Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Demens dühöngő nagymama

divat7
Létrehozva: 2010. június 28. 23:32

Demens alzheimeres  a nagymama.


Sajnos  beteg, de alapjáraton is igen fukar természetű ami a betegségében felerősödött. A helyzet a következő. Mi egy házban lakunk ami apukám és a mama 50–50 % os tulajdonában van. Ő nem lakik velünk csak mint a szőlőbe telekre kijárt az utóbbi évben 3 alkalommal.
A mama betegségének elhatalmasodása óta kijár hozzánk naponta és egész álló nap ordítozik az udvaron válogatott trágárságokat , hogy kisemmizzük, ellopjuk a cuccait, hogy verjük, meg ilyenek, stb… nem részletezném.
Verekedni vele nem akarok de már ki kellett rakni,ezután látleletet vetetett és mindenhol lejárat tönkretesz.
3 gyerekemmel vagyok itthon. Ilyenkor bezárkózunk a mi házrészünkbe és nem adunk jelet arra hogy érdekelne. De az állapot tarthatatlan a gyerekek 9 és 7 évesek a kicsi még baba. De rettegünk és félünk, már minden zajra ők is megrezzenek.
Mit tudok csinálni. A háziorvosával már kezdeményeztük a szociális intézetbe val felvételt, de úgysem fog bemenni. A mentők nem viszik el amikor itt őrjöng, csak ha ő is akarná.


Otthonba szintén nem zárathatom csak ha ő bemenne.

Kérem aki tud segítsen, mit tehetnék???

Hová fordulhatnék segítségért?

 

  1. 2015. február 23. 18:3041.

    Kedves Mindenki!


    Szakdolgozatomban demens betegek hozzátartozóit vizsgálom. Mivel egy nagyon nehezen elérhető csoportról van szó, így arra kérek mindenkit, hogy akinek van egy kis ideje és érintett a témában, az töltse ki nekem az alábbi kérdőívet: http://www.surveygizmo.com/s3/1973374/Demens-betegek-hozz- tartoz-inak-vizsg-lata


     


    Köszönök előre minden segítséget!


     


    Erdélyi Krisztina

  2. 2010. augusztus 9. 21:0240.

    Intézd el hogy gyámság alá vegyék! Aztán mehet az otthonba!

    Ez nem szép de már több embert láttam leépülni és egy több gyermekes édes anya sem arra hívatott h ezt kezelje.

    Nálunk a dédi "kelt ki magából" egy-két hét alatt teljesen.... sajnos otthonba került, mert én nem tudom, más meg nem akarja ellátni...

     aházi orvos kezdeményezhet azt hiszem gyámságot is. A gyerekeid mentális fejlődése érdekében mihamarabb lépd meg ezt!!! Hidd le ez még nem a jéghegy csúcsa! sajnos... 

    A gyerekeidet nézd ne a "mamát" ha rokon ha nem rokon !

    Meg neki jobb lesz egy otthonban ahol egész nap tudnak rá figyelni.

     

    Sajnállak h így jártatok átérzem a helyzeted... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  3. 2010. június 29. 16:2939.

    Az a probléma hogy Ő nem tudja hogy beteg, nem ismeri fel .

    Azt hiszi mi vagyunk a szemetek akik őt bántjuk

    Érted?

     Az otthonba sem fog bemenni éppen ezért vagyunk bajban.

