Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kegyes halál

Torolt_felhasznalo_741267
Torolt_felhasznalo_741267
Létrehozva: 2009. október 5. 15:39

http://www.nlcafe.hu/szorakozzunk/20011101/eutanazia/

 

Tegnap láttam a TV-ben egy riportot, ahol ismét napirendre került a kérdés.

Kényes téma.

Kinek mi a véleménye?

Mellette, vagy ellene? És miért?

 

Megkérnék mindenkit, hogy a beszélgetés maradjon a téma komolyságához méltó mederben.

  1. 2009. október 26. 13:41128.

    Drága Emmám! Valóban hiszek, de nem rohanok be minden templom ajtaján... Van, hogy rám jön, bárhol, s akkor és ott belülrők, a szívemből imádkozom... De van, hogy hosszabb ideig sem megyek a templomba... De azért hiszek. De hiszek, végtelenül és makacsul a drága Nagymamámba... Igen, mert Ő megígérte, hogy velem marad, mindörökre... Gyerekes dolog, de azt szeretném érzékelni, valamiben kell hinni, valahová kell kapaszkodni - ha érzem, csúszik az élet alattam...

    *

    Különben, furcsa, de akik állandóan mormolják, hogy mennyi a bűnük és, hogy bocsásson meg a jó Isten, meg alapból, hogy mindenki bűnös.... Háááát vannak önálló véleményeim ezekről a gondolatokról... Nem, nem érzem magam bűnösnek... S, akkor mi a fenének ostorozzam magam a bűnbánással... Igenis, van úgy, hogy valóban rosszat gondolok valakiről, de aztán átváltom, most nevetni fogsz! Ha valakire nagyon, de nagyon mérges vagyok... ugye nem szabad átkozni... meg rosszat sem kívánni, mert, hogy nem bíráskodhatunk, ez az Atya feladata - meg a Fiúé... De, ha nagyon felmérgelnek, valami alattomos dologgal, akkor bizony mondom ám: hogy a bolhák csípjék meg ott, ahol a legérzékenyebb+ha pasi az illető, akkor ott és akkor hagyja cserben a műszere, amikor legjobban akar(ná) használni, mutasson fél hatot - de egyfolytában....+ ott jöjjön rá a hasmenés, ahol sehol közelben egy életet megmentő 00 !!!! - tehát: buszmegálló, tele emberekkel, karácsonyi vásárlás, tele csomagokkal, s az utcán, ahol sehol-közelben... hihihi 00 (?!) - meg ilyenek.... No ezeket nem bírom megállni... Ha van rá olyan alany, aki kiérdemelte... Most ezt bűnbánjam meg?! Ezek csak fricskák... Mert sajna vannak dolgok, amiket megkapunk rendesen, sorstól, Istentől, megpróbáltatás vagy ilyesmi... A lényeg, ügyesen, lehetőleg sértetlenül másszunk ki a gondokból, s amennyi tapasztalatot összegyűjtöttünk, annak tudatában kerüljük ki a legközelebbi csapdákat... - Ennyi. - Bojana - és ölellek sokszor.... de hiszek a fehér gyertya lángjában, hiszek az igaz szívvel elmondott ima erejében, hiszek a barátságban, hiszek az igazságban - mert valahogy ha időnként el-elbújik, azért mindig előkerül... Hja, meg a szeretetben, melyet soha nem temetünk el, mert az mindig velünk marad... egy életen át, sőt még azon túl is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (122)
    2009-10-26  09:58
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. október 26. 13:27127.
    Nem baj ha kijavitasz, csak talalomra irtam le a szot, nem beszelek franciaul (sajnos) de igy ertettem a kifejezest en is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (123)
    2009-10-26  10:59
  3. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. október 26. 11:20126.
    OK! Megértettük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (125)
    2009-10-26  11:13
  4. Torolt_felhasznalo_656727
    Torolt_felhasznalo_656727
    2009. október 26. 11:13125.

    Mikor az előbb leírtam, még jó volt.

     

    Szóval a déja szó azért néz ki furán, mert a végén lévő a betű helyett olyan á betűt írtam oda, amin fordítva van az ékezet, de ezt úgy látszik nem tudja kezelni itt az nlc.

     

    déjá, csak az á betűn az ékezet a j betű felé borul

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (124)
    2009-10-26  11:10
  5. Torolt_felhasznalo_656727
    Torolt_felhasznalo_656727
    2009. október 26. 11:10124.

    Sőt! Magamat is javítom.

     

    déjŕ vu

     

    déjŕ = már

     

    vu = látott

     

    Már láttam.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_656727 (123)
    2009-10-26  10:59
  6. Torolt_felhasznalo_656727
    Torolt_felhasznalo_656727
    2009. október 26. 10:59123.

    Szia Amarynda!

     

    Ne haragudj, de kijavítalak.

    A franciák ezt így hívják:

     

    déja vue

     

    A két szó ezt jelenti: déja = "már"

    vue = ez a látni (voir) igének a múlt ideje, azaz "látott"

     

    Tehát egy előzőleg "már látott" dologról van szó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (112)
    2009-10-22  09:53
  7. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. október 26. 09:58122.

