Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Búcsúvers kiskutyámnak

Kerstyn
Létrehozva: 2010. június 30. 13:04

Sziasztok,

 

Sajnos pár óra múlva el kell altatni a kiskutyámat.  15 évig voltunk együtt. Szeretnék a sírjára egy búcsúverset tenni, de nem találtam sehol. Segítsetek, hátha van valakinek, keresgéltem, de már nincs erőm keresni. Köszönöm mindenkinek.

  1. 2017. Április 20. 00:1629.

    Sziasztok!


    2017.01.06-án kellett elaltattatnom Millike bolognéze kiskutyámat.


    Legalábbis az aznap este ügyeletes doktornő azt mondta nincs már segítség. December közepén mentünk első alkalommal az orvoshoz. Borzasztóan kedves,állatbarát orvos kezelte Millikét egészen december 31-ig. Millike 14 éves volt,mint kiderült szívbeteg. A gyógyszerek mellett állapota jó volt egészen eddig a szörnyű január 6-ai napig. Az nap a kezelő orvosunk nem dolgozott. Kiskutyámat este 8óra után vittem a nagy hidegben az ügyeletre,ahol senki nem nyitott ajtót. Hiába csengettem,hiába kiáltottam segítsen már valaki. Telefonom a nagy hidegben nem működött. Kétségbeesve rohantam Millikével a karomban az állatkórház udvara felé,és akkor nyílt az ajtó amin addig zörgettem,kijött álmosan a főállatorvos,bementünk és 10 perc múlva ő már tudta,hogy Millikén nem lehet segíteni. Így egyszerűbb volt,mint kezelni..azt mondtanem hagyhatom,hogy megfulladjon az szörnyű halál..nem volt választási lehetőségem,elhittem,igent mondtam az elaltatásra. Egész életemben gyötörni fog a bűntudat,jól döntöttem-e. Hiszen előtte mindig jobban lett az injekcióktól. Akkor miért nem próbálta meg ez a drnő is? Valóban nem volt már segítség? Sohasem tudom meg. Nem tudok megnyugodni. Nagyon hiányzik Millike! Már semminek nincs értelme nélküle. És még a bizonytalanság  és a bűntudat is. Hasonló gondolatokkal küzdök,mint Te. Köszönöm,hogy meghallgattatok.

    előzmény:
    FB#1278935172177456 (28)
    2017-01-05  08:25
  2. 2017. január 5. 08:2528.

    Sziasztok!


    Nekem Lusti nevezetű mopszom volt 8 éves és 4 hónapos 2016.12.28-án lett elaltatva.Majdnem 1-évig küzdöttem mert gerinc sérves lett ,orvőról  orvosra jártam vele.Végül el vittem Szegedre azt gondoltam hogy ott csak több ilyen műtétet végeznek és újra meggyógyul. Az orvos azt mondta nekem hogy megfog gyógyulni csak meg kell műteni én bele egyezte a műtétbe. A műtét után 2- hónapi úgy is nézett ki hogy javul az állapota ,de aztán rohamosan romlott az állapota és kezdődött minden előröl mert nem akartam feladni,Persze azt az orvost aki megműtötte Lustit nem lehetett elérni ha mégis sikerült akkor mindig lerázott és azt mondta hogy vissza hív ami persze nem történt meg. Kb egy honalapja sikerült vele beszélnem és akkor árulta el hogy megsérült a gerincvelő.Azután meg kellet hoznom a világon a legnehezebb döntést.De úgy éreztem hogy nem rakhatom csak simán bele a földbe és rászórni a földet. Így csináltattam neki egy koporsót és egy fejfát egy asztalossal.A kis sírja itt van a virágos kertben rajta egy szép nagy koszorú 8-fehér rozsával és 1-piros a közepén és mindennap ég mécses a sírján.De a fájdalom amit maga után hagyott az elviselhetetlen és az a nagy csend.És már nincsen akit minden éjszaka betakarjak és kimossam a fekvőhéjén a plédet hogy minden nap tisztán aludjon.LEGSZÍVESEBBEN MAGAMNAK IS BEADATNÁM AZT AZ INJEKCIÓT AMIT Ö KAPOTT CSAK ÚJRA VELE LEHESSEK!

  3. 2010. július 3. 17:5827.

