Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Német köztévé rólunk!

dixan
Létrehozva: 2013. március 30. 09:43

Nem a politikai ellenfelek véres csatározására szánom ezt a topikot, mégha ezt nehéz is lesz megállni, hanem általános helyzetelemzésre, Magyarország nyugati megítélésével kapcsolatban.

 

Aki még nem látta, az ARD német köztévé újabb gyermekműsorában - reakcióként miniszterelnökünk korábbi adásukra tett nyilatkozatára - bohócként ábrázolták a magyar miniszterelnököt és rajzfilmfiguraként adták szájába a szavakat:

 

Bohócot csinált Orbánból a német köztévé

 

Szerintetek hogyan fajulhattak idáig a dolgok? Én nem tudok haragudni a németekre, úgy gondolom nekik nagyságrenddel fejlettebb demokráciatudatuk van, mint nekünk, és mélyen szégyellem magam magyarként. Mert valahol nem csak a miniszterelnökünk érdemelte ki hogy bohócként mutassák be nyugaton, hanem mi, a nép is akik megszavaztuk ők...       

 

Ti mit gondoltok az esetről? Lesz még ennél is lejjebb??

  1. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 17. 16:09189.

    Még két egyszerű kérdés:

    A kúria tagjai felesküdtek valamire?

    Kit és mit kéne szolgálniuk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813945 (188)
    2013-04-17  16:04
  2. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 17. 16:04188.

    Őszintén válaszolok. Az én szememben a kúria már leírta magát. (Elnézést!) Kásler Árpád szavaival élve: A kúria döntésképtelensége már önmagában is elegendő bizonyíték arra, hogy ezekkel a szerződésekkel valami nagyon nincsen rendben. A kúriának hónapok alatt sem sikerült értelmeznie azt, és állást foglalnia arról, amire a szerződőnek -a közjegyző előtt- fél óra állt a rendelkezésére. (Nem szó szerint idéztem. A kúria folyamatosan veszíti a tekintélyét -szerintem nem alaptalanul. Az igazságszolgáltatásba vetett hit elvesztése után pedig jó nem következhet, már pedig én egyre inkább ezt a jövőt látom.)

     

    Egy hitelszerződés elbírálása mitől ilyen nehézkes?

    A politikai befolyás miatt?

    A banki önkényuralom miatt?

     

    Valaki megmondhatná udvariaskodás nélkül, hogy kitől vagy mitől nem mennek a dolgok normálisan, és változtassunk rajta!

     

    A tömeg addig békés, amíg hisz a békés rendezésben! -szerintem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (187)
    2013-04-17  15:28
  3. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. Április 17. 15:28187.

    Nézd, én nem nagyon ismerem Kásler Árpád munkásságát, csak egy-két elszórt hírt.

     

    Amit gondolok az egész történetről:

     

    1.) Úgy érzem, sokan prófétaként kezelik, értem én az elkeseredett embertömegeket, meg azt, amit ez az elkeseredettség kiválthat pszichikailag: ha valami kis kapaszkodót lát, ahhoz bulldogként ragaszkodik. Nekem azonban ez a fajta messianizmus inkább riasztó. (És meggyőződésem, hogy neki árt a legjobban, csak a fanatikusok veszik őt komolyan, még akkor is, ha esetleg nem beszél hülyeséget.) Dr. Léhmann-ról a múltkor olvastam egy cikket (pontosabban egy félresikerült keresetével kapcsolatban), hát....

     

    2.) Amit tudok tényként: valamennyi, eddig akár jogerősen megnyert deviza hitellel kapcsolatos ügy a Kúrián landolt, ahonnan azonban még nincs ítélet. Megmondom őszintén, nem is várok ezekben sikert. Nem tudom elképzelni annak a gazdasági és egyéb (akár társadalmi) hatásait, ha egy ilyen hitelszerződés érvénytelenségét véglegesen megállapítanák. És hidd el, ez is számít majd a döntéshozatalnál. Úgy, ahogy számított az Alkotmánybíróság 1990-es évek elején hozott döntésénél, amely nem találta alkotmányellenesnek a Ptk. azon szakaszát, amelyre hivatkozva egy jogszabállyal az OTP kölcsönök kamatait megemelték (0-3,5%-ról 15%-ra), mert különben az állami költségvetés bedőlt volna, hiszen maga az állam térítette meg az akkor még állami tulajdonú szövetkezet felé a kedvezményes kamat és a jóval magasabb piaci kamat közti elég jelentős különbséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813945 (185)
    2013-04-17  14:44
  4. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 17. 14:53186.

