Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Macskariasztó melyiket?

k*k*k
Létrehozva: 2010. május 3. 13:15

Sziasztok

Arra az elhatározásra jutottunk, miután már évek óta semmilyen állatbarát módon nem jártunk sikerrel, ami a minket hívatlanul látogató macskákat illeti, hogy macskariasztót vásárolunk. A férjem rátalált egy bizonyos Weitech márkájú Garden protector nevű wk 0051 ill. wk0052 modellre, aminek ugyan nem kevés az ára, de barátibb, mint amelyeket eddig láttunk. Ha van valakinek tapasztalata akár erről a két, akár más márkájú macskariasztóról, azt kérem írja meg. Mégegyszer nem szeretném a  3 éves kislányom macskapiszoktól ragadó kezét mosni, de bántani sem akarom mások cicáját.

Köszönöm!

  1. 2017. augusztus 11. 18:1463.

    Kedves Soleight! A segítséged kérem. A kávézacctól valóban elmenekül a macska, vagy még azt is megkaparja és oda rittyent a közepébe? Van egy nagyon idős, kedves, jó barátosnőm. Neki van 2 cicája, az egyik normális, a másik folytonosan a szekrények mögé végzi el a nagydolgát. A szerencsétlen idős asszony már több két helyre is lerakott macska almot. Az egyik cica nyáron kint a kertben vécézik, a másik pedig képes még a kertből is berohanni a szobába és a két több mázsás kombinát szekrény mögé vécézik. A faltól muszáj a szekrényeket kissé távol tenni, két okból 1.) kell a levegő, nem lehet rászorítani a falra a szekrényt, mert bepárásod(hat) a fal. 2.) Ha mégis berohan egy egér, akkor ott el tudja fogni a macska, mert kertes házban él, Mátyásföldön. 


    A spray nem megoldás, mert idős barátosnőm képtelen a szekrények mögé fújni.


    Ha nagytakarításkor, mert rendszeresen ki kell ezt a mocskot szedni, kávézaccot szórnának oda, akkor nem menne be a macska?


    Válaszodat megköszönném barátnőm nevében.


    előzmény:
    Soleight (26)
    2010-05-03  14:33
  2. 2017. május 30. 15:5362.

    Én csak most nézelődöm macskariasztó után. Megkaphatnám én is a recepteket? 

    előzmény:
    Kati38 (19)
    2010-05-03  14:25
  3. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2010. május 11. 20:4261.
    olvastam itt, hogy ez is egy megoldás...nehezen veszem rá magam, hogy macskát kínozzak, de ő is ezt teszi velem, úgyhogy érik a dolog!
    előzmény:
    Kati38 (60)
    2010-05-11  11:29
  4. 2010. május 11. 11:2960.

    fagyálló?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (59)
    2010-05-04  09:19
  5. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2010. május 4. 09:1959.

    És folytatódik...most tettem ki a kicsiket babakocsiban a teraszra, éreztem, hogy valahol megint macskapisi-szag van, kerestem, de nem találtam...na hol találtam meg szerinted???? A babakocsi váza volt lepisilve, és alul a "csomagtartóban" macskalábnyomok és macskaszőr!!!

    Pedig a két babakocsit le szoktam minden este takarni egy nagy nylon-nal, hogy nehogy belefeküdjenek...gusztustalan, egészségtelen, büdös! 

    Lehet, hogy hamarosan nekem is elfogy a türelmem és nem leszek a macskabarát macskaűzés híve!

    előzmény:
    tabtab (56)
    2010-05-03  15:44
  6. 2010. május 3. 16:1758.

    Nézd, milyen ellenségesen reagálsz, és miért?! Én egy szóval sem ítéltelek el, főként, hogy olvastam a történetet is! Csak megjegyeztem, hogy amit elsőre írtál az nagyon félreérthető és szinte provokálja a jóérzésű embereket! Azt is írtam, hogy te ezt már akkor tudtad, amikor megírtad, hiszen a reakcióra így kezdted: "Már vártam az állatbarátokat"

    Arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem túl jó ötlet ez az ellenségeskedés. Ha elsőre nem azt írod, amit írtál, senki nem ítélt volna el...

    Ha nem így látod, írd le, mit írtam, ami elítélő volt.

     

    A másik fele, hogy azért nem veszem magamra a negatív megjegyzéseket, mert nem vagyok elvakult állatbarát, ez a hozzászólásaimon is látható.

