Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

De miért ?

Torolt_felhasznalo_534647
Torolt_felhasznalo_534647
Létrehozva: 2014. Április 12. 08:40

Te miért vagyitt?

Alig van valaki.

Miért?

  1. 2014. Április 13. 22:3738.
    Azt hittem, hogy ez csak arra jó, hogy ha a profilomra kattint valaki, ne lássa, hogy éppen fórumozom-e. 
    előzmény:
    eda-1952 (26)
    2014-04-13  08:15
  2. 2014. Április 13. 22:3137.
    Amikor beállítod a dolgokat regisztrációkor, akkor be lehet jelölni, hogy látszódj vagy ne. Azt hiszem nekem véletlenül maradt így és mindig lusta vagyok átállítani.
    idézet:
    eda-1952 (26)
    2014-04-13 08:15:58
    Én is "offline" vagyok beállítva. Akkor én sem látszom? 
    előzmény:
    eda-1952 (26)
    2014-04-13  08:15
  3. 2014. Április 13. 11:5836.

    Van egy zart topic amiben tag vagyok, nagyon jo tarsasag szeretem oket. Oda mindig jovok es mellesleg benezek ha van valami erdekes topic akkor beleszolok vagy csak olvasom.

     

     

    Igy igaz regebben sokkal jobb es erdekesebb volt az nlc.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. Április 13. 10:5035.

    Vagy nézd meg a bölcsi-nembölcsi, sokáig szoptatni-nemszoptatni, kövér-sovány topikokat! A legtöbben nemhogy hasonlítgatnak, de egyenesen saját maguk az alap, a mérce, az egyedüli jó megoldás. Sokaknak elég annyi érvként, hogy ez azért jó, mert én is így csináltam. Még véletlenül se ismerné be, hogy oké, de rosszul. Mert ahhoz már úgy is hasonlítani kéne, hogy megnézném, mi lett volna a jobb.

     

    Egyeseknek még az önellentmondás se tűnik fel, ha a hasonlítgatásról van szó: elvben kijelenti, hogy a gyereket ütni rossz dolog, nem szabad, tiltott stb. De "én már megpofoztam", tehát azt szabad. Hogy ellentmond az előző tételnek? Logikára nem adunk. Vagy: pórázzal sétáltassuk a kutyát közterületen. De én nem szeretem a pórázt, én úgy szoktam, tehát az úgy jó. Ha sokan mondják, hogy tényleg, el is hiszem, függetlenül attól, hogy van egy alap objektív realitás, ami még akkor is ellentmond ennek... 

    előzmény:
    Csendike (33)
    2014-04-13  10:07
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. Április 13. 10:1734.
    Szerintem ugyanarról beszélünk, csak másképp állunk hozzá. Nem hiszem el, hogy van, aki sose hasonlítgat. Nem úgy, hogy én vagyok itt a faszacsávó, mert én különb vagyok, mint a kétfogú mónikasószökevény, hanem úgy, hogy látja, hogyan csinálja más, hogyan old meg konfliktusokat, levonja a saját tanulságait, és ahhoz viszonyítva is mérlegel később. Ami nálam a "szenny" kategória, az a gyerekbántalmazás bármilyen formája, még az is, ami tudatlanságból fakad. Ilyenkor ugyan valóban "szennynek" találom azt, ha valaki akár tudatlanságból árt a gyerekének, de óhatatlanul is eszembe villan a gondolat, hogy én ezt meg nem tudnám tenni, de még hasonlót se. És ez nem vállonveregetés, hanem egy ösztönös gondolat. Vegyünk egy banális példát: ott van a bébikomp. Gyógytornászok, orvosok, de józan paraszti ésszel rendelkező emberek is bebizonyították már, hogy káros, mert a gyerek természetes egyensúlyérzékének kialakulását akadályozza meg. Néhány szülő ennek ellenére használja. Ha tudatlanságból, ha kényelemből, de használja. Ilyenkor igenis felötlik bennem, azon felül, hogy a konfliktust is felvállalva elmondom neki a véleményem a hülyeségéről, hogy de jó, hogy nekem van annyi eszem, hogy nem tettem ezt a gyerekemmel. Ilyen értelemben tehát a "szennyhez" hasonlítottam magam, igen. De nem tehetek róla, és szerintem mással is előfordul néha, hogy ezt teszi.
    előzmény:
    Csendike (33)
    2014-04-13  10:07
  6. 2014. Április 13. 10:0733.

     Rendben úgy látod ahogy látod.

    Én meg másképpen.

     

     Lehet szerencsenmosdatás, a lényegen semmit nem változtat.