    Jó kis 1,5 év lehetett a nagy semmire. Nekem egyre inkább ez a "nagy semmi" az érzésem a magyar igazságszolgáltatás hatékonyságáról.

    Lehet pereskedni, valamikor meg majd csak már lesz valami.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813945 (185)
    2013-04-17  14:44
  5. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 17. 14:44185.
    Visszatérve pl. Kásler Árpádra. Úgy tudom, hogy 1,5 évig csak küldözgették egyik helyről a másikra, mert nem tudták az illetőségét megállapítani annak, hogy melyik bíróság tárgyalhatja az ügyét. Gratulálok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (183)
    2013-04-17  14:32
  6. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 17. 14:36184.
    Egyetértek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (183)
    2013-04-17  14:32
  7. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. Április 17. 14:32183.

    Nem, nem így kell érteni a döntésképtelenséget. Mentálisan; tehát van - jópár - olyan bíró, aki alkatánál, habitusánál, élettapasztalatlanságánál, határozatlanságánál fogva nem képes még egy viszonylag egyszerű megítélésű ügyben sem a határozott, gyors intézkedések megtételére, az ügy kifolyik a kezei közül, az ügyfelek pedig "packázhatnak" vele. Így értettem.

     

    Az ügyek elhúzódása több tényezőnek is köszönhető persze, többek között a fentiek, illetve a rossz eljárásjogi szabályoknak, olyan elavult jogintézményeknek, amiket ki kellene már végre tenni jogrendszerből.

     

    Csak egy példa a mai hírekből (hozzátéve, hogy nem ismerem az ügy hátterét, csak éppen annyit, amit lehetett olvasni az újságokban): 13 évet kapott az az apának nem nevezhető lény, aki megerőszakolta a saját, akkor kb. 11-12 éves lánygyermekét (előtte 5-6 éves korától már molesztálta). Mindez 2008-ban derült ki, feltételezem, onnantól indult a nyomozás. Csak a napokban ítélték el jogerősen...! 

     

    A kislány 2011-ben, 15 évesen öngyilkos lett.

     

    (Ilyenkor sajnálom, hogy nem az angolszász jogrendszer van nálunk, pl. az USA-ban - azért hozzáteszem, hogy szerintem - még az emberölést is rávarrnák egy ilyen esetben...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813945 (178)
    2013-04-16  11:27
  8. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 16. 12:05182.

    Számomra az egyik legnagyobb kérdés: Mennyire lehet bízni a magyar igazságszolgáltatásban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813945 (181)
    2013-04-16  12:02
  9. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 16. 12:02181.
    Az MNB elnökének a leváltása és a rezsik csökkentése nagyon kevés egy mozgalom megfékezéséhez, egy pénzbiztos kinevezése is nagyon kevés; a bűnösöket, a hazaárulókat eljárások alá kell vonni -legyen bármilyen pártnak is a tagja; különben Magyarország lesz Európa bohóca.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_813945 (180)
    2013-04-16  11:55
  10. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 16. 11:55180.

    A Magyar Királyi Televízió első adását már láttad? A nemzeti médiákban ezekről mért nem hallani? Mert cenzúra van, és hazudozás. Hazánkban békés forradalom készülődik, ami közel sem biztos, hogy békés is marad. A német sajtó erről is előbb fog kisfilmet készíteni, mintsem a magyar média felvállalná: Magyarországon nagy bajok vannak, sorozatosak a törvénysértések és a jogtalanságok a demokratikus diktatúrában.

