Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DUNA HOUSE-tapasztalatok

Torolt_felhasznalo_695550
Torolt_felhasznalo_695550
Létrehozva: 2010. szeptember 29. 14:09

Sziasztok!

A Duna House ingatlaniroda közreműködésével szeretném eladni lakásomat.

Beszéltem velük, korrektnek tűntek, a becsült ár is kedvezőbb volt más ingatlanosokénál,állítólag kereslet is van az ilyen típusú lakásokra.

Van "gyakorlati" tapasztalatotok?pl. rugalmasság,segítség az adás-vételben, megfelelő lakás találása...

Kicsit bizonytalan vagyok,bele merjek-e vágni?-eladási szándékom komoly.

Az ügyintéző még a telefonszámomat is elkérte,hogy rám csörög egy hét múlva,hogy döntöttünk-ezt a "rámenősséget" hova sorolnátok? + vagy -

Köszönöm segítségeteket!

 

  1. 2017. január 18. 09:4129.

    tényleg hihetetlen milyen szorik vannak, én most fogtam fel mekkora szerencsém volt! Lakást vettünk, fontos volt h modern legyen úgyhogy inkább újonnan épülőket néztünk meg, de simán ment minden! Eszembe se jutott akkor még ilyenekről olvasni… amúgy domusoptimus.hu ha venni akartok!

  2. 2013. február 20. 15:3428.

     Sziasztok, mi nemrég költöztünk nagyobb lakásba és több ingatlanoshoz adtuk a megbízásunkat. A többiek még csak fel sem hívtak utána, egyedül a dh-nál volt érdeklődés és ők is adták el. Szerencsénkre pont bejött egy olyan lakás is, ami tetszett nekünk, így sikerült náluk is venni.Korrektek voltak és hatékonyak, én ajánlom. Zs. 
  3. Torolt_felhasznalo_341664
    Torolt_felhasznalo_341664
    2012. október 31. 15:3727.

    inkorrekt, arcátlan banda.

    Rokoni körömben idős hölgyet vágtak át, egyetlen vevőt sem hoztak, s mikor eladta más ingatlanos  közel 300 ezer forintot követeltek tőle...

    Az illető hölgy utólagosan mindent tagad, ja és a röhej ő a hónap értékesítője:))Ilyen emberben bízzon meg az ember.

    FElháborító ami itt történik, remélem a gazgasági  versenyhivatalnál hamarosan indítanak ellenük vizsgálatot .

    Másik nevetséges tény mi is tettünk fel a netre ingatlant, ők rögtön hívtak mi kijelentettük nem kívánjuk ingatlanoshoz adni a lakást, rá 1órára hív egy másik kollegájuk tudja beszélt velünk a kollegina , de ő nayon szeretne ha összedolgoznánk , "mert van tuti vevője"....

     

    Kerüljétek el őket

     

  4. Torolt_felhasznalo_944515
    Torolt_felhasznalo_944515
    2010. október 14. 08:2826.

    Szia!

     

    Már akkor alá kell írnod egy papírt ami szerint ők mutatták meg neked az ingatlant. Ezzel azért kell vigyázni mert ha nagyon tetszik neked és tényleg meg akarod venni, de esetleg az ingatlanos félreszervez úgy mint nálunk akkor 2%-ot kérhet tőletek mint kötbér, ha kihagyjátok őket a vásárlásból.

    Mi is úgy voltunk vele, hogy megnézni még nem baj.

    Inkább válassz másik ingatlanügynökséget. Egy lakást több helyen is hirdetnek.

     

    Üdv.:Viktória

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (25)
    2010-10-13  22:16
  5. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. október 13. 22:1625.

    Szia!

    Semmit se tettünk még, ill. egy lehetséges lakást megnézünk,de szerződést nem kötünk.

    Kértem néhány ajánlatot,hogy milyen,nekem megfelelő lakást tudnának ajánlani(előzetesen,azt mondták,nem gond, bőven van)ránéztünk,1! találat volt.Erre nem fogom kockáztatni a lakásomat,de legalább a környéket megnézem.Itt szerencsém volt,hogy konkrét ajánlatot kértem, ez azért nem választék..komolyan mondom,cserélni jobban szeretném,de nem tudom,hol kezdjek hozzá.Tényleg,mindenhol az ingatlanosok.

    Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944515 (24)
    2010-10-13  18:05
  6. Torolt_felhasznalo_944515
    Torolt_felhasznalo_944515
    2010. október 13. 18:0524.

    Sziasztok!

     

    Éppen lakásvásárlák közepén tartunk a párommal. Már az elején figyelmezettek minket ismerősök, hogy az ingatlanosokat kerüljük. Persze nekünk ebben nem volt tapasztalatunk. Leginkább az internetes hirdetéseket nézegettük több címre küldtem érrdeklődő levelet. Persze mindegyikre ingatlanos válaszolt.

    Meg is néztünk több lakást és az utolsó amit mutattak az nagyon tetszett és komoly szándékaink voltak vele.

    Sajnos pont a Duna House-nál néztük meg, ezt nem kellett volna így utólag úgy gondolom.

     

    Megírtuk az ajánlatunkat és elkérte a 100.000 Ft-ot ami náluk szokásos, ez volt szombaton és hétfőn hívtak, hogy a tulajok elfogadja az összeget amit felajánlottunk. Mi ennek nagyon örültünk és mivel a taz egyik tulaj külföldre utazikkérték hogy még azon a héten legyen meg a szerződés. Mi rábólintottunk és meg is szerveztük a találkozót, ami peresze nem jött össze sőt a következő sem az ingatalnosok direkt félre szerveztek mindent. Igazán akkor lettünk mérgesek amikor ment volna az értékbecslő megnézni a alkást és nem engedtek minket be. Akkor kaptuk meg a tulaj telefonszámát is. Addig nem voltunk kapcsolatban, az ingatlanos közvetített(félre). Ezért a tlajjal mi ültünk le tárgyalni és megegyeztünk, hogy ők el akarják nekünk adni a alkást,de az ingatlanosok nélkül.

     

    Azóta fenyegetnek meg zaklatnak minket, hogy mivel kihagytuk őket kötbért fognak mindkettőnkre kiróni.

     

    Szóval az a tanácsom, hogy mindenki nagyon vigyázzon velük és főleg olvassák el az apróbetűt is mert ezzel nagyon csőbe tudnak húzni.

     Ígérgetnek minden jót,de ez csak porhintés.

    Az eladó akkor is köteles nekik fizetni ha csak 1-2 érdeklődőt hoznak.

     Én ezt tapasztaltam.

     

    Üdvözlettel: Viktória 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (1)
    2010-09-29  14:09
  7. 2010. október 5. 15:2323.
    Bocsi, de most olvastam csak a válaszod. Én pont Szegeden árulom a lakást. Melyikről halottál vad sztorikat? Én most egy Duna House-os nővel beszéltem, még nem kötöttem szerződést. Olyan tanácstalan vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219627 (22)
    2010-09-30  17:36
  8. Torolt_felhasznalo_219627
    Torolt_felhasznalo_219627
    2010. szeptember 30. 17:3622.

    Én szolnoki vagyok. Fészek, Kvalitás. A Szélvédőt nem tudom, de szerintem az sincs elszállva. De ez csak annak jó, ugye, aki környékbeli. De a pl. a Szegediekről is hallottam vad sztorikat. A pestiekről nem is beszélve.

     

    előzmény:
    Leatitia (21)
    2010-09-30  13:03
  9. 2010. szeptember 30. 13:0321.

    szia!

    Melyik ingatlanközvetítő kér 1-1.5 -ot? Én akikkel idáig beszéltem 3 és 4 % között kértek, a OH-nál meg azt mondták, hogy 300000+ÁFA a minimum. (abban az esetben ha nem kizárolagos) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219627 (20)
    2010-09-30  11:24
  10. Torolt_felhasznalo_219627
    Torolt_felhasznalo_219627
    2010. szeptember 30. 11:2420.