    Bojana!

     

    Amíg ilyen szép gondolatokat írsz, tőlem csak nyugodtan... Nem hiszem, hogy bárkit zavarna, sőt!

     

    Igen, közeledik a Mindenszentek.

    Én valahogy úgy vagyok ezzel, mint ahogy te írtad.

    Egész évben gondolok azokra a szeretteimre (még az állatokra is ) akik már nincsenek velem földi alakjukban.

    Nekem ez az időszak jelenti a Karácsony kezdetét. Talán azért, mert olyan ünnepélyes ez az egész. Kicsit torokszorító, de valahogy mégsem szomorú.

     

    Írtad, hogy sajnálod azokat, akik nem hisznek Istenben. 

    Nos, én sem hiszek. (Írtam már korábban is, biztsan olvastad.) De nem hiszem, hogy emiatt sajnálni kellene. Nekem megvan a magam hite, mint ahogy szerintem mindenkinek. Azt gondolom, hogy nem feltétlenül csak Isten lehet vígasz.

    Nem azt mondom, hogy nem fogadom el, ha valaki komolyan tud hinni. Sőt, pl. a te hited számomra lenyűgöző.

    Csak azt akarom ezzel mondani, hogy nem biztos, hogy lelki szegények azok, akik számára nem elfogadható az egyház tanítása.

    előzmény:
    Bojana* (121)
    2009-10-23  21:38
  8. 2009. október 23. 21:38121.

    Emma kedves! Isten éltessen, hogy megnyitottad ezt a topicot, nagyon pörög... De amint látom, túl sokat írtam... Ne haragudj, majd kicsit visszafogom magam...

    *

    Csak azt szeretném még elmondani, közeleg az eltávozott Szeretteink ünnepe... Jómagam egész évben gondolok rájuk szeretettel. Amikor úgy érzem, gyertyát is gyújtok, sőt veszek - teszek virágot is egy bizonyos vázába - ami csak az övéké... Ha abban virág van, akkor azt olyannak szántam, aki a csillagok mögül mosolyog rám és gyermekeimre...

    *

    Sokan megvásárolják a malomkeréknagyságú koszorút őrült árakon, s viszik mint egy drága diadémot, hogy mindenki lássa, ,,tuggya", hogy ők aztán nem sajnálják a ,,pízt" a "rokonytól"... De csak addig tart a gondolat, amíg leteszik a sírra a teherként nehezedő ,,szív nélkül, lélek nélküli" koszorút, virágot. S, máris mennek a saját útjaikon....

    *

    Igen, igen, meg kell tanulnunk Nélkülük - mégis velük, az emlékeikkel együtt élni... Meg kell tanulnunk visszaidézni a mosolyt, az ölelést, az illatukat, a símogatásukat.... De nem a mennyiség számít, a szeretetben sem, hanem a minőség.... én így gondolom...

    *

    S, ha majd eljön az ünnep, gyújtsunk gyertyát és rebegjünk el egy imát a lelkükért, a megtalált nyugalmukért, s azért, hogy mégis legyenek velünk.... Ugye, milyen különleges fohász.... Legyenek is, meg el is kell engedni őket... Igen, igen, el kell engedni, de csak rövid időre, mert az a jó, ha érzem, itt vannak körülöttem - a gondolataimban, a sejtjeimben, a szívemben.... - Bojana *

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (109)
    2009-10-22  09:24
  9. 2009. október 23. 21:26120.
    Pici lobogós Mécseském! Én a kínai horoszkóp szerint ,,tigrincs" vagyok, mivel 1950-ben - ráadásul júniusban születtem.... De valóban olyan is a természetem... Nem ismerek el valakit csak azért, mert főnököm.... Érdekes módon ezzel soha nem volt gondom. Mivel a hívatásomat maximálisan el tudtam végezni.... Soha, önhibámból nem késtem.... Ha valamit elbaltáztam, soha nem kentem másra, akkor iparkodtam helyre is hozni... De elismerem, ha valaki okosabb nálam, elismerem a tudást, legyen az virágültetés, vagy filozófia.... Segítőkész vagyok, de abban a pillanatban, ha megérzem, valaki visszaél az erőmmel, szeretetemmel, támadok és ott is hagyom.... Hihetetlen... Amikor először - úgy 20 éves korom táján - olvastam először a saját horoszkópomat, majd az asztal alá estem... Hihetetlen, én valóban egy tigris vagyok.... Nem lehet nekem dirigálni, de ha bárki megkér, vagy ráérzek segítségre szorul, éjjel-nappal szolgálok, az életre dorombolom... Egyszóval, valóban egy nagy macska vagyok, csak éppen nem csíkos... Igaz ezt szegény Férjem is mondta.... A mancsomat rendszerint símogatásra használom, de vannak ám kemény körmeim is, s ha igazságtalanságot szimatolok, akkor kegyetlenül támadok... De úgy alapjában véve, jóban vagyok magammal... Csak akkor vagyok dühös, ha valamit betervezek és mindent kitalálok, hogy elodázzam... Ez ritkán van bennem, de elő-előfordul.... No, ilyenkor olyan dühös leszek - magamra.... Például a szekrényrámolás.... No azt nagyon útálom... Nem szeretem a felfordulást, de időnként mégis rá kell, hogy szánjam magam... Meg az iratok szanálására... Beírom a naptáramba, meg is beszélem magammal, s valahogy nem jön össze... S, jól tudom, ha nem csinálom meg, akkor egyre kövérebb a dosszié.... S, tovább is tart.... De akkor felfedezem, hogy a diót össze kell szednem, jaj Istenem, vasalni is kell, hú, már régen sütöttem a gyerekeknek.... Juj, most fáj a lábam.... Most pedig vízhajtót kell beszedni, mert szívelégtelenség miatt, rosszul működik a kütyü... S, közben jókat lehet tévézgetni.... meg olvasni... Időnként belémfurdikál a lelkiösmeret.... iratrendezést lehet vízhajtás közben is... De lebeszélem magam... Aztán hajnalban kipattan a szemem, s megcsinálom seccperc alatt.... Egyszóval, nehéz természetem van - mint egy tigrincsnek... :)   De vidám vagyok, szeretem az embereket - a jókat, a rosszakat ott hagyom, nem harapok bele, mert ,,keserűek".... :)   - Bojana *
    előzmény:
    mécseske (118)
    2009-10-23  16:57
  10. 2009. október 23. 21:03119.

