Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem sikerült felvételi

facsipeszke
Létrehozva: 2014. Április 20. 09:52

Nem tudom mit tegyek.

Van egy gyermekem elsőtől 4,8-as átlaggal,több tantárgyból dicséretes 5-el ,73 pontos központival,és nem vették fel a vágyott gimibe.

Mit lehet tenni ilyenkor?

Olvastam jogorvoslati kérelemről,meg.hogy jövőre megint meglehet próbálni a központit,csak egyszerűen nem értem,ha ő nem jutott be,akkor kik kerültek oda 6-sok?

Nagyon szomorú vagyok ,a gyerek miatt.Megjelöltünk egy gyengébb gimit 2. helynek annak még nem tudom a végleges felvételijét,de mindenki azt mondja,hogy a gyerek nem oda való.

Szerintetek mit lehet tenni? 

  1. 2014. május 25. 15:0548.

    azért nemcsak a fazekasba alap a 80 feletti központi, vagy a hibátlan  belső felvételi...

     

    annó engem is csak hibátlan felvételivel vettek fel a 4.83 as átlagommal. 

     

    ilyen 100 ból 73 mal senki se jutott be a tényleg komoly helyekre sajna .

     

    az hogy az átlag esett, az nem azt jelenti, hogy minden esett...

    előzmény:
    facsipeszke (42)
    2014-04-23  20:32
  2. 2014. Április 27. 22:5847.

    És még mindig jobban jártunk, hisz érettségire megvolt a felsőfokú nyelvvizsgája.

    Tanárra, tanfolyamra sokkal többet költöttünk volna.

     

    Tudomásul kell venni, hogy a tudást nem adják ingyen.

     

     

    Pontosan.

    Ez így vlt már közel 20 éves is,amikor én voltam gimis.

    Topikindító:beszélgettél már őszintén-tényleg úgy a gyerekkel?Ő mit akar?

    Akarja egyáltalán?

    Persze egy jól nevelt kislány könnyen akarja azt ,amit anyuka látszólag,az igazi szándékat kell kideríteni.

    Most olvasom ,hogy mekkora hiányszakma ma MO-n az informatikus,miközben jól keresnek.

    Egy reálosnak ezen is érdemes elgondolkodni.

    Orvosi,jól hangzik,de tudni kell,hogy  a legpénzesebb oktatás és MO-n,ha nem változnak a dolgok,nem túl jól lehet vele keresni.

    14 évesen még bárhová alakulhat az élete és nem kell elásnia magát.

    Van,aki bekerül egy elitgimibe és úgy megutáltatják vele a tanulást,hogy később nem is megy sehova,sokkal-de sokkal később végez el egy nagyon könnyű fősulit.

    Más viszonylag lazán eléldegél egy könnyebb gimiben,aztán utolsó két évben ráhajt és felveszik az áhított helyre.

    Vannak országok,ahol már általánosba fizetősbe kell járjon a gyereked,ha akarod,hogy valamit tanuuljon

    előzmény:
    abak (46)
    2014-04-24  08:03
  3. 2014. Április 24. 08:0346.

    Nem akarlak elkeseríteni, de örülj, ha a középiskolákat nem teszik fizetőssé.

     

    Amilyen jól alakulnak mostanság az oktatásban a dolgok, én már semmin sem csodálkoznék.

     

    Már tizenéve is megtapasztaltam, amikor a fiam kéttannyelvűbe járt.

    A könyvekre, szótárakra, csereüdülésre, stb. egy csomót fizetünk.

     

    És még mindig jobban jártunk, hisz érettségire megvolt a felsőfokú nyelvvizsgája.

    Tanárra, tanfolyamra sokkal többet költöttünk volna.

     

    Tudomásul kell venni, hogy a tudást nem adják ingyen.

    előzmény:
    facsipeszke (44)
    2014-04-23  20:39
  4. 2014. Április 23. 20:5645.

    Azt azért tegyük hozzá,hogy ezek nem filléres dolgok.

