Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mama elvette az új lámpám

Torolt_felhasznalo_486256
Torolt_felhasznalo_486256
Létrehozva: 2013. november 23. 17:01

 

 A konyhából felhoztam egy kislámpát, feltttem a szekrényem tetejére és bekapcsoltam, így már összesen 3 lámpával büszkélkedhettem. És mamám bejött és elvitte. 

 Ahogy jött, úgy hunyt ki a fény az életemből.

 

  1. Torolt_felhasznalo_374892
    Torolt_felhasznalo_374892
    2013. november 24. 16:3530.

    Basszus, alma, ha téged itt bántanak, minek jössz ide? Hogy bántsanak? 

     

    Ez a fórum nem arról szól, hogy Pistike, izé, mama elvette a kislámpámat. Ez az ovódában van.  Itt felnőttek vannak, akik elmennek a boltba és vesznek egy kislámpát, ha kell nekik, de nem nyitnak topikot róla.

     

    Tényleg, hány éves vagy?  

     

    Mert az írásod felnőtt emberre vall, az írásaid tárgya meg egy tizenéves gyerekre.  

     

     

      "De amikor itt vagyok szinte napi szinten úgy elkezd verni a szívem, hogy már szinte fáj. Ha nekik is ilyen problémáik vannak az én kilengéseim miatt, akkor miért nem mondják meg? "

     

    Akkor meg minek vagy itt? Aztán meg, dehogynem mondják meg......Habár felnőtt embernek nem kezd el verni a szíve a topikjaid miatt. Csak ideges lesz tőlük. És ezt megmondják....ahogy látom. Csak te nem érted. 

     

    Elnéztem a tegnap esti topikjaidat....tényleg szombat este ez a legfőbb szórakozásod?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (28)
    2013-11-24  16:15
  2. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 24. 16:2729.
    Nem akarok olyan lenni, mint ők. Undorodnék magamtól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (28)
    2013-11-24  16:15
  3. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 24. 16:1528.

    De máshol, illetve ott ahol tényleg napi szinten és kettesben beszélgetünk mással nem voltak rólam ennyire rossz véleménnyel.

    Már csak azt sajnálom, hogy én bezzeg alázkodjak meg, de ők hiába ríkattak meg engem vagy tettek idegbeteggé, vagy okoztak fájdalmat még annyit se mondtak, hogy bocsi. De sokan le se szálltak rólam, valamiért élvezik ha másban kárt tehetnek. Ezt élvezik. 

    Én meg nem élvezem meggyötörni a másikat, mégis én vagyok a "leggyengébb láncszem". Engem ez bánt leginkább. Sőt, most mit mondjak, nagyon bánt. Ők képesek totálisan szétszedni érzelmileg az embert, én meg topikokkal zavarok. Nincs különbség?

     

    Nem sok esélyem volt másnak, önzetlennek, nem-védekezőnek lenni, mert már az első topikomtól kezdve jöttek szívózni emberek. Vannak kedves, normális emberek is, olyanok is, akikkel priviben tök jól elvoltam. De amikor itt vagyok szinte napi szinten úgy elkezd verni a szívem, hogy már szinte fáj. Ha nekik is ilyen problémáik vannak az én kilengéseim miatt, akkor miért nem mondják meg? 

    Ha ez így lenne, ha kiderülne, hogy így van, akkor igazán szégyellném magam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_374892 (27)
    2013-11-24  15:38
  4. Torolt_felhasznalo_374892
    Torolt_felhasznalo_374892
    2013. november 24. 15:3827.

    "Szerintem az nagyon önző dolog, amikor valakinek valamire joga van, de mások megpróbálják ettől a jogától megfosztani, vagy belékötnek és mindennek elhordják csak azért, mert a jogaival él. "

     

    Tudod, az hogy valakinek valamihez joga van, az nem azt jelenti, hogy ezekkel a jogokkal  okos dolog visszaélni. Okos ember úgy használja a jogait, hogy az ne legyen visszatetsző másoknak. 

     

    Ha normálisan leheten beszélgetni és esetleg még netes barátokat is szereznék ezen a fórumon, akkor talán felcsillanhatna bennem is az önzetlenség."

     

    Ilyen módon ugyancsak kevés esélyed van, hogy netes barátokat szerezz. Idegesítő vagy, kedves alma, túlnyomulós vagy, túl sok vagy.  