    Drága kicsi Mécseske! Kívánom, teljes szívemből messzire világítson aprócska lángod, s melegítse fel a körülötted élők szívét-lelkét...

    Valóban, igen mindennek növénynek-állatnak-embernek-tárgyaknak van, van aurája... Van olyan, ami taszít, s nem tudok rájönni, mi az oka... Vannak emberek is, akiket kikerülök... Én is indítottam szeretettel, segíteni akarással több topicot is... El nem hiszed, milyen mocsokban volt részem... Aztán lezártam pár sorral, hogy ne írjon már senki, mert kiléptem, egyék meg egymást akik akarják, akik pedig ráéreztek arra, hogy ,,nem ilyen lovat akartam" - azok - üljenek rá más paripára... Mert elegem volt a sok gonosz, rosszlelkű ember pocskondiázásából... Nem tudom elgondolni, hogy többen csak azért ülnek a gépük elé, hogy másoknak rossz perceket okozzanak.... Na, az ilyen írások megrángattak, igaz. Ezért aztán átléptem...

    Tehát auráról beszéltem. Képzeld, van egy hatalmas karácsonyi kaktuszom. Örökség, Édesanyámé volt, nem tudom hány éves, talán 10-12 is megvan már. Gyönyörűek, haragos-zöldek a levelei, de össze-vissza hozza a virágait... Most egy hónapja 7 virágot is hozott, tűzpirosat... Kb. 2 hete észrevettem, hogy a kaktusz levelei úgy vízszintesen - elfeküdtek... Nem tudtam rájönni az okára... Aztán, megvilágosodott az ok: van egy tündéri, csudiszép, eleven kiscicám... Ő szépen a szép támlájáról odaugrott, s hintázott a leveleken... Meg nem értem? Hiszen a levelek széle szúr! Most jól kitoltam Őkegyelmével, hurkapálcikát 3 db-ot beleszúrtam a kaktusz földjébe... Most már nincs helye annak a nagy fenekének... Mert olyan kerek, mint egy kismalac... De álomszép! Olyan kezes, ilyen cicám még soha nem volt... Amikor vakarom a két föle között, akkor olyan pofát vág, mintha beszipuzott volna... Hihetetlenül felvidít... De mindennel játszik, van egy 21 éves cicusom is, őt rendszerint letámadja, ráugrik, az öreg cicus pedig dühös rá, fúj... Megrázza magát a rosszcsont, nem érdekli, akkor megy a kutyához... Őt szekírozza a végtelenségig, felül a kutya feje tetejére, s pofozza a füleit.... Egy darabig tűri szerencsétlen, akkor elszakad a húr, s rákaffant, akkor folytatja nálam... Valamelyik éjszaka kikéredzkedett. Egy idő után kimentem, kerestem... Nem kellett sokáig keresni, el nem tudod gondolni mit csinált? Talált egy szerencsétlen békát, azt tartotta sakkban... Felkaptam a cicust, az a szerencsétlen brekus akkorát ugrott... El tudom képzelni, legalább 10 percen át riogatta... Látod, látod, tele vagyunk kincsekkel, még le sem kell hajolni értük... - jó egészséget, kicsi Mécseske, s világítson aprócska lángod sokáig, ne fújjon el se szél, se bánat, az öröm éltessen! - Bojana *