    Nem problem. Akkor üres kenyeret, vagy főtt rizst. Csak el akartam mondani, nekem igenis nagyon fontos az az állat, akit magamhoz vettem, s ő nem tehet semmiről. Még arról sem, ha nem tudok kimenni vásárolni, s, ippeg kifogyott a kutyakaja. S, azért nem tudok kimenni,  mert pocsékul vagyok. S, ha van tojásos nokedli, előző napról. Akkor az a kutyámé. Én meg eszem, amit találok.

    *

    A baj az, hogy nem az ment át Hozzád, hogy én mit érzek, hanem valami egészen más. Sajnálom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (23)
    2010-06-30  15:15
  4. 2010. június 30. 15:2426.

    Szia,

    Szép Tőled, hogy megemlékezel a kuytusodról...

    Sajnálom, hogy el kell veszítened őt, de szép hosszú életet élt.

    Van egy oldal, ahol az én kutyusom is "fent van", gyertyát is lehet gyújtani, meg fotót feltölteni. Sokan emlékeznek meg ott elvesztett szerettükről, legyen az ember vagy állat.

     Remélem sikerül betenni a linket.

     

    http://www.gyertyagyujtas.hu/index.php/gyerty ak

     

    Idézeteket is találsz....

    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  5. 2010. június 30. 15:2225.
    tűnj el innen...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (23)
    2010-06-30  15:15
  6. 2010. június 30. 15:2224.

    Együttérzek veled...

     

    A miénket tavaly nyáron , 14 éves korában kellett elaltani. Szörnyű érzés volt meghozni a döntést---de muszáj volt. Már nem evett, nem ivott, nem akart kijönni a házából, csak halkan vinnyogott, nyüszített.Mi akkor virágot tettünk a házába, azóta is ott van megszáradva. A kutyát még nem pótoltuk, szinte naponta emlegetjük.

     

    Sírd ki magad, de vigasztaljon a tudat: jól döntöttél, megkímélted a további szenvedéstől!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_749467
    Torolt_felhasznalo_749467
    2010. június 30. 15:1523.

    es ha nincs lekvar?

     

    előzmény:
    Bojana (16)
    2010-06-30  13:45
  8. Torolt_felhasznalo_164594
    Torolt_felhasznalo_164594
    2010. június 30. 14:4322.
    idézetet nem tudok,csak az együttérzésemet szerettem volna kifejezni a kutyival kapcsolatban. :-(
    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  9. Torolt_felhasznalo_626385
    Torolt_felhasznalo_626385
    2010. június 30. 14:3121.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_626385 (19)
    2010-06-30  14:28
  10. Torolt_felhasznalo_626385
    Torolt_felhasznalo_626385
    2010. június 30. 14:3020.
    Greppi leírta a jó fordítását a Szívárvány hídas videónak. Ennél szebb videó nincs, engem nagyon megérintett, meghatott, de mégis megkönnyebbültem. A sírás még most is elkap, ha megnézem :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789296 (5)
    2010-06-30  13:20
  11. Torolt_felhasznalo_626385
    Torolt_felhasznalo_626385
    2010. június 30. 14:2819.

    Szia Nagyon sajnálom A mi kiskutyánk egy évvel ezelőtt ment el, gondolj arra, hogy ők máregyütt játszanak odafent, és soha nem fognak már szenvedni.

    Ha tudsz egy picit angolul, ezt nézd meg http://www.indigo.org/rainbowbridge_ver2.htm.

    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  12. 2010. június 30. 14:0018.
    Köszönök mindenkinek mindent, most mennem kell. Sziasztok
    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  13. 2010. június 30. 13:4817.

    Szia!

     

    Mi is nemrég vesztettük el az egyik kutyusonkat, pár idézetet én is kigyűjtöttem akkor.

     

    (Ha valakitől lenyúltam, ráismer, bocsi)

     

     

    mi végül ezt választottuk,  mert kis rövid, és ez fogott meg a legjobban valamiért

     

    "Sokszor fogok még visszanézni, jössz-e már.
    Érzem, kutyalelked kísérni fog egy életen át."

     

     

    Még egy pár:

     

    "Egyéniség voltál, kutyák közt a legnagyobb.
    Értetted az emberek szavát,
    Ha akartad, végre is hajtottad mások akaratát.
    Hűséges voltál és okos,
    Nagyon hiányozni fogsz."

     

    "Szembesülni azzal - váratlanul -, hogy minden véges.
    Amit elszalasztottam, arra nem biztos, hogy még lehetőségem lesz,
    Amíg hiszem, van holnap, és lehetősége az ismétlésnek,
    Addig nem tudom, még egy kutyát is mennyire szeretek."