     

     

    Az orvosi sem lesz  filléres dolog.

     

    A nagyobbik gyerekemnél is kell a külön tanár ,mert semmilyen természettudományi tárgyat nem tud felvenni, hogy azt emelt óraszámba tanulja,mert nem indítanak csak magyar-matek-töri csoportot

     

    Ez van.A tanulás pénzes dolog,ha már most kivagy,mit fogsz szólni,ha felsőoktatásban lesznek...és ahogy írták az elitesek is fognak  különtanárhoz járni.

     

    Még vmi eszembe jutott,ha ennyire bioszmán a gyerek és ennyire tudja,hogy mindenképp eü-i pálya,miért nem ment eü-i szakközépbe,ott aztán nyomhatná reggeltől estig a bioszt kémiát.

    előzmény:
    facsipeszke (44)
    2014-04-23  20:39
  5. 2014. Április 23. 20:3944.
    "Különóra,fakultáció stb.

    És nem kell  bioszos létére magyar versenyre menni"

     

     Azt azért tegyük hozzá,hogy ezek nem filléres dolgok.Kicsit súlyos dolognak érzem,hogy ha a gyerek valamit el akar érni azt nem tudja megtenni,mert az iskolák nincsenek felkészülve rá.

    A nagyobbik gyerekemnél is kell a külön tanár ,mert semmilyen természettudományi tárgyat nem tud felvenni, hogy azt emelt óraszámba tanulja,mert nem indítanak csak magyar-matek-töri csoportot.Neki viszont kell egy természettudományi tantárgyból érettségi ,az egyetemi felvételihez.

     

    előzmény:
    gazpacho (37)
    2014-04-23  00:44
  6. 2014. Április 23. 20:3343.

    Nincsen fakultáció.Tehát jövőre sulit kell váltani mindenféleképpen.

     

    előzmény:
    S.Carol (36)
    2014-04-23  00:27
  7. 2014. Április 23. 20:3242.
    Nem a fazekasba készült a gyerek :)
    előzmény:
    elsi1 (41)
    2014-04-23  12:44
  8. 2014. Április 23. 12:4441.

    Van egy gyermekem elsőtől 4,8-as átlaggal

     

    Ilyen menő helyre alap lenne  akitűnő.

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-04-20  09:52
  9. 2014. Április 23. 00:5540.

    Esetleg "rászállhat" a gyengébb iskolában a biosz-kémiatanárra,kérhet külön feladatokat,mondhatja,hogy küldjék versenyezni és biztos fogják értékelni.

    Egy istállóban csak egy lenne a sok okos gyerek közül,itt meg ő lenne az okoska

    előzmény:
    S.Carol (36)
    2014-04-23  00:27
  10. 2014. Április 23. 00:5039.

    "A nyelvvizsgához, emelt érettségihez a jó gimnáziumokba járók is különórákra járnak, fehér holló az olyan iskola, amelyik tényleg felkészíti őket."

     

    Amíg fehér holló az olyan gyerek, aki megadja az iskolájának az esélyt, hogy az készítse fel (vagyis aki nem jár különórákra), addig talán nem kéne ilyet mondani... 

    idézet:
    tamtamtam (33)
    2014-04-21 18:37:27
    Egy elitgimis ballagáson büszkélkedik az igazgató,hogy mennyi nyelvvizsgás gyerek van, egy középkorú nő odasúgja egy másiknak(gondolom,anyukák voltak):Hogy ez mennyibe  került nekünk..
    előzmény:
    tamtamtam (33)
    2014-04-21  18:37
  11. 2014. Április 23. 00:4738.

    Szeretném elkerülni,hogy a gyerekeim idegbeteg frusztált tanulógépek legyenek.

    A tehetség megtalálja az útját,volt egy szomszédlány,okos lett volna,de vmiért ellazulta gimit,nem voltak úl jó jegyei.

    Aztán eltűnt kicsit szemem elől és 10 év múlva találkoztam vele,mint ügyvédnő.Mert összeszedte magát,bevágta amit kellett,elment felvétizni,közben még nyelvvizsgát is szerzett és hozott pontok kétszeresével be is került.

