Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Malária - szúnyogcsípés!

Andralin
Létrehozva: 2014. Április 21. 11:10

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy a Malarone tabletta milyen valószínűséggel véd meg a malária fertőzéstől? 

 

Angolában vagyok egy ideje erősen maláriafertőzött területen. Elkezdtem rendesen szedni a Malarone-t indulás előtt 2 nappal, ahogy a tájékoztató írja. Tegnap éjjel valahogy megcsípett egy szúnyog és reggelre elég csúnyán fel is dagadt a csípés.

 

Van értelme aggódnom, hogy maláriás leszek? A Malarone 100% védelmet ad amíg szedem, vagy van egy kis esély, hogy mégis elkapom?  

  1. 2014. Április 21. 18:4111.

    Köszönöm.

    Látom, a topikod rossz irányba "alakul", de ne bosszankodj emiatt, hisz felesleges!

    előzmény:
    Andralin (7)
    2014-04-21  13:38
  2. 2014. Április 21. 17:2410.

    És tádám, lehull a lepel!  

    Csak nem sikerült meghazudtolni magadat, hozod a régi stílusodat!   

     

    De teneked valami szuper telepatikus képességeid lehetnek, hogy pár topikom meg beírásom alapján ennyire pontosan levágtad a jellemrajzomat. Nyilván tutira igazad is van, telepatikus emberismereted tévedhetetlen, én már csak egy magyar gyökér maradok egész életemben, aki az alapdolgokkal sincs tisztában.   

     

     

    előzmény:
    LINA (9)
    2014-04-21  16:41
  3. 2014. Április 21. 16:419.

    Tisztában vagyok azzal ki vagy,no meg a stílusodra,az inkriminált topikodra is emlékszem.  Osztottak ott téged rendesen a bicskanyitogató,felfuvalkodott modorod miatt is.

     

    Tudod a "vaskalapos"  egészségügyisek figyelmen kívül hagyják az ilyen emberek stílusát akkor,ha az illető bajban van. Jelen esetben is csak ennyi történt.

     

    A többi kommentelő viszont itt is rendesen beszólt,hozták az Nlc-n megszokott stílust veled együtt. Sokat segítettek és megnyugtattak,valamint szakszerű tanácsot is kaptál tőlük.

     Utazhatsz te bárhová,rajtad semmi nem segít. Megmaradsz magyar gyökérnek. Amúgy "nagy utazóként" alapdolgokkal sem vagy tisztában. 

     

    Ps:ha én most elmondanám honnan írok neked,hol élek jelenleg,lógna az orrod is. De veled ellentétben én nem dicsekszem.

     

     

    előzmény:
    Andralin (8)
    2014-04-21  13:50
  4. 2014. Április 21. 13:508.

    Kedves Lina!

     

    - Valahogy sejtettem, hogy érdemes az oltásokat felvenni, képzeld nekem 2006 óta megvan (illetve fenn van tartva) a trópusi országokba szükséges összes kötelező + ajánlott oltásom is.

     

    - Malária ellen tényleg nincs védőoltás.

     

    - Képzeld nem orvos írta fel a Malaronét, mert nem szükséges felíratni, csak besétéltam a gyógyszertárba és kértem, persze meg kellett rendelniük, másnapra ott volt. Ez Olaszországban volt. Nem mindenhol olyan vaskalapos az EÜ rendszer, hogy még a Malaronét is fel kelljen íratni. Aki olyan helyre utazik, az előtte megveszi, nem kell ezzel feleslegesen terhelni a háziorvost, mert nem beteg az ember...  

     

    Egyébként úgy látom fejlődtél és jó irányba, korábban egy-egy nyitott topikomban habzó szájjal teljesen ismeretlenül támadtál nekem, hogy tuti kamu a topik, szerinted tuti nem is utaztam sehova... Ehhez képest most már eléggé moderált vagy! Le a kalappal! 

     

    előzmény:
    LINA (6)
    2014-04-21  12:51
  5. 2014. Április 21. 13:387.

    Szia Csutak!

     

    Köszönöm, neked is kellemes Húsvétot!

    előzmény:
    csutak51 (4)
    2014-04-21  11:39
  6. 2014. Április 21. 12:516.

    Miért itt érdeklődsz? 

     

    Ajánlom figyelmedbe az OEK (Országos Epidemiológiai Központ) honlapját!!

     

    A honlapot  szakemberek írták!

     

    Mondjuk,aki ilyen helyre utazik,annak még utazás előtt!!! kellene pontos felvilágosítást kérnie,tájékozódnia az adott területen előforduló betegségekről és érdemes az ajánlott oltásokat is felvenni utazás előtt! (Persze malária elleni oltás nincs.) 

     Viszont a gyógyszert is orvosnak kellett felírnia,tőle miért nem érdeklődtél??

     

    Amúgy ha mázlid van,akkor nem biztos,hogy olyan szúnyog csípett meg,sőt,abban sem lehetsz biztos,hogy szúnyog csípett meg,ha nem láttad.

     

    előzmény:
    Andralin (1)
    2014-04-21  11:10
  7. 2014. Április 21. 11:525.

    Ha holnap hidegrázásod lesz, nem volt elég.

    Nem lesz, csak nehogy tényleg igyál rá alkoholt,  mert  akkor rókakergetés  az redmény. Egyébként s kikészíti a májat.

    Én inkább az ebolától félnék a helyeben. 

    előzmény:
    Andralin (1)
    2014-04-21  11:10
  8. 2014. Április 21. 11:394.

    Milyen valószínűséggel, milyen valószínűséggel....!!!???

    Hát nem mindegy?

     

    Ha a jó csoportba esel is mindegy, ha meg a rosszba, mégmindegyebb, nem??

     

    Csak nyugi!

    előzmény:
    Andralin (1)
    2014-04-21  11:10
  9. 2014. Április 21. 11:283.

    Szerintem meg kenegetés helyett inkább igya meg a jó erős snapszot!

    Attól majd szépen elalszik, és nem fog aggódni a malária miatt! 

     

    Szia, Andralin, maláriamentes szép Húsvétot Neked!

    A szúnyogokat locsold meg, és elmegy a kedvük a csipkelődéstől!

    előzmény:
    Maja Sager (2)
    2014-04-21  11:16
  10. 2014. Április 21. 11:162.
    Ha előirás szerint szeded a tablettát nem kappsz el semmit.  Valami jó erős snapsszal  kend be a  csipést és ne aggódj...
    előzmény:
    Andralin (1)
    2014-04-21  11:10

Címlap

top