Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fundamenta-átverés

Alison1
Létrehozva: 2009. október 29. 20:22

Sziasztok!

 

Okulásul írom le, ami történt, biztos másokat is próbálnak ugyanígy megvezetni, mint engem. Sajnos nálam sikerrel jártak. Naív voltam és ostoba, pedig nem soroltam magam ezidáig ebbe a kategóriába.

FUNDAMENTA.

Nos két évvel ezelőtt indítottam  a megtakarításokat, egész konkrétan öt darab számlám van, saját magam és a négy gyerekem nevére. Nem is volt ezidáig semmi gond.

Tegnapelőtt viszont felhívott egy hölgy, hogy mostantól hozzá tartoznak a szerződéseim, mikor találkozhatnánk, hogy átbeszéljük amit át kell, mert hogy vannak változások, amiről mindenképpen tudnom kell.

Még aznap este eljött hozzám, és tájékoztatott róla, hogy mostantól a nyolc éves szerződésekre nem fog már vonatkozni az, hogy bármire felhasználható a szerződéses összeg. (Nekem a rövid futamidejű volt mind az 5 szerződésem. Nem is szándékoztam tovább futtatni, egyszerűen nem is érné meg)

Hölgyemény közölte, hogy most ingyen meghosszabbíthatom a szerződéseket 8 évesre, sosem lehet tudni, hogy alakulnak a dolgok a jövőben.

Azzal a lendülettel hozzá is fogott kitölteni a papírokat , én gyanútlanul alá is írtam, hiszen nem kerül semmibe, mit veszíthetek - gondoltam.

Nos egészen pontosan 32.200 forintot veszítettem szerződésenként, azaz  162.500 forintot.

Amikor már aláírtam a szerződéseket, a lapok tetejére ráfirkálta ezeket a számokat, mondván, hogy kapok majd postán levelet, hogy ezt be kell fizetnem, de ne törődjek vele, nem kell befizetni.

Nos, amikor elment, kezdett lecsúszni a fatantusz, hogy rendesen át lettem b....va. Valóban, nem kellett kifizetni, viszont a már befizetett pénzemből levonnak ennyit.

GUSZTUSTALAN undorító eljárás.

Úgy érzem, és az is történt, hogy kicsaltak tőlem egy rakat pénzt, amiért én reggeltől estig dolgoztam... Ordítani tudnék. Amikor rájöttem az igazságra, próbáltam kérni, hogy semmisítsük meg a módosítást, mert ilyen áron nem kell. Sajnálja, már aláírtam... Persze, sajnálja. Aljas szemét csaló.

 

Tanuljatok, okuljatok, ne legyetek olyan kihasználhatóak, mint én voltam.

  1. 2016. január 29. 13:4351.

    A FUNDAMENTA nem így működik!

    előzmény:
    bukokati (50)
    2016-01-29  12:29
  2. 2016. január 29. 12:2950.

    Szia! 


    Szeretném megkérdezni tőled mint hozzáértőtől a következőt:


    A lányomék szeretnének házat építeni de nincs saját tőkéjük, ezért felhívták a Fundamentát.


    Ott azt mondták nekik, hogy kaphatnak 2 millió Ft-ot, már küldik is a papírokat amit ki kell


    tölteniük. A papírokat futár fogja hozni, akinek ki kell fizetniük 70.000 Ft-ot. Ahogy ez


    beérkezik hozájuk és a papírok is rendben vannak, máris kaphatják a 2 milliót.


    Kérdésem feléd, van ilyen vagy átverés áldozatai lesznek a lányomék?


    Várom mielőbbi válaszod, amíg nem késő!


     


    Üdvözlettel


    előzmény:
    monah (32)
    2009-10-29  21:51
  3. 2010. február 5. 17:2849.

    Ha esetleg még valaki olvasgatna itt...

     

    Történethez tartozik a végkifejlet is, miszerint írtam egy panaszlevelet a Fundamenta központjához címezve. Leírtam mi történt és kértem méltányosságból a szerződésem eredeti változat szerinti továbbfuttatását.

    Fundamenta mérlegelt és döntött: maradt az eredeti szerződésem, eredeti feltételekkel. Pénz a számlámon maradt.

