Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő,így ciki?

m1aya3
Létrehozva: 2010. szeptember 26. 13:23

Sziasztok!

 

Jövő augusztus elejére tervezzük az esküvőnket.Minimum 70 fő lenne a vendég (ebben nincsenek benne a haverok,munkatársak,barátnők stb) - csak a rokonok.

 

Párom rokonai elvárják,hogy nagy lagzink legyen - olyan eszem-iszom,zenekar,vőfély stb....

Viszont erre nekünk biztos,hogy nem lesz pénzünk - főleg,hogy nekünk senki sem fog beleadni.

 

Ezért arra gondoltunk,hogy a polgári,majd templomi ceremónia után a plébánia termében egy kis süteménnyel és üditővel kedvesgetnénk a vendégeknek.Az esti vacsorára pedig csak a szülők s testvérek lennének meghívva.

 

Szerintetek nem cicki,ha nem lesz lagzi,mikor ennyire elvárják?

Milyen süteményeket tálalnátok fel? Úgy gondoltam,hogy sokat itthon is meg lehetne sütni; pl: linzer,vanilíás kifli, kokuszgolyó... (ebben anyu is besegítene)

 

Illetve még a meghívón is gondolkodtam,hogy saját magam készítem el.Esetleg ebben is adhatnátok ötleteket?!

 

Addig is továb bőngészem a netet ötletek után (meghívó,dekoráció,sütik)

 

  1. 2010. szeptember 27. 16:51116.

    szia!

     

    idén nyáron több olyan esküvőről is hallottam, ahol az anyagi lehetőség miatt úgy tartották meg az esküvőt, hogy a szertartásra meghívtak mindenkit, akit akartak, a vacsorára a szűkebb családi-rokoni kört és a vacsora utáni bulira pedig ismét mindenki hivatalos volt.

    először én is csodálkoztam ezen az új módin. a kozmetikusom lánya volt pl. ilyan esküvőre hivatalos (azok közé tartozott, akik a szertartáson és a bulin vettek részt, vacsorán nem) és azt mondta, hogy ők nem találtak semmi kivetnivalót ebben az ünneplési formában, pont a csillagászati árak miatt.

     

     

    egy biztos: a Ti esküvők lesz, nem az ángyomé, bingyomé, tantié, legyen olyen, amilyet Ti szeretnétek. 

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. szeptember 27. 13:45115.

    Szintem pedig nincs így ahogy írtad. Én még csak a saját esküvőmön voltam, de nem éreztem egyetlen vendégen sem, hogy csak a kaja vagy a pia miatt jönne. 33-at hívtam, mind a 33 eljött, pedig nem bp-en tartottuk, ott lehetett aludni. És baromira nem érdekeltek a külsőségek, nem arról szólt hogy mutogassuk magunkat. Ellenkezőleg. A vendégeknek sem kellett puccba vágni magukat, abban jöttek, amiben jól érezték magukat. Nővérkém, mint tanú, egy pamut topban volt, lennadrággal. Jól akartuk magunkat érezni és ez sikerült is (reggel 7ig). Ja és menyasszonytáncot elvből nem tartottunk, mert parasztos szokás. Abarátaink akit meghívtunk, pedig tökre örültek, mondták is utána, hogy mennyire jól esett nekik.

     

     

    előzmény:
    regan (113)
    2010-09-27  12:50
  3. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2010. szeptember 27. 13:36114.

    semmi ciki nincs benne! a ti esküvőtök, nektek kell tettszen, nem a rokonoknak. szóval hajrá!

     

    meghívót mi is saját kezűleg csináltunk. és tök sokan kérdezték, utna hol csináltattuk sőt elterjedt kicsit a dizájn is. 

     

    (nekünk lagzi nem volt, pedig volt nyomás, de akkor sem. egy vacsi volt, oszt jónapot. este 9 kor mindenki ment haza. mi is. és imádtam, hogy nem kell virrasztanom!!)

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  4. 2010. szeptember 27. 12:50113.

    :o))

     

    Milyen igaz! 

    idézet:
    jaya (80)
    2010-09-26 16:25:01

    hát perszehogy!

