Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanító néninek ajándék

orchidea36
Létrehozva: 2012. május 5. 09:31

Sziasztok!

 

A lányom 4. osztályos általános iskolás. Az osztályuk hamarosan elköszön az alsós tanító nénitől. A mi iskolánkban  "divat"  ilyenkor ajándékkal megköszönni a pedagógus munkáját. Az egész osztály nevében, közösen kellene vennünk valamit. Nem arról szeretnék vitát nyitni, hogy kell ajándékot venni vagy nem, hanem inkább arról "beszélgessünk", hogy Ti mivel ajándékoztátok meg a tanító nénit. Én arra gondoltam, hogy veszek egy "emlékkönyvet", amibe minden gyerek leírhatja gondolatait az együtt töltött évekről, rajzolhat valamit, ragasztunk bele képeket a közös kirándulásokról, stb. Énekkel verssel is köszönteni fogjuk a tanító nénit. De kellene valami konkrét ajándék.  De mi?  Ehhez várom az ötleteket!

 

                         Köszönöm a segítségeteket!

 

                                                                                                                      I.

  1. 2012. május 6. 18:2455.

    Elkeserítő olvasni, hogyan zajlik az ajándékozás, de tény, hogy így van. Mindkét oldalról vannak tapasztalataim.

     

    Én minden osztályomról gyűjtöm a fotókat amíg tanítom őket, és évzárón megkapja tőlem az összes gyerek. Zenét teszek alá, apró megjegyzéseket írok a diákra. Nem félóra alatt készítem el. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy sok esetben a tanárok is elbúcsúznak a gyerekektől valami apró figyelmességgel.

     

     

    4.-ben tanagyag a jellemzés. Írassatok minden gyerekkel egy jellemzést a tanító néniről és a fotóikkal együtt rendezzétek egy fotókönyvbe. Vagy ha vannak ügyes technikusok, fel is olvashatják a gyerekek és lehet belőle egy DVD-t készíteni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_732350
    Torolt_felhasznalo_732350
    2012. május 6. 17:5354.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (52)
    2012-05-06  17:12
  3. 2012. május 6. 17:5253.
    Mintha a mi osztályunkról beszéltél volna...... Nálunk totál ugyanez van. Ja és persze nálunk is biztos, hogy rám marad az emlékkönyv összeállítása. Mármint ha lesz mit összeállítani........, mert még afelől is vannak kétségeim, hogy összetudok kaparni a gyerekektől ( és az ő szüleiktől ) valami albumbavalót. Nagyon-nagyon nem partnerek semmiben. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (49)
    2012-05-06  16:54
  4. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2012. május 6. 17:1252.

    Egy gátlástalan (szex)masszázs a legtöbb, általam ismert tanár néninek jót tenne. És ahogy elnézem, seminek is. :DDDD

     

     

    előzmény:
    *angyalka* (51)
    2012-05-06  17:09
  5. 2012. május 6. 17:0951.

    Volt tanáraim és tanár ismerőseim nagy része örülne, ha kapna egy utalványt, amivel elmehet és megmasszíroztathatja magát úgy ahogy akarja. Aki pedig nem örülne neki, annak könyvutalványt adnék. Első körben is azt írtam: Szerintem legjobb a könyvutalvány, vagy színház-ajándékutalvány, de ha bevállalós a tanítónéni lehet egy tai-masszázs vagy egy lábmasszírozásra utalvány. Nem tudom mi ebben a gátlástalanság...

    előzmény:
    *angyalka* (46)
    2012-05-06  16:21
  6. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2012. május 6. 17:0550.
    élesződnek=élesebbek+éleződnek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849281 (49)
    2012-05-06  16:54
  7. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2012. május 6. 16:5449.

    8 éves szmk-s tapasztalatom szerint a szülők:

    -leszarják az egészet

    -de legyen ajándék, mert azt úgy illik,

    -de lehetőleg ingyen legyen, mert pénz az nincs rá

    -és különben is EZ a tanár nem is érdemli meg,

    -és MIÉRT PONT EZT??? az ajándékot vettük meg és miért került ennyibe, mikor máshol olcsóbb,

    -és ami a lényeg: NEKI, személy szerint ne kelljen semmit csinálnia, lehetőleg még e-mailen sem válaszol, mert nem ér rá ilyen ügyekre,

    -mindeközben a fél osztály azért hőbörög, mert a másik fele nem fizet, és az szmk tegyen valamit (ugyan mit is??)

    -a másik fele nem akar fizetni, mert EZEKNEK??

     

    Én meg állok ott, mint a hülye (hát igen, ki hogy tud...) és ha kérem a pénzt, azért utálnak, ha nem kérem, akkor meg azért.

     

    Szóval ez az egész rendszer egy kalap SZ A R!

    Véleményem szerint el kéne ezt a közös ajándékozást törölni a föld színéről. Aki AKAR és aki TUD, az vesz/készít ajándékot, a többi meg nem. Egy osztályban van legalább 3-4-15 gyerek, aki szívesen ad, és ugyanennyi szülő, aki szívesen rázza a rongyot.

