Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külső merevlemez

delfin2003
Létrehozva: 2012. március 11. 09:08

sziasztok, 

 

külső merevlemezből melyik típust/márkát érdemes venni? és hol a legolcsóbb (természetesen garanciával)?

 

egyelőre elég lenne az 500GB vagy 1 terrás. (inkább a kisebb hordozható változat). 

 

 

Köszi előre is,

 

  1. 2017. március 18. 01:165.

    Én nemrég Ebayről rendeltem külső merevlemezt, de sajnos nagyon átvertek vele, mert bár a külső ház Toshiba márkájú volt, de a belseje ki volt cserélve egy noname használt vinyóra. Nagyon vigyázzatok ezzel, könnyű csapdába esni.

  2. 2012. március 11. 11:274.

    Szia!

     

    Nekünk 1 terrás Samsung van, már majdnem másfél éve. Semmi baj nincs vele, ha választani kellene, újból ilyet vennénk.

    És szerintem is a kisebb változat jobb, mert ennek nem kell külső áramforrás, hogy működjön. Ez persze drágább is, de szerintem megéri. Ééééés egyértelműen a neten kell keresni, nem Media Marktben, meg hasonló helyeken. Ha megnézed árukeresőben, árgépben, egy csomó számítástechnikai boltot fog kiadni. Meg tudod nézni, hol a legolcsóbb, amit kinézel. Attól, mert egy boltnak éppen nincsen üzlethelyisége, attól még ugyanolyan számlát kapsz ugyanolyan garanciával, csak nyilván kevesebbet kell fizetned, mkert nem építik bele az árba az üzlethelyiség fenntartási költségeit. De egyébként a mi Samsungunkkal semmi baj nem volt eddig még (le is kopogom), úgyhogy tényleg nagyon ajánlom.

    előzmény:
    delfin2003 (1)
    2012-03-11  09:08
  3. 2012. március 11. 10:393.

    Hát az elmúlt pár hónapban nagyon megugrott az áruk, az argep . hu-n érdemes megnézni, mivel ott listázhatod őket. A Western Digital pl jó..de jelenleg olyan szinten vannak túlárazva, hogy nem tudom megéri e, másfél éve vettünk 12 ezerért egy terásat, most ennyiért 250 GB-t adnak...

     

    (Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy 4 terásat osztottak volna 20ért, már csak azért sem, mert a 4 terásat először tavaly ősszel mutattak be, addig nem is volt ekkora, és jelenleg az ára 108 ezertől kezdődik...) 

    előzmény:
    delfin2003 (1)
    2012-03-11  09:08
  4. 2012. március 11. 09:492.

    media markt

    akcióban volt pár hete a 4 Terás 20.000,- Ft-ért ... ez az ára általában az 1 Terásnak

    előzmény:
    delfin2003 (1)
    2012-03-11  09:08

Címlap

top