Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A modern világ átka

eda-1952
Létrehozva: 2014. Április 17. 11:02

Dühös vagyok. Kiderült, hogy manapság teljesen lehetetlen áram hiányában kézzel kitölteni egy receptet! Menjen a beteg vissza holnap.

Ellenérvekre előre:

- 2-3 nappal előbb lehet menni receptet íratni, mint ahogy elfogy a gyógyszer. (legalábbis itt). Igenis előfordulhatnak olyan esetek, amikor valaki akkor tud menni önhibáján kívül, amikor bevette az utolsót. Ha dolgozik és időben akar menni, akkor meg nagy százalékban munkahelyről kéredzkedik el, mert nem mindenki munkája olyan, hogy odaérjen és a délutáni rendelések nagy része négy óráig tart, plusz sok helyen receptet csak a rendelés kezdete előtt írnak.

 

(Kéretik nem szidni, hogy hol a topikindító, mert most ki kell lépnem.)

  1. 2014. Április 17. 17:4510.
    Pont ezt mondtam ma én is a dokimnak, mert ők meg úgy jártak, hogy új programot kezdtek el használni, és a betegek egy része eltűnt az éterben. Aztán találgatják, hogy ki mit is szedett és hogyan.
    előzmény:
    givre (9)
    2014-04-17  17:36
  2. 2014. Április 17. 17:369.

     

     

    ...mert ugye a modern technika meggyorsítja az ügyeink intézését... ezer másik példát tudnék hozni! Agyonbürokratizálódtunk és agyontechnikalizálódtunk. Az eredmény: lassabb tempó az ügyek intézésében. 

    előzmény:
    inmélius (8)
    2014-04-17  16:57
  3. 2014. Április 17. 16:578.

    öccccccccccccsém...

     

    ezért vajúdott félórát a doktor+ asszisztens, amikor felírattam a szokásos gyógyszereimet... nem működött a nyomtatójuk... üldögéltünk.. pletykáltunk... kinn tömött váróterem.. én eltűnődtem, miért nem lehet kézzel kiállítani, de nem szóltam, ráértem.... kinn majdnem meglincseltek, amikor végre működött a technika, de mondtam, ez van....

     

    AKKOR EZÉRT....

  4. 2014. Április 17. 15:407.
    Egyetértek minden szavaddal, csak ha átgondolom, még dühösebb  leszek..)))
    előzmény:
    Goldmund (6)
    2014-04-17  15:25
  5. 2014. Április 17. 15:256.

    Megértem az indulataidat, csak ez nem a modern világ átka.

    Itt szimplán a szokásos magyar bürokrácia működik: mindent a lehető legkörülményesebben kell csinálni, a beteg érdeke a legutolsó a betegellátásban, no meg a hivatali íróasztal mellől lehet a legjobban tudni, milyen szabályozásra van szükség.

    Mellesleg: szerintem van az a pénz, és van az a hangnem (fenyegetődzés), amire kiállítanák kézzel. Mert ez is magyar sajátosság.

    előzmény:
    eda-1952 (1)
    2014-04-17  11:02
  6. 2014. Április 17. 14:555.

    Az ügyeletes, lakásra kimenő orvos persze kézzel írja, úgyhogy nem látom be, szükség esetén miért ne lehetne a régi módszer szerint kézzel megírni egy receptet. (jó, utána fel kell vinni a gépre, de az talán nem olyan nagy tragédia).

    Anda, már én is jártam így, akkor sem  kaptam levegőt  az elképedéstől: Nagyon idős anyám a balesete után 3 havi várakozás végre bekerült a rehabra. Ez ugye 3 hét. A második hét közepén mentem a szemészetre (ahol mindig aranyosak és segítőkészek), hogy írják fel a zöldhályogra a szemcseppjeit. Azt mondták, hogy mivel benn fekszik egy másik osztályon, ők most nem írhatják fel, de semmi gond, majd az őt ellátó osztály lekéri a cseppet a kórházi gyógyszertártól... Mentem, átadtam az üzenetet  a traumatológián, ahol szabályszerűen megrettentek, hogy miket mondok és közölték, szó sem lehet róla, ők nem rendelnek semmit, illetve de, a betegszállítókat és még aznap délután hazaküldik. Lebeszéltem őket nagy nehezen, s rohantam a megszokott gyógyszertárunkba, akik tényleg ahogy írod, teljesen szabálytalanul, de megértően kiadták a gyógyszert, hogy majd hozom a receptet, amint fel tudom íratni.

    Valami nagyon nincs rendben, akkor is ha vannak rendes emberek.

    előzmény:
    Capuccino (4)
    2014-04-17  12:25
  7. 2014. Április 17. 12:254.

    hogyhogy kézzel nem töltik ki?? :O :O ez no komment....

     

    És ha vkihez ugy megy ki a  doki? oda is visz mindent és nem ír???  ez röhej...

    előzmény:
    eda-1952 (1)
    2014-04-17  11:02
  8. 2014. Április 17. 12:243.

    Az a baj, hogy az OEP-nek nagyon szigorú a nyilvántartása.

    Nálunk az idősotthonba kijáró orvos sem írhat nyakra-főre receptet kézzel, mert a rendszeresen szedett gyógyszereket csakis géppel lehet, kézzel csak az esetit  - antibiotikum, savlekötő, vagy bármi mást úgy, hogy akkor először felírja, de legközelebb már géppel.

     

    Elég nagy baj ez az orvosoknak is, mert ha "renitenskedik", akkor jól megbüntetik...

     

    De egyébként értem én, hogy miért: nyilván túl sok volt a visszaélés a kézi receptekkel.

    Csak most meg tényleg az ilyen váratlan helyzetek okoznak némi fennakadást, ami hát igen: több, mint dühítő.  

    előzmény:
    eda-1952 (1)
    2014-04-17  11:02
  9. 2014. Április 17. 12:062.

    Na ezért (is) örülök, hogy faluban lakom, ahol mindenki ismer mindenkit. 

    Nálunk rugalmasak a gyógyszertárban és kiadják a sürgős, fontos gyógyszert recept nélkül, persze mihelyt lehet, pótolni kell. Lehet, hogy nem szabályos, viszont emberséges.  

    előzmény:
    eda-1952 (1)
    2014-04-17  11:02

Címlap

top