    én milyen érdekes, h rajtad kívül senki nem reagált rá... :D)

    előzmény:
    jaya (80)
    2010-09-26  16:25
  5. 2010. szeptember 27. 08:27112.

    szerintem egyáltalán nem ciki.

    nekem pl. ilyen, "modern" esküvőm volt, mert én sosem szerettem és nem is az én egyéniségem a lagzi, a habosbabos ruha meg az, hogy a fél világ értesüljön arról, hogy én biza férjhez mentem. Nem beszélve az anyagi vonzatáról. Minek kiadni erre ennyi pénzt, mikor nem ezen múlik az, jól érzitek e  magatokat és annak a pénznek egy fiatal párnál jobb helye is lenne (kivéve ha multimilliomosok és tökmindegy nekik, de az átlag évekig kuportgat rá)???

    Nekem pl. egy sima 30.000 Ftos halványzöld ruhám volt, férjemen egy hozzá passzoló öltöny, a szertartásra is csak a közeli ismerősöket hívtuk meg pluszban, aztán ebédre csak a szűk családot, mégis nagyon jól sikerült. 

    Este meg nem volt lagzi, így a vidékiek délután haza tudtak menni. A kisgyerekes rokonok még örültek is ennek, mert így hazaértek pl. a fürdetésre.

    (és kisgyerekesként én is ilyen esküvőre mennék szívesebben, egy 2 évessel nem is tudom, hogy lehetne lagzizni?)

     

    Szerintem ma már senki nem várhatja el, hogy a hagyományokhoz ragaszkodj. Én úgy gondolom, hogy ez rólatok szól, legyen olyan, amilyet TI szeretnétek, ne hagyjatok ebbe beleszólást.

    Aztán akinek nem tetszik az vagy adjon rá több pénzt Nektek vagy maradjon otthon, aki ilyen, annak úgysem lenne jó, semmi, ez tapasztalat. Ezért én az ilyenekkel a helyedben nem is foglalkoznék

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  6. 2010. szeptember 26. 20:04111.

     

    Ha valaki nem hajlandó autózni, csak a kajáért, az maradjon is otthon!  Ha valaki akar, az még vonattal is elmegy, nem egy kényelmes autóval!

    előzmény:
    Lightgrey (18)
    2010-09-26  13:54
  7. 2010. szeptember 26. 20:03110.

     

    Szerintem sem ciki!

     

    Sőt, ismerőseim körében most járt pórul, de nagyon egy fiatal pár:  erőn felüli lagzit csaptak, mondván, hogy majd a menyasszonytáncból bejön a pénz. A töredéke jött össze annak, mint amire számítottak...

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  8. 2010. szeptember 26. 20:02109.
    Ja és amit még elfeledtem. Ezen az Apéron vannak a barätok, kollégäk stb. és itt (is) illik pénzt (väsärläsi utalvälnyt stb.) adni az ifju pärnak.
    előzmény:
    cicalany976 (107)
    2010-09-26  19:52
  9. 2010. szeptember 26. 20:02108.

    Lassan én készülődöm,mert megyek éjszakára dolgozni...

    Majd holnap még visszanézek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. szeptember 26. 19:52107.

    Szia! Itt Sväjcban ez a divat. Ugy hivjäk, hogy Apčro. Én mondjuk annyira nem kultivälom, mert amin a legutobb voltunk azt pl. egy galériäban tartottäk. Ugy képzeld el, hogy volt 1 nagy hodäly. Az egyik oldalän 1 hosszu asztal ami tele volt mindenféle finomsägokkal. Sos dolgok voltak és gyümöcs. Ez nagyon jol meg volt csinälva, mert a szendok kigyoformäban voltak kirakva, a gyümölcsök süniformäban voltak fölszurva 1 alapra. A mäsik oldalon volt 1 mäsik asztal, ahol 3 ember "szolgälta ki" a vendégsereget itallal. Äsvänyviz (szénsavas és mentes), narancslé, sör és az ihatatlan (szämomra, de itt nagyo népszerü) Prosecco.

    Mindezt ällva 3-4 orän keresztül. WC a közeli nyilvänos. Szegény pär teljes harci diszben.

    Ezutän volt a szükebb körnek 1 hotelban a vacsora. Ez valami katasztrofa volt, nem hiszitek el, de majd éhen haltam a vacsora utän. Volt 1 DJ és az keverte a zenét. - ö jo volt, a tärsasäg viszont az "öregek" kivételével mär nem annyira.

    Szombaton megint megyünk 1-re. Itt a pär mär csütörtökön összehäzasodik és szombaton tartjäk ezt az un. Apérot amire mi is hivatalosak vagyunk. Közel 100km-t fogunk utazni kb. 1,5 oräért, mert ök nem tervezik többre. Utäna a szük csaläddal hajora szällnak és ott lesz az esküvöi vacsoräjuk.

