Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elveszett okmányok pótlása

száncsez
Létrehozva: 2014. március 17. 16:33

Sziasztok!

 

Gyermekem hétvégén este elveszítette az iratait tartalmazó kártyatartót - mikor leszállt a buszról, s az továbbment derült ki számára, hogy az irattartója kiesett a zsebéből - azonnal hívta  talált tárgyak osztályát, de azt mondták hogy hétvégén valószínűleg nem adják le.

 

Benne volt a személyi, lakcímkártya, taj-kártya, adókártya, diákigazolványa.

Várjuk-e valameddig, hátha valaki visszaküldi vagy leadja esetleg, jelentsük-e be ha tudjuk, hogy nem lopás történt?

 

Pár hét múlva nagykorú, így elvéleg ezt még nekem kéne intéznem...

 

Köszönöm a segítséget előre is!

 

száncsez

  1. 2016. november 25. 19:5810.

    Sziasztok!


     


     


     


    Ma délután a sárvári buszon apukám otthagyta a pénztárcáját. Ha valaki megtalálná az iratokat, kérem jelezze, mert  Sitkén lakik, de a lakcímkártya budapesti. Jó lenne , ha nem kellene pótolni a sok iratot.


     


     


    Köszönöm előre is:


     


    Kata

  2. 2014. március 18. 13:229.

    Sziasztok!

    Nagyon köszönöm a segítőkészséget.

     

    A melóhelyemen is mondták, hogy jórészt elő szokott kerülni, így pár napot érdemes várni, csak nem tudom, mi van akkor ha a gyereket valahol igazoltatják..... A bejelentésről kap papírt, és azzal?

    Mi is bízunk benne, hogy visszakapjuk.

     

    Köszönöm mégegyszer:

     

    száncsez

  3. 2014. március 18. 10:548.

    "Szerintem mindenképpen várjatok 1-2 hetet,  "

     

    Mármint az új okmányok beszerzésével, akár egy hónapot is. De bejelenteni azonnal kell, a saját jól felfogott érdekünkben. Előttem leírták többször, hogy miért, nem akarom elismételni.

    előzmény:
    Zimányi Piroska (7)
    2014-03-18  09:41
  4. 2014. március 18. 09:417.

    Szerintem mindenképpen várjatok 1-2 hetet, nekem múltkor a tárcám tűnt el és visszaküldték az iratokat (mondjuk a pénzt és hasonlókat nem), de legalább az okmányirodás macerát megspóroltuk.

     

    Ha pedig mégsem kerül elő semmi, akkor javaslom a mo.hu-n foglaljatok időpontot és úgy menjetek okmányirodába, mert akkor nem kell órákig sorban állni!

    előzmény:
    száncsez (1)
    2014-03-17  16:33
  5. 2014. március 18. 08:006.
    Azonnal jelentsétek, nekem mondjuk ellopták mindenemet... az okmányirodában azt mondták egy hónapot várnak ilyenkor, hátha előkerül, és adtak egy ideiglenes igazolványt - ezzel mehettem szavazni :) az irataim előkerültek,  egy postaládába dobták, a posta mindent elküldött, kivéve a személyimet, azért be kellett menni.
    előzmény:
    száncsez (1)
    2014-03-17  16:33
  6. 2014. március 17. 21:415.

    Be kell jelenteni mindenképp. Az iratok megújításával várhattok egy kicsit: lányomnak kilopták a metrón a tárcáját és néhány héten belül a személyi+lakcímkártyát a BKV küldte meg postán azzal, hogy a kukájukból szedték ki. A diákig. nem lett meg a bérletszelvénnyel. (Azt hiszem, más irat nem volt a lányomnál, még kiskorú volt akkor.)

     

    előzmény:
    száncsez (1)
    2014-03-17  16:33
  7. 2014. március 17. 17:414.

    Mindenképpen hasznos rendőrségi bejelentést tenni, mert ha pl. vki elkezd "ingyen BKV-zni" az irataival és Nektek jön majd a bünti, akkor egyetlen esély egy jegyzőkönyv lesz a bírság megúszására

    előzmény:
    száncsez (1)
    2014-03-17  16:33
  8. 2014. március 17. 17:023.

    Szia!

    Célszerű azonnal bejelenteni, mert sajnos előfordulhat, hogy visszaélnek vele. Ilyenkor megvan az igazolásod, hogy intézkedtél. De reménykedjünk benne, hogy valaki egyszerűen bedobta a postaládába és akkor a postás hazaviszi. 

    A fiam is elvesztette egyszer a személyi igazolványát egy üzletben. Egy kedves fiatal lány találta meg és hívott fel minket a vezetékes telefonon, hogy megvan az igazolván, menjünk érte az üzletbe. Vannak rendes emberek, csak a hírek sajnos nem róluk szólnak.

    előzmény:
    száncsez (1)
    2014-03-17  16:33
  9. Torolt_felhasznalo_991115
    Torolt_felhasznalo_991115
    2014. március 17. 16:572.

    Egyértelmű, hogy azonnal be kell jelenteni, nincs mire várni.

     

    előzmény:
    száncsez (1)
    2014-03-17  16:33

Címlap

top