     

     

    Uff! Én beszéltem, egy idegbaj szélén álló szmk-s, akinek egy ballagója és egy 4. osztályosa is van, és már tele van a hócipője az egésszel.

     

    Ja, és mi (=ÉN)  is emlékkönyvet készítünk, meg könyvutalvány lesz. A ballagós OF pedig nagy túrabajnok, ő egy nordic walking botot kap (mármint egy párat) és valahogy (de hogy??) rámegy majd a srácok aláírása.  Ott kiemelt probléma, hogy melyik szaktanár kapjon, milyen értékben, egyre élesződnek a konfliktusok gyerekek és tanárok, szülők és tanárok között.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. május 6. 16:4648.
    ez masszivan atlepi a maganelet hatarait. tanitom a gyereket de ez nem jogositja fel arra, hogy a fürdöszobamba jöjjön. ajandekozni nem gatlastalanul kell.
    előzmény:
    *angyalka* (46)
    2012-05-06  16:21
  9. 2012. május 6. 16:2347.
    Mi könyvutalványt adunk.
    előzmény:
    orchidea36 (1)
    2012-05-05  09:31
  10. 2012. május 6. 16:2146.
    Szerintem legjobb a könyvutalvány, vagy színház-ajándékutalvány, de ha bevállalós a tanítónéni lehet egy tai-masszázs vagy egy lábmasszírozásra utalvány.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. május 6. 16:1345.

    tanitottam en is. es a hideg razott ki minden ajandektol, amit az anyukak csinaltak a gyerekek helyett. azoktol meg plane, amikkel a maganeletembe törnek (lampa, felszerelesi targy). aminek örültem - es ezt leirtam - könyv/lemezutalvany volt. voplt olyan is, hogy ök valogattan össze CD-kre olyan zeneket, amikröl tudtak, hogy szeretem öket. az jo volt. :-)

     

    a vett ajandek letudott ajandek. megszegyenitö. fölösleges.

    előzmény:
    orchidea36 (38)
    2012-05-05  15:36
  12. 2012. május 6. 16:0044.

    Amikor a fiamék köszöntek el negyedik osztály végén a tanítónénitől egy könyvet csináltak, amibe minden gyerek egy-egy verset írt. (nem kellett saját költeményt, hanem bármit lehetett választani.)

     

    Plusz egy ajándékutalványt kapott a tanítónéni.

    előzmény:
    orchidea36 (1)
    2012-05-05  09:31
  13. 2012. május 5. 17:2843.
    Én biztos nem szakkönyvre költeném. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679127 (28)
    2012-05-05  12:59
  14. 2012. május 5. 17:2442.
    Jól hangzik ez a takaró, de ezt a szülőktől kapná az osztályfőnök, nem a gyerekektől. Én tanárként jobban szeretem az olyan ajándékokat, amiket a gyerekek készítenek, nem azt, amit a szülők, és a gyerekek esetleg nem is tudják, hogy mi van abban a csomagban, amit ők adnak át... Volt már rá eset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423662 (39)
    2012-05-05  15:48
  15. 2012. május 5. 17:1641.

    Szia!

     

    Anyukám is tanár (alsósokat tanít),és elég sok fajta ajándékot kapott már,de én is csak azt tudom mondani,hogy ajándékutalvány,főleg könyvutalvány,legalábbis ő mindig annak örült a legjobban,meg persze azoknak az ajándékoknak,mint pl az emlékkönyv,amin látszott,hogy tényleg foglalkoztak vele,nem csak le akarták gyorsan tudni,aztán vettek egy vázát például.. De persze tanárfüggő,nálunk a középiskolás osztályfőnök megmondta,hogy ő x összeg alatt nem fogad el ajándékot..:S

    na,nála eszünkbe se jutott volna emlékkönyv,mert tuti a kukába végezte volna..:S 

     

    Meg írta valaki lentebb a takarót,az szerintem nagyon jó ötlet! :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. május 5. 15:5940.

    Mivel nálatok a személyes ajándék már adott, vásárlási utalványt vennék mellé. Nem kísérleteznék az ízlésének az eltalálásával, vagy azzal, van-e már neki olyan. Meg mindenki magából indul ki: én nem szeretem a porfogókat, hiába dísztárgy. használati tárgyakból is jobban szeretem én kiválasztani azt, ami a lakásba bekerül.

    Nekem a könyv az, aminek bármikor örülök - viszont ott fennáll a veszély, hogy ha sikerül az ízlést eltalálni, akkor már megvan.

    előzmény:
    orchidea36 (1)
    2012-05-05  09:31
  17. Torolt_felhasznalo_423662
    Torolt_felhasznalo_423662
    2012. május 5. 15:4839.

    Mi óvónéniknek adtuk, de tanító néniknek is tökéletes:

     

    A gyerkőcről egy fotó, és néhány gyerekszáj, ami az iskolai élettel, vagy a tanító nénivel volt kapcsolatos. Ezeket az A3-as lapokat lefűzettük, egy nagy alakú album lett belőle.