    Kérdezd meg, hogy a polgärmesteri hivatalnak van-e valami különterme amit ki tudtok bérelni 1-2 orära. Lehet, hogy ezt olcson meg tudjätok uszni. Lehet, hogy ha sütit vagy a szendokat vagy amit szeretnél adni az csinältatod és nem jön ki horribilis összegre. Nem szabad azt mondani, hogy esküvöre kell, mert akkor többszörösét fizetitek ki.

    Az egyik barätnömék kerti partit csinältak lagzi helyett. Itt mindenki lazän volt fölöltözve. A kajät étteremböl hozattäk és volt kb 4 féle. Ezek melegitötälakban voltak és önkiszolgälo alapon müködtek. Az italok is. Itt is DJ volt és a buli fergetegesre sikerül.

    Dekoräcio egyik helyen sem volt igazän.

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  11. 2010. szeptember 26. 19:46106.

    Szia!

     

    Nekünk 2007.08.04-én volt, pont ilyen!!! Szerintem nem ciki, nekünk nem jött vissza ilyen vélemény. 

    Azóta se bántuk meg. És volt olyan rokon,aki Szegedről jött fel BP-re. Tudta mit vállal, senki se kénszerítette.

     

    A Nagyikám  sütött nagyon sok sütit, + rendeltünk 3 kg sós sütit, ásványvíz és pezsgő volt még.

     

    Jól sikerült. 

     

    Sok boldogságot, és ne foglalkozz vele, ki mit szól! :)

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  12. 2010. szeptember 26. 19:38105.

    Viszont lehet 70 rokont sem kéne meghívni (feltételezem ebben már a kevésbé közeliek is benne vannak...), és akkor könnyebb lenne.

     

    Nem vagy könnyű helyzetben. 

     

     

    előzmény:
    Gabika2 (104)
    2010-09-26  19:35
  13. 2010. szeptember 26. 19:35104.

    Szerintem nem ciki.

     

     

    De a távolságot azért illik figyelembe venni. Ha valaki 200 km-ről érkezik,  akkor abból azért gond lehet. 

     

    Az is fontos, hogy a plébánián meddig maradhattok?  Hiszen kicsit ünnepelni, beszélgetni a rég nem látott rokonok is szeretnének, ne egyből ajtót nyitni, na akkor részetekre vége...

     

     

     

    Viszont ha helybeliek, ez is szép gesztus, hogy eleve kis vendégséget adtok.

     

     Kolléganőm 1 hét múlva esküszik. Minket munkatársakat csak a szertartásra hívott meg. És azt gondolom ez a természetes, hogy a családé, a barátoké a nap többi része.

     

     

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  14. 2010. szeptember 26. 19:30103.

    Tudja fene: senkinek sem vagyok adósa. Aki meghívott, annak megköszöntem, megajándékoztam, letudtam, pont. Ha ezután további elvárásai vannak, azt legfeljebb sajnálom - túlzok: valójában nem sajnálom - de nem tolerálom. 

     

    Cserébe az én meghívásaimat sem kell viszonoznia senkinek. Én például szeretek sokfős, sokfogásos vacsorákat adni. Néhányan nyilván a szívükhöz kapnának, ha viszonozni kellene: de hát nem kell! Ha viszonzásért csinálnám: nem csinálnám. Egyszerű ez, kérem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_493377
    Torolt_felhasznalo_493377
    2010. szeptember 26. 19:28102.

    Nem hiszem, hogy azért tartaná.

    Abban pedig igazad van, hogy nagyon összetartók, már hetekkel előtte készülnek, mindenkinek megvan a feladata, az egész rokonság besegít. Vágják a tyukot, meg a többit, és sütik a sütiket.

     

    előzmény:
    dri (100)
    2010-09-26  19:24
  16. 2010. szeptember 26. 19:27101.
    Szerintem ez nemígy van. Ha valaki kis esküvőt akar, akkor eleve nem várják el, hogy mindenkit meghívjon, még ha korábban ők voltak is annak a rokonnak, barátnak az esküvőjén. Különben nekem is kis esküvőm volt, 40 fős, csak a család és a szűk rokonság, és két baráti pár, ettől függetlenül engem meghívott későbben két osztálytársam is az esküvőjére, mert ők nagyot rendeztek, és "belefértünk" mi is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493377 (98)
    2010-09-26  19:18
  17. dri
    dri
    2010. szeptember 26. 19:24100.