    előzmény:
    micoka (37)
    2010-06-29  12:46
  4. 2010. június 29. 12:5238.
    Igen ,ez így van.
    előzmény:
    micoka (37)
    2010-06-29  12:46
  5. 2010. június 29. 12:4637.
    Ha már intézitek, akkor nem értem mi a probléma. Ezzel a betegséggel biztosan nem fog ki-be sétálni, pont amiatt, ami. A házát nem fogják rátok írni, a gyámhatóság felügyeli azok vagyonát, akik gondnokság alá lettek helyezve (azt hiszem, erre kijelölnek egy gondnokot, akinek rendszeresen el kell számolnia náluk, mindent számlákkal bizonyítva, mit mire miért költött a beteg vagyonából). Nincs könnyebb megoldási lehetőség ilyen esetben.
    előzmény:
    divat7 (35)
    2010-06-29  12:20
  6. 2010. június 29. 12:3636.
    Nálunk ugy volt ,hogy kórházba került és onnan egyből az otthonba. Minden otthonak van saját orvosa.  Akkor már gyakoriak voltak azok az időszakok amikor nem emlékezett dolgokra. Így aztán az orvos elmagyaráztaneki ,hogy miért van ott.
    előzmény:
    divat7 (35)
    2010-06-29  12:20
  7. 2010. június 29. 12:2035.

    Igen igen.

    Elkezdtük a szoc otthonba való felvételt

    az orvosa adott papírt hogy ön és közveszéklyes illetve hogy aláírásra demenciája ítélőképesség miatt képtelen.

    Majd kimennek hozzá orvosi bizottság stb.

    Viszont az otthonba is csak saját akaratából vonulhat be ott kényszerítés ismételten nincs. Ha meg bemegy és  mondjuk 2 nap múlva kijön akkor megint kezdődik a kb fél éves procedúra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. június 29. 12:1534.
    Még valami. Nincs annál fájdalmasabb látvány mint amikor egy talpaesett ,büszke ember ilyen kiszolgátatott lesz.
    előzmény:
    .Barni. (33)
    2010-06-29  12:12
  9. 2010. június 29. 12:1233.

    Tudomásul kell venni a betegséget ,mely rohamokban jön. Sajnos ,hogy milyen volt ,és hogy viselkedett nem emlékszik.  Nálunk a családban is volt ilyen. Próbáltuk itthon megoldani ,de nem ment. Így otthonba került. Bár tiszta pillanataiban honvágya volt mégsem hozhattuk vissza ,mert bármikor rátört a betegsége. Olyankor a családtagokkal volt baja,csak az egyetlen akit elfogadott az nem volt rokona.  Az otthonban programok voltak és foglalkoztak vele,barátságokat kötött . Sajnos kb 2 év alatt teljesen leépült és elment.

    Tudom nagyon drága egy ilyen beteget befogadó otthon. 

    Szóval iába írjátok beszélje meg vele, sajnos nem emlékszik rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. június 29. 11:3032.
    Elfelejtettem leírni amit az orvos tanácsolt a hozzátartozóknak annál az esetnél, amit láttam - nekik konkrétan megmondta, hogy olyan állapotban volt a néni, ami miatt folyamatos felügyeletet igényelt. Az a család választhatott, hogy elhelyezteti, vagy fogad mellé ápolónőket, mert tehetősek voltak. Tehát biztos hogy van megoldás a helyzetetekre, de persze hogy kényelmetlen, kellemetlen, és idő- (valamint pénz-) igényes. Meg kell mozdulnod, és elkezdeni az intézését, hogy haladjon, vagy maradhattok még évekig a romló helyzetben (hiszen beteg, mégha utált is téged korábban, ez már nem egy ép elme munkája, amit most látsz). A betegsége jellege miatt nagyon kellemetlen helyzetekbe fogsz kerülni miatta, ha belekezdetek az elhelyezésébe, ha nem. Vagy a bizottság előtt csinál belőled hülyét, amit viszont orvosok látnak, és meg tudják ítélni belőle h a néni leépült, vagy az utcán, a gyerekeid, és a teljes környék szeme láttára. Ha meg nem látja senki, akkor is tudsz felvételt készíteni. És neki mi a jobb? Erre is gondolj. Néha az embernek túl kell lépnie magán.
    előzmény:
    divat7 (30)
    2010-06-29  11:10
  11. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. június 29. 11:2231.

    Hat ha meg most is ugy gondoljatok apaddal hogy tisztelni kell meg mindenben igaza van akkor nem tudok mit mondani. 