    Nem értek egyet az állatok indoktalan elpusztításával, de azzal sem, hogy egyesek, mások életével (jogaival, egészségével, jó érzésével) mit sem törődve "telepíszkíttatnak" mindent az állataikkal. Ha nem értessz egyet, akkor vitatkozhatunk tovább.

    előzmény:
    tabtab (56)
    2010-05-03  15:44
  7. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2010. május 3. 15:5857.
    ne húzd fel magad, nem ér annyit
    előzmény:
    tabtab (56)
    2010-05-03  15:44
  8. 2010. május 3. 15:4456.

    Úgy gondoltam, hogy egy 14 éves beteg kutyát elaltatattni humánus.De úgy látszik nem. Mert ugyan ki fogadta volna örökbe, mikor havi 30-ezerbe került a doki,a gyógyszerek meg a többi. Mert vagyok olyan rohadék, hogy pont akkor vagyok terhes, és nem kívánom a nyűgét, és a gyerekemnek sem lett volna kedves kis játszótársa, mivel már menni sem  bírt.Jobb lett volna agyon ütni?A Szomszédokban, mindenhol van sok kedves kis állatka. De a születés szabályozás a vízbefolytással, kukoricásba dobással megoldott. A megunt állatot, simán kirakják az autóból az út szélén. Na ezek mindig nagymellényel állítják, hogy állatbarátok. Én ezt nem kívánom.

    Nem a C.telepen lakom, sok diplomás állatartó van a környékemen.

     

    Szóval összegeztem az állatbarátok hsz-eit:

    - A gyemekemért, az otthonomért aggódóként átokrám.

    -A felelőtlen macskatartóknak glória.

    előzmény:
    Regisztra (41)
    2010-05-03  15:03
  9. 2010. május 3. 15:3455.

    Na jó, elküldöm a linket a topikindítónak.

     

    A gyakori kérdések egy oldala, melyben tanácsokat adnak macskariasztással kapcsolatban és felsorolják azokat a növényeket, amiket nem szeretnek a macsekok.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Barátosnő (53)
    2010-05-03  15:32
  10. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2010. május 3. 15:3354.
    a nád szerintem is jó. Inkább alul szoktak átmászni a kerítéscövekek között, ahol lyuk van, talán nem annyira a kerítés tetején ugrálnak. Mi is teszünk most nádat minden oldalra, azon nem tud megkapaszkodni, hátha más irányt választ!
    előzmény:
    Regisztra (47)
    2010-05-03  15:17
  11. 2010. május 3. 15:3253.

    Na még eljátszadozok egy kicsit:

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Barátosnő (52)
    2010-05-03  15:31
  12. 2010. május 3. 15:3152.

     

    Most sem. Ez remek. 

    előzmény:
    Barátosnő (50)
    2010-05-03  15:31
  13. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2010. május 3. 15:3151.
    elég türelmes vagy...ha a beteg macskák fosát kéne takarítanom, nem választanék humánus macskairtó megoldást, az biztos!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349885 (46)
    2010-05-03  15:15
  14. 2010. május 3. 15:3150.

    Az előbb nem jelent meg a link:

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. május 3. 15:2749.

    Természetesen név nélkül gondoltam a levelet, hiszen amúgy tényleg a szomszédi viszony teljes megromlását idézheti elő.

     

    Vagy be tudna azonosítani benneteket? 

    előzmény:
    ardian (42)
    2010-05-03  15:05
  16. 2010. május 3. 15:2148.

    Én is azt javasolnám, hogy ha valaki meglát idegen macskát, inkább locsolja le a slaggal vagy bármivel. Sokkal humánusabb, mondjuk így jó időben, a macskák nem szeretik a vizet és egy idő után nem mennek oda. A másik, hogy sokan a süni dolgait is a macskáknak tulajdonítják, azok tényleg nem kaparják el.

    Nekem is kijárós a macskám, nyáron nem is tudnám benttartani, mert nyitva egész nap az ajtó, apám ki-bemászkál egyfolytában, nem is figyelné, hogy mikor megy ki. A cicus meg nagyon szeret kint vadászni mindenfélére. Ahol kutya van oda nem megy azt már láttam. Az egyik szomszédba nincs semmi, sőt a tulaj is ritkán, na ott szokott vadászni, bogarászni meg sütkérezni, de a szomszéd még így sem észlelt semmi ürüléket, hgoy otthagyott volna. Aztán van a szembeszomszéd, ahová nem megy be, csak a kerítésük előtt a nagy gazban meg bozótosban nézelődik, na onnan zavarják, mert nem szeretik a macskát. Másért nem hiszem, mert kárt ott aztán nem tud tenni abban a nagy katyvaszban.

    előzmény:
    ardian (37)
    2010-05-03  14:52
  17. 2010. május 3. 15:1747.

