Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szentkirály uti fogászat

Zsuska8
Létrehozva: 2010. július 22. 10:21

Szeretném a segítségeteket kérni.

Azt hallottam, hogy a Szentikrály uti fogorvosi rendelőben ( remélem jól tudom Szentkirály u. 47.) van olyan lehetőség, hogy tanuló fogorvosokkal lehet mindenféle beavatkozást elvégeztetni (tömés, húzás, korona készítés ...) Tudna valaki segíteni, hogy ez most is így van-e? Esetleg telefonszám ahol lehet érdeklődni. Vagy csak szeptemberben lesz ilyen lehetőség? Vagy a tapasztalatokat szivesen venném. 

 

Kérem azokat, akik kioktatnának, hogy csak horror áron érdemes fogat csináltatni magándokinál most mellőzzék a beírást, mert nem ez a kérdésem.

Köszönöm mindenkinek aki válaszol. 

  1. 2016. július 24. 13:0215.

    Szia! Én csak ajánlani tudom őket, ha a fogaimmal volt valami, akkor mindig oda jártam, nem ettek meg. Ha a foghúzás, egyéb kezelés után biztos ami biztos kértem fájdalomcsillapító receptet, azt is szó nélkül adtak.

    előzmény:
    FB#1056503997772014 (14)
    2016-07-23  22:52
  2. 2016. július 23. 22:5214.

    egy kis segitséget kérnék,elöre is megköszönöm .a Szentkirályi korházba mennék fogat kihuzatni csak érdeklödnék mert sok rosszat terjesztenek rola hogy barbárok vannak ott és inkább fájjon a fogam nemenjek oda huzatni de már nem birom nagyon fáj és töletek kérdezném hogy érdemes odamennem.elöre is köszönöm a válaszokat

  3. 2016. január 6. 19:1313.

    Nekem tegnap húzták egy rágó fogam ,egy nemis tudom h perzsa lehetett a doktor úr de olyan közvetlenséggel dolgozott h mosollyal jöttem ki és tényleg nem fájt amennyire nem fájhat, gyors volt de nem engednek olyanhoz h foghúzás vagy nagyobb beavatkozás nagyon tanulókat mellettem ott állt két rikító kék szemű kis tini lányzó és törölgetett meg kérdezgetett a doktor úrtól de a húzást egy erősen 40 feletti úr végezte tegnap lázas voltam este egy picit , mára semmi bajom :D 

    előzmény:
    Zsuska8 (1)
    2010-07-22  10:21
  4. 2016. január 6. 19:0912.

    Üdv. egy olyan kérdésem volna , hogy amalgán tömés cseréjét esztétikusabb fehér tömésre kicserélik nekem , vagy ez már esztétikai fogászat és el kellene mennem egy magán rendelőbe ahol súlyos pénzért cserélik ki ? Válaszokat előre is köszönöm. 

  5. 2015. Április 30. 14:2411.

    Igen lehet menni bárkinek a Szentkirály u.47. Nagyon kedvesek . Jól dolgoznak .

    előzmény:
    Zsuska8 (1)
    2010-07-22  10:21
  6. 2011. július 13. 16:1110.
    Kit ajánlotok onnan? Hallottam egy fiatal nőről, dr. Perger Alexáról. Ismeritek? Vagy kiről van jó tapasztalatotok?Nekem most már nagyon aktuális lenne egy jó fogorvos találása. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2010. július 22. 13:079.
    igazán nincs mit, hívd fel őket biztos elmondanak mindent
    előzmény:
    Zsuska8 (8)
    2010-07-22  12:59
  8. 2010. július 22. 12:598.

    Köszönöm, azt hiszem "mindent" tudok amire egyenlőre kíváncsi voltam. 

    Sokat segítettél.

     

     

    előzmény:
    ezso (7)
    2010-07-22  12:45
  9. 2010. július 22. 12:457.

    Szia!

    Nem a Szentkirályi utcában van, hanem a

    Cím: Budapest megye - Budapest, 8. kerület Mikszáth K. tér 5
    Telefonszám: 318-0959