    Pedig semmi jóra nem számítottam.

    Itt a vége, fuss el véle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. október 30. 11:0748.

    Veled értek egyet, bár én nem vagyok üzletkötő!

     

    Az ilyen gátlástalan, lelkiismeretlen üzletkötők ártanak a cégnek, a saját munkatársaiknak, az ügyfélnek!

     

    Mindezek miatt, ha talpon akar maradni egy cég, az ilyen üzletkötőket azonnal kidobnám! 

    előzmény:
    liongirl (31)
    2009-10-29  21:51
  5. 2009. október 30. 10:5847.

    A Fundamenta védelmében:

    Nem biztos, hogy a cég a hibás, ha az üzletkötő csalárd módszerekkel veri át az ügyfelet!

     

    Sajnos, az a baj a legtöbb üzletkötővel -nem csak ennél a cégnél- hogy rövidtávon akarnak meggazdagondi/megélni, ezért nem számít a tisztesség, csak a jutalékuk!

     

    Persze, az adott cég is tehetne erről, ha 1-2 ilyen eset után kidobná azt, aki ilyen módon árt a cégnek!

    előzmény:
    Alison1 (23)
    2009-10-29  21:09
  6. 2009. október 30. 06:4846.

    Szia!

     

    Én is két éve kötöttem Fundamentát, 8 évre, hogy majd akár szabadon fel is használhassam. Egyszer találkoztam a képviselővel, nagyon korrekt rendes volt, azóta egyszer hívtam telefonon, amikor kiderült, hogy a 2009. júni 1 (??)után kötött 8 éves szerződések sem lesznek szabadon felhasználhatóak. Az volt a kérdésem, hogy ettől az enyém még az marad-e, megnyugtatott hogy igen. Visszamenőleg nem módosítják.

     

    Ne haragudj, de Te is lehettél volna körültekintőbb. Nem kell mindent rögtön aláírni amit az ember orra alá tolnak...

     

     

    előzmény:
    Alison1 (1)
    2009-10-29  20:22
  7. 2009. október 29. 23:3345.

    Alison nagyon sajnálom, hogy így történt! Remélem, sikeröl valamit intézned! 

     

     

     

    Egy történet, szintén Fundamentás. Mi mondjuk jobban jártunk, mint Alison, ezért írom le, hogy mások ne ugorjanak bele.

    Lakástakarékpénztár (LTP), a lényeg, hogy cselesen akartak velünk köttetni, fűt-fát ígértek. Nos, felhívtam egy másik LTP-vel foglalkozó céget, vázoltam a helyzetet és mondták, hogy ha abban a formában kötjük meg, ahogy a Fundamenta üzletkötői mondták, akkor bizony nem jár majd rá az állami 30%-s támogatás.

    Aztán úgy alakult, hogy megismertem a funda egyik régiós vezetőjét és rákérdeztem a szitura és érdekes módon ugyanazt mondta, mint a másik LTP-s cég ügyintézője! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_785864
    Torolt_felhasznalo_785864
    2009. október 29. 23:1544.
    Szerinted? Volt más választásom? Ez nem is árukapcsolás, hanem zsarolás.....
    előzmény:
    pozsona (40)
    2009-10-29  22:58
  9. 2009. október 29. 23:0743.

    Köszönöm, hogy meghallgattatok, köszönöm, ha tanultok a káromból. A jótanácsokért is ezer hála és köszönet!

     

    Jó éjszakát mindenkinek!

     

    Alison
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. október 29. 23:0642.

    Rendben, megígérem.

     

    előzmény:
    Funda73 (41)
    2009-10-29  23:03
  11. 2009. október 29. 23:0341.

    Ha megkaptad a választ a Fundamentától, írj majd légyszíves egy privit!

    Köszi

    előzmény:
    Alison1 (39)
    2009-10-29  22:56
  12. 2009. október 29. 22:5840.
    Hát nem akarlak elkeseríteni, de téged is tényleg csőbe húztak. A bankoknál tilos az árukapcsolás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785864 (29)
    2009-10-29  21:43
  13. 2009. október 29. 22:5639.