     

    Másik gyerekemnél több anyuka összeállt, és közösbe megvarrtunk egy patchwork takarót. Nem mindenki tudott varrni, de mindenki összmunkája benne volt valamilyen módon. Az egyik anyagokat vett, másik a cérnát (jó sok kellett ám hozzá), a harmadik vatelint, negyedik varrta a blokkokat külön,  ötödik a blokkokat össze, kellett még szegélyt vágni, varrni, stb, stb. Nagyon klassz lett. :)

     

    Hirtelen ez a kettő jutott az eszembe.

     

    Azért jelelmzően hiába van mindig egy-két anyuka, aki valami személyes ajándékot javasol, a végén legtöbbször valami porcelán tál lesz belőle. 

    előzmény:
    orchidea36 (1)
    2012-05-05  09:31
  18. 2012. május 5. 15:3638.

    Kedves Semiramis!

     

    Biztos voltam benne, hogy lesz egy-két cinikus megjegyzés. És tessék, itt van. 

     

    Hidd el egyáltalán nem ülünk magas lovon, tudjuk, hogy sok embernek vannak anyagi gondjai. Egyáltalán nem valami drága ajándékot szeretnénk adni, hanem inkább valami hasznosat, ötleteset, személyre szabottat. Ezért is indítottam a topicot, hátha segítségünkre lesz valaki. Reméltem, hogy pedagógusok szemszögéből nézve is kapok valami használhatót.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    semiramis (35)
    2012-05-05  14:55
  19. 2012. május 5. 15:3137.

    Nagyon jó ötletnek tartom én is! Nyugdíjas pedagógus vagyok nagyon sok ilyen ajándékozáson vagyok már túl. Valóban fölöslegesnek tartom az akárhányadik porcelánt, vagy kristályt, mégha akármilyen márkás is. Amire én mindig nagyon szívesen emlékszem vissza és őrizgetem, az egy fényképalbumba elhelyezett önarckép minden gyerekről, aláírva. A végén a névsorral. Az önarckép hátuljára ráírja a gyerek, hogy neki mi volt a 4 év alatt a legkellemesebb élménye. Tudjátok millyen szívesen nézegetem a mai napig is? És még hasonlítanak is a képek az alkotójukra! Ebben benne van a munkájuk.

    Kaptam nagyon szép faragott fadobozt hozzá, ebbe bele lehet írnia jó kívánságaikat, egy vers idézetet,..... 

    Az utalvány nekem személytelen. Arra nem emlékszem vissza, hogy melyik osztálytól kaptam, mit vettem belőle. 

    Kaptam arany láncot medállal, gravírozva, de soha nem hordtam, csak időnként megnézegetem. 

    Nem az értéken van a hangsúly!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325436 (20)
    2012-05-05  10:49
  20. 2012. május 5. 14:5636.

     

    én tanárként nagyon örültem (volna) egy ilyen emlékkönyvnek.

     

    konkrét ajándék- uaz a véleményem, mint másoknak. Vagy porosodik vagy nem illik vagy van belőle 2.

     

    A könyvutalványnak is mindig örültem.

     

    Vagy még fényképalbum a gyerekek képeivel. Gravírozott toll.

     

    persze nem ismerem a tantónénit, de nem az érték, a nagyság számít.

     

    a csokit mindig "visszaosztottam" a gyerekeknek, aztán egyszer az egyik kislánytól konyakosmeggyeset kaptam, direkt, mert az ők nem ehetnek. ( nagyon meghatódtam)

    előzmény:
    orchidea36 (1)
    2012-05-05  09:31
  21. 2012. május 5. 14:5535.

    ha mar mindent kilöttetek, vegyetek neki egy lakast. elvegre ajandekozni KELL. 

     

     

     

    (a legeslegjobb a könyvutalvany. arra ui. egy pedagogusnak, ha gyerekeket tart el, vegkepp nins penze.

     

    es szalljatok mar le a magas lorol, az osztalyban nyilvan van olyan gyerek, akinek nincs mit ennie hetvegen - de ajandekozni KELL... ) 

    előzmény:
    orchidea36 (1)
    2012-05-05  09:31
  22. 2012. május 5. 14:0134.

    Az ilyen pohár, stb. készletek, bögrék, lámpák, gyertyatartók, "kitudjamik" csak ott porosodnak "halomban".

     

    Az a meskás emlékkönyv a gyerekek által készített rajzokkal v. fényképekkel, stb. szerintem jó ötlet + könyvutalvány pl.

    előzmény:
    orchidea36 (1)
    2012-05-05  09:31
  23. 2012. május 5. 13:4233.

    Teljes mértékben egyetértek Veled.

     

    Ennél jobb ajándék nincs.

    előzmény:
    R.M.M. (32)
    2012-05-05  13:34
  24. 2012. május 5. 13:3432.

    Szia :)

     

    Általános iskolában tanítok,és tudom,hogy az egyik 4-es tanító néninek órát akarnak venni a szülők és ott javasolta valaki,hogy ne egy konkrét órát vegyenek neki hanem vásárlási utalványt,és akkor abból olyat vesz amilyet akar.

    Szerintem az utalvány(bármilyen) + az emlékkönyv teljesen jó ajándék,és hasznos. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top