     

    Jogosnak tartom a jelenlegi, jelenben létező magyar nép kigúnyolását. Birka nép sorsa.

    előzmény:
    dixan (1)
    2013-03-30  09:43
  11. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 16. 11:36179.

    A nyakkendős bűnőzök és a birka nép jutatta idáig az országot. A németek legalább kimondják azt is, amit itthon csak suttogni szabad.

    Lesz-e még ennél is lejjebb? Ha birkák maradunk, biztosan -sajnos.

     

     Cseh Tamás - Paraszt - YouTube

    előzmény:
    dixan (1)
    2013-03-30  09:43
  12. Torolt_felhasznalo_813945
    Torolt_felhasznalo_813945
    2013. Április 16. 11:27178.

    A bíróságok döntésképtelensége mit jelent, miről szól? Arról, hogy valakik a törvények fölött állnak, ezért ellenük nem lehet ítélkezni? A bírák nem függetlenek? Hol van itt igazságszolgáltatás? Egy példa a sok közül:

     

    "Kásler Árpád kontra OTP ügyben az Európai Bíróság visszautasította a sürgősséggel való tárgyalást, így az ítélet várhatóan 2015 elején születik. A PITEE kontra OTP ügyben a pert a bíró felfüggesztette, megvárja vele a luxemburgi döntést a fenti ügyben. A pertársaságoknál sem történ (még) áttörés, Léhmann ügyvéd úr sem jutott közelebb a végső megoldáshoz, vagyis bármerre nézek a civil jogvédők átmenetileg elakadtak. "

     

    A haza bíróságok döntésképtelenek? Nem ismerik a törvényeket, vagy jól ismerik azokat a nyakkendős bűnözőket, akik a törvények fölött állnak?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (175)
    2013-04-08  18:24
  13. 2013. Április 8. 20:52177.
    Körülbelül ezt szerettem volna én is mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (176)
    2013-04-08  18:35
  14. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. Április 8. 18:35176.
    Még annyit a bírók nyugdíjazásával kapcsolatban, hogy a szabályozással volt a gond, amit aztán be is láttak, a fűnyíróelv és az azonnaliság, az átmenet hiánya. Ez bizonytalan és kiszámíthatatlan helyzetet teremtett sok olyan érintettnek, aki egyébként még a munkára alkalmas lett volna. A másik, ami nekem nem tetszett és megértem, ha visszatetszést okozott a bíráknál is, az az indokolás, hogy az elmúlt diktatúrában is dolgoztak. Ez nagyjából mindenkire igaz, aki egy bizonyos kort elért, és az a politikai elit - amely egyébként a maga körében nem húzott cezúrát e tekintetben - annak semmilyen alapja nincs ílyen módon ítéletet mondani általánosságban egy szakma képviselőiről. Ez is inkább nekem az ellenségképzést juttatta eszembe, amivel a fidesz szerintem oly sokszor élt eszközként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (169)
    2013-04-08  15:35
  15. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2013. Április 8. 18:24175.

    Bocs, csak közben nekem is el kellett mennem.

    A Bándy ügy bírája nagyon jó szakember, még egyetemista koromban a '90-es években jártunk tárgyalásaira, mindig nagyon segítőkész volt velünk, joghallgatókkal. Akkor még elsőfokon dolgozott. Az ítélet után beszélgetett velünk, magyarázott, tanított, pedig a tárgyalás látogatásaink csak önszorgalomból  és érdeklődésből fakadtak, tehát nem lett volna kötelező neki elmagyarázni a miérteket. Ott is sokszor feltűnt a pszichológiai vénája, egyszer egy fiatal srác volt a vádlott, a mostoha apjával rossz viszonya volt, és egyszer a veszekedés hevében rácsapta az ajtót de olyan szerencsétlenül, hogy az öregnek eltört az ujja (8 napon túli, tehát súlyos testi sértés), ráadásul valahogy rosszul is forrt, maradandó fogyatékosságot okozva ezzel. Valami banális - talán próbára bocsátás - intézkedés lett a vége, és amikor látta, hogy meglepődünk az enyhe ítéleten, azt mondta, hogy úgy érzi, ez a srác megérdemli a "még egy esélyt", és csak rontana rajta egy esetleges letöltendő. Érdekes volt látni egyébként, hogy az ügyésszel hogyan dolgoztak együtt és hogyan foglalkoztak egy-egy bűnügy "alanyi"  oldalával.