    előzmény:
    mécseske (117)
    2009-10-23  16:55
  11. 2009. október 23. 16:57118.
    Bojana  ugyan abban az évben születtünk.....
    előzmény:
    Bojana* (116)
    2009-10-23  04:12
  12. 2009. október 23. 16:55117.
    Bojana! Minden alkalommal elvarázsol az amit leírsz,nagyon nagy lelki gazdagságra utal.Képzeld amikor a mamád gyürüjéről meséltél,eszembe jutott az édesanyám.Neki is volt egy olyan gyürűje,amibe rágogumi volt a kö.Ő igy is büszkén viselte,és halála után  sokáig úgy örizgettem,majd csináltattam belőlle a jegygyürűjével együtt egy mási gyűrüt,amit mind a mai napig használok. Valóban a tárgyak hordozzák a tulajdonosuk energiáit,hol pozitivat,hol negativat.Amikor uj tulajdonba kerülnek egyikre sincs szükség.Én is nagyon szeretem a régiségeket,szoktam venni is.Van egy tisztitási folyamat amit meg szoktam csinálni.Ha mosható a tárgy,akkor szappanos vízzel lemosom,megtörlöm és kiteszem,hogy érje a nap melege,ereje.Ha nem mosható,akkor megtörlöm puha ruhával és kiteszem szintén a levegőre,hogy átvegye az energiákat és megtisztuljon.Egyébként ez mindenre vonatkozhat.Utánna  tüzesitem a tenyerem(összedörzsölön) és abba tartom amilyen sokáig csak lehet.Ettől a perctől már az enyém,és az én energiáimat hordozza. Ölellek
    előzmény:
    Bojana* (114)
    2009-10-23  03:45
  13. 2009. október 23. 04:12116.

    Mécseském! A szervátültetésről régebben érdekes filmet láttam. Itt történt Magyarországon. Egy gyermeknek segített egy másik gyermek... Szívátültetés volt... S, képzeld valami módon a szülők összejöttek. Pedig ez nem szokványos... S azon kívül, hogy rendkívül megható volt, amikor az Édesanya megköszönte a fia életét a másik Édesanyának... különös dolgokat mondott... Olyan szokások, ízek, ételek - viselkedéseket fedezett fel gyermekében, ami azelőtt soha nem volt... Példásul azelőtt rendetlen volt, felületes.... A műtét után hamarosan, gyógyulásakor mindent a helyére tett, sőt ki nem álhatta a rendetlenséget... Az egész lakásban szinte kikövetelte a patika-tisztaságot... Eddig is normális körülmények között éltek, de ez a feltünő rend- és tisztaság-mánia... Ez különös volt...

    A meghalt gyermek Édesanyjának a könnyei folytak. Elmondta az Ő édesanyja volt ennyire makulátlanul tiszta és rendszerető. Gyermek ezt örökölte... S. láss csodát... a szív... igen a szív - tovább is vitte eme szokást... Hihetetlen csodákat élünk meg... Hihetetlen dolgokat...

    *

    Szeretnék írni a megbocsátás öröméről... Igen, én is egy megátalkodott emberke voltam... Szinte fájdalmas, ha valakinek megbocsátok.... Igen, szinte fizikai fájdalmat érzek... Ráadásul, hiába kér bocsánatot, látszólg megbocsátottam, de úgy lelkem mélyéből soha... A lelkészünk felnyitotta a szemem. Ha nem tudok megbocsátani, hatalmas terhek gyűlnek össze bennem. Le kell azokat tenni, Isten elé. A dolgom az, hogy megbocsássak, s meglátom, könnyebb lesz a lelkem... Azóta így teszek, legalábbis megkísérelem... S, egyre többször sikerül...S, való igaz. Valóban felszabadul a lelkem a terhek alól... Nem nekem feladatom ítélkezni, ezt megteszi egy felső hatalom. Bízhatsz benne... Mindenki megkapja a magáét - a jót is, a rosszat is... - Bojana * Tény: mostanában könnyebb lélekkel élek...

    előzmény:
    mécseske (107)
    2009-10-22  07:48
  14. 2009. október 23. 04:00115.

    Megtisztelve érzem magam, hogy befogadtatok. Köszönöm Emmának, hogy elindította ezt a topicot és bizony megválogatta, hogy ki kerülhessen be.

    Én is indítottam már több topicot is, a jóindulat vezetett és a szeretet, mégis olyan sok mocskos megjegyzést, ellenérzést, írigységet, gonoszságot kaptam... Hihetetlen, hogy emberek azért üljenek a gép mögé, hogy fröcsköljenek. Szánom őket, a siralmasan szürke, sivár lelkükért... Az ilyenek nem veszik észre a Nap felkeltének gyönyörűségét, a madarak csicsergését, a cicus játékát, a szeretet melegét, az ölelés biztonságát, a szerelem erejét...