    A szenny az szenny.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (32)
    2014-04-13  09:55
  7. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. Április 13. 09:5532.

    azért nem nevezném szennynek... csak másnak... szerintem meg mindenki hasonlítgatja magát, ha nem is úgy, hogy lám-lám, én különb vagyok, mint a Juliska, mert én napi ötször takarítok, ő meg évi ötször, de valamilyen szinten óhatatlanul is megnézem, hogy mihez tartsam magam, hiszen alapvetően mindenki meg akar felelni, benne akar élni egy  komfortzónában...

     

    Ha egyetlen üzenetet írhatnék fel csak magamnak a kéménybe korommal, vagy a lelkembe aranybetűkkel, az ez lenne: más is! Amikor nem érted, hogy más miért csinálja azt, amit, ez a magyarázat. Hogy ő is meg akar felelni, ő is élni akar, ő is szeretné, ha szeretnék. Más eszközökkel oldja meg, mint te tennéd, de a célja ugyanaz. Ő is! Más is! Élni akar. 

    előzmény:
    Csendike (30)
    2014-04-13  09:47
  8. 2014. Április 13. 09:4831.
    Igen, tudom.A víg özvegy..........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (29)
    2014-04-13  09:45
  9. 2014. Április 13. 09:4730.

    Néha megnyugszom, hogy én se vagyok sokkal rosszabb, mint a többi

     

     

    Ha van egy stabil morális alap, akkor nem hasonlitgatja normális ember ahhoz  a szennyhez magát.

     

    Így gondolom. Ez a véleményem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (29)
    2014-04-13  09:45
  10. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. Április 13. 09:4529.

    Azzal szemben nyilván aljas, aki ki van tárgyalva, meg primitív is. De ha egyfajta laboratóriumi közegként nézed a dolgot, akkor érdekességként is felfogható. :) Meg az egyes vélemények között néha kincsre lelsz, mint egy régóta áhított zenedobozra a bolhapiacon. Meg persze van, aki akkor sem tudja levetkőzni önmagát, bármilyen szerepben tetszelegjen is: volt itt már nő, akit akkoriban férfiztek, most férfiként támadt fel hamvaiból, de most meg nőnek gondolják, szóval...

    Ezek a jelenségek is érdekesek - ha csak így filozófiai síkon nézem őket. Pszichológiai síkon már elkeserítőbb a dolog, de én alapvetően pozitív szemléletű vagyok.

    előzmény:
    Csendike (28)
    2014-04-13  09:37
  11. 2014. Április 13. 09:3728.

    Ízlése válogatja.

     

    A családi problémákat otthon kellene megoldani.Azzal összeülve akivel nem jön ki az illető.Tücsköt bogarat összehordanak a másikra.Kicsit utána nézel, és kiderül hogy nem ártana megnézni mi a másik véleménye.

    Sokszor még nem is beszélt a TI a hasfájásáról senkinek a családban, főleg nem az érintettnek.

    Aljas dolognak tartom.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (27)
    2014-04-13  09:23
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. Április 13. 09:2327.
    Viccen kívül: a családi "szennyes" kiteregetős topikokból is lehet tanulni. Lehet, hogy alapvetően vannak benne kamu témák is, de a hozzászólók véleményei sokszor tanulságosak még ott is. Én pl. szeretem a férfiak véleményét is olvasni családi kérdésekben, jó tudni, hogy vannak olyan típusok is, akiket én mondjuk a való életemben valamiért nem ismertem még meg, de itt belelátok a gondolataikba, meglátásaikba. Aztán tényleg egy csomó társadalmi réteggel még csak kapcsolatba sem kerülünk a mindennapjainkban, mert elég homogén közegben mozgunk. Itt viszont látok olyat is, akinek Győzike meg csakazértsekattintokráhanapontalátomisanevét Berki az etalon, a velük történtek érdeklik, meg olyat is, aki nyitottabb a mélyebb témák iránt, jó gondolatai vannak. Meg persze olyat is, aki családi dolgokat, gyereknevelési tanácsokat tárgyal meg, itt is jó látni különböző mintákat. Néha megnyugszom, hogy én se vagyok sokkal rosszabb, mint a többi , néha meg tanulok is dolgokat. Sőt, annak is örülök, ha valaki az én véleményemből tanul valamit, hiszen alapvetően tanárember volnék, akiben van annyi exhibicionizmus, hogy szeresse, ha adnak a véleményére, vagy, hogy még tovább merészkedjek: ha valamelyest is jobbá tehet valamit a nagyvilágban. :)
    előzmény:
    Csendike (20)
    2014-04-12  21:33
  13. 2014. Április 13. 08:1526.
    Amikor beállítod a dolgokat regisztrációkor, akkor be lehet jelölni, hogy látszódj vagy ne. Azt hiszem nekem véletlenül maradt így és mindig lusta vagyok átállítani.
    előzmény:
    Bibige (25)
    2014-04-13  01:12
  14. 2014. Április 13. 01:1225.
    Csak azokat látod, akik úgy lépnek be, hogy látszanak is. Engem sem látsz a belépettek közt..))) Amúgy valóban régen akár négyjegyű szám is volt a jelenlévőké..(((
    idézet:
    eda-1952 (3)
    2014-04-12 09:01:29
    Hogy tudsz úgy belépni, hogy ne látszódjon? És mire jó ez? 
    előzmény:
    eda-1952 (3)
    2014-04-12  09:01
  15. 2014. Április 13. 00:5024.
    Csak azokat látod, akik úgy lépnek be, hogy látszanak is. Engem sem látsz a belépettek közt..))) Amúgy valóban régen akár négyjegyű szám is volt a jelenlévőké..(((
    idézet:
    eda-1952 (3)
    2014-04-12 09:01:29
    Nekem azért néha úgy tűnt, fel volt az a szám egy kicsit turbózva. 
    előzmény:
    eda-1952 (3)
    2014-04-12  09:01
  16. 2014. Április 13. 00:4623.
    Azért, mert így is érdekes a fórum. Meg megszokásból. Azt hiszem, 8 évvel ezelőtt kezdtem ide járni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40
  17. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2014. Április 12. 22:5122.