    Cserni: pont ezért nem szabad egy bírónak soha kimutatni, jelezni, érzékeltetni politikai hovatartozását, mert utána elég nehéz elvonatkoztatni ettől az ítéleteivel kapcsolatban, és még ha ettől függetlenül is dönt, azt senki nem hiszi el neki.

    Ügyvédeknél más a helyzet, szabad hivatás, ha valaki fevállalja az irányultságát, az legfeljebb vállalja annak az ódiumát, hogy az ellenoldali piac számára részben kiesik. (Hasonlóan a zenészekhez, színészekhez, nálunk sajnos hamar ítélik meg politikai szimpátia mentén az embert, és csak utána jön esetleg a tehetség.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (165)
    2013-04-08  15:25
  16. 2013. Április 8. 15:51174.

    Kösz a választ, akkor várhatunk még tőled jó sok, hosszú cikket, amelyben Magyarország szép. Helyes.

     

     

    (Amúgy csak megjegyzem: a fórum valóban arra való, hogy a véleményedet leírd, a cikkeket többnyire linkelni szokták, abból az okból, hogy a személyes vélemény ne sikkadjon el az idézetek között. De mindezt csak azért tettem zárójelbe, nehogy azt gondold, én kifogásolom az idézési szokásaidat, hangsúlyozom: nekem aztán tökmindegy.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (172)
    2013-04-08  15:42
  17. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. Április 8. 15:47173.
    Bocsánat: természetesen nem röhelyes hanem röhejes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (168)
    2013-04-08  15:34
  18. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. Április 8. 15:42172.

    "Nem igazán értem tehát, hogy miért posztoltad ide, ez a cikk inkább az örülős topikba való, mert jó hír, hogy vannak, akik nem zagyválnak össze mindenféle badarságot az országról"

     

    Magyarázatát adtam (144. hsz.), de először olvasd át a topikindítót, majd...:

     

    "Jó ötlet volt ez a topik, dixan, bár te nem tiszteled meg jelenléteddel, de azért nem adom fel a reményt, hogy pozitív hírekkel dobjam fel a hangulatodat, ne kelljen már állandóan szégyenkezned...

     

    Ezentúl ide(is)írom őket."

     

     

     

    előzmény:
    Catilina (166)
    2013-04-08  15:26
  19. 2013. Április 8. 15:36171.
    Azért a bíróságon sem egy utolsó dolog a döntésképesség. Életek múlhatnak rajta, sorsok, és sokszor nem csak a delikvensé...
    idézet:
    dvit (163)
    2013-04-08 15:17:13

    Ez így van, de egy idősebb ember nem feltétlenül döntésképtelenebb, mint egy fiatal. Amit Nyhpraxis írt, hogy például egy bíró elalszik a tárgyaláson, ezért nem hallja annak minden szavát, arra egy megoldás van: egyéni elbírálás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (163)
    2013-04-08  15:17
  20. 2013. Április 8. 15:36170.
    kb. ennyit kellett volna irnod es mindenki elolvasta volna. Amikor valamit nagyon hosszu lere eresztenek legtobb ember elveszti az erdeklodeset az egyharmadanal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (168)
    2013-04-08  15:34
  21. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. Április 8. 15:35169.

    Nyilván megérted, de most megyek.

    Na, ezért képtelenség mostanság igényesen fórumozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (162)
    2013-04-08  15:15
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. Április 8. 15:34168.

    Összefoglalom:

    különböző emberek - külföldi politikusok, újságírók, művészek, stb. - arról írnak, beszélnek, hogy amit ma Magyarországról terjesztenek, az nagyrészben megalapozatlan, hamis, túlzó, helyenként röhelyes.