     

     Férjemet négy évvel ezelőtt veszítettem el... Magas, hófehér hajú, fehér szakállú szép ember volt. Csöppemnek hívott, s olyan jó volt, amikor átölelt, szinte a szíve-lelke is tüzelt... Igazi ölelésre, gondolok, amikor várt a vonatnál és megérkeztem a munkából, vagy csak úgy, átölelt, mert örült nekem, hogy vagyunk egymásnak... Sokkal, sokkal magasabb volt nálam, kicsit mókásak voltunk együtt... Ha beszélni akartam vele, mindig leültettem, mert -mint mondtam, kitörik a nyakam- hogy a szemébe nézzek... Szerettem, s szeretni fogom mindörökké... Az ujjamon két gyűrűt viselek. Egy vastagabbat, kisebbet - ez volt az esküvői gyűrűnk, s rá öt évre kaptam egy vékonyabbat... Most az ,,eredeti esküvői" és az övé - a nagyobb vékonyabb van a vastagabb gyűrűm mögött... Mivel két vastag kényelmetlen volna... Neki is két gyűrű volt az ujján. A vékonyabbat most viselem, a halála után húzták le az ujjáról... Kérte, igen kérte, hogy viseljem életem végéig... Ahányszor ránézek, és amikor nem - akkor is az eszemben van... Szerettem, nagyon... Ismeritek azt az érzést, amikor a torkomban dobogott a szívem... Igen, igen... Aztán sok szép dolog köt össze vele... - Bojana *

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (112)
    2009-10-22  09:53
  15. 2009. október 23. 03:45114.

    Kedvesem, köszönöm soraid. Valóban így igaz, a bögrével, a Nagymamám medáljával, a fülbevalójával.... Ezek mind, mind ERŐT és BIZTONSÁGOT adnak...

    Ezért sajnálom - többek között - az állami gondozott gyermekeket, nekik ilyen nem jut. Ilyen kapaszkodókra gondolok.

    Aztán eszembe sem jutna zálogházból, vagy bizományiból vásárolni ékszert, vagy valami személyes tárgyat... Ki tudja, milyen energiákat szabadítanék magamra... Igaz,nagyon szeretek ilyen helyen ,,kurkászni" nézelődni, de nem vásárolok... Csak megcsodálom a szép dolgokat... Igen, minden élőlénynek, sőt -nem új, de használt tárgynak - aurája van.... Elmesélek egy különös történetet.

    Drága Nagymamám nevelt, hatalmas összetartó szeretet volt/van közöttünk... Érzem, igen érzem Őt mindennapjaimban... S, ez megnyugtat, erőt ad. Halála előtt pár nappal lehúzta a gyűrűjét, s nekem adta. Mondta, ez csak az enyém... A gyűrűnek semmi baja nem volt!!! Pár hónappal később apám, aki az ő fia volt... szó szerint elkövetelte a gyűrűt tőlem, mondva azt adjam neki oda... Éppen akkori élettársának, később feleségül is vette... Ragaszkodtam a gyűrűhöz, ennek ellenére követelte. Nagy dühösen - asztal mellett ültünk, az asztal itt van mögöttem... - lehúztam a nem vagyonokat - nekem mégis oly sokat érő /érzelmileg/ gyűrűt... A kövét már nagyon régen elveszítette Nagymamám, s apró trükkel - gyermekgyúrmával - pótolta... Időnként kikopott, s akkor újabb gyúrmadarabkával ,,követ" csinált a gyűrűjébe... Senkinek soha nem tűnt fel... Hihetetlenül praktikus volt. Új követ már nem lehetett (volna) beletenni, mert a foglalata elvékonyodott, körben aprócska gyémántok voltak. A gyűrű arany volt... S, ahogy nagy dühösen átnyújtottam, az én kezemben még ép volt - de ahogy apámnak a tenyerébe tettem - eltörött 3 darabba... Apám szinte megdermedt, s akkor is, az eltört gyűrűt is elvitte. Mondtam: szerencsétlen lesz ez a házasságod, Nagymama nem szereti ezt a nőt, haragszik rád... Később minden szavam bebizonyosodott... A medálját és a fülbevalóját nem adtam oda, bármennyire is veszekedett érte... Utolsó lehelletemig őrzöm, azután a leányomé lesz... Tudom, jól tudom, Drágám is így gondolja - ott a mennyekben... Fiamat ismerte, 7 éves koráig készítette neki a különleges kakaót - amit bárhogy kísérletezem, nem tudom azt az ízt elővarázsolni... - De leányomat már nem ismerte, mégis segíti minden lépését. Megkérem, igen megkérem rá, ha lányom rászorul egy külső segítségre... Mellettünk van. Ígérte és be is tartja, Istennek hála... Igen, hiszek a Másvilágban, hiszek, mert kell a kapaszkodó, mert nem tudok a szeretetéről lemondani amíg szívem utolsót nem dobban... Amikor a kisleányomat ,,szűltem" - azért tettem idézőjelbe, mert császárral született. Altatás előtt Istenhez fohászkodtam és kértem, engedje, igen engedje mellém az én Drágámat, mert nagy szükségem van rá... Nyugodtan csuktam be a szemem, mert tudtam Ketten is vigyáznak rám: Isten és Nagymama... - ölellek ismeretlenül is: Bojana *

