Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekcipő milyet?

ketseganya
Létrehozva: 2010. március 30. 15:11

Kedves szülők!

 

Ti milyen gyerekcipő márkát szoktatok választani? Legyen harántemelő vagy ne? Sarokemelő? Tanácstalan vagyok, ki ezt mondja ki azt..

 

  1. 2021. január 21. 14:0148.

    Nem kell bele harántemelés!!! A jobb márkák már nem tesznek bele. Magától kell hogy erősödjön  meg a lába, nem kell korrekció.


    Amúgy néha én is bejárom a félvárost hogy találjak jó gyerekcipőt, itt is sokat vásárolok, elég nagyon  választék főleg https://www.szazlabugyerekcipo.hu/

  2. 2020. január 22. 21:3347.

    Az Angyali Cipők link rendesen: https://angyalicipok.hu


    Egy kattintást megér annak, akit tényleg érdekel a téma.

  3. 2020. január 22. 21:2846.

    Sziasztok!


    Én is szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy dinamikusan fejlődő gyerekcipő webáruházat, az Angyali Cipőket.


    A honlapjuk profi (https://angyalicipok.hu), a kínálatuk széles, és sokszor náluk még akkor is meg lehet találni a szezonális modelleket, ha máshol már maximum mérethiányosan.


    Elmondásuk szerint csak olyan cipőket árulnak, amiket saját gyerekeik lábára is nyugodt szívvel ráadnának. Prémium márkákkal foglalkoznak, köztük SuperFit, Primigi és Tommy Hilfiger modellekkel.


    Van egy boltjuk Budakeszin (Fő tér 3.), ha személyes tanácsadásra is vágyik valaki, érdemes meglátogatni őket. Úgy hirdetik, hogy gyerekbarát gyerekcipőbolt. :)

  4. 2017. augusztus 21. 15:1645.

    Sziasztok!
    Megtaláltam azt a gyermekcipő áruházat, ahol tényleg elérhető áron lehet vásárolni, ráadásul minőségi cipőket, ezért megosztom veletek! Supinált cipőik is vannak! ÉS TUDNAK SEGÍTENI A MEGFELELŐ CIPŐ KIVÁLASZTÁSÁBAN!
    Ez a hirdetésük:
    "Piacvezető európai gyártók MINŐSÉGI és KÉNYELMES GYERMEKCIPŐIVEL /D.D.Step, Superfit, Primigi, Crocs, Legero, Be Only, Szamos Supinált, Liliputi/, MEGFIZETHETŐ ÁRAKKAL és SZÉLES KÍNÁLATTAL várunk Téged is WEBÁRUHÁZUNKBAN és családbarát GYERMEKCIPŐ ÜZLETÜNKBEN Szekszárdon a Csatári u. 48. alatt! 
    Fogalmazott modelleink 18-40 méretben kaphatóak és Egészségpénztárra elszámolhatóak.
    Kukkants be, nem fogsz csalódni!
    �� �� �� ��
    TRENDI KÖLYÖK GYERMEKCIPŐBOLT
    www.facebook.com/trendikolyok"

  5. 2010. október 15. 11:3744.

    Úristen, elhiszem, hogy tanácstalan vagy. Hát én is az lennék. Nővérem volt hasonló helyzetben nemrég. Ők is boltról - boltra, eladóról eladóra jártak. Mondjuk lazán vették és nem ültek fel mindenre. Végül megtalálták amit kerestek, ők a merrell-re esküdnek. Bár nő folyamatosan a lába, de még nem érkezett rá panasz, nem lúdtalpas, nem dől be a bokája  és bírja a mindennapos strapát. Amúgy ezelőtt próbáltak más fajtákat is, de végül emellett maradtak. Nekem még nem volt ilyen márkájú cipőm, szóval közelebbi élményekről nem tudok beszámolni. :)

     

    KicsiBo: Gerincferdülése mindenkinek van szinte... ez ilyen népbetegség és szeritnem nem a rossz cipőtől alakul ki, hanem a nehéz és helytelen hátizsákok, állandó ülés, mozgás hiányból fakadó gyenge hátizmok... :( sajnos nálam is ez a helyzet... gyógytorna gyógytorna és úszáááás!

    előzmény:
    ketseganya (1)
    2010-03-30  15:11
  6. 2010. szeptember 30. 20:5543.