     

    S mivel mindig örömmel hoznak, közölnek a fórumon néhányan egy-egy ilyen újsághírt, én el kezdtem ide beírni az ellenpéldákat. Egy topikba.

    Fegyvert meg nem tartok senki fejéhez, hogy elolvassa.

    előzmény:
    Amarynda (164)
    2013-04-08  15:20
  23. 2013. Április 8. 15:27167.

    Ha szepen megkerlek akkor se tenned felre ezt a konfabulalj szot a szotaradbol????

    szornyu hogy minden egyes leheto alkalommal felhozod....

     

     

    nem eleg szornyu hogy magyar fonetikaval irod le, muszaj ezt a kifejezest hasznalnod a magyar megfeleloje helyett???

     

    pedig szep magyar szoval a konfabulal = meseszoves

     

    "az a folyamat meseszoveskor, amelynek soran az egyen a hianyos emlekeit

    nem valos vagy a fantazia szulte elemekkel csereli fel, egesziti ki"

     

    eredete : latin

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (158)
    2013-04-08  14:59
  24. 2013. Április 8. 15:26166.

    Az idézett cikkben leírtakkal majdnem utolsó szóig egyetértek, A kivétel, hogy Orbán Viktor a demokrata ember mintapéldánya. Lehet, az volt, de megváltozott. Mostanra inkább populistának mondanám, mitsem demokratának.

     

    Az antiszemitizmus vádja olyannyira abszurd, hogy azzal nem is tudok mit kezdeni: majd' mindenkire ráfogják, aki nem sémita (de tulajdonképpen sokszor az sem lehet akadály szerintem), vitatkozni pedig nagyon nehéz ezzel képtelen váddal: mi lenne az érv? Nem vagyok antiszemita, mert nem vagyok antiszemita? Badarság!

     

    Sokszor csodálkozom rajta, hogy miért ennyire rossz a sajtónk, de a dilettantizmuson kívül, amit az országkép kialakítása terén művelnek a „szakembereink”, valószínűleg azért a sok béna politikus, például Orbán Viktor is tett annak érdekében, hogy így legyen. Sokszor rendkívül arrogáns, ráadásul kapkod. Azzal én meg nem példálóznék, hogy „ilyen volt mindig is a vezetési stílusa”, mert ha úgy vezet országot, ahogy akkor régen autót vezetett, hát el lehetne azon gondolkodni, hogy jó kezekben van-e a kormány. 

    Akik még tehetnek a rossz sajtóért, azok azok, akik annak idején, rendszerváltáskor nem rúgták ki az összes MSZMP-vezetőségi tagot. Valószínűleg ez sem segít a megítélésen, bár a mostani utódok elég jól értenek „külföldiül” már, és a mostani uniós kormányok nagyon jól megértik őket. Szerintem sokszor túl jól is.

    A többi elgondolás pedig már az összeesküvés-elméletek közé tartozik.

     

    Tény, hogy nagyon sok döbbenetes süketséget írnak össze rólunk, ami engem éppannyira felháborít, mint Téged, csak engem nem az aktuális kormány miatt, sőt, reménykedem, hogy az összes negatív dolog mellett, amit a rossz sajtó okoz, amúgy öröm az ürömben pozitív hozadékként Orbán bukását is okozhatja. Tudom azonban, hogy ez hiú remény, mivel nem fogja. Túl sokan fordulnak „szegény ártatlan” miniszterelnök felé, és túl sokan súgnak a kinti újságíróknak a másik oldalról ahhoz, hogy ezt a folyamatot erősítsék.

     

    Amit idéztél tehát igaz, szerintem ezzel kapcsolatban nem sok embernek van kétsége, legfeljebb Orbán demokrata mivolta kérdőjelezhető meg az állítások közül. Nem igazán értem tehát, hogy miért posztoltad ide, ez a cikk inkább az örülős topikba való, mert jó hír, hogy vannak, akik nem zagyválnak össze mindenféle badarságot az országról.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (153)
    2013-04-08  14:27

Címlap

top