    Köszönöm, hogy nem akarsz a földre rángatni, hogy mindezek nem igazak, meg engedjem el Őt... Elengedtem, persze, hogy elengedtem, de mindig megkérem, jöjjön (kicsit) vissza hozzám... S, érzem, mellettem van... S, ha Velük Nagymama-Nagypapa - álmodom, akkor másnap szinte a felhőkön járok... olyan boldog vagyok... Ha gondom van, kérem a segítségét, s megálmodom a lehető legjobb lépéseket... Nem véletlenek ezek... Hidd el... Na, ezért fontosak a gyökerek... Akinek múltja nincs, annak a jelene bizonytalan, jövője?! Még bizonytalanabb... Én ,,gazdag" vagyok, igen gazdag... Nem vagyok egyedül, lelki támaszaim vannak... Hja, és képzeld van egy görbe botom is! Valódi kincs! Nagyapám készítette a Kispesten lévő családi ház kertjéből a hatalmas spanyol meggyfa egyik ágából... Meg is van görbítve... Nagymamám Édesanyjáé volt... Aztán Nagymamáé... Most, ha fáj a gerincem, bizony használom... De mindenem az a bot... Ha valami elgurul, azzal szedem elő, ha valamit nem érek el, azzal piszkálom, húzom le... Igen, a bot... Ahogy a tenyerembe símul, máris szebb a világ... S, ezt olyan jó elmondani... Hiszek benne, mert hinni akarok... mert az élethez kapaszkodók kellenek... Nagyon sajnálom mindazokat, akik ateisták, nem hisznek Istenben, nem hisznek eleikben, abban az erőben amit a szüleiktől kapnak/kaptak... Milyen lelki szegények?! Minden csatába felvértezve érkezem... S, ez nagyon fontos - az élethez.... Köszönöm, hogy egy hullámhosszon gondolkodsz velem... Köszönöm!

    előzmény:
    mécseske (106)
    2009-10-22  07:39
  16. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. október 22. 10:03113.

    Kedves Bojana!

    Fantasztikus an igaz ember lehetsz, kivanok neked nagyon jo egeszseget es sok boldogsagot az eletedben oromet az allataidban es a mindennapjaidban.

    Koszonom Emmanak is hogy letrehozta ezt a topicot sok erdekes velemeny talalkozott egymassal es megmaradtunk a kulturalt velemenycsere szintjen.

     

    Mi az oreg cicankat el kellett altassuk 18 eves volt, leallt  a veseje nem engedtuk szenvedni, egy evig betegeskedett sokat kellett takaritani utana de addig nem bantam amig nem voltak fajdalmai. Akkor elengedtuk mert nem akartuk hogy a szep es boldog hosszu eletet szenvedessel fejezze be.

    Jol tetted amit tettel , bator lelekre vall.

    Az oreg kutyam 17 eves benti kutyus, gyogyszert kap naponta mert reumas, zokniban jar hogy melegen legyenek a labacskai, de amigjol  erzi magat velunk marad o is.

     

    Szep napot nektek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (111)
    2009-10-22  09:28
  17. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2009. október 22. 09:53112.

    Kedves Bojana!

    Erdekes amit irtal, velem ilyesmi eddig csak almomban tortent hogy ugy erzetem ez mar megtortent velemegyszer.

    A franciak ezt hivjak de ja vou erzesnek .

    Egyszer lattam a tvben egy not aki valtig allitotta hogy elt Indiaban egy kis faluban es pontosan elmeselte hol es mi van ott. A TV  tarsasag elvitte oda amit mondott, leszalltak a repulorol es elindultak a no nyomaban kozben kommentaltak az esemenyeket. Minden ugy tortent ahogy a no elore elmondta. Fantasztikus volt bar kicsit hatborzongato is egyben.Szoval en hiszek ebben bar tenyleg nem vagyok vallasos. A no sosem jart vagy jarhatott ott, egy  nagyon szegeny  korulmenyek kozott elo egyszeru teremtes volt Angliabol.

     

    Viszont en is imadtam a nagymamat o nevelt fel engem, es a mai napig is ugy van ha valami nehez helyzetben vagyok vagy csak szeretnek elmondani neki valamit o az elso akihez hordulok. 1990 ben halt meg ,  az ejjeliszekrenyemen ott van a kepe, o az akitol este utoljara elkoszonok. Sok erot kaptam tole, o a peldakepem az eletben, bar en anyomaba sem lephetek orulok hogy ilyen csodalatos nagymama jutott osztalyreszemul.

     Udvozlunk itt a topicban , ide csak valogatott szemelyek kerultek be

    előzmény:
    Bojana* (103)
    2009-10-21  20:16
  18. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. október 22. 09:28111.

    Még azt elmondom, hogy Édesanyámnak volt két cicája, mindkettő májusban volt 21 éves...

    Ott a halálos ágyánál megesküdtem, hogy gondját viselem mindkét cicájának. Az egyik cicus agyilag sajna (érelmeszesedés) - az állatoknál is előfordul, ráadásul rákos is volt... De ennek ellenére, lehoztam Őt is magammal a vidéki házamba. Bepisilt, bekakilt a lakás különböző sarkaiba... Megőrültem tőle... 2 hétig hypoztam... könyörögtem...Neki...  