    Látod, itt valaki írta, hogy van olyan riasztó, ami jó! Ne add fel!

     

    Attól, hogy ővék a kerítés nem tudsz valamit elé tenni? Szoktam látni kerítéseken, meg erkélyeken is ilyen nádszövet szerűséget, azon nem tudnak átbújni és nem is olyan hororr ára van! Persze, ha fölkapaszkodva átugranak, akko nincs értelme...

     

    Nem tudom, hogy van ez, de lehet, ha elmondanád nekik mi a probléma (félted a gyereket, tönkremennek a dolgok) akkor segítenének megoldani a kerítés ügyet. Bár lehet túl idealista vagyok...

     

     

     

     

    előzmény:
    k*k*k (44)
    2010-05-03  15:10
  18. Torolt_felhasznalo_349885
    Torolt_felhasznalo_349885
    2010. május 3. 15:1546.

    Helló!

     

    Macskatávoltartó spray: egy kalap sz@r, hogy a témánál legyek... És még, ha hatna is, csak az első esőig, utána megint fújkálni kell(ene)...

     

    Nálunk is ez a probléma,  és rohadtul elegem van (nemrég volt már egy topik, ahova leírtam)... szóltam már a szomszédnak, h kicsit unom a macskaszart szedni, erre az volt a válasza, h Ő is...  meg különbenis nem az övé a 8 macska, csak eteti őket az meg, h szaporodnak? Leszarja, épp 4 kicsi van a teraszán, plussz még 1 vemhes, amelyik nemsokára szül... nekem meg 2 gyerekem  van és a veteményestől elkezdve a lábtörlőig mindenhonnan szedem a fost, igen fost, mert ráadásul betegek, prüszkölnek és taknyosak, csak a kedves állatbarát szomszédot ez nem hatja meg  drága az orvos... 

     

    Én is nézegettem az elektromos kütyüt, de mivel a mozgásérzékelő elég gyér benne, így nem vettem...

     

    Úgyhogy (bár amúgy is szerettem volna) hamarosan kutyások leszünk 

     

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. május 3. 15:1245.

    Én nem próbáltam, de több ismerőstől, állatbaráttól, gazditól hallottam, hogy jó. Nem biztos, hogy minden macska utál rálépni, de ha nagy százalékuk, az már jó. Lényeg, hogy elég széles sávban legyen leterítve és hogy a kerítés mentén (már ahol be tudnak jönni), ott mindenhol legyen.

     

    Sok sikert!

     

     

    előzmény:
    ardian (43)
    2010-05-03  15:08
  20. 2010. május 3. 15:1044.

    Köszi, sajnos a kerítéses dolog nem tőlem függ, mert egyik felől a miénk, két felől meg egy-egy szomszédé, ebből egyik a macskás, aki tulajdonképpen nem önszántából lett macskagazdi, hanem a felelőtlen 21 éves lánya szedte össze valahonnan, aztán egy hét után idepaterolta, mert nem bírta ellátni (igaz saját magát sem képes), szóval befogadták immel-ámmal, az etetésen kívül semmit sem tesznek érte, a másik szomszéddal nincs bajom, neki egy nagyon hatalmas kuvasza van, akit imádunk, de gondolom nem örülne a kerítéses ötletnek.

    Tanácstalan vagyok most már, reménykedtem, hogy a riasztó lesz a megoldás, pedig az is anyagi áldozatba kerülne és volna helye a pénznek.....

    előzmény:
    Regisztra (41)
    2010-05-03  15:03
  21. 2010. május 3. 15:0843.

    A fenyőkéreg tényleg használ? Nekünk csak egyik oldalon van, de amúgyis gondolkoztunk rajta, hogy több helyre is tegyünk, mert gyomok ellen bevált.

     

    A kerítéssel egyetértek.  A miénken át tudnak jönni, ennek ellenére kevésbé jönnek, érzésem szerint azért, mert ódzkodnak bejönni egy zárt, beláthatatlan területre. 

    előzmény:
    Regisztra (41)
    2010-05-03  15:03
  22. 2010. május 3. 15:0542.

    Ahol pl. mi lakuk, főleg öregeknek van macskájuk. Nem szaobacicák, nem almoznak, nem látta őket soha állatorvos, nem költenek a nyugdíjból ivartalanításra, a születésszabályzás max. a túl sok kiscica megfojtására terjed ki.

    Esetükbe ilyen levél csak a szomszédi viszony elmérgesítését szolgálná, megoldást nem hozna.

    Magam részéről annyit szoktam tenni, hogy ha látok cicát, elkergetem és szídom a gazdájukat magamban.

    előzmény:
    Barátosnő (40)
    2010-05-03  15:01
  23. 2010. május 3. 15:0341.

    Sziasztok!

     

    Nagyon nehéz dolog ez az állattartás!

     

    Nem észt osztani akarok, csak leírom, már látom itt az indulatokat és úgy érzem mindkét oldalnak igaza van, illetve van igaza bizonyos dolgoknak.

    Macskatenyésztő voltam, hosszú évekig. Sajnos, épp ezt a legnehezebb megértetni az emberekkel, hogy az az állat, ami az "ővé", azért ő tartozik felelősséggel! Nem értek egyet a macskák lakáson kívüli tartásával, azon kívül, amit itt Ti sérelmeztek ráadásnak jön, hogy a macska is veszélyben van a szabadban. De ez egy olyan téma, amin a vita megy és nem is lesz megegyezés, törvény pedig nem fogja szabályozni, ha pedig igen, senki nem fogja komolyan venni és betartani/betartani, épp úgy mint a kutyagumi összeszedését, sajnos.

     

    De, hogy valami értelmeset is írjak. Igen, elvben a citrus illóolaj hatékony. Elvben, mert nem minden macska gyűlöli és mivel elég hamar elpárolog az illata, gyakran kell ismételni. Ilyen a borsmenta olaj is, én azt szobanövények védelmében alkalmaztam (hogy ne rágcsálják meg a leveleket), de ugye itt tanulási idő után, már nem kellett alkalmazni, ami a "kóbor cicáknál" nem lehetséges.

    Van aki a kertet körbeszórja fenyőkéreggel, (vagy mi a neve, talajtakaróként árulják), mert ezen nem szeretnek átmenni a cicák, sokaknál bevált és még jól is néz ki.

    Az ultrahangos riasztókról, szinte sajnos semmi pozitívumot nem hallottam, de lehet beválik, nincs róla tapasztalatom.

    Vannak bizonyos növények amik kifejezetten vonzzák a cicákat és olyan is ami taszítja, de abban nem hiszek, hogy távol tartják a kerttől.

    És végül van egy tuti tippem, de sajnos nem olyan olcsó és nem is olyan szép! A kerítést kell megcsinálni olyanra, hogy ne tudjon bemenni az állat! Ehhez alap ugye, hogy a rácson ne férjen be. Hogy a tetején ne tudjon átmászni, ahhoz egyszerű bádog tetőt szoktak alkalmazni, végig a kerítésen, olyat, mintha a kerítésnek lenne egy kis háztetője! :-D Remélem érthető!

     

    Azért le kell írnom, hogy ne bántsátok azt a szerencsétlen állatot! Ő nem tehet arról amit tesz, csak cselekszik és nem is tudja, hogy rossz. 

     

    tabtab-nak még annyit, hogy ha félreérthetően írsz le valamit, ne csodálkozz, ha félreértik! Ha csak úgy odalököd, hogy "A gyerekem születése előtt elaltatattam a kutyánkat, hogy ne legyen kutyagumi,stb." ez így önmagában valóban nagyon felháborító! Még jó, hogy erre egy jóérzésű ember egyből ugrik...de eztTe is tudtad, már amikor leírtad...

     

    Szép (macskamentes ) napot! 

     

    előzmény:
    k*k*k (1)
    2010-05-03  13:15
  24. 2010. május 3. 15:0140.

    Amúgy abszolút megértelek téged is, és mindazokat, akik ilyen helyzetbe kerülnek, hogy más, felelőtlen gazda miatt járnak hozzájuk macskák, kutyák és piszkítanak a kertjükbe, teszik tönkre az autójukat, virágágyasaikat, stb.

     

    Megértem, valószínűleg én sem örülnék neki, annak ellenére sem, hogy állatbarát vagyok.

     

    De az állat elriasztásának módja nem mindegy. Bárhogy is vesszük, nem a macskák tehetnek arról, hogy a hülye gazdája ilyen felelőtlen és magasról szarik az állatára.

    Nem a macska érdemli meg, hogy fagyállóval megöntözött kaját egyen, amitől iszonyatos kínok között, napokig fetrengve haljon meg, vagy hogy darabokra tépi magát szét, miközben szabadulni próbál a ragasztószalagról.

     

    Írjatok egy levelet a gazdának a postaládájába, és fenyegessétek meg, hogy ha nem figyel a macskájára, megmérgezitek vagy megfogjátok és beviszitek az illetékes gyepmesteri telepre elaltatni.

    Tudom, durva, de talán megijed és vigyáz az állatára.  

    előzmény:
    k*k*k (34)
    2010-05-03  14:44

Címlap

top