    Információk a betegeknek

    Klinikánkon történik a fogszuvasodások és azok következményeinek ellátása (tömések, gyökérkezelések). A betegek minden munkanapon 8-tól fél négyig kereshetik fel a klinikát. A klinikára bárki jöhet. Az új betegeknek először a betegfelvételi irodán kell jelentkezniük a földszinten, ahol a szükséges adminisztrációt elvégzik. A kapott kartonnal az első emeleti kezelőbe kell menni, ahol a felvételes orvos felméri a szükséges kezeléseket. Ha az ellátás nem a mi feladatkörünkbe tartozó tevékenység, a felvételes orvos továbbirányítja a beteget a megfelelő klinikára. Ha sürgősségi ellátásra van szükség, akkor azt vagy a felvételes orvos végzi el, vagy átküldi a beteget a klinika valamelyik osztályára, ahol még aznap kezelésben részesítik. A klinikán oktató tevékenység folyik, a betegek ellátását szorgalmi időben oktatói felügyelet mellett harmad-, negyed- és ötödéves fogorvostanhallgatók végzik. A hallgatók által kezelt -ún. tancélos - betegek fogainak ellátása során nem kell orvosi díjat fizetni. Így a tömések, gyökértömések készítése ingyenes, a fogtechnikai lépést is tartalmazó munkáknál (betétek, koronák) a technikus munkadíját azonban a beteg állja. Szorgalmi időn kívüli kezelés esetén a betegek sürgősségi ellátása történik, ezek után a beteget visszarendeljük a hallgatókhoz. Lehetőség van arra is, hogy a klinikán dolgozó fogorvosok végezzék a teljes kezelést. Ekkor azonban bizonyo sesetekben orvosi díjat is kell fizetni.

    előzmény:
    Zsuska8 (1)
    2010-07-22  10:21
  10. 2010. július 22. 11:526.

    Szia,

     

    Én tavaly voltam ott fogköleszedésen de  nekem nem volt rossz tapasztalatom, elötte este voltam a szajsebeszeten ügyeleten mert a fogkö miatt nagyon begyulatd a fogam, ott is nagyon rendesek voltak az ottani doki mondtah masnap menjek vissza es leszedi az összes fogkövem meg is mondta h mikorra menjek, bar nem hozza kerültem en meg voltam elégedve- söt az elözö estereöl a doki megkeresett wiw-en es bocsanatot kert h nem volt ott idöben es nem hozzá kerültem.. 

    előzmény:
    Zsuska8 (1)
    2010-07-22  10:21
  11. 2010. július 22. 11:005.
    Régen jártam én ott a rendelőbe Dr. Galamb Saroltához, nagyon kedves doktornő volt, de sajna meghalt. Nem ismerek senkit lehetne keresni ha "baj" van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. július 22. 10:524.
    Köszönöm. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. július 22. 10:443.

    Szia!

    Ha a budapesti, 8. kerületi Szentkirályi utcai fogászatról kérdezel, akkor az egy sima fogorvosi rendelő (nyilván nagyobb a megszokottnál, magánrendelőknél), mivel a Sote intézménye, valóban vannak benne tanuló fogorvosok is. Ugyanolyan beavatkozásokat végeznek, mint bármely más sztk fogászaton, talán picit felszereltebb, meg közel van a szájsebészet, ha úgy ítélik meg, hogy az is kell hozzá. Ha területileg oda tartozol, csak akkor fogadnak szívesen, (meg úgy tudom, ez Pesten az éjszakai ügyelet) és meg kell mondjam, én nagyon nem voltam velük megelégedve, egy sima fogtömést úgy csináltak, hogy 2 alkalommal is tárva hagyták, a harmadikra meg már azt mondták, úgy elromlott (nyilván, ha tárva nyitva van, megfúrva, és csak 1 héttel későbbre ad időpontot), hogy már gyökérkezelni kell, szóval én oda többet nem megyek, az fix, bár az is számít, kihez kerülsz (mert előtte pár évvel egy nagyon készséges orvost kaptam, aki egyből csak megfúrta, betömte, és kész volt), és a gyökérkezelős dokira sincs rossz szavam, bár az is iszonyatosan elhúzódott, de a sima fogászat... szerintem gondold át ezt a dolgot, és inkább szánj rá 7-10ezret magánrendelőben, ahol időre mész, és fixen megcsinálja, nem csak húzza a száját, hogy jaj, de sokan vannak kint, úgyhogy most csak kicsit megfúrogatom, aztán majd egy hét múlva jöjjek vissza, újabb érzéstelenítő stb, aztán majd akkor betömi (mintha akkor kevesebben lettek volna... nah persze- nem is logikus, dupla adag érzéstelenítő, azzal is szutyogni kell, hogy beadja, több időt töltött így velem, mintha elsőre megcsinálja, na meg addigra úgy elromlott, hogy mehettem gyökérkezelésre)

     

    Remélem segítettem, szia

    előzmény:
    Zsuska8 (1)
    2010-07-22  10:21
  14. 2010. július 22. 10:372.
    Zsuska pont tegnap mesélte egy ismerősöm, hogy szintúgy anyagi megfontolásból ment a Szentkirályi útra... és fogorvos-tanoncok húztak neki. De ő nagyon megszenvedte.. mondta, hogy többet nem megy.
    előzmény:
    Zsuska8 (1)
    2010-07-22  10:21

Címlap

top