárosban saroktelkes házban lakunk. '89-től ez a negyedik fekete kismacska, akit egyszercsak a kertben találunk... De volt már vörös kiscirmos, fekete-fehér, szürke cirmos - átlagban két évente postáznak nekünk egy macskát.

      Nem tudom eléggé elítélni azokat, akik így szabadulnak meg a nem kívánt szaporulattól, és más nyakába varrják a gondot, felelősséget, ahelyett, hogy ivartalaníttatnák a macskájukat!
  13. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. július 21. 17:338.
    Helyes is, okos is, élénk is.
    (A fenti pici fürdőszobában aludt, már remekül megtapasztalta, hogyan nyissa ki a mancsával az ajtaját, ha kicsit alányúl... Fönt a férjem alszik, hát ma éjszaka nem sokat tudott... Ki is engedte, de akkor meg a szobákban garázdálkodott. Éppen az a bajom, hogy még nem nagyon tudja, mit szabad, mit nem, a lenti fürdőszobába meg csak nappal rakhatom be, amikor a két nagy nincs bent, mert éjszaka ők mindig bent alszanak, de akkor viszont nyitva kell legyen nekik a fürdő ajtaja, mert ott van az ő almuk. Reggel a nagyok ki, a kicsinek lehozva a saját alma - szerva itt, csere ott. A vörös ivartalanított kandúrunkat /Dönci/ előléptettem cicabébiszitterré, néha becsukom a kicsi mellé, ha az nem bír magával, de nekem nincs időm játszani vele. Már nem csak nem fél tőle a kicsi /Negrónak hívjuk/ hanem már pimaszkodik is vele. Délután kapott is egy atyai pofont Döncitől. Hatalmas Menyus macskánk változatlanul igen tartózkodó a kicsivel.)

      Üdv a moderációnak, amiért kiemelte a topikot!
    előzmény:
    eda-1952 (5)
    2014-07-21  12:28
  14. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. július 21. 17:197.
    Belenéztem - hát, ez is egy lehetőség, egyelőre próbálom kicsit személyesebb módon megoldani, de köszi a tippet!
    előzmény:
    tamtamtam (4)
    2014-07-21  12:08
  15. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. július 21. 17:176.
    Igen, köszönöm! Ha arra a hölgyre gondolsz, akinek meghalt a kiscicájuk, oda én is írtam reggel egy privit - bár tudom, hogy ilyenkor a szívhez nőtt másik nem pótolható, de talán kicsit enyhíti a gyerekek fájdalmát. (Egy barátnőmnek évekkel ezelőtt a vemhes cicájukat ütötte el egy autó, azonnal elpusztult, a gyerekek ordítva követelték azonnal a másik macskát, persze "kiscicásat". Ott az volt a helyzet, hogy a házzal együtt vették - csak éppen nem tudtak erről - a már "kibélelt" anyamacskát, akit a régi tulajdonos nagyvonalúan, említés nélkül a sorsára, azaz a nyakukra hagyott. Mit volt mit tenni, a cicát etették, magukhoz édesgették, próbálták beszoktatni, de a felújítások, takarítás, stb miatt sokszor nyitva volt az ajót, kapu, a cica meg előzőleg a szabad élethez szokott - és sajnos mire nagyon megszerették, egy autó alatt végezte.)

      Többen is ajánlottátok a másik topikban a mi kis lelencünket, igazán köszönöm!
    előzmény:
    Ha-hópihe (3)
    2014-07-21  11:54
  16. 2014. július 21. 12:285.
    Előlmarad a topik, mert kiemelt lett! Fontos is, hogy egy ilyen helyeske kismacs jó gazdit találjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2)
    2014-07-21  08:19
  17. 2014. július 21. 12:084.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (1)
    2014-07-19  21:49
  18. 2014. július 21. 11:543.
    Szia!


    Remélem mielőbb lesz gazdája. Olyan helyes cica. A másik fórumon ajánlgattam egy hölgynek, hátha lesz belőle valami!


    Pihe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2)
    2014-07-21  08:19
  19. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2014. július 21. 08:192.
    Senki?

    Néhány jóérzésű fórumozót kérek, ha "erre jár", legalább írjon egy hozzászólást, hogy ne tűnjön el a topik! Minden segítséget köszönök, sajnos most a legrosszabb időben jött ez is, azt sem tudjuk, hol áll a fejünk.

    Párom ma elviszi állatorvoshoz - ha be tudja iktatni a programjába -, a korának megfelelő kezelést megkapja a cicus, aki egyébként nagyon élénk, játékos.

    Nekem már indulnom kell, ha akad jelentkező, majd délután tudok visszanézni.



Címlap

top