     

    "A leghűségesebb eb te vagy,
    még most is szeretlek"

     

    Ez egy versike, de lehet belőle kiszedni pár sort

     

    "Édes, kicsi kutyám!
    Hogy mit jelentesz nekem...
    Azt eddig nem tudtam, csak most,
    Hogy már nem vagy velem.

    Szomorú, bús napjaimba
    Te hoztad a fényt.
    Úgy hiányzol most,
    Mint még soha még!

    Üres a szívem,
    Hiányzik egy darab a lelkemből.
    Szeretlek téged, kiskutyám,
    Igaz szeretetből!

    Hiányod és léted örök bennem,
    Tudom találkozunk majd,
    Odafönt a Mennyben!

    S minden évben, ha eljő a szenteste.
    Gyertyát gyújtok érted, hogy tudd,
    Örökké él bennem az emlék"

     

    ".x.. hosszú év örömeit adta nekem,
    Ez kevésnek bizonyult, többet kíván szívem.
    Bármit megadnék, ha újra velem lehetne,
    Hogy megöleljem legalább egy boldog percre.
    Vele együtt elment egy jó barát, egy hű társ,
    Nélküle az élet üres, teljesen más."

     

    "Vidám csaholása még mindig cseng fejemben,
    Két szép szeme újra és újra megjelenik bennem."

     

    És még egy szép vers a végére, nekünk is öreg volt már a kuyánk, 13 éves. Szintén el kellett engednünk.

     

    "Elmentél, feledtél, itt hagytál...
    Nem várt rád más, csak a biztos halál...
    Itt hagytál engem, és szeretteidet...
    De legfőképpen az életedet...

    Nem ettél, egy hétig sem, vagy kettő,
    Nem segített már, csak az öreg Teremtő.
    Nem is éltél szinte már,
    Nem vártad, csak a halált.

    Egy vasárnap reggel biztattalak téged...
    De elragadott végleg a végzet...
    Végig kellett néznem, ahogy szenvedsz...
    És nem tehettem semmit, csak féltem...

    Reméltem, hogy ez csak egy rossz álom.
    De ez sajnos a legnagyobb fájdalom.
    Örökre elveszítettelek.
    Nem látlak már soha többet.

    Elmentél, de hátrahagytad a lelkedet...
    Őrizem, s ígérem; soha nem felejtelek! "

     

     

    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  14. 2010. június 30. 13:4516.

    Hűséges, kicsi barátom

    soha nem feledlek...

    *

    Nagyon együtt érzek Veled. Nekem is volt egy mopszom, Dorka volt a neve, a műtőben halt meg. Ott is hagytam a pórázát, kisírtam a szemem. S, ráadásul minden kutyaszerető gazdinak üzenem, nehogy megvásárolja a valódi marhabőrből készült kiscipőt, mert én ezt tettem. Oda is adtam, s a kutyus nem bírta elrágni tökéletesen, csak lett belőle egy olyan hosszú gusztustalan bőrdarab. S a lükéje, egyben lenyelte. Nem tudta megemészteni, szó szerint elhalt a bele. 6 éves volt. A fejem a falba vertem volna, amikor megtudtam, mi volt a baja. Mindenkinek üzenem, a vékony gumicsirkét se vegye meg, mert egy kiskuty megeheti... A teniszlabdát is megnyúzza. Hihetetlen, mennyire kell vigyázni, egy kutya olyan, mint egy jó barát, mint egy ember, van,  hogy több. Most lehet rám mindent mondani, de én úgy szeretem a kutyám, igaz, hatalmas, igazi örző-védő, de ha úgy hozza a sors, nem tudok valamiért kimenni ennivalóért, igen, az én ebédemet is odaadom. Én akár lekváros kenyérrel is beérem. Ennyi. Tudom, ez olyan embernek, aki a kutyát - kutyába sem veszi, elítélendő. De az a két szép kutyaszem, amelyik mindig figyeli minden lépésemet... No, igen, pótolhatatlan.

    Helyesebben, szinte azonnal kell egy másik, mert kisírod a lelked. S, ne azt keresd az új kutyusban amelyik elment, hanem minden kuty egy másik személyiség. Az Illatos úton csodálatos kutyákat találsz, a haláltól mented meg, valóban csodálatos kutyák. S, ők tudják, honnan érkeztek, s hová... Meghálálják minden percüket az életükből! Hidd el nekem...