    Szerintem csak az a megoldas ha valamilyen modon gyamsag ala helyezik es elobb utobb valami intezetbe kerul.

     

    Az egyetlen talan amit tehettek hogy nem reagaltok arra amit csinal, nem beszeltek vele, csak ha eszenel van, valahogy  minimumra csokkentitek a kapcsolatot.

     

    Te nem tudnal az ideggyogyasszal meg egy ugyveddel beszelni hogy mit lehet tenni?

     

    Semmi lehetoseg az elkoltozesre? Milyen aranyban vagytok ti tulajdonosok, vagy hogy van ez az egesz?

     

    Esetleg megoldhato hogy a sajat lakreszeteket ugy lezarjatok lekeritsetek hogy az oregasszony ne tudjon oda bemenni?

     Szornyu lehet igy elni, nem is tudom hogy birod 3 gyerek mellett. 

    előzmény:
    divat7 (30)
    2010-06-29  11:10
  12. 2010. június 29. 11:1030.

    Nem ítéletért jöttem, szerintem nem érdemlek.

    Eseteges konkrét élettapasztalatokra lettem volna pl kíváncsi, ki hogy tudta megoldani vagy rendezni ilyesmi.

    De mindegy.

    Persze hogy kiállnak mellettem, csak ők dolgoznak, legalábbis a férjem 100 % ig. De mit csináljon? Verje meg?

    Apám és én totál agymosottak vagyunk mert mi abban nevelkedtünk hogy tisztelni kell a mamát és mindenben az ő akarata érvényesül.

    És igen sajnos semmit nem lehet, mert nincs hová fordulni. Mert amint írtad a mama máshol majdnem angyal.

    Az igegyógyászhoz nem jön már el velem, sőt arra sem emlékszik hogy valaha volt. Mindenhol hülyét csinál belőlem.

    A férjem pedig rendőr így sajnos tudjuk hogy nincs alapja rendőri intézkedést kérni,  + ban kellemetlen a látletesdi meg a gyanusítgatása.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (29)
    2010-06-29  10:49
  13. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2010. június 29. 10:4929.

    Mindenre azt írod, ezt ezért nem lehet, azt azért nem lehet, úgyse fog senki segíteni. Mit vársz a fórumtól? Mit vársz tőlünk?

     

    Nem értem, hogy ha rendszeresen jártok ideggyógyászhoz, miért nem beszélsz vele a nagymama állapotáról? Miért nem kérdezed meg tőle, hogy mit lehetne tenni, hol lehetne elhelyezni?

     

    Ha nem jön ki a rendőrség a hívásodra, bemehetsz, panaszt tehetsz a vezetőnél intézkedés elmulasztása miatt. A gyámhatóság nem nyalábolja fel a három gyerekedet és viszi el azonnal, csak utánajárnak, mi is van ott a szőlőhegyen tulajdonképpen. Van tanúd, bizonyítékod, hogy mik történnek? (Nyilván a néni máshol angyalka...)

     

    Komolyan neked van félnivalód a hatóságoktól? Amíg ezt a rádvarázsolt félelmet nem rázod le magadról, addig nem tudod megoldani a helyzetet.

     

    (És meg kell kérdeznem azt is: mit szól az egészhez a gyerekek apja? Meg a te édesapád? Két férfi, és neked kell a három gyerekkel az egészet kezelni, meg anyukádnak?)

