Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándék???????

ovimami
Létrehozva: 2004. május 25. 05:20
Sziasztok!

Nyakunkon a pedagógusnap, és az évzáró. Kezdő ovis anyukaként fogalmam sem volt karácsonykor, hogy ajándékozni KELL az óvónéniket, s ez nem a beszedett csoportpénzből történik, hanem ki-ki alapon. Cseppet sem tetszik, főleg az egymás túllicitálása, de nagyon kellemetlen volt, hogy szinte csak az én csemetém nem ajándékozta meg az óvónénit. Vagyis ne lógjunk ki a sorból alapon most viszünk ajándékot - határoztam el. De mit???? Akinek van jó ötlete, kérem ossza meg velem!!!!
Köszi!
  1. 2012. augusztus 30. 23:0125.

    Mondjuk ezekhez a kreatív ötletekhez mit szóltok?

    http://pinterest.com/ajandek365/ajandek-tanaroknak-ovon eniknek/

     

    Szerintem kedves ajándék sajátkezűleg készíteni valamit!

  2. 2007. május 2. 21:5524.
    Lehet, hogy nem fogtok velem egyetérteni, de - a szülők közül (legalábbis nálunk) egyre kevesebben szoktak megemlékezni a pedagógusokról. Jó, nem jó - döntsétek el. A pedagógus, aki egész nap odafigyel gyermekedre, foglalkozik vele, nevelgeti, terelgeti az élet rejtelmeibe próbálja bevezetni, és sajnos az esetek többségében többet is van vele, mint te. Ő is ember, és a figyelmesség szerintem mindenkinek jól esik.
    A legtöbben inkább karácsonyra lepnek meg minket. Nagyon sok apró csecsebecséket kapunk. A sláger: a gyertya, mécses, tusfürdő, bonbon. Lehet rám offolni, de véleményem (és kolléganőim véleménye is) hogy nagyon sok pénzt adnak ki feleslegesen ilyen értelmetlen apróságokra a szülők. Ha van egy jól szervező szülő, aki esetleg még rá is ér egy kicsit ezzel foglalkozni, akkor egyszerűbb lenne azt a pénzt összeszedni - amit úgy is ajándékra költenének a szülők - és az összedobott pénzen valami értelmesebbet venni. A vágott virág, amit pedagógusnapra kapunk, általában elég drága és 2 - 3 nap alatt el is hervad. Annál tényleg sokkal emlékezetesebb az, amikor a csemetével készít valamit a szülő. A legkedvesebb emlékem - 4 év után a búcsúzó gyermekektől egy tablót kaptunk. Mindenki lerajzolta önarcképét (igazolványkép méretben) és ezt felragasztották a szülők, tablót készítettek mind hármunknak. Ma is az étkezőm falát dísziti ez a kedves emlék! Ez megmarad örök emléknek!
    előzmény:
    ovimami (1)
    2004-05-25  05:20
  3. 2007. május 2. 21:3523.

    Külön -külön ajándék??????Szerintem ez nagyon nagy hülyeség.Ki találta ezt ki?Mindig együtt kell venni...

    A gyerekek mindig azt nézik mit vitt a másik.Igy  valóban licitálás az egész és a végén csak a gyerek érzi rosszul magát ha ugy gondolja "kis" ajándékot vitt. 

    előzmény:
    ovimami (1)
    2004-05-25  05:20
  4. 2007. május 2. 21:3222.
    Évek óta könyvet veszünk és virágot adunk.A mi tanitó nénik igazi pedagógus,imádja a könyveket és szivből örül neki.A kaspót és a vázát felejtsétek el mert láttam náluk kb.30-40 db-ot. 
    előzmény:
    ovimami (1)
    2004-05-25  05:20
  5. Torolt_felhasznalo_838418
    Torolt_felhasznalo_838418
    2007. május 2. 20:5621.
    Szia!A mi osztályunkban a virág mellé egy-egy könyvutalványt fogunk átadni,így kedvére levásárolhatja majd arra a tanárnéni amire vágyik .Már csak az összeget kell meghatározni.
    előzmény:
    ovimami (1)
    2004-05-25  05:20
  6. Torolt_felhasznalo_927220
    Torolt_felhasznalo_927220
    2005. január 2. 17:3720.
    Családon belül beszélgetve nem tudunk dülöre jutni: milyen értékű ajándékot szabad, illik elfogadni egy cégvezetőnek a vele kapcsolatban (beszállító) álló cégek képviselőitől?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. május 25. 10:5919.
    Sziasztok!