    De ezt már a pesti lakásban is csinálta, az állatorvos szerint agyérelmeszesedés. Kibéleltem szalmával, meleg kabáttal egy kutyaházat, jól betakartam, s kitettem... Nem tudtam mit tenni.

    A másik cicus nagyon becsületes, Őt pedig nem engedtem ki, nehogy elmenjen...

    Az ablakban napozott, onnan nézte a verebeket, de nem is kívánt kimenni... Van egy nagyon okos kutyusom. Összebarátkoztattam őket... Még rá sem mordult, sőt csóválta a farkát, pedig hatalmas...sőt ijesztően fenevad... De szófogadó, s ha én azt mondom, hogy szeresd, akkor szereti, mert tudja, közénk tartozik a cicus...

    Csak azt szeretném elmondani, hogy a kinti cicus júniusban már nagyon szenvedett. Egyik nap nem találtam a szokott helyén, hangosan hívtam... nem válaszolt. A kutyus viszont megtalálta. Ugatott, szinte mutatta, hogy hol van a cicus. Aki szívszaggatóan szenvedett... Alig kapott levegőt... Mondom látható daganat is volt a hasában... Felemeltem szegénykémet. S átgondoltam, annyira tiszteltem, sőt szerettem, mert szerettem, minden falatot igazságosan elosztottam... Símogattam is szegény hülét... De beláttam tennem kell valamit. Nem akartam az állatorvosi injekciót... Nagyon erős nyugtatót 2 tablettát összetörtem, kevés vízzel beadtam a szájába... Elaludt... átaludt a túlsó partra...S, csak másnap temettük el - ott állt a sírjánál a kutyus is... Bocsáss meg, de igaz, egy imát is elmondtam, hogy a cicusok mennyországába jusson... Megsirattam. S, nincs lelkiismertfurdalásom, mert nem elvettem az életét, de nem engedtem, hogy tovább szenvedjen... Ennyi.  *

    Az embereknél más dolgok is vannak... Érdekek, útban van az öreg, a beteg, a lakásért, vagyonért - az emberek meg is vesztegethetnek orvosokat - már, ha ezt embernek, orvosnak lehet nevezni.... De nagyon gonosz a világ... Nem akarok pánikot, de láttam olyat, hogy a nővér erős nyugtatót adott a kakájában fekvő, rinyáló, agyérelmeszesedéses, vagy alcheimer kóros betegnek,  hogy csendben legyen... Nem, ezt nem lehet megérteni... De mégis... A mérleg nyelvének nem tudok lenni... Mert egyik oldalon a teljes leépülés, az örökös kiabálás... a másik oldalon szintén súlyos betegek, akik gyógyulni, nyugalmat akarnak... a harmadik oldal? Mert az is van... Egy nővérre úgy 25 beteg jut jó esetben... Rosszabb esetben több is... s adminisztrálni is kell, s a nővér is emberből van... Hol az igazság? Kétélű a kard, de nagyon... Kit likvidálnának és miért?! Kinek lenne hatalmában? S, amíg az akta vándorolna, addig hetek-hónapok is eltelhetnek reménytelen fájdalomban.... ez a nem tudom hanyadik oldal.... * De,  hogy vidám dolgot is írjak, a másik cicus gyönyörű, eszik-alszik és acsarkodik az azóta hozzánk csapódott cicára... Úgy, hogy minden rendben házunk táján....

    De az ilyen írások mindig felzaklatnak... De nem tudok, nem tudok dönteni... mint fent... kinek adnék hatalmat és mekkora hatalmat és milyen esetben.... Dilemmmmmmma.... az életünkért, egy békés elalvásért, amikor már semmi nem fáj... Jelenleg - mindeddig nincs bajom, de minden nap imádkozom, hogy ne is legyen, s élhessek még sokáig úgy, hogy el tudjam látni magam... Istenem, segíts mindnyájunkat, hogy ne kelljen szenvedni, de amikor életünk aranyfonala elfogy, akkor békésen aludjunk el, s ne legyünk senki gondjára, bánatára, könnyeire utalva... - Bojana *