     

    " Ha mondjuk arról lenne szó, hogy mindenhova kötözködni megyek, vagy ha állandóan zavarom az emberek társalgását, akkor még megérteném, hogy komolyan zavaró, ingerlő amit csinálok." 

     

    Hidd el, komolyan zavaró, amit csinálsz.  Ha az a célod, hogy megkedveltesd magad, ugyancsak rossz úton jársz. A piócákat senki sem szereti. 

     

    "az itt lévők minimum fele túl öreg hozzám. És ezért nem értenek annyira."

     

    Lehet. De ez a fórum a felnőtteknek szól. Talán keress egy tini fórunot. Habár szerintem azon is gondjaid lennének. 


     

     

    Ha úgy gondolod,  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (15)
    2013-11-24  01:47
  5. Torolt_felhasznalo_981477
    Torolt_felhasznalo_981477
    2013. november 24. 13:1426.

    az itt lévők minimum fele túl öreg hozzám. 

     

    Szerintem hozzád egy 10 éves is túl öreg. És ez nem őt minősíti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (15)
    2013-11-24  01:47
  6. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 24. 13:0625.

    Ez így van. Ez ellen én nem is voltam, de sokan nem egyszerűen véleményt formáltak hanem trágárkodtak, mindenfélekt kívántak nekem stb. ... Már lerágott csont...

    És én azzal amit Playto írt tisztában voltam, de ettől még mindig nem értem, és valószínűleg nem is fogom megérteni, hogy emberek egy ilyen hülyeség miatt hogyan lehetnek ennyire utálatosak a másikkal. Nem tudom beleképzelni magam abba a helyzetbe, mert soha nem fordult elő velem. Szeretném hinni, hogy valami más oka van ennek a mérhetetlen dühnek, de úgy látszik nem...  És szerintem ez egy elcseszett dolog!

     

    Rendben, akkor majd ha nyitni akarok egy témát előtte kétszer átgondolom érdemes-e. De nem ígérem, hogy nagy változás lesz... 

     

     

     

     

  7. 2013. november 24. 10:3524.

    Te még mindig nem értesz semmit. Nem utál senki, az a te rögeszméd. Nem táplálunk ÉRZELMEKET irántad, nem is ismerünk. Engem speciel nem is érdekel a személyiséged.

     

    Csak szólnék, hogy nem mindenki ment be a topikjaidba beszólogatni akit zavarsz. Az a jéghegy csúcsa. Szóval szorozzad meg a téged bántók számát jó sokkal, annyian kívánják kb. hogy fejezd be  az agyatlan, humortalan, nulla tartalmú topikjaid nyitogatását.

    Netszemetet termelsz. Nincs rá igény. Hányan kell hogy felhívják rá a figyelmed?

    Vágod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (15)
    2013-11-24  01:47
  8. 2013. november 24. 08:5323.
    Így van Natika! Én már ritkán látogatok erre, régebben majdnem minden nap benézegettem. Egyszerűen idegesít, hogy vagy cikket vagy zöldalmát találok bármelyik topicnál szinte. De ha ez a NCL-nek jó...
    előzmény:
    natika75 (20)
    2013-11-24  08:19
  9. 2013. november 24. 08:2322.

    Mivel pontosan nem tudjuk azt sem, hogy milyen idős vagy, ezért ezt itt nem fogod megtudni.

    De így tényleg nagyon rossz, amit itt művelsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (17)
    2013-11-24  02:16
  10. 2013. november 24. 08:2121.
    Jogunk tévedni az van, de nem hinném. 3. mondat
    előzmény:
    kivi39 (19)
    2013-11-24  08:13
  11. 2013. november 24. 08:1920.

    Már ne is haragudj, de minket nem érdekel ez a lámpa-ügy. Poénnak meg iszonyat rossz, nevetni se tudunk rajta. Se könnyedén felfogni.

     

    Bosszantó nagyon, hogy kinyitjuk a NLC-t és folyton te vagy a rosszabbnál rosszabb topikjaiddal.

     

    Kikerülni téged lehetetlen, tényleg beletolod magad a képünkbe. Lehetőség: elhagyjuk az oldalt.

