Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BRUTTÓ-NETTÓ FIZETÉS!!

Torolt_felhasznalo_926819
Torolt_felhasznalo_926819
Létrehozva: 2004. Április 27. 10:16
Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem abban, hogy nettó 100.000 Ft az kb. mennyi bruttónak felel meg? Tudom hogy vannak erre oldalak, ahol le van írva, de nekem most sürgősen kéne. Köszi!
  1. 2004. Április 27. 14:0659.
    Szerintem nem is a politikusok fizetésével, hanem vagyonbevallásával van sok embernek gondja.
    A másik, hogy én szívesen venném saját kezembe a leendő nyugdíjam elintézését, mint hogy most egy kisebbfajta vagyont befizetek, aztán nem látok belőle semmit. :((
    előzmény:
    nok_apja (57)
     
  2. 2004. Április 27. 12:5958.
    Anyu mesélte, , hogy az iskolában a leggazdagabb helyi vállakozók ( kisváros, mindenki tudja) gyereke kap ingyenes könyvet, mert minimálbérre van bejelentve, a tanári fizetésől élő gyereke nem. Szerinted, aki ebbe a minimálbéres kategóriába tartozik, sírni fog az 50 ezres nyugdíjért?
    Költségvetési ellenőrzés terén dolgozom, nagyon sok elszomorító dolgot látok sajsa, hogy hogy is megy a közbeszerezés, útépítés stb. Semmit nem lehet bizonyítani, de még az érintettek is megjegyzik, hogy mindenki mindenki ismerőse, és mindenki jól jár.
    előzmény:
    nok_apja (57)
     
  3. 2004. Április 27. 12:4957.
    A politikusi jövedelmek sokak szemét csípi. Pedig ők be is fizetik az adójukat, nincs kiút számukra.
    A hivatalosan minimál bért + fekete pénzt kapók ennél ezerszer nagyobb probléma. Ők majd amikor a nyugdíjukat fogják megállapítani, akkor szembesülnek a szomorú valósággal. Vajon, hogy egyáltalán életben maradhassanak, és emiatt a kiszámítottnál magasabb juttatásokban részesülnek majd, azt vajon honnan fizetik majd ki? És ők nem 378-an lesznek mint a képviselők, hanem sok tízezren!!!
    Ki lesz annak a kárvallotja? Ki fog majd amiatt szívni? Csak nem azok, akik "rendesen" fizettek adót/járulékot?
    előzmény:
    deluxy (54)
     
  4. 2004. Április 27. 12:4356.
    ruld már el légy szíves, hogy ki az a MI és mit is csináltok?
    előzmény:
    efsarut (55)
     
  5. 2004. Április 27. 12:3355.
    igazad van ! a vállalkozás az egy próba-szerencse üzlet, mert a piac hullámvölgye és a te időd energiád határozza meg a jövedelmet és az eredményt. De miért kell azt csinálni amit mások ? Mert mindenkinek tetszik , hogy vállalkozó vagy ? De ha valaki csődbe megy akkor a környezete csak sajnálkozik és adja a hülye tanácsokat , hogy mit miért kellett volna csinálni. Ezért kell olyan dologgal foglalkozni ami pénzt és időt tud adni egyenlő arányban. Mi így dolgozunk , hogy nem hagyományos fejjel gondolkodunk.
    előzmény:
    Matty (52)
     
  6. 2004. Április 27. 12:3254.
    1949. évi XX. tv 70/I. § Minden természetes személy, jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet köteles jövedelmi és vagyoni viszonyainak megfelelően a közterhekhez hozzájárulni.
    Nyugi, tudom, hogy csak utópisztikus álom a társadalmi szolidaritás, de mégis csak elszomorító, hogy egyesek, mit meg nem tesznek, hogy jövedelmi és vagyoni viszonyaikat láthatatlanná tegyék. Bár néha azt kívánom, hogy inkább ne látnám a politikusok vagyonbevallását:-)
    előzmény:
    nok_apja (53)
     