    Bojana

    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  15. Torolt_felhasznalo_896286
    Torolt_felhasznalo_896286
    2010. június 30. 13:3915.

    Szép és nagyon pontosan leírja az érzéseimet... 

     

     

     

    előzmény:
    Kerstyn (12)
    2010-06-30  13:35
  16. Torolt_felhasznalo_789296
    Torolt_felhasznalo_789296
    2010. június 30. 13:3814.
    Oh, ez gyönyörű kor, én majd a 14-15 évvel is megelégszem, ha arról van szó, bár ő még fiatalka, nem szabad ilyeneken gondolkozzak, de néha eszembe jut...
    előzmény:
    Kerstyn (11)
    2010-06-30  13:30
  17. Torolt_felhasznalo_896286
    Torolt_felhasznalo_896286
    2010. június 30. 13:3713.

    Köszi. Az én kutyum is szeptemberben született.

     

    Neked is ugyanazt kívánom.

    előzmény:
    Kerstyn (11)
    2010-06-30  13:30
  18. 2010. június 30. 13:3512.

    Nagyon köszönöm,

     

    Hidd el iszonyat érzés, de majd te is rájössz, hogy mikor jön el az idő. Ő is élhetne még, illetve szenvedhetne még, de ezt én nem vagyok hajlandó végig nézni. Iszonyú érzések kavarognak bennem. Úgy látom, hogy már ú is ezt akarja, tehát nekem segítenem kell neki.

     

    Közben kaptam egy gyönyörű versrészletet:

     

    "Ha eljő az idő, engedj utamra. 

    Idővel belátod: jót teszel velem.

    Bár többé nem ugrálhatlak körül,

    Fájdalomtól, szenvedéstől megkíméled lelkemet.

     

    Ne fájlald, hogy épp neked kellett erről döntened.

    Társad voltam, s te társam voltál, töröld le hát a könnyeket!"

     

    előzmény:
    Iza104 (10)
    2010-06-30  13:29
  19. 2010. június 30. 13:3011.
    Hát nem is tudom, hogy mit írjak neked, hiszen sorstárs vagy, kitartást kívánok és hogy az vígasztaljon téged is, hogy nekik jobb így. Az én kutyusom is pár nap alatt romlott le így, viszon ő már 16 éves lenne szeptember 7-én, én örülhetek annak, hogy legalább eddig élt. Fel a fejjel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_896286 (8)
    2010-06-30  13:26
  20. 2010. június 30. 13:2910.
    Nagyon sajnálom a kutyusodat és téged is. Nem is tudom hogy lehet ezt elviselni. Az én ebem 13 éves, és jól van (kopp-kopp), már a gondolatába is beleőrülök, hogy egyszer el fog menni.
    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  21. 2010. június 30. 13:279.

    Gondolom neked sem volt köttyű én most totál magam alatt vagyok. Egyedülálló, hajadon voltam amikor vettem az én Drága Mimikémet. Ő egy barack színű toy uszkár. Annyi minden történt velünk ennyi idő alatt.

     

    Férjhez mentem, született a Mimikémnek egy kiskutyája, aki szintén nálunk van, majd nekem is született gyermekem. Ő mindíg ott volt velem, mindíg, önzetlenül szeretett és rajongott értünk, akkor is amikor a gyermek miatt kevesebb idő jutott rá. A világ legjobb barátja volt, mert ugye emberek jönnek mennek, de ő mindíg velem maradt. Megszakad a szívem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698619 (7)
    2010-06-30  13:23
  22. Torolt_felhasznalo_896286
    Torolt_felhasznalo_896286
    2010. június 30. 13:268.
    Teljesen átérzem, a mi kutyunkat is ma délután altatják el. Ő 12 éves, és bár tudom, hogy jobb lesz neki, nagyon nehéz. Már nem tud lábra állni sem, pár nap alatt romlott le az állapota.  
    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  23. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. június 30. 13:237.

    Teljesen átérzem, hogy mit érzel. Néhány hónapja mentünk át itthon egy ilyen veszteségen.

    Kitartás!

    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04
  24. 2010. június 30. 13:236.
    Mindenkinek nagyon köszönöm, mind szép amit küldtetek, nagyon hálás vagyok mindenkinek
    előzmény:
    Kerstyn (1)
    2010-06-30  13:04

Címlap

top