Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gérard Depardieu (?)

a8337
Létrehozva: 2010. december 28. 02:50

Sziasztok,

bennetek van minden remenyem. Talan rossz rovatba tettem a topikot, de ez van :)))

Tehat: keresem azt a filmet, amelynek talan Gérard Depardieu volt az egyik foszereploje, de ebben nem vagyok biztos. A tartalma nagyjabol: egy bortonben elo ferfi a szabadulasa elott joval, levelezni kezd egy asszonnyal, akit o a kepzeleteben felruhaz - a valosagos belso szepseg-josag mellett - kulso szepseggel, manoken-alakot tarsitva a levelekbol atjovo kedvesseg melle. Sohasem talalkoznak, fotot sem lat a norol. Amikor szabadul, a no varja a borton kapujaban, de a valosagban az o kulseje egy szurke kis eger, aki gatlasos, visszahuzodo, ezert a "szurke kis eger"-not a bortonbol szabadulo ferfi nem ismeri fel: az o kepzeleteben masvalaki elt. A film zommel arrol szol, hogyan keresi a szurke kis eger segitsegevel az almaiban levo kepzelet asszonyat.

A film legalabb 10 eves, es en magyarul lattam, a cime talan a "kepzelet asszonya" volt. Tudom, a gugli a baratom, de most ugy latszik, nem akar segiteni. Talan az a baj, hogy nem tudom az eredeti cimet, a magyar cime alapjan pedig nincs egyik filmekkel foglalkozo oldalon sem.

Szeretnem dvd-n, vagy mpg -formatumban, vagy barhogy. 

Cserebe fel tudok ajanlani a foniciaiak altal feltalalt csere-eszkozt :)

Bocsanat az ekezet-nelkulisegert - es koszonom, ha segiteni tud valaki.

  1. 2015. szeptember 19. 06:3712.

    A hiba talán nem az NLC-ben van, hanem benned.


    Valaki - én - indított egy topikot.


    Valaki - évekkel később - de talált egy lehetőséget a válaszra.


    Én pedig nagyon, nagyon hálás vagyok.


    Téged zavar, ha valaki - akár évek múlva - de választ talál egy meg nem oldott kérdésre? 


    KÖSZÖNÖM BRIANWHITE, hogy rátaláltál a kérdésemre és válaszoltál rá.


    KÖSZÖNÖM NLC, hogy megőrizted öt éven át a kérdést ls végül talán megoldódott..........


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585929 (9)
    2015-06-30  19:06
  2. 2015. szeptember 19. 06:3111.

    Jajjjjj.


    A film címére behozott egy 53-as usa filmet, erre válaszoltam az előbb.


    Most megvariáltam a linket (mert nem működött a szóközök miatt) és behozta a francia filmet... most nyomozok :)


    Nagyon megdobbant a szívem, talán ez az :)


    De egyelore sehol sem találok sem képeket, sem filmrészletet belőle, sem tartalmat. Pedig az idbm-en 8 csillagot kapott a 10-ből :)

    előzmény:
    brianwhite (8)
    2015-06-30  09:18
  3. 2015. szeptember 19. 06:2010.

    Köszönöm, hogy válaszoltál - és bocsánat, hogy csak most reagálok.


    Sajnos nem, nem ez a film. Lehet, hogy ez volt az ihletője, de nem ez volt. Pl. Párizsban (?) játszódik és van benne jelenet, amikor a metróállomáson vannak, a feliratok franciák. A te filmed USA, 1953. 


    Amit én keresek, az egy - emlékeim szerint - francia film. Egy szimpla kisebb dologért miatt köztörvényes elítélttel levelezni kezd egy kis szürke "veréb" nő, és sohasem találkoztak előtte, és a levelezés alatt sem.  A férfi képzeletében egy "bombázó" van, és őt is várja, amikor teljesen törvényesen kiengedik a börtönből - de csak a szürke kis nő van ott, aki a férfi felfokozott várakozása miatt nem árulja el neki, hogy vele levelezett és ő az, aki megigérte, hogy ott lesz, amikor kiengedik. Viszont felajánlja a segítségét, hogy lakhat nála, amig keresi azt, akivel levelezett. A férfi nem is jön rá sokáig, csak amikor már majdnem késő - közben hatszázszor megalázza azt, akiről nem tudja elképzelni, hogy ő a levelezőpartnere.


    Valamelyik magyar tv csatornán láttam, a 90-es években, és magyarul "A képzelet asszonya" volt a címe. Lehet, hogy rosszul emlékszem és tényleg nem Depardieu volt a főszereplő férfi... de nem volt semmilyen szökés a börtönből, sem hercegnő. Inkább elgondolkodtató a film, mint akciófilm vagy vígjáték. Amolyan "mai" film volt, amit a magyar tv kb tízéves késéssel mutatott be (szokás szerint)


    Még mindig keresem a filmet... Nagyon szeretném megtalálni. 

    előzmény:
    brianwhite (8)
    2015-06-30  09:18
  4. Torolt_felhasznalo_585929
    Torolt_felhasznalo_585929
    2015. június 30. 19:069.

    Ezt a temat  2010-ben  nyitotta  valaki-----(0


    Hogy  kerult  most  megint  hirtelen  elo"   ????????


     


    Sok  hiba  van  ebben  az  NLC-ben..............

    előzmény:
    a8337 (1)
    2010-12-28  02:50
  5. 2015. június 30. 09:188.

    Szia, 


    a film, amit keresel az az 1996-os 


    La femme ręvée  

    link:http://www.imdb.com/title/tt0195702/?ref_=fn_al_tt_ 2


    u.i.:nem Depardieu:)

    előzmény:
    a8337 (1)
    2010-12-28  02:50
  6. 2010. december 29. 03:587.

    Nem az egerkenek kell igazabol feldolgoznia - illetve neki is - hanem Depardieu-nak. Hogy az, aki a kepzeleteben el, az a valosagban a kis szurke eger, aki ott van vele, mellette, segit "Keresni" - aki megerti, tamogatja erzelmileg, aki kitalalja a gondolatait.

    Ha nem mondom el a veget, akkor tuti, hogy te is fogod keresni? :)

    előzmény:
    PG13 (6)
    2010-12-29  03:46
  7. 2010. december 29. 03:466.
    Jaj, ne, ez igy nem ervenyes! Legyszives mondd el, mi a vege, kulonben kezdhetek en is rohangalni utana, hogy megtudjam! Rajon a vegen? El tudja fogadni? Hogy dolgozza fel szegeny egerke?
    előzmény:
    a8337 (5)
    2010-12-29  03:41
  8. 2010. december 29. 03:415.

    Aranyos vagy es koszonom, hogy probalsz segiteni, de nem ez az. Az en filmemben nem megszokik a bortonbol, hanem lejar a buntetese, es kiengedik. A no pedig ott varja, de Depardieu nem hiszi el, hogy ez a no az a no, akivel levelezett, mert az o kepzeleteben nem egy ilyen kulseju - szurke kiseger - no van.

    Az altalam keresett film nem bunugyi tortenet, sokkal inkabb elgondolkodtato - a beszelgeteseik, ahogy Depardieu ahitattal mesel a kiseger nonek a szerlmerol, aki a levelezotarsa volt - es meg akarja talalni ot - kozben ott van vele. Arrol szol, hogy egy virtualis kapcsolat mennyire el bennunk erosen es mivel ruhazzuk fel a masikat, ha nem tudjuk, ki is all a valosagban a masik oldalon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_783768 (4)
    2010-12-29  03:16
  9. Torolt_felhasznalo_783768
    Torolt_felhasznalo_783768
    2010. december 29. 03:164.

    A film  cime:

     

    TAIS TOI 

    előzmény:
    a8337 (1)
    2010-12-28  02:50
  10. 2010. december 29. 02:353.

    Szia, koszonom, hogy probaltal segiteni. Sajnos nem emlekszem nevekre, legalabb 10 evvel ezelott lattam a filmet. A Wikipediat pedig neztem, de a magyar cimet nem talaltam, az eredeti francia cimet meg nem tudom - es franciaul sem tudok. Az angol nyelvu Wikipedian nem ismerem fel az angol cimet. Sokszor az a baj a film- es konyvcimekkel, hogy egeszen mas cimet adnak nekik, mint eredetileg volt. Pl. Exupery-tol Az ember foldje a francia eredeti cimet adja, de angolul mar Wind, Sand, and Stars cimen jelent meg, aminek koze sincs az eredeti cimhez...

    Mindenesetre koszonom, hogy probaltal segiteni, remenykedem, hatha valakinek beugrik majd...

    előzmény:
    duracellnyussz (2)
    2010-12-28  10:33
  11. 2010. december 28. 10:332.

    Szia! 

    Keresgéltem, de én sem találtam. Nevekre nem emlékszel esetleg?

    Vagy ha végignéznéd a G.D. filmlistáját, beugrana a címe? Wikin fenn vannak a filmek amikben játszott 

    előzmény:
    a8337 (1)
    2010-12-28  02:50

Címlap

top