    Szia! Nálunk ők a legdrágábbak, 4,5%-ot kérnek. A többi ingatlanközvetítő 1-1,5%-ot..... Rámenősnek addig rámenősek, amíg alá nem írod a szerződést velük. Nem adnak el több lakást, mint mások, csak többet "nyüzsögnek",  így úgy tűnik, mintha csinálnának is valamit. Sok ismerősöm próbálkozott velük, de akinek volt ideje átgondolni a dolgokat, nem szerződött velük a lakása eladására. Én vevőként kerültem személyesen kapcsolatba velük. Komoly összetűzés volt, mivel én vevőként természetesen ragaszkodtam a saját ügyvédemhez. 

    Most én is árulom a lakásomat, de nem náluk.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (1)
    2010-09-29  14:09
  11. 2010. szeptember 30. 11:0719.

    Dehogynem hiszem, azt egy szóval sem mondtam, hogy mindenki ilyen ennél a cégnél. Nekem ez az egyetlen tapasztalatom velük, és ez pont rossz, a topicindító pedig "gyakorlati" tapasztalatokat szeretett volna. 

    Az iroda egyébként más néven futott, csak a papírok aláírásakor derült ki, hogy DH  partner...

    előzmény:
    Nicole84518 (18)
    2010-09-29  22:34
  12. 2010. szeptember 29. 22:3418.

    Azta... Megdöbbentem a sztorin, amit írtál!

    Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy MÁR NEM vagyok Náluk, mivel 2008 szeptemberében megszületett a kisfiam. Nem tartom magam rámenősnek. Én nagyon szerettem az ügyfeleimet, akár vevő volt, akár tulajdonos.

    Sajnálom, hogy ilyen tapasztalatokat szereztél a cégnél, őszintén mondom.

    Mondhatnám, hogy nálunk ilyen nem volt, de úgysem hinnéd el.

     

    Szia!

    előzmény:
    altamira (12)
    2010-09-29  15:20
  13. 2010. szeptember 29. 20:3717.

    Jutalék foglalóból, aztán össze jön-e az egész az már nem érdekli őket.
    Amikor én azt mondtam hogy hitelre nem szeretném eladni (meg volt az okunk) akkor azt mondták hogy diszkriminálom a hiteleseket és ez csúnya dolog

    Amúgy sztem nagy szerencse kell ahhoz hogy ingatlanos nélkül add el, mert mindenhol ott vannak. Én is árultam a lakást sok helyen, olcsóbban és egyetlen egy érdeklődő sem volt, csak ingatlanosok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (16)
    2010-09-29  20:24
  14. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. szeptember 29. 20:2416.

    Szia!

    Ilyen dolgokat nem lehet kikötni?

    Hogy csak kp-ért,azonnali fizetéssel -és X millió alatt nem adom!

    Ja,és jutalék csak akkor,ha zsebemben a pénz?

    Ma 3 hirdetést téptem le,eladó lakást kerestek,mind ingatlanos volt,3-4% jutalékért.

    PErsze,venni is szeretnék,erre is kaptam ígéretet.

    Ildi

    előzmény:
    mokikomi (6)
    2010-09-29  14:44
  15. 2010. szeptember 29. 18:4115.

    Nem hogy belebotlasz, hanem ostromolni fognak a közvetítők! Nem tartom valószínünek, hogy el lehet kerülni őket.

    Akár hol hírdetsz, azonnal hívnak, jelentkeznek. Még akkor is, ha külön jelzed, hogy nem akarsz ingatlanközvetítőt igénybe venni.

    Nagyon sok hírdetést is ingatlanosok adnak fel, raknak ki-mint ahogy Te is tapasztaltad-. Nézzél csak meg egy Bazárt, vagy valam ehhez hasonló hírdető újságot.

     

    Sőt én úgy jártam, hogy felhívott valaki, hogy érdekli a lakás, meg akarja nézni, és már ott a helyszínen derült ki, hogy ingatlanközvetítő!!!! Úgy vágtam ki mint azt a bizonyos macskát!