  7. 2004. Április 27. 12:2353.
    A törvények előtt mindenki egyenlő, vagyis a jogszabályi lehetőség mindenkinek adott. Ha érez magában erőt, bátorságot és találékonyságot vágjon bele. Jó, ha 1%-uknak sikerül a dolog. Ők a gazdaság motorjai, bár sok ilyen ember lenne.
    Az adótörvényeket mindig a fennálló kormányzat hozza. Azt mérlegelvén, hogy ha ezeknek az embereknek nagyon letöri a szarvát, akkor ők bizony kiviszik a pénzüket/képességeiket az országból és máshol érvényesülnek. Bárhol is húzzák meg az adózási határokat (kit, mekkora teherrel terhelünk meg), az soha nem marad következmények nélkül. Ez olyan mintha neked két egyforma korú gyereked lenne, amelyik közül az egyik nyáron elmegy munkát vállalni, pénzt keresni szünidőben és erre való hivatkozással te megvonod a zsebpénzét, mondván ő keres éppen eleget, nincs rászorulva a tőled kapott zsebpénzre, ellentétben a másikkal.
    Vajon hogy ítéli meg a két gyermeked az intézkedésedet?????
    előzmény:
    deluxy (49)
     
  8. 2004. Április 27. 12:2252.
    Nem vagyok vállalkozó. Sokáig voltam, de rájöttem, hogy jobb befektetés, ha az időmet a családommal töltöm, s abbahagytam. Azóta sokkal nyugodtabban, de szerényebben élünk. És ez nekünk jó! :o))
    előzmény:
    deluxy (51)
     
  9. 2004. Április 27. 12:1851.
    Én nem irigyelek és nem is bántok senkit. Azért választottam a napi 8 órát, hogy leygen majd időm a családomra. Csupán kicsit baivnak tartottam Nők_Apja hozzászólását:-) Sok sikert a vállalkozásodhoz, egyébként én sem rohangálok bevásárolni, és csak akkor lógok a neten, ha a munkám engedi.
    előzmény:
    Matty (50)
     
  10. 2004. Április 27. 12:1550.
    Miért nem alapítasz vállalkozást, ha mindezt komolyan gondolod? Neked is van rá lehetőséged! De gondold végig: nem napi 8 óra munkavégzést jelent, gyakran még ünnep sincs, a felelősség óriási! És senkit sem érdekel, ha beteg a gyereked, nem lehet közben átszaladni bevásárolni vagy a neten lógni. Csak dolgozni lehet. S ha lesz látszata az igyekezetednek, jönnek az irigyek: hogy vajon miből telik neked minderre!
    A vállalkozók közt is van ilyen is, olyan is. Akárcsak a bérből és fizetésből élők közt.
    előzmény:
    deluxy (49)
     
  11. 2004. Április 27. 12:0849.
    Hát ez az, ma már csak a kiskutyának nincs kb legalább egy Bt-je. Aztán céges kocsi, céges telefon, repi költség. LáTtál már olyat, hogy valaki minimálbérre bejelenti magát egy vállalkozásban, közben milliókat keres? Adó, számlacsalásról hallottál már?
    előzmény:
    nok_apja (46)
     
  12. 2004. Április 27. 12:0548.
    Érdekes a felfogásod, de hát emberek és vélemények különbözőek. Még gratuláljak is nekik, mert a kastélyépítésükkel munkát adnak (mert túl sok bért nem nagyon) az építőmunkásoknak? Azokat a villákat nem fizetésből építik az biztos. Egyesek iszonyat pénzeket keresnek, csak éppen azok is benne vannak ebben a körben, akik tehetnének valamit.
    előzmény:
    nok_apja (45)
     
  13. 2004. Április 27. 12:0547.
    Gondolom ez megint egy piramis játék.
    előzmény:
    efsarut (40)
     