    Köszi az ötleteket!
    A gyurmás és a fényképes is nagyon tetszik, egyiket megvalósítjuk :)))))
    Bízom benne, hogy az óvónénik is ennek fognak legjobban örülni. Talán így lesz, hiszen karácsonyra saját készítésű játékokkal lepték meg a gyerekeket. Anyák napjára is ilyet csináltak a gyerekekkel. Kéznyomatos pólót :))))
    A nagy ajándékozás nekem is kellemetlen volt, nagyon nem tetszett, de egy már összeszokott csapatba cseppentünk, s úgy tűnik ez elég elfogadott. Szerintem viszont otromba dolog :(((
    Csak hát kilógni a sorból???? Elégedett vagyok az óvónénikkel, daduskával, nem szeretném, hogy azt higgyék nem így van.
    A saját készítésű ajándék azonban tényleg szupi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. május 25. 09:4518.
    Ez nagyon helyes ötlet a házi sütésű mézes kis kosárban:-)))))))))))))
    előzmény:
    Werbunga (14)
     
  9. 2004. május 25. 09:4317.
    Kedves Ovimami!

    Én nem ovinéni vagyok, hanem tannéni, de azért ötletem van. Itt is divat, hogy a gyerekek osztályszinten+ külön-külön is adnak ajándékot. Sajnos. Mert azt ne higgyék ám a szülők, hogy ez a pedagódusnak micsoda öröm! Inkább kínos. Méghozzá roppantul! Hogy azért a munkáért, amit imádok csinálni, és fizetést is kapok, még a szülő külön "honoráriumot" adjon!!
    Éppen ezért, hogy se a pedagógusnak, se a szülőnek ne legyen kínos, csakis valami sajátkészítésű aprósággal kedveskedjetek! Életemben nem örültem még annyira ajándéknak, mint annak a kis bekeretezett képnek, amit az egyik elsős tanítványom készített. Színes gyurmakép, beletéve egy üvegkeretbe, ami filléres dolog. A mai napig a szobám falán őrzöm. :-)
    előzmény:
    ovimami (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_322604
    Torolt_felhasznalo_322604
    2004. május 25. 09:4216.
    Szia,

    az én anyukám ovónéni, 100 évig egy olyan "faluban" dolgozott, ahol pont az volt a sikk, egymást túllicitálni, minél drágább ajándékokkal elhalmozni a pedagógust, hiszen a másik családját hagy egye a fene!
    Hát, őszíntén szólva, anyukám mindig a saját készítésű dolgoknak örült a legjobban. mint ez a sólisztgyurma, meg kapott dobolyka által felvázolt fényképes, rajzos ajándékot is (nem anyukám volt gyermeked ovónője?:)
    és ezektől mindig meghatódott, és elrakta mindet.
    Nagyobb ajándék-mondjuk egy szép váza, vagy toll gravírozva, meg ilyenek, csak a 3-vagy 4 év után kapott, amikor a gyerekek iskolába mentek.
    Ne foglalkozz avval, hogy mit ad a másik:) és ha az ovónő nem örül egy gyerek által hajtogatott, ragasztott, stb. ajándéknak, az nem is igazi, szívvel-lélekkel dolgozó pedagógus!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. május 25. 09:4115.
    Bocsi, : soha életében nem dolgozottat akartam írni. És még vmi. : sajnos a karácsonyi ajándék nálunk is megszokott. Mellesleg erre is 1000 Ft-ot kértek volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. május 25. 09:3914.
    Hát elég nagy szerencsétek van. Nálunk a szülői munkaközösség csupa soha újgazdag, életében nem dolgozott fiatalasszonyból áll. Az eredmény: adjon be minden szülő gyerekenként (van akinek két gyereke is odajár!) 500 Ft-ot az óvónéni NÉVNAPI ajándékára. Ezt akkor ugyebár 25-tel kell szorzni. Renitens módon nem értettem vele egyet, s nem is adtam pénzt. Nálunk nem divat a nagy ajándék névnapon. Azt egy szál virággal szoktuk ünnepelni. Mi így is tettük. Most közeledik az évvége, s 1000-1000 Ft-ot kérnek májusban is és júniusban is. Szerintetek ez normális óvódai kiscsoportnál? Mi lesz így később? Ráadásul az egyik óvónővel senki sincs megelégedve, a 3-4 éves gyerekek pedig "megeszik reggelire", annyira rájuk hagy mindent.
    Én úgy döntöttem: mindig mindenki virágot kap a kisfiamtól, Karácsonyra pedig házi sütésű mézest és egyéb apróságokat egy kiskosárban. De ezt viszont a dadusok és takarító nénik is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_911298
    Torolt_felhasznalo_911298
    2004. május 25. 09:2813.
    Szia! Próbálkozz a só-liszt gyurmával. Meg lehet festeni temperával a vizet, azzal felönteni a só-liszt keveréket. Szép pasztell szinű lesz. Készitsetek szív alakú gyertyatartót(nem csak karácsonyra való!). Ebben a kicsi is tud segíteni. Ha elszakadt nyaklánc gyöngyeivel díszítitek, még szebb lesz. Mire átadjátok szépen kiszárad, celofánba csomagolva mutatós ajándék és pénztárca kímélő!! :o))))
    előzmény:
    ovimami (8)
     