     

    Túl idősek vagyunk hozzád? Nem hinném. Ez nem kor függvénye. Lehet, hogy a gyerekeink, munkatársaink, tanítványaink, stb. olyan idősek, mint te. És megértjük egymást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (15)
    2013-11-24  01:47
  12. 2013. november 24. 08:1319.
    Igazából nem értelek. Neked jogod van mindenről topikot nyitni, nekünk meg jogunk van elmondani, hogy hülyék a topikjaid. Ez miért gond? Nem utálunk, csak hülyének tartunk. Jogunk van véleményt mondani (és esetlegesen jogunk van tévedni is)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (15)
    2013-11-24  01:47
  13. 2013. november 24. 07:5518.
    Érdemes megnézned ezt a mesét. Talán megérted, hogy miért baj az, ha valaki mindenáron érvényesíteni akarja a jogait. Azzal, hogy te érvényesíted a jogaidat, elveszed mástól azt a jogot, hogy nyugodtan élvezhesse a fórumot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (15)
    2013-11-24  01:47
  14. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 24. 02:1617.
    Ja, és hogyan kéne felhívnom magamra a figyelmet?
    előzmény:
    playto (14)
    2013-11-24  01:21
  15. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 24. 01:5916.

    Fel lehetne fogni úgy is, hogy "gyerek" vagyok.

     

    Nem szeretném kényszerítve érezni magam, nem szeretném úgy érezni, hogy oda vagyok kötözve egy székhez meg ilyenek. 

    Kedvességből, szeretetből megtenném, vissza fognám magam, de azért nem tenném, mert mások egyszerűen fegyelmezni akarnak. 

     

     

    Meg aztán jópáran azt hiszik troll vagyok. Meg nem is vagyok pl annyi éves, amennyinek mondom magam. Most ha kiteszem ide magamról pár fotót akkor kevésbé leszek "valószerűtlen"?  

     

     

     

     

    előzmény:
    playto (14)
    2013-11-24  01:21
  16. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 24. 01:4715.

    Ha nem sértegetsz nem jelentelek.

     

    Én arra próbáltam felhívni a figyelmed, hogy ha itt bárki is ugyanazt csinálná mint én én emiatt képtelen lennék megutálni, vagy leköpködni. Nem tudom, nekem valahogy az értékrendemben (abban a csekélykében, khm) nem szerepel az, hogy a másik embert - bárki is legyen az - bántsam. Szerintem az nagyon önző dolog, amikor valakinek valamire joga van, de mások megpróbálják ettől a jogától megfosztani, vagy belékötnek és mindennek elhordják csak azért, mert a jogaival él. Ha normálisan leheten beszélgetni és esetleg még netes barátokat is szereznék ezen a fórumon, akkor talán felcsillanhatna bennem is az önzetlenség. De a jogaimat nem fogom eldobni ilyen emberek miatt. Hosszú éveken át éltem valamiféle burokban, börtönben, szóval nem akarok a jövőben is így élni. Én nem bántok senkit sem. Ők bántanak engem. Én utálhatnám őket, de nem tudom őket utálni. Pedig volt, hogx végig bőgtem miattuk egy-két estét. Nekik meg mintha nem lenne lelkiismeretük, mármint nekem mindig van ha rájövök, hogy rosszat csináltam a másiknak. Ezen kívül mindig igyekszem úgy megfogalmazni amit mondok/írok, hogy ezzel se legyek túl sértő, vagy túl személyeskedő. Persze ha már túl ideges vagyok ez nem jön össze, de gyakran szavanként megfontolom, hogy mit hogyan írjak, hogy ne legyek "gonosz"... 

    Szóval én Őket nem értem, hogy egyáltalán miért ilyen hatalmas nagy probléma amit én csinálok. Oké, értem amit mondasz, de akkor se értem meg, hogy hogyan képesek ilyen piti dolgon kiakadni, mert én felőlem azt csinálnak amit akarnak, nem érzem jogomnak hogy beleszólhassak. Max a véleményemet elmondhatom, de undorítónak tartanám magamat ha másokat gátolnék.  Ha mondjuk arról lenne szó, hogy mindenhova kötözködni megyek, vagy ha állandóan zavarom az emberek társalgását, akkor még megérteném, hogy komolyan zavaró, ingerlő amit csinálok. És most gondolod, hogy oda kéne figyelnem olyan emberek óhajára, akik ezelőtt addig hergeltek míg legszívesebben felvágtam volna az erem? Te mit tettél volna az én helyemben? 