    "...és ha tényleg így történt".

    Na ezt a Fundamenta nem fogja elismerni a saját kárára. Én tudom csak hogy történt és az üzletkötő. Én "á"-t állítok, ő meg "b"-t. A Fundamenta meg majd megállapítja, kinek van igaza... Borítékoljam neked a döntést?

     

    Azért köszi a tippet, a levelet biztosan megírom, bár sok reményem nincs, de egy próbát megér.

    előzmény:
    Funda73 (38)
    2009-10-29  22:39
  14. 2009. október 29. 22:3938.

    Írj a Fundamenta címére:

    Fundamenta Lakáskassza Zrt. Bp. 1922 

     

    A szerződésszámokra hivatkozva írd meg a levelet, hogy félretájékoztatott a Fundamenta üzlezkötője és vissza szeretnéd módosítani a szerződéses összegedet. Írd le pontosan mi történt! Ajánlott vagy tértivevényes levélként add fel! A Fundamenta 30 napon belül kivizsgálja és ha tényleg tényleg így történt, akkor nem vesz le a pénzt a lakásszámládról.

    előzmény:
    Alison1 (35)
    2009-10-29  22:23
  15. Torolt_felhasznalo_936343
    Torolt_felhasznalo_936343
    2009. október 29. 22:3837.

    Sziasztok!

     

    Én sem írnám le most részletesen, mert baromi hosszú lenne, de mi is megszívtuk a Fundamentával, pontosabban megvezetett minket az üzletkötő. 

     

    Nagyon haragszom rá azóta is, és ép ésszel nem tudom fölfogni, hogy ezek az emberek hogy tudnak nyugodtan aludni esténként.

     

     

    előzmény:
    Alison1 (1)
    2009-10-29  20:22
  16. 2009. október 29. 22:3036.
    Teljes mértékben egyetértek veled.
    előzmény:
    Alison1 (35)
    2009-10-29  22:23
  17. 2009. október 29. 22:2335.

    Az üzletkötő bizony az ügyfél előtt a céget képviseli egy személyben. A Fundamenta mint cég, felelős az üzketkötő tetteiért.

    Én mint ügyfél nem fogok különbséget tenni. Ő, aki átvert számomra "A FUNDAMENTA".

     

    Te mint vezető mit tanácsolsz, mit tegyek? Nem priviben, itt a nyilvánosban.

    előzmény:
    Funda73 (33)
    2009-10-29  22:04
  18. 2009. október 29. 22:0634.

    Én mindenkinek ajánlom, ha bármilyen fogyasztóvédelmi ügye van.

     

    Regisztrálni kell, és ugyanígy, mint itt, topikot - Új témát - indítani.

     

    Sok sikert! 

     

    előzmény:
    Alison1 (17)
    2009-10-29  20:49
  19. 2009. október 29. 22:0433.

    Sziasztok!

    Én a Fundamentánál dolgozom,mint vezető.Sajnos mindenhol vannak ilyen üzletkötők.De ettől nem a fundamentát kell szidni!Igenis egy nagyon jó dolog,ha valakinek fundamenta szerződése van.Már 4 éve dolgozom itt és nem tájékoztatom félre az ügyfeleket.Megvannak elégedve velünk.Ha valakinek kérdése van,szívesen válaszolok priviben.

     

    előzmény:
    Alison1 (1)
    2009-10-29  20:22
  20. 2009. október 29. 21:5132.

    Szia!

     

    Nekünk is volt két Lakáskasszánk annó, ami ugye szinte ugyanaz mint a Fundamenta. Már régen felvettük, próbálok visszaemlékezni, hogy melyiket hogyan tettük. Mindkettőt 4 évre kötöttük, fel is vettük az enyémet lejárta után, így igazolnunk kellett, hogy mire kötöttük. De a páromét másként csináltuk. Az övét is 4 évig fizettük, de nem vettük fel csak 8 év után és nem kellett leigazolnunk semmit. Ez tuti, hogy így volt.

     

    monah

    előzmény:
    Alison1 (1)
    2009-10-29  20:22
  21. 2009. október 29. 21:5131.