  14. 2004. május 25. 08:0312.
    1 csokor virág!
    előzmény:
    ovimami (8)
     
  15. 2004. május 25. 07:4911.
    Egyszer az oviban úgy oldottuk meg hogy mindenki a saját csemetéjéről készült képet ragasztotta egy szép képeslapba, írt rá valami szépet és a gyerek rajzolt is rá valamit. Plussz a kézlenyomatát is ott hagyta a lapon.
    Mindenki otthon csinálta meg és virág kiséretében a gyerekek adták oda az óvónéniknek. Így mindenkitől kaptak valamit ami a gyerekekre emlékezetette őket, és nem a ki ad nagyobbat ajándékok közé sorolható.
    előzmény:
    ovimami (7)
     
  16. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. május 25. 07:3910.
    Szió! Nálunk nincs karácsonyi ajándékozás. Nőnapra, és az ovonénik névnapjára szoktunk virágot vinni. Ilyenről még nem is hallottam, hogy karácsonyi ajándékot adnaka gyerekek az ovonéninek.
    előzmény:
    ovimami (1)
     
  17. 2004. május 25. 07:379.
    Én úgy érzem, hogy pedagógusnapra virág illik. Úgy tetszik, amikor mennek haza és ki sem látszanak a nagy halom virágból! Csak két láb lóg ki a csokor alól. :o)
    A szülők néha túlvariálják a dolgot. Ezt ne értsd félre, de szerintem az "egymás túllicitálása" itt is a cél, s igazi jelentését elveszíti az ünnep.
    előzmény:
    ovimami (7)
     
  18. 2004. május 25. 06:268.
    Szia Balú!

    Kösz a tippet! Sajna még sosem gipszeztünk. Játékboltban lehet venni? Sürget az idő, még a héten ki kell taláklni, meg kell csinálni, s most még a munkahelyemen is be vagyok havazva, így lehet, hogy nem leszek ennyire kreatív :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (4)
     
  19. 2004. május 25. 06:247.
    Szia Matti!

    Szerintem is ez lenne a normális megoldás, de mikor megemlítettem a szülői munkaközösségesnek, aki a pénzt szedi, úgy nézett rám, mint aki a holdról jött. Próbálkoztam még pár anyukával, de nem jött be. Így kénytelen vagyok erről lemondani. Pedig szerintem is így járnának jobban az óvónénik is. Meggyőződésem, hogy ez így nekik is kellemetlen.
    előzmény:
    Matty (6)
     
  20. 2004. május 25. 06:196.
    Mi mindig közösen vettünk ajándékot, így a szülők is olcsóbban megúszták az ovónéni vagy tanárnéni pedig egy értékesebb ajándékot kapott, nem sok apróságot.
    Nálatok ez nem megoldható?
    előzmény:
    ovimami (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. május 25. 06:055.
    Gopsz=gipsz. Bocsi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435930 (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. május 25. 06:054.
    Ovimami!

    Ha ennyire nem szívesen állsz be a sorba, próbálj meg vmi személyes ajándékot adni! Pl. gopszkiöntős képet csináljatok együtt a gyerkőccel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_435930
    Torolt_felhasznalo_435930
    2004. május 25. 06:003.
    Kedves ossono!

    Válaszod így reggel kissé megviselt :(((
    előzmény:
    ossono (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_898379
    Torolt_felhasznalo_898379
    2004. május 25. 05:542.
    Adjal
    neki egy T-shirtet amire ra van nyomtatva
    "IDE A PENZZEL!"

    he, he, he
    előzmény:
    ovimami (1)
     

Címlap

top