    előzmény:
    divat7 (26)
    2010-06-29  10:14
  14. 2010. június 29. 10:4628.
    Pedig ha nem segítetek neki a tapaszozásban, akkor az állapota csak rosszabb lesz.
    előzmény:
    divat7 (26)
    2010-06-29  10:14
  15. 2010. június 29. 10:1927.
    Nagyon sajnállak benneteket:( én szerencsére csak kórházban tapasztaltam ilyent, de borzasztó elviselni, és méltatlan ahhoz is, aki ebben szenved, bár lehet hogy valamikor, még egészségesen fantasztikus személyiség volt. A gyámhatóság jó ötlet. Folyamatos felügyeletre szorulnak ezek a betegek, mert egy idő után már felismerni sem fog, és elkószál mindenfelé. Igenis, ha nem tudjátok megoldani, hogy valaki egész nap vele legyen (és küszködjön...) és vigyázzon rá, akkor be kell juttatni valamilyen intézetbe, ahol megfelelően gondját viselik, mielőtt kárt tenne magában, vagy másban, akár csak a stresszelő viselkedésével. A gyógyszereit pedig figyeljétek, akit én láttam, összevissza ette (de legalább hajlandó volt beszedni, mondjuk nem sok hatásuk lehetett, mert éjjel-nappal ordibált, hogy őt meglopták a nővérek/betegek), mert kb. 10 percenként elfelejtette hogy már bevette, végül a nővérek elszedték tőle minden bogyóját. Szomorú :(
    előzmény:
    divat7 (1)
    2010-06-28  23:32
  16. 2010. június 29. 10:1426.

    Persze írtam, is hogy mindenki a begyében van, nem csak mi. Hisz mi az Ő szemében nem a gyerekei vagyunk hanem ellenségek

    azok akik ki akarják forgatni a vagyonából

    gyámhatósággal szerintem nem megyek semmire még fenyegetett vert gyerekekért sem tesznek semmit. Itt meg nem erről van szó. Még a végén elvennék őket .

    A rendőrség nem jön ki, mert ez az ő tulajdona és a saját kertjében azt csinál amit akar, nem zaklatás vagy garázdaság .

    Gyógyszereit nem szedi, nem eszik nem iszik rendszeresen. Ha viszünk kaját azt mind megeszi pl egy teljes guriga sajtot 1 nap alatt 

    apukám és én is kijártunk hozzá felváltva ellenőrizni naponta.

    Sajnos amit szedett gyógyszer nem használt.

    Most felírt legutóbb az ideggygyász egy másfajta testre ragasztható tapaszt amit 24 óránként kell cserélni. Ő egyedül ezt nem használhatja mert nagyon erős szer. Egyszerre nem lehet fent pl a 2 tapasz és minden nap azonos időpontban kellene cserélni.

    De sajnos ez az utóbbi történések után kivitelezhetetlen, mert én nem fogok vele bírkózni a gyógyszerelésérrt... akkor megint mehet látleletre

    Köszönöm aki segíteni próbált.

    előzmény:
    Dianne (13)
    2010-06-29  07:22
  17. 2010. június 29. 09:4625.
    Apukádnak kellene lépnie valamit - főleg, hogy a másik fele az övé!
    előzmény:
    divat7 (1)
    2010-06-28  23:32
  18. 2010. június 29. 09:2524.

    A nyugalmatok és a mama nyugalma érdekében is, azt nem lehetne, hogy valaki (Te, Apukád, akárki) minden reggel meglátogatja a mamát és ellenőrzi, hogy beveszi-e a gyógyszereit??

     

    Anno Anyukám is szedett olyan gyógyszert (én csak agyfényesítőnek neveztem), amit egyszer, amikor eljött hozzánk látogatóba elfelejtett bevenni. Elindult haza és egy óra múlva telefonált, hogy eltévedt, azt sem tudja hol van, teljesen zavart volt. Mentem érte, hazakísértem és már út közben mondta, hogy elfelejtette bevenni az agyfényesítőt. Egyébként szedte rendesen, nem is volt semmi ilyen jellegű problémája.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. június 29. 09:1823.

    De azért ne felejtsük el hogy a néni tulajdona 50 %-ban, ráadásul a topik indító nem is tulajdonos. Rendőrség nem fog semmit tenni, mert a néninek joga van kiabálni a saját udvarán. Szerintem csak az lehet a megoldás ha tényleg gyámság alá kerül, majd otthonba ha tényleg ennyire nehéz elviselni.