    Biztosítási területen dolgozom. Felháborít ez a fajta "üzletkötői" magatartás. És ilyenkor a tisztességes üzletkötő, mint én is,  látja mindezek kárát, mert persze ilyenkor általánosítanak, hogy mindegyikünk átveréssel próbálkozik.

     

    Az ilyen eseteket jelenteni kell a PSZÁF-nak. Minden üzletkötőnek van PSZÁF regisztrációs száma, aminek az ajánlaton szerepelni kell. Vagy egy mellékleten.

     

    Ez alapján be lehet azonosítani a kókler üzletkötőt. Garantáltan megvonják az engedélyét.

     

    Mélységesen fel vagyok háborodva, nem győzöm hangsúlyozni.

     

    előzmény:
    norina80 (25)
    2009-10-29  21:25
  22. 2009. október 29. 21:4430.

    Nekünk (férjemmel) is sajnos csak rossz tapasztalataink vannak a Fundamentával kapcsolatban. Soha többet nem akarok Fundamentát, lehozhatnák a csillagot az égről és akkor sem...

    Most nem írnám le részletesen a történetünket, de tény, hogy nálunk is bevállt a PSZÁ-val való fenyegetés....mindjárt gyorsabban haladt az ügyünk...sajnos miattuk az építkezésünk nem haladt a tervezett ütemben. Ja és tényleg nincs felettes....a férjem szeretett volna telefonon felettest kérni...a válasz az volt, hogy nem adhat. Kapott is a férjemtől hideget....

    Szemét egy banda!!!!!!! Utálom őket!!!!!

    Vigyázni kell velük!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_785864
    Torolt_felhasznalo_785864
    2009. október 29. 21:4329.

    Sziasztok!

     

    Nekem másfajta pofára esésem volt a Fundamentával kapcsolatban... Elmesélem, mert ez is tanulságos!

     

    Egyik banknál akartam felvenni hitelt, millión felül, a munkáltatói mellett csak közüzemi számlát kértek és az egyiket sehogyan se akarták elfogadni. Apróság miatt belekötöttek. Mondta a hölgy, hogy megpróbál nekem a kirendeltség vezetőjétől elállás kérni, hogy ne kelljen számla, mert amúgy a kondícióim alapján nem lehet gond a kölcsönnel.  100 %-ra mondta hogy sima ügy , mondtam ok, akkor hátha a főnöke majd segít, és mégis megkapom a hitelt.
    Nos, a főnöke segített, úgy hogy nem kell nekik bemutatnom közüzemi számlát, akkor, ha a hitelszerződéssel együtt kötök egy Fundamenta (vagy valami más, nem tudom a pontos nevét, az életbiztosítás) szerződést persze 8 évre, mint a hitelt. Mondtam a nőnek, aha ez az árukapcsolás!
    De milyen ez már?????
    A poén - nem annyira vicces mint inkább keserű - hogy a kért hitel 35 %-át kaptam meg. De szó nélkül kihajtották belőlem a Fundamentát. Az ügyintéző  nő helyes volt, mert mondta hogy legalább ismerjem meg a terméket mielőtt aláírok. Nem akartam mondani, tök mindegy, úgyis be vagyok húzva a csőbe...
    Most nem elég a hitelt fizetnem, meg még havonta a Fundamentát is, nagyon lehangoló, ahogy Magyarországon mennek ezek a dolgok. Semmi korrektség, semmi jogvédelem. Az ember olyan kiszolgáltatott, hogy azt se tudja hogyan óvatoskodjon....

     

    előzmény:
    Alison1 (1)
    2009-10-29  20:22
  24. 2009. október 29. 21:4128.
    Csutak 51. tanácsát követsd szerintem is. És gyorsan lépj! Minden tértivevénnyel. Ez tipikusan a fogasztók megtévesztése kategória. És ne csak panasszal élj, hanem  esetleg, hogy az eredeti állapot visszaállítását is kéred egyúttal, mert megtévesztésen alapul a szerződés! Ez még mindég olcsóbb, mint elveszíteni a sok pénzt.
    előzmény:
    Alison1 (1)
    2009-10-29  20:22

Címlap

top