    Miért járok ide? Hogy elolvassam más emberek véleményét különféle témákról, hogy tanuljak belölük, hogy információt gyüjtsek, hogy unalmat elüzzek vagy hogy tapasztalatot cseréljek másokkal. Járok még ide kötözködni, okoskodni, észt osztani, trollkodni, véleményt fennhangon fújni, bosszantani és hülyeségeket firkálni is. 

     

    Igazság szerint soha nem találkoztam még a neten -sem magyarul sem angolul- ehez fogható fórummal, ahol ennyi ember ennyi mindent rendszeresen ki tudna beszélni magából. Minden más fórum valahogy kisebb kaliberü, és a hozzászólók mindíg mások, itt viszont vannak nevek amiket az ember egy idö után jól ismer, és van sok hozzászóló akiknek a kommentjeit szívesen olvasom. A facebook nem jó, mert ott nem lehetsz anoním, így sosem lehetsz igazán öszinte, ott viselkedni kell! Itt viszont lehet rosszalkodni. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40
  18. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. Április 12. 22:0121.

    Komolyra fordítva... Szeretekj ide járni mert sok nő vagy férfi hozzászólását olvashatom egy adott témában ami mutatja ki mennyire másképp látja az adott kérdést. Ez abbol adódik hogy szinte mindannyiunk teljesen máshogy élünk és gondolkodunk. Egyfajta sokszínűség jelenik meg itt. Van amikor néhány kommentre rácsodálkozom vagy éppen tanulok belőle. Néhány kommentelőt szeretek is vannak akiket kevésbé vagy éppen nem értek egyet velük teljes mértékben.

     

    Tv-zés helyett vagyok itt, üres perceimben, munka közben vagy ha épp unatkozom vagy kiszeretnék kapcsolni a saját környezetem ingereiből.

     

    Sok olyan cikk jelenik meg aminek az értéke egyenlő a nullával és erősen bulvár, ezeket nem szeretem. Ahogy láttom sokan vagyunk itt ezen az állásponton. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40
  19. 2014. Április 12. 21:3320.

    Sokkos állapotban lennék az Nlc hírei nélkül.

    Mennyire megnyugtató megtudni, hogy már megint jó kriptaszökevénynek lenni  40 kilós testsúllyal vagy isteni a duci divat mert ebben az évben tényleg takar.

    Aztán ha a celebekről semmiféle tudósítás nem lenne, egyfolytában a Möbius szalaggal kellene foglalkoznom, ami őrjítő.

    Nem bírnám idegekkel, hogy ha nem tudnám hogy mely  kutatásokat végeztek a brit tudósok, hiszen a mindennapi életünk is ezen megoldások mentén kellene csordogálnia.

    Aztán  kissé fejbekólintós fórumtársaink családi  szennyes teregetése igazán változatos  variációkat hoz.