  14. 2004. Április 27. 12:0346.
    Nem, nem lehet, csak a jogi személyeknek (vállalat, kft, bt, stb. . . ) és ők is csak akkor, ha bevételük több mint a kiadásuk és a kiadásuk a vállalkozási tevékenységgel kapcsolatos.
    előzmény:
    deluxy (43)
     
  15. 2004. Április 27. 12:0045.
    3 millió lakás/családi ház kontra pár száz, pár ezer kastély.
    Vajon mily sokan voltak haszonélvezői, hogy azok a házak felépültek? (munkások, kereskedők, stb. . . )
    előzmény:
    deluxy (42)
     
  16. 2004. Április 27. 11:5344.
    ok, ez idáig rendben van, de ott a belépéshez kéri a nevet, meg az azonosítót. Na, mindegy, biztos hüle vagyok.
    előzmény:
    efsarut (40)
     
  17. 2004. Április 27. 11:5343.
    Az Áfát nem lehet leírni?
    előzmény:
    nok_apja (41)
     
  18. 2004. Április 27. 11:5242.
    Kevesen vannak a gazdagok? Jártál már a 2. és 12. kerületekben:-)? Itt már nem is házak, hanem kastélyok épülnek.
    előzmény:
    nok_apja (41)
     
  19. 2004. Április 27. 11:5041.
    Akik annyira gazdagok, azok olyan kevesen vannak és olyan sokba kerülne a jövedelmük be nem vallásának felkutatása/bizonyítása, hogy többe kerülne a leves, mint a hús és ha tetten is érnék a jövedelem eltitkolásukat, az oly kevés adóbevétel növekedést jelentene, hogy érdemben nem javítana a helyzeten. A költségvetés éves adó és járulékbevétele 9000 miliárd Ft !!!! Plussz egy-két miliárd költségvetési szinten 2 millió nyugdíjassal, pár százezer GYED_GYES-essel, a családi pótlékosokkal, 100-200 ezer lakáshitel-kamatkedvezmény igénylővel és még ki tudja ki mindenkivel számolva aki a "markát tartja", ez jelentéktelen összeg.
    De ha belegondolsz, hogy a megnövekedett jövedelem az megnövekedett vásárlási kiadásokkal is jár, annak az ÁFA tartalma bizony nem kevés. Szóval fizetnek is azok a gazdagok, ha nem is jövedelemadó formában.

    előzmény:
    deluxy (34)
     
  20. 2004. Április 27. 11:5040.
    Így !

    http://pluszpenz. hu/guest. asp?id={56816679-6D85-4405-9750-730D132C97F6-hu70554}&e= 100&tf=3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. Április 27. 11:4939.
    a keresőbe be másolod a hosszú linket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. Április 27. 11:4838.
    Hogy lehet oda belépni? Kéri a nevet meg az azonosítót.
    előzmény:
    efsarut (36)
     
  23. 2004. Április 27. 11:4537.
    Szuper!
    előzmény:
    efsarut (36)
     
  24. 2004. Április 27. 11:4236.
    Ezt nézze meg mindenki !
    Megoldás a problémákra és közben elgondolkodni , hogy mások véleménye, negatív hozzáállása vagy a saját jövő felépítése a cél. Az álmokon célokon kell gondolkodni, nem azon, hogy mennyi fizetés marad meg a hónap végén . A szegény embernek szegényes a gondolata ! Könnyebb másokat hibáztatni mint magunkat.
    ( ez 3 link de egyben IQ szürő is. az emberek 98% nem érti meg mert a könyebb utat választja.
    1,

    http://pluszpenz. hu/guest. asp?id={56816679-6D85-4405-9750-730D132C97F6-hu70554}&e= 100&tf=3

    2,

    http://pluszpenz. hu/guest. asp?id={B21D0771-7420-4541-B02F-DCFE1A1338ED-hu70554}&e= 100&tf=1

    3,

    http://pluszpenz. hu/guest. asp?id={E69E2960-6A9B-4A32-A885-465A2BE8ED2D-hu70554}&e= 100&tf=2

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top