    És nem ette szét az ideget,14-től a tanulással.

    ha újra fiatal lennék,én is így kezdeném.

    előzmény:
    tamtamtam (24)
    2014-04-20  20:14
  12. 2014. Április 23. 00:4437.

    A jelenlegi egyetemi felvételi rendszerben jobban jár, aki egy "gyengébb" középiskolában jeles, mint aki egy erősben jó, mert nincs felvételi, csak a vitt pontok számítanak. 

     A versenyistállókban is egymáshoz, sőt gyakran valami eszményképhez mérten osztályoznak, vagyis nincs több kitűnő, sőt!

     A nyelvvizsgához, emelt érettségihez a jó gimnáziumokba járók is különórákra járnak, fehér holló az olyan iskola, amelyik tényleg felkészíti őket. 

    Egy átlagos képességű gyereknek nagyon sok kudarcot, frusztrációt okozhat a gyakran indokolatlanul magas követelmény (eddig ötös volt, most meg hármas-négyes, tehát "hülye").

    Aztán lehet szidni az általánost, mert "nem készítette fel", vagy a középiskolát, mert "túl sokat követel". 

    idézet:
    csakmoni (29)
    2014-04-21 09:30:24

    Pont ezt mondom én is,könnyen összeszedi  anemerősgimiben  a kitűnőt,a két tárgyra meg ráhajt.Különóra,fakultáció stb.

    És nem kell  bioszos létére magyarversenyre menni

    előzmény:
    csakmoni (29)
    2014-04-21  09:30
  13. 2014. Április 23. 00:2736.

    Mi anno fizika tagozatra jártunk, az egyik volt osztálytársnőmnek - aki aztán az orvosin végzett - ma saját kutatóintézete van az USA-ban, ahol a májat kutatják. Csak mondom...

    Ha Te finanszírozod az elveszett 1 évet - feltéve, hogy jövőre felveszik - akkor nincs nagy gáz. De mi van, ha jövőre sem sikerül?

    Ha a gyerekednek annyira jó híre van a mostani sulijában, nem lehetne az ofőt vagy a dirit megfűzni, hogy beszéljen a gimivel? Mert a szülőket biztos egyből lepattintják.

    Abban a suliban, ami most a realitás, milyen szóba jöhető fakultáció van? A barátnőm fia is eszembe jutott, aki miután szintén máshová vették fel, mint szerette volna, azóta totál más életcélt választott.

    előzmény:
    facsipeszke (35)
    2014-04-21  19:05
  14. 2014. Április 21. 19:0535.
    mert nem lehet csak ŕtíratni itt nincs különbözeti,csak ugy kerülhet
    oda ha újra írja központit és felvételizik jővőre megint.Egyéb lehetőség nincsen sajnos.
    előzmény:
    marocaine (34)
    2014-04-21  18:56
  15. 2014. Április 21. 18:5634.
    De miért nem simán átíratjátok? Legfeljebb különtanárhoz járatod bioszból, kémiából, hogy le tudja tenni a különbözetit. S folytathatná 10-ben.
    előzmény:
    facsipeszke (20)
    2014-04-20  18:39
  16. 2014. Április 21. 18:3733.

    "A nyelvvizsgához, emelt érettségihez a jó gimnáziumokba járók is különórákra járnak, fehér holló az olyan iskola, amelyik tényleg felkészíti őket."