     

    Nem tartom valószínűnek, hogy alapból a szerződés kötéskor kellenne bármit is fizetni, viszont a jutalék mértéke attól is függ, hogy még ki árulja a lakást. (Te magad, vagy másik ingatlanközvetítő is)

    Ha jól emlékszem a DH-nál 3,75%+ ÁFA volt a jutalék!! ez szerintem baromi sok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (14)
    2010-09-29  17:48
  16. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. szeptember 29. 17:4814.

    Szia!

    Én is ettől tartok,ha magán úton próbálkozom meg eladni,akkor is belebotlok az indatlanosokba.

    Ma letéptem egy Lakást keresek...kezdetű falragaszról telefonszámot,persze, ingatlanos volt..ő 3%-jutalékot kérne.

    A szerződés megkötéséért fizetni kell?

    Akit most hívtam,ott nem...

     

    El lehet egyáltalán kerülni őket?

     

    előzmény:
    banyoc@ (13)
    2010-09-29  16:09
  17. 2010. szeptember 29. 16:0913.

     A személyes tapasztalatom:

    Tavaly el akartam adni a lakásomat, a neten és újságban hírdettem több helyen.

    A hírdetéseket látva kerestek meg -többek között- a Duna House közvetítői, annak ellénére, hogy a hírdetésekbe konkrétan beleírtam, hogy csak vevők keressenek meg, ingatlan közvetítők NE! Nagyon tele volt a DH munkatársaival a hócipőm, merthogy a végtelenségig pofátlanul, szemtelenű, erőszakosan zaklattak annak ellenére, hogy világosan elmondtam a telefonba, hogy hagyjanak békén, nem vagyok hajlandó velük szerződni!

    21 közvetítő hívott fel tőlük!!!! nem 21-szer hívtak, hanem 21 különböző ember,-volt aki négyszer is!!! pedig a másodiknál már megkértem a csajt, hogy ha van faliújságjuk akkor a lehető legnagyobb betűkkel írják ki a nevem a telefonszámom, és azt hogy senki ne hívjon fel!

    Mindezek ellenére személyes találkozót és persze szerződést akartak kicsikarni olyan szöveggel hogy: nélkülünk nem tudja eladni a lakást; magánszemély nem ért hozzá úgy mint mi;  stb,stb,stb  visszataszító volt a viselkedésük!

     

    Barátnőm tapasztalata: mivel külföldön élnek, ezért el akarják adni itthoni lakásukat, és a csaj Anyukája a DH-al kötött szerződést. Őt be tudták fűzni. Hónapokig semmi nem történt, aztán egyszer hoztak egy érdeklődőt. Szó nem volt adás-vételről, az érdeklődő nem vette meg a lakást, mégis kicsikartak belőlük valamennyi pénzt, mert ott volt a szerződés APRÓBETŰS RÉSZE!!!!!!!

     

    Ráadásul drágábbak mint a többi cég-laglábbis tavaly még így volt.

     

    Szóval nagyon gondold meg, és betűről betűre olvasd át a szerződést, a feltételeket mielőtt bármit is aláírsz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (1)
    2010-09-29  14:09
  18. 2010. szeptember 29. 15:2012.

    Nem, nem ilyen egyszerű, látom, Te is rámenős ingatlanos vagy... 

    Én a vevő voltam, az eladóval támadt vitájuk. Nem kizárólagos megbízást adott nekik, több ingatlanossal is szerződött, sőt, a házra is kitette a táblát. Úgy kaptam címeket az ingatlanirodában, hogy letakarták a pontos címet addig, mig alá nem írtam egyenként! Többre mondtam (pl. erre is), hogy az nem kell, mert ismerem az ingatlant, de rávettek, hogy csak "írjam alá, jobb, ha több", ez nem jelent semmit...(Ez ugye megtévesztés, gondoltam is egy kis kandi kamerás riportra.) 

    Pontosan mig az irodában voltam, egy családtagom becsöngetett az ominózus házba. nagyon megtetszett, az eladó mondta, hogy 3 ingatlanost is megbízott, de 3 hónap alatt összesen 1 komolytalan vevőt hoztak, úgyhogy ha minket tényleg érdekel, visszavonják a megbízást.  

    Nagyon rossz anyagi helyzetben voltak, és így érthetően nem akarták kifizetni a jutalékot, mert nem a cég hozta a vevőt. Ezekután mindennel megfenyegették őket, hogy "rájuk küldik" az ügyvédeiket, stb. Végül megvettük a házat és addig sírtak, hogy mi fizettük a jutalékot... Most akarom eladni a régi házunkat, hát ez a cég tiltólistán van nálam!  

    előzmény:
    Nicole84518 (4)
    2010-09-29  14:26
  19. 2010. szeptember 29. 15:1611.
    Nagyon légy észnél, ha velük akarsz szerződni! Meglehetősen apróbetűs és inkorrekt a szerződés... A minimálárat úgy határozd meg, hogy ha ilyen ajánlatot kapsz majd egy érdeklődőtől, hiába nem akarnád eladni neki, mert többet szeretnél kapni érte, vagy jobb feltétekkel szeretnél adásvételit kötni, a DH-nak ezután már ki kell fizetned a jutalékát. Erre persze előre nem hívják fel a figyelmed
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (1)
    2010-09-29  14:09
  20. 2010. szeptember 29. 15:0310.

    Mondjuk én személy szerint nem találom szimpatikusnak hogy a DH-nél ha jön vki, leteszi a szükséges (?) 100e ft-ot és ajánlatot tesz a lakásomra, de mondjuk hitelre venné, és én azt mondtom hogy bocs, de hitelre nem szeretném akkor egyből fenyegetőznek, inkorrektnek és mindenfélének neveznek. Ja és szerintük ezzel szerződést is szegek.

    Na ne mááár!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  21. 2010. szeptember 29. 14:579.
    Nekünk Duna House-os értékesítő találta a házikónkat, de olyat (az általunk megadott áron), hogy abban a pillanatban rávágtuk, hogy EZ AZ IGAZI, a NAGY Ő, EZ KELL! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (1)
    2010-09-29  14:09
  22. 2010. szeptember 29. 14:558.

    Csak hogy kontrasztot mutassak:

    Nálunk majdnem mindig ugyanaz a DH-os csaj jött, így beszélt eleget. Aztán egyszer egy ismeretlen jött, ott besegítettem kicsit. És láss csodát, pont ezek az érdeklődők vették meg a lakást végül. :)

    Szerencse kérdése, továbbra is azt mondom. És ahány üzletkötő, annyi féle, ez nem irodafüggő.

    előzmény:
    mokikomi (7)
    2010-09-29  14:48
  23. 2010. szeptember 29. 14:487.

    Ezzel nem értek teljesen egyet. Sztem eladni tudni kell.

    Nekünk 6 irodánál volt kint a lakás, hozták is az érdeklődőket sorra, aztán megálltak az ajtóban és várták Te mint tulaj mutasd be a lakást. (Főleg a DH-nál volt így, hisz náluk mindenki hozhat érdeklődőt, nem csak az aki felvette a lakást. Na most ha vki először jár nálunk akkor a lakást sem tudja bemutatni nyilván)

    Aztán egy másik iroda hozta az első érdeklődőt, meglepődten mikor az ingatlanos elkezdett beszélni, végigmutatta a lakást, beszélt 15 percet. 2 nap múlva pedig szerződtünk. 

    előzmény:
    Hheny (5)
    2010-09-29  14:28
  24. 2010. szeptember 29. 14:446.

    Szia!

    Jaj csak DH ne!

    Mi szerződtünk velük pár hete, aztán hoztak is vevőt. Sokkal kevesebbért és hitelre vették volna meg a lakást... mi nem akartunk belemenni. Na itt jött a vicc, az ingatlanosuk hiszti rohamokkal hívott fel, rámtette a telefont, páromat hívogatta, fenyegetőzött... iszonyat rámenős volt. Ekkor bontottuk fel a szerződést és 2 nap múlva egy másik irodán keresztül el is adtuk a lakásunkat. 

    Ha mégis velük szerződsz akkor a szerződés apró betűs részét is figyelmesen olvasd el! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     

Címlap

top