    Nem csak nekem fura amit írtál... egy esküvőt nem kell és nem illik viszonozni. A meghívást az ajándékkal köszönöd meg. ENNYI. Sokszor már az is több, mint amit ott megeszel (plusz menysszonytánc ugye)

     

    Azért mert valahol a többszáz fős muri  a divat, még nem feltétlenül kell Pesten is milliós kiadásba verni magát az embernek.

     

    Ráadásul faluhelyen még mindig nagy az összetartás, ha lagzi van a szomszéd Julcsa is levág pár tyukot... 

     

    Régen rossz, ha valaki azért tart 150fős lagzit, hogy aztán majd őt is jobbra-balra meghívják. Vice versa. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493377 (98)
    2010-09-26  19:18
  18. 2010. szeptember 26. 19:2199.

    Szia !

    Szerintem egyaltalan nem ciki . Mindenki addig nyujtozkodjon ameddig a takaroja er .Ha anyagilag nem segitenek a lagzit illetoen akkor nem lehetnek elvarasaik .Gondolom senki sem varja el toletek , hogy a hazassagotokat egybol hitel felvetellel kezdjetek !

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23
  19. Torolt_felhasznalo_493377
    Torolt_felhasznalo_493377
    2010. szeptember 26. 19:1898.

    mit nem lehet ezen érteni ?

     

    akik meghívtak az eslüvőjükre, azokat én is meghívom

     

     

    akiknek mág nem volt, majd még meghívhatnak

     

    én 120 fős lagzikba szoktam járni, de nekem nem is lesz eslüvőm :) 

     ( de én kicsiben viszonzom)

     

    előzmény:
    dri (92)
    2010-09-26  18:53
  20. 2010. szeptember 26. 19:0497.

    Jól csinálod!

     

    előzmény:
    m1aya3 (95)
    2010-09-26  18:57
  21. 2010. szeptember 26. 19:0396.

    Szerintem azért nem gratulált, mert annyira fáradt lehetett!

     

    Tapintatosan, lassan, és folyamatosan győzzétek meg az igazatokról!

    előzmény:
    m1aya3 (90)
    2010-09-26  18:38
  22. 2010. szeptember 26. 18:5795.
    Mindenképpen ráírjuk a meghívóra,hogy állófogadás lesz.Személyes átadásnál pedig külön felhívom majd a figyelmet arra,hogy nem lagzi lesz,hanem egy szolid kis állófogadás.
    előzmény:
    csutak51 (93)
    2010-09-26  18:54
  23. 2010. szeptember 26. 18:5794.

    A párod megpróbálhatja visszafogni anyukája tanácsadási kedvét; hatékonyabb - ha anyukád és a párod anyukája jól megértik egymást - ha anyukád beszéli le a párod anyukáját a beleszólásokról. Ill. ha sikerülne anyósoddal megértetni, h a fiacskája felnőtt, maga is el tudja dönteni, h mit szeretne, felnőtt gyerek anyjának szerepe arra redukálódik, h elmondja, mit gondol+tanácsol, aztán nem sértődik meg, ha másképpen történnek a dolgok. Tapasztalatból tudom, h nagyon nehéz nem "osztani az észt" kérdés nélkül, de meg lehet tanulni - ill. a fiatalokkal meg lehet beszélni, h "nekem jogom van elmondani a véleményemet, aztán ti azt kezdtek vele, amit akartok". Gyerek nem sértődik meg, mert felmenő beledumál a dolgaiba, és felmenő nem haragszik, ha gyerek egészen másképp cselekszik. Ez így többnyire működik :)

     

    Sok boldogságot, jó egészséget kívánok Nektek, no és azt, h tudjátok megvalósítani az álmaitokat :)

    előzmény:
    m1aya3 (90)
    2010-09-26  18:38
  24. 2010. szeptember 26. 18:5493.

    A párod szüleivel üljetek le, és győzzétek meg őket, miért is nem akartok (szerintem helyesen!) nagy lagzit.

     

    Aki megszól ezért, az legyen annak a baja!

     

    A meghívást nem elfogadni illetlenség, ha meg elfogadja, kritizálni is!

     

    A meghívóra én ráírnám, mire számítsanak, tehát hogy szeretettel várjátok őket az esküvőre, és az azt követő állófogadásra, ahol frissítőkkel, és süteménnyel várjátok őket.

     

    előzmény:
    m1aya3 (1)
    2010-09-26  13:23

Címlap

top