     

    Nem anyámmal élek (szerencsére). 

     

    Ez a topik meg csak egy poén. Mamám kivitte a szobámból a lámpámat, engem ez kicsit megzavart, és inkább hülyeséget csináltam belőle. Leírtam a topikot és az első gondolatom az volt "Úristen de hülye vagy Zöldalma!" és röhögtem azon, hogy Zöldalma milyen hülye. Mindent fel lehet fogni könnyedén. 

     

    (És nem tudom mennyire van ebben igazam, de szerintem - és itt most meg ne sértődjön valaki - az itt lévők minimum fele túl öreg hozzám. És ezért nem értenek annyira.) 

    előzmény:
    playto (14)
    2013-11-24  01:21
  17. 2013. november 24. 01:2114.

    Nem fog minden fórumozó napi 5 topikot nyitni azért mert LEHET. Értelmes felnőtt emberek azért szoktak topikot nyitni (általában), mert témájuk van. De a tieid mögött nincs tartalom. Pl. az hogy anyukád levitte a lámpát a szobádból szerinted kit érdekelhet rajtad kívül? Olyan jelentéktelen életeseményekről írsz, ami nem köztéma. Sőt, nem téma. Nem gondolkodtat el, nem kelt bennem érzéseket, magyarul nem érdekel. Megtennéd hogy elgondolkodsz magadban miért vannak kiakadva a semmitmondó témanyitásaidtól a fórumozók? Zavaró ez a jelenség amit képviselsz.  Máshogy kellene felhívnod magadra a figyelmet, és még az is lehet hogy valaki megkedvelne. (?)

     

    Egyébként segítek észrevenni mennyire önző dolog,  hogy a jogaiddal baromira tisztában vagy, de hogy ez milyen hatással van a többi emberre az nem érdekel. 

     

    Mehetsz ezt is jelenteni a modiknak, hogy személyeskedő hozzászólás.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (13)
    2013-11-23  21:22
  18. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 23. 21:2213.
    Mindenkinek joga van napi 5 topikot és olyan topikot nyitni amilyet akar. Csináljátok meg ti is amit én, aztán meglátjuk én mennyire akarlak titeket megfosztani ettől a szabadságtól.
    előzmény:
    playto (12)
    2013-11-23  20:42
  19. 2013. november 23. 20:4212.

    Kár hogy nem a billentyűzeted vitte el.

    Úgy látom ma megint napod van. Megvan már az öt?

    Remélem kivívod a matthülye topikjaiddal, hogy kialakít az ügyfélkapu egy felhasználói  ignorálási lehetőséget, mert megérdemelnék azok akik nem kiváncsiak rád, és a képükbe tolod magad minden este. 

    Most pedig mehetsz a modis topikba. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (1)
    2013-11-23  17:01
  20. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2013. november 23. 19:4711.
    Nekem valami Aladdin rémlik a lámpájával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (1)
    2013-11-23  17:01
  21. 2013. november 23. 19:2710.
    Ez volt a cél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (9)
    2013-11-23  19:08
  22. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 23. 19:089.

    Jóó ezen már röhögök.

     

     

     

     

    előzmény:
    kivi39 (8)
    2013-11-23  19:02
  23. 2013. november 23. 19:028.
    Jaj, édesem, ha ennyire komolyan veszed az életet, előbb-utóbb epegörcsöt kapsz. Vicceltem, bár a szmájli lemaradt. Most két lehetőséged van. A fenekeden maradsz és nyavajogsz tovább, (most jut eszembe, három lehetőséged van) a fenekeden maradsz és abbahagyod a nyavajgást, kimész a konyhába és megmondod, hogy a lámpa kell és kész. Beviszed, az ajtót bezárod és boldogan élsz a lámpával, amíg ki nem kell menni pisilni, mert akkor mamád megint jön és elkobozza. Vagy viszed magaddal pisilni is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486256 (7)
    2013-11-23  18:57
  24. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. november 23. 18:577.
    Azt írtam elvettem a konyhából egy kislámpát. Nem azt, hogy a konyhai lámpát.
    előzmény:
    kivi39 (6)
    2013-11-23  18:46

Címlap

top