     

    Amíg fehér holló az olyan gyerek, aki megadja az iskolájának az esélyt, hogy az készítse fel (vagyis aki nem jár különórákra), addig talán nem kéne ilyet mondani... 

    előzmény:
    csakmoni (29)
    2014-04-21  09:30
  17. 2014. Április 21. 13:2832.
    bocs de teloról ilyen hülyén ír.
  18. 2014. Április 21. 13:2731.
    Az a baj,hogy ahova menni fog ott nincsen biosz-kémia fakultŕciň mert az
    iskola nem tart ezekböl a tŕrgyakbňl.De mivel a gyerek kutatni akarorvosi
    pŕlyŕn ezért igyis ugyis mŕsik sulit kell neki majd keresni,tehŕt egy év
    ugyis elveszik neki,mert ahova nem vettčk fel ott nincs olyan,hogy különbözetivel ŕtvennék,csak ha
    jővőre megint felvételizik és sikerül bejutnia akkor kerülhet oda.
    előzmény:
    abak (28)
    2014-04-21  09:01
  19. 2014. Április 21. 12:2730.

    Ez nem teljesen így van.

     

    A legtöbb helyen követelmény egy vagy tárgyból az emelt szintű érettségi.

    Ehhez viszont több tudás kell.

    előzmény:
    csakmoni (29)
    2014-04-21  09:30
  20. 2014. Április 21. 09:3029.

    A jelenlegi egyetemi felvételi rendszerben jobban jár, aki egy "gyengébb" középiskolában jeles, mint aki egy erősben jó, mert nincs felvételi, csak a vitt pontok számítanak. 

     A versenyistállókban is egymáshoz, sőt gyakran valami eszményképhez mérten osztályoznak, vagyis nincs több kitűnő, sőt!

     A nyelvvizsgához, emelt érettségihez a jó gimnáziumokba járók is különórákra járnak, fehér holló az olyan iskola, amelyik tényleg felkészíti őket. 

    Egy átlagos képességű gyereknek nagyon sok kudarcot, frusztrációt okozhat a gyakran indokolatlanul magas követelmény (eddig ötös volt, most meg hármas-négyes, tehát "hülye").

    Aztán lehet szidni az általánost, mert "nem készítette fel", vagy a középiskolát, mert "túl sokat követel". 

    előzmény:
    facsipeszke (1)
    2014-04-20  09:52
  21. 2014. Április 21. 09:0128.

    Ha újra felvételizik, akkor egy évet kétszer fog járni?

    Túl sok értelmét nem látom emiatt elvesztegetni egy évet.

    előzmény:
    facsipeszke (17)
    2014-04-20  17:40
  22. 2014. Április 21. 09:0027.

    Középiskoláknál nincs ilyen.

    Ez nem általános iskola, ahol a körzeteseket fel kell venni.

     

    Természetesen vannak iskolák, ahol van plusz hely, de a legtöbbre nem ez a jellemző.

    előzmény:
    facsipeszke (15)
    2014-04-20  17:36
  23. 2014. Április 20. 22:2926.

    A másik meg,ha most facsipeszke nagyon túllihegi ezt az esetet,akkor elveti a lányában a lúzervagynemvagyjó-érzést és ez hosszú távon mérgező.

    Eszembe jutott egy ismerősöm,ahol meg azon bukott ki a mama,hogy alánya nem jutott be a nyelvtagozatra.

    A lány észnél volt és leállította,azt mondta,figyeld meg,hamarabb lesz nekem felsőfokú nyelvvizsgám,mint másnak középfokú.

    És lőn.

    Ő felsőfokkal érettségizett,míg sok nyelvtagozatosnak a középfok sem lett meg.

     

    Olyan sztorit is tudok,amikor a gyerek direkt megy erős gimibe,10-ig kőkeményen tanul,megkapja az alapokat,aztán direkt átmegy a gyengébe,ott könnyen összehozza a kitűnőt és  közben koncentrálhat arra a 2-3 tárgyra,amiből tovább akar menni.

    előzmény:
    S.Carol (23)
    2014-04-20  20:09
  24. 2014. Április 20. 21:2925.
    Hŕt nem tudom pontosan mert nagyon furcsŕn szŕmitottŕk ŕt a hozott pontokat.
    A lényeg az,hogy természetesen megpróbŕlunk mindent amit csak lehet,aztŕn meg ha
    nem megy akkor jővőre megint felvčtelizunk.
    előzmény:
    S.Carol (23)
    2014-04-20  20:09

Címlap

top