    Após, anyós, gyerek, meny, vő, sőt! ő maga sincs sehol biztonságban, 

    van e ennél csodálatosabb, mint az Élet maga!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40
  20. 2014. Április 12. 19:4219.
    Én spec néha azért vagyok itt, mert ráérek, vagy éppen unatkozom, vagy éppen sz@r műsor van a tévében, vagy egyebek miatt. Néha beletrafálok érdekes témákba, ami érdekel, néha belebotlok olyan ökörségekbe, amin röhögök, ettől felvidulok, csökken tőle a depresszióm, de szoktam találkozni értelmes emberek véleményével, van néhány általam olvasott hozzászóló, akiket kimondottan szeretek, holott soha nem beszéltünk egymással, vannak ellenszenvesek is, de ez egy közösség lényege. Régóta benézegetek ide időnként, vannak kimondottan szimpatikus emberek, vannak ellenszenvesek. Kötözködni soha nem szoktam senkivel, ellenvéleményt is csak ritkán írok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40
  21. 2014. Április 12. 18:4618.
    En azert, hogy folos szabadidomben megtudhassam, harmadikkent hogyan tovabb, meg hogy mikor kell hajat mosni, meg hogy eppen mi van meg mi nincs a Vajna/Palacsik Timeaval, meg hogy metudjam, who-de-fuck-is Vastag Csaba, Dzsudzsak Balazs, VVakarki, es eppen mit tesznek es mit nem, de leginkabb hogy eszmet cserelhessek magyarul a magyarokkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. Április 12. 13:4217.

    Na jó, válaszolok neked konkrétumot is. Én azt tapasztalom, hogy sok ember már attól fejlődik kicsit, ha egyáltalán olvasgat. Mást, mint ami az ő nézőpontja. Sok ember van, aki eredendően nem nagyon hoz otthonról erkölcsi vagy szokásbeli értékeket, de felébred benne a kíváncsiság, hogy egyáltalán olvasgasson. Régen egyes jótét lelkek azért hoztak létre pl. iskolákat, hogy ott a gyerekek és a szülők is tanuljanak valamit, amit otthon addig nem láttak. Maria Montessori annak idején a szülőknek is nyújtott valamit azzal, hogy iskoláiban példát mutatott arra, hogyan is lehet bánni a gyerekekkel, ezek az emberek ugyanis előtte nem láttak ilyet. Ez most egy végletes példa volt, de kicsiben is működik ugyanez a mechanizmus: valamiről nem tudok, elítélem, lekicsinylően nyilatkozom róla, aztán elolvasom más ember nézőpontját, és valamelyest megváltozik a véleményem. És még csak kimondanom sem kell, bocsánatot sem kérnem az előzőért, hiszen itt csak magamnak tanulok. Ugyanezért írom le a véleményemet is azokról a dolgokról, amiben én vagyok némileg otthon. Mert talán a tévesen vélekedők vagy a témáról semmit nem tudók tanulnak tőlem valamit. Én hiszek abban a naiv tételben, hogy ha csak egy lépést is változtattál a saját kis világodon, az is változás, és további lépéseket indíthat el, amiket ugyan már nem te fogsz megtenni, de jobbá válik a világ.

     

    Most pl. elolvastam a boncmesternőről szóló cikket, és egy olyan nézőpontot láttam meg, amit eddig soha. Ez a nő a megismerés kedvéért csinálja ezt a munkát, megoldandó feladatot lát a halál okának kutatásában, amivel aztán szintén az élőkön lehet segíteni. Amíg az ember csak arra gondol, hogy milyen lelkivilága lehet egy olyannak, aki nap mint nap hullákat darabol, ez nem biztos, hogy eszébe jut. Nekem sok ilyen kis apró "megvilágosodásom" volt már itt (is, és persze minden könyvben, olvasmányban) amiről azt gondolom, hogy sok emberre bizony ráférne, és sokkal kevésbé lenne szűk látókörű. 

     

    Úgyis azokhoz a cikkekhez, témákhoz szól hozzá valaki, amik valamilyen módon megérintették. Így egyébként régi-új nickeket is tökéletesen be lehet azonosítani, ha valaki épp arra ér rá. :))) Mondjuk ez utóbbi engem nem nagyon köt le, csak ha már kérdezted, hova tűntek régi arcok... :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40
  23. Torolt_felhasznalo_139320
    Torolt_felhasznalo_139320
    2014. Április 12. 13:1916.

    Arra válaszoltam, tisztelettel, látom, sikerült is valamiért felöltözködni. ;)

    Legalább elhelyezted magad, jól van. Szép napot! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (12)
    2014-04-12  12:35
  24. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. Április 12. 13:1915.
    De Te miért tetted fel ezt a kérdést? Miértekre lehet miértekkel is válaszolni. Jahh, miért vagyok én itt? Azért hogy neked legyen mire rákérdeznedVannak Glamour napok menj ki vásárolni nézzelődni inkább ha nem vagy elégedett a fórummal és a fórumozokkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534647 (1)
    2014-04-12  08:40

Címlap

top