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (109)
    2009-10-22  09:24
  19. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. október 22. 09:26110.
    Nagyon szeretném szívből megírni a véleményem, kérlek, engedd meg. De akár ide is leírhatom. 6,5 éven át napi 24 órában ápoltam Édesanyámat. Nem, nem mondom, hogy nem sérültem... fizikailag, lelkileg, idegileg... Rettenetes ennyi időn keresztül a 24 órai szolgálat, rettenetes. De mindent megtettem, hogy Ő jól legyen. A leghatásosabb krémekkel kezeltem, sűrűn tetem tisztába, sőt nővérek is jöttek, ők is reggel-délben kezeltél, maradt számomra a délután (volt, hogy többször) meg az este. Rettegtem a felfekvéstől. Meg is úszta Szegénykém, de tavaly augusztusban elkezdődött egy tüdőgyulladás, János kórházban meggyógyították - belőle. Bizony - percek alatt, s nem a kórház, nem a nővérek hibájából, mert ott voltam, vittem pelenkát, tették a dolgukat, sőt! Lelkiismeretesen a végtelenségig, s mégis alattomosan terjedt az a gonosz felfekvés... A tüdőgyulladásból kigyógyították, hihetetlen tudással, lelkiismerettel - de utána átirányították az István Belgyógyászatára... Ott aztán bedurrant rendesen a felfekvése (bocsánat), de kétszer szedték le az elhalt, bőrt... Még olyat nem láttam... Mondták, ez lesz a veszte, képtelenség megmenteni... Mi az oka? Az oka nem a rossz ellátás, de a rossz immunrendszer, hiába a sok vitamin. Elfáradt a szervezete: 6,5 év - és addig megúsztuk. Az utolsó hónapban tombolt a dolog... Végülis szörnyű kínok közepette halt meg.Rettenetes volt látnom a szenvedését. Ha hatalmam lett volna, én adtam volna be a megmentő indjekciót, hogy senkit ne terheljen a lelkiismerete... Miért kellett szenvednie, két héten át? Éjjel-nappal? Vergődnie, amikor nincs kiút? Most lehet rám sárt dobálni, el is átkozni... De ha valakit szívből szeret az ember, képtelen feldolgozni a szenvedését...
    Még Istennek hála, el tudtam tőle köszönni... De azóta is mardos a lelkiismeretem. Jól tettem-e, hogy lelkiismeretesen ápoltam olyan sok évig? Jól tettem-e, hogy arra kárhoztattam, hogy a plafont nézze, hogy tolószékben csak a kertbe tudjam, kitenni... Ő, aki aktív volt, olyan serte-perte asszonyka... Szenvedett a tehetetlenségtől...
    S, bevallom mindketten. Előbb-utóbb egy súlyos beteg pszhiéje is sérül, minden percben ott kellett lennem, ha nem, kétségbeesett, sírt, jómagam, rabnak éreztem magam... Nem,nem az első időben, de évek múlva. Nem volt aki leváltson... De, mondom, ma is mardos a lelkiismeret, hogy jót tettem-e? Hogy olyan odaadóan ápoltam? Meghosszabbítottam a szenvedését, a rabságát. 6,5 évvel ezelőtt - Strookot kapott, félig lebénult. Kiszolgáltatottan, feküdni - szörnyű dolog.... Minden nap arra kérem a jó Istent, ne tegye ezt velem... De ki tudja mi vár rám? S, milyen sokan könyörögnek a kegyes halálért... Istenem... Aztán nincs olyan ember, aki ha bajban van, akkor nem Istenhez fohászkodik... Olyat még nem hallottam... Igenis, ha valaki nagy fájdalmában szenved, bizony, bizony talán még a Bibliát is kézbe veszi... ha addig nem tette. De ezen nem csodálkozom, el sem ítélem... Megértem, megértek mindent - ami emberi. A szeretetet is, ami nélkül nem lehetett volna ezt a 6,5 évet kibírni...De a vég?! Azt jó lett volna, ha átaludja - igen, a semmibe... Ennyi. - Bojana *
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (109)
    2009-10-22  09:24
  20. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2009. október 22. 09:24109.

    Természetesen nem baj, ha elkanyarodunk.

    Bár én úgy érzem, hogy az eddigi hsz.-ok mind kapcsolódnak valamilyen módon az eredeti támához.

     

    Bojana!

    Örülök, hogy írtál.

    És annak külön örülök, hogy tetszik, hogy nem  jöhet ide senki mocskolódni.

    Tudjátok, kaptam jó néhány megjegyzést itt a fórumon amiatt, hogy ez egy féig zárt topic lett.

    És van is abban igazság amit néhányan mondtak, hogy ez egy olyan téma, ami megérdemli a nyílt vitát is.

    Valóban így van.

    De azt hiszem néhány ember miatt itt az nlc-n egyszerűen nem lehetett volna a méltóságot megőrizni.

    Na, most én valóban elkanyarodtam kicsit.

     

    A következő hsz-ok Bojanatól származnak. Nekem küldte őket priviben, és a hozzájárulásával másolom át őket ide.

    előzmény:
    mécseske (108)
    2009-10-22  07:51
  21. 2009. október 22. 07:51108.
    Emma ! amint látod az inditó  témától kezdünk eltérni,talán nem is baj,hiszen elsősorban az élet a fontos...Legyen szép napod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (1)
    2009-10-05  15:39
  22. 2009. október 22. 07:48107.
    Szia Coco !A szervátültetés számomra olyan téma,ami kicsit távol áll tőlem.Mégis szeretnék pár mondatot leírni ezzel kapcsolatban.Először is szerintem mindenkinek joga van az élethez,a feladatai elvégzéséhez.Lehet az alkoholista,gyílkos,gonosz szülő stb.Igat tényleg igazságtalannak érezzük amikor ilyen embereken segít az orvostