Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Levéltáros képzés - hol?

Szépike
Létrehozva: 2010. október 20. 22:07

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tudna-e valaki információt adni levéltáros képzésről? Helyileg elsősorban a Dél-Alföld lenne a legszerencsésebb, de esetleg más is szóva jöhetne. Fenőttképzés érdekelne. 

Neten keresgéltem, de nem igazán találtam ilyet.ha valaki tud segítsen - előre is köszönöm.

 

  1. Torolt_felhasznalo_974317
    Torolt_felhasznalo_974317
    2015. július 30. 10:307.

    Huhh, jó kis bizniszt csináltak ebből is! Aztán majd nem lesz munkája a sok szerencsétlennek - évente ha egy pozíciót meghirdet a levéltár? Régen náluk volt a képzés, helyben - a Soter-nál nem tudom, hogyan oldják meg a gyakorlatot? És mindezt piszok drágán...

    előzmény:
    Ivanov0376 (6)
    2015-07-30  10:05
  2. 2015. július 30. 10:056.

    Sziasztok!


    Én is Segédlevéltáros képzés után kutatok, Budapesten találtam, a Soter-Line Oktatási Központban indítanak. Tegnap küldtem el a jelentkezésemet, szeptember 21-től kezdődik.


    Már nagyon várom, a honlapjukon ahogy néztem elég részletes tájékoztató volt, megtetszett. Máshol nem is igazán találtam ilyen képzést.


    Telefonban is nagyon kedvesek voltak, kíváncsian várom a továbbiakat is! :)

  3. 2010. október 21. 19:545.

    Szia tttimi!

     

    Köszönöm, hogy írtál és próbálsz segíteni. Érdekes amit írsz az előfeltételről. Hát akkor mostmár végképp nem értem, hogy minek mi az előfeltétele. Én azt a képzést keresném amelynek az érettségi "csupán" az előfeltétele, Mint írtam a neten találtam erről azt a leíratot, amit bemásoltam ide. 

    Ha szépen megkérlek, mivel írod, ogy Te levéltárban dolgozol tudnál nekem valami elérhetőséget adni/pl. e-mail cím/ ahol pontosan tudnának nekem erről felvilágosítást adni? Vagy esetleg a kollegáid, akik járnak levéltárosi képzésre. 

    Sejtésem volt arról, hogy lehet csak Budapesten van ilyen, de gondoltam hátha van más nagyobb városban is.

    Szóval ha tudnál még segíteni egy elérhetőséggel, megköszönném.

    Egyébként Te levéltárosként dolgozol ott, tehát neked meg van ez a végzettséged? Hol szerezted meg?  Már munka mellett vagy fősulin? 

    Engem felnőttképzésként érdekelne, tehát munka melletti tanulásként.

     

    Köszönöm, ha segitesz még!

     

    Legyen szép az estéd!

    előzmény:
    tttimi (4)
    2010-10-21  11:12
  4. 2010. október 21. 11:124.

    Szia!

    Én levéltárban dolgozom. Úgy tudom, hogy csak az Országos Levéltárban van levéltári kezelői és segédlevéltárosi képzés. Kollégáim járnak segédlevéltárosira, de szerintem nekik előfeltétel volt, hogy meglegyen a levéltári kezelői végzettség.

    előzmény:
    Szépike (1)
    2010-10-20  22:07
  5. 2010. október 20. 23:213.

    Szia!

    Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. 

    Valóban nem igazán jól írtam az előbb. Igazából engem "csak" az érettségihez kötöttt segédlevéltárosi képzés érdekelne. Bemásolom amit tudok róla /neten találtam, hogy van ilyen/

    SegédlevéltárosA szakképesítés OKJ száma: 54 322 02 1000 00 00képzés megkezdésének szükséges feltételei:
    Bemeneti kompetenciák: -
    Iskolai előképzettség: érettségi vizsga
    Szakmai előképzettség: -
    Előírt gyakorlat: -
    Elérhető kreditek mennyisége: -
    Pályaalkalmassági követelmények: nem szükségesek
    Szakmai alkalmassági követelmények: nem szükségesek
    Egészségügyi alkalmassági vizsgálat: nem szükségesek

    Elmélet/gyakorlat aránya:
    75%-elmélet
    25%-gyakorlat

    A képzés maximális időtartama:
    Maximális óraszáma: 600

    Választható képzési formák:
        - Felnőttképzés

    A Segédlevéltáros szakmai vizsgára bocsátás feltételei:
    Modulzáró vizsga eredményes letétele

    A Segédlevéltáros résszakképesítések:
    Levéltári kezelő, iratkezelő, irattáros


    Köszönöm mégegyszer!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_664144 (2)
    2010-10-20  22:47
  6. Torolt_felhasznalo_664144
    Torolt_felhasznalo_664144
    2010. október 20. 22:472.
    Kiegészítő képzésben találsz levétáros képzést. Történelem szakos diploma előfeltétel.
    előzmény:
    Szépike (1)
    2010-10-20  22:07

Címlap

top