    Nálunk is van itt az utcában egy néni, pucéran rohangált az utcán, ordítozott- kijött a rendőrség kihívta a mentőket. El se vitték mert nem akart menni- ennyi- nem kötelezhető csak ha gyámság alatt van.

    előzmény:
    henkeva (22)
    2010-06-29  09:06
  20. 2010. június 29. 09:0622.

    A rendőrséghez úgy kell bejelenteni, hogy a néni őrjöng, ön és közveszélyes állapotban van, az anyuka otthon van három gyermekkel egyedül és fél...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (20)
    2010-06-29  09:00
  21. 2010. június 29. 09:0521.

    Persze, hogy semmit sem tehetnek a kiérkező rendőrök, de lehet, hogy a mama már a rendőrök látványára egy kis időre visszavonulót fúj. Ha nem, akkor pedig mehet a feljelentés! A rendőrség kihívása azért kell, hogy bizonyítva legyen, igenis a néni viselkedése nem normális, a mindennapi normális életmenetet zavarja, beavatkozik a család életvitelébe.

     

    2008. január 1-től a zaklatás bűncselekménynek számít! Ha a néniről megállapítják, hogy demens, beszámíthatatlan, akkor a bíróság automatikusan gyámság alá fogja helyezni. Ehhez kell egy kiinduló pont, hogy nem csak úgy kitalálja a család, hogy a nénivel problémák vannak, hanem a rendőrség kihívásával egy támpontot adnak hozzá..

     

    A rendőrség ki fog menni, ugyanis minden bejelentéshez kivonulnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893358 (20)
    2010-06-29  09:00
  22. Torolt_felhasznalo_893358
    Torolt_felhasznalo_893358
    2010. június 29. 09:0020.

    A rendőrség első kérdése lesz, hogy fizikai sérülés (bántalmazás) történt-e, és ha nem, akkor jön a vállvonogatás, hogy ők nem tehetnek semmit. -Sajnos ez az általános. Szimpla megfélemlítésre, ordítozásra nem szoktak még csak kijönni sem, nemhogy intézkedni. Főleg nem egy idős néni esetében.

     

    Az egyetlen megoldás a gyámság, és utána egy olyan helyet keresni neki, ahol emberségesen ellátják. Mivel ténylegesen beteg a néni, a kezelőorvosának kell vázolni a helyzetet, és elsősorban tőle kell segítséget kérni, hogy a gyámság alá vétel hogyan zajlik, mi kell hozzá, mennyi idő, stb.

    előzmény:
    henkeva (18)
    2010-06-29  08:47
  23. 2010. június 29. 08:5119.

    Szerintem is ez járható út, okosabb nem jut eszembe. Sajnállak nagyon.

    A demens betegek egy része agresszívvá válik. Segítséget kell kérned feltétlen.

    előzmény:
    abc1981 (12)
    2010-06-29  06:18
  24. 2010. június 29. 08:4718.

    Sem a gyámügy, sem a gyermekjóléti szolgálat nem fog tenni semmit! Durvább esetekben sem intézkednek.

     

    Megoldás lehet: egy ilyen örjöngő állapotában kihívod rá a rendőrséget. Minden örjőngést fel kell venni videóra, vagy hangfelvételt kell készíteni, majd a rendőrségen zaklatás címént feljelentést kell tenni és hangsúlyozni kell, hogy a gyermekeidre rossz hatással van ez az örökös dühroham és féltek tőle, megfélemlít benneteket.

     

    Ezt követően a rendőrség magánindítványra elindítja az ügyet és ha úgy látják, hogy a néni demens, akkor felügyelet alá vonják. 

     

    Tudom, hogy durva az eljárás, de azért a néni sem éppen egy szende öreganyóka, ha így viselkedik!

    előzmény:
    abc1981 (12)
    2010-06-29  06:18

Címlap

top