    Na, ebben a témában én is elbizonytalanodtam, mikor a lányom elindult:) mert ugyan van a két "iskola": jól tartsa a bokát, hogy be ne dőljön, illetve hogy mozogjon csak az a láb, amerre akar. Mindenre van pro és kontra, ám mégis a puhatalpúak mellett döntöttem.

    Azzal győztek meg engem, hogy ha megtartja a bokát a cipő (és nem az izom), akkor ha leveszi a cipőt a gyerek, akkor épp emiatt fog beesni a bokája, hisz amit eddig a cipő tartott, azt most az izomnak kéne.

    Egy kemény talpú cipőben a talpat semmilyen inger nem éri, fekszik egy egyenes felületen (ugyanez vonatkozk a mezitláb parkettán esetére is), a talp izmai sem fejlődnek rendesen. 

     

    Viszont puhatalpúak közt is óriási a különbség, ugyanis találtam egy csomó olyat (nem is gagyikat!!!) amiknek csak egy bőr talpa volt, nem volt rajta szivacsréteg, annak kb semmi értelme.

     

    Szóval nem könnyű a választás, a deichmannos cipők közül az elephanten a jó ilyen szempontból, de azok sem mind, volt amit meg sem tudtam hajlítani. Meg van a Superfit, annak a betétje jó puha, de a talpa annak sem valami hajlékony.

     

    És nem igazán tudok azzal azonosulni, hogy valaki rálegyint erre a dologra, itt előttem olvasok hsz-eket, hogy mi baja lesz a gyereknek, meg 20-31 éve milyen jó volt minden... bakker, az pont az én generációm és mindenki kirpli. Minimum egy gerincferdülés, de minden 2. embernél lúdtalp, szóval nem tudom honnan az infó, de nem érzem korrektnek.

     

    A gekkó oldalán olvastam, hogy a bébikomp nagyon káros, emiatt kezdtem utánakérdezni több gyógytornásztól, és ők is megerősítették ez. Viszont a rugós hintát nagyon ajánlják, vettem is egyet és baromi jó volt:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259605 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. március 31. 08:5742.
    Abból mondjuk csak az ott vásárlókról tudsz következtetni, nem az összes anyukáról :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_908581 (26)
    2010-03-30  15:45
  8. 2010. március 30. 17:5941.
    Így képről nem lehet látni, hogy milyen az anyaga, hajlik-e a talp. Csak a dizájn alapján nem lehet eldönteni, jók-e a cipők, már bocs...
    előzmény:
    Dolcee (38)
    2010-03-30  17:49
  9. 2010. március 30. 17:5840.

    Ebben cáfolnálak, generációmban rengeteg a lúdtalpas, nekem is az volt. Na meg még a kompot is ajánlották, szép terpeszben kezdtem el járni...

     

    Akkoriban az ment, hogy a merev bokaciőket tartották jónak, ami körbefogja a lábat, azóta kiderült, hogy a mezítlábhoz közeli, teljesen hajlékony bőrcipők a legjobbak, amelyek nem torzítják a bokát, rüsztöt semmilyen irányba.

    Ha belegondolsz, a legjobb futók is mezítlábasan kezdték, az afrikaiak....:)

     

    És nem mindegy, miben mozog az a gyerek, bár egyetértek, hogy nem tespedni kell, de ha egy cipő szorít, vagy izzasztó műbőr, abban nem kényelmes úrákon át a játszón a gyereknek sem.

    előzmény:
    Dolcee (38)
    2010-03-30  17:49
  10. 2010. március 30. 17:5539.

    Azért megjegyezném, hogy a jó minőségű cipők közül is van, ami Ázsiában készül, de ez nem azt jelenti, hogy ugyanolyan minőségbiztosításon megy át a múanyag, merevtalpú, kínai diszkontban kapható kétezres cipőcske.

     

    A halálom az az, mikor tangapapucsot adnak a totyogó lábára.

     

    És szerintem mindenképp fel kell próbálni, mert vannak pl. széles lábfejű csecsemők, mindenkinek más kialakítás válik be.

    Ezen én nem spórolnék, mint ahogy a jó autósülést sem venném használtan, inkább akkor legyen kevesebb játéka vagy turis ruhája, de a láb nagyon fontos...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. március 30. 17:4938.

    Miért mi baja lesz a deichmannos cipőben a gyereknek?

    Ezek itt 2-3 ezer körüli kiscipők, mi baja lesz a gyereknek, ha ilyet ad rá a szülő? Nem fog tudni járni, vagy mi? Kézenállva fog közlekedni tőle?

    Uramatyám....tudod 20-30 évvel ezelőtt még nem volt ekkora cipőválaszték, mégis több volt az egészséges gyerek, mint ma. Nem volt ennyi gerincferdüléses, lúdtalpas agyonkényeztetett kölyök. 

    Mozogni kell a gyereknek (a mindegy milyen cipőjében), nem a tv meg számítógép előtt kell tespedni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919299 (17)
    2010-03-30  15:37
  12. 2010. március 30. 17:4137.

    Az én első szülött lányomnak mindig a legjobb minőségű, legdrágább cipőt vettem (ő lúdtalpas lett).

     

    A kicsim 2 éves koráig nem hordott cipőt, nyáron mezítláb mászkált..stb, neki nincs lúdtalpa.

     

     

    A tesóm gyereke a legolcsóbb kínaiba + örökölt, használt cipőkbe járt, ő + még 3 gyerek volt rajta kívül az osztályban, akinek nem volt lúdtalpa + gericferdülése. 

     

     

    Egyébként meg most néztem meg a nem éppen olcsó nike cipőmet és made in china van beleírva. :))))

    A next pulcsimba szintén made in china. Ma már majdnem minden cég kínában gyárttat. 


    Kínai és kínai közt is van különbség.

    pl: Télen vettem J.Press márkájú zoknikat.... a zoknik össze-vissza vágták a férjem bokáját (800 körül volt 1 pár).

    Majd vettem a piacon egy csomagban 5 db-ot 1000 ft-ért és tökéletes, nem vágta szarrá a párom lábát. (JA ÉS NINCS VASTAG BOKÁJA, INKÁBB VÉKONY). Szóval ennyit erről....

     

    A lányomnak csodálatos kis szines (virágos, csíkos) pamutharisnyákat vettem a piacon, darabját 300 -500 ft-ért.

    Most akkor szemét ember vagyok? Pedig a puma cipője is made in china.... ez van...

     

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (13)
    2010-03-30  15:35
  13. 2010. március 30. 17:3436.

    Sziasztok!

     

    Nekünk volt már néhány pár Siesta cipőnk, de igazán egyikről sem mondható, hogy könnyen hajlítható a talpa.

    Az én egyik kedvencem a Maus, szinte minden feltételnek megfelel és az ára is elfogadható (kb. 4-7000 Ft szandál-cipő).

    A Punto Rosso is viszonylag olcsó, de márka szerintem. 

    előzmény:
    ketseganya (1)
    2010-03-30  15:11
  14. Torolt_felhasznalo_206937
    Torolt_felhasznalo_206937
    2010. március 30. 16:2935.

    Talán még annyit, hogy volt már használt cipője is a gyereknek, gyönyörűen ment benne. Épp tegnap számoltam meg, hogy két év alatt már lassan 18 pár lábbelinél tart a lányom, nem csak a lába nő, de az időjárás is megköveteli a kiscsizmát, meg a vastagabb hótaposót, meg a gumicsizmát, meg zárt cipőt, meg a nyitott cipőt, meg a szandált, meg a kimenőst, meg az otthonit, meg a ... stb. A tapasztalataim szerint nem lehet akkora kárt tenni egy jó állapotú használt cipővel. Sok új cipőjét a lányom 3 hétig, max 6 hétig hordta, napi 1-2 óra viselés alatt még be sem tud igazán törni egy jól összerakott lábbeli. A lényeg szerintem, hogy az otthoni lábbelin nem szabad spórolni, ebben jár a legtöbbet a picur, és ha lehet, akkor a játszósba is felváltva kerüljön új és használt, na meg az is lényeg, hogy a használt tényleg jó állapotú legyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_206937
    Torolt_felhasznalo_206937
    2010. március 30. 16:1134.

    Szia!

     

    Sarokemelős cipője még nem volt a lányunknak, de a harántemelőst is igyekszem elkerülni. Jó a Superfit, a Primigi, a Robeez, a Supi+ (nem a Supy, azt nem ismerem), ezekben szépen ment a lány, nem tetszett viszont az Asso, a Melania változó, ami nekünk volt azt nem szerettem, de később már láttam olyat, aminek egész hajlékony volt a talpa. Vásárláskor azt nézem meg, hogy hajlékony legyen a talp és a cipő tartsa a bokát, kivéve a Robeezt, annak más a felépítése.

    előzmény:
    ketseganya (1)
    2010-03-30  15:11
  16. Torolt_felhasznalo_141790
    Torolt_felhasznalo_141790
    2010. március 30. 15:5933.

    Kedves Ketseganya!

     

    Nekünk a Siesta és a Deichmann-ban kapható Elefanten vált be. Ami még fontos, hogy a cipő talpa jól hajlítható legyen és a pici bokáját jól fogja a cipő...

    előzmény:
    ketseganya (1)
    2010-03-30  15:11
  17. 2010. március 30. 15:5732.

    szia!

     

    Mi Supyt vettünk, első cipőnek, de ennek merevnek találom a talpát és nagy is a fiamra.  A supináló sarok viszont jó benne és magas a szára, jól tartja a bokát. Ma félretettek egy elefanten cipőt a Deichmannban, ez nagyon jól hajlítható (középen hajlik a talpa), könnyű cipő, de a szára nem olyan magas, nem tudom mennyire fogja a bokát.  Ez miatt vacilálok azon hogy megvegyem-e.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. 2010. március 30. 15:5031.
    Mi a Kukucska cipőboltban vettük (neten megtalálod), de a Humanicban is árulják, igaz drágábban.
    előzmény:
    ketseganya (23)
    2010-03-30  15:41
  19. 2010. március 30. 15:4830.
    Használt cipőt nem szabad gyerekre adni, mert minden gyerkőcnek más a lába, amit az egyik már kitapos (mégha nem is látszik, akkor is 1-2 mm-t deformálódott a cipő), az a másiknak hosszútávú egészségkárosodást okozhat!!!
    előzmény:
    goofy75 (6)
    2010-03-30  15:25
  20. 2010. március 30. 15:4729.

    ketseganya: én először mindig Siesta-t vettem, mert azt hallottam, az a legjobb.

    A bátyámék Asso-t. Az ő fiuk nagyon lúdtalpas,nekünk kettőből egy egy picit.

     

    Aztán hallottam több helyről is, h a Salus modernebb, jobb, és picit olcsóbb is. De kiderült, h azt nem hordhatja mindenki, viszont lehet a boltjukban időpontot kérni ortopéd orvostól, aki egyénileg megvizsgál minden gyereket, és megmondja, h jó-e neki a Salus. 

    Gyerekkoromban én is, a férjem is Siestá-t hordott, nekem soha nem volt lúdtalpam, a férjemnek meg gágog. 

    Szóval, nem tudom, mit mondjak.

    előzmény:
    ketseganya (1)
    2010-03-30  15:11
  21. 2010. március 30. 15:4628.

    szia,

    puntorosso.hu

    a fiamnak is olyan magas a lábfeje, hogy a méretéből gyakorlatilag egy márkás cipő sem jön rá, csak 1-2 számmal nagyobb. kivéve ezt. nem drága, és még olyan modell is van, ami bő rá. egy próbát megér. a területi képviselő telefonon megmondja, hogy hol a legnagyobb a választék

    előzmény:
    virgike (5)
    2010-03-30  15:24
  22. 2010. március 30. 15:4527.

    Na akkor olvasd el a 16. hszt.

    Én rendszeresen használtat veszek, nem elnyűttet, hanem kicsit használtat. Semmi baja a lábának.

    Emlékszem, megvettem az első cipőjét 8000 Ft-ért, kb. 2 hónapig használta, lehet még addig se. Olvastam én is hogy új cipőt kell venni, az a jó, csak pénztárcával nem bírja az ember. Mert én kínai vackot nem veszek, egy új cipő meg 7-10000 Ft.

    előzmény:
    ardian (16)
    2010-03-30  15:37
  23. Torolt_felhasznalo_908581
    Torolt_felhasznalo_908581
    2010. március 30. 15:4526.
    deichmannos vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_919299 (21)
    2010-03-30  15:40
  24. Torolt_felhasznalo_908581
    Torolt_felhasznalo_908581
    2010. március 30. 15:4425.

    se sarok se harántemelés nem ajánlott, főleg az első cipőknél

     

    az elephanten gyártja az el chico1 cipőcskét, az a lényege, hogy olyan

    a kis lábaknak, mintha mezitláb lennének

     

     

    előzmény:
    ketseganya (1)
    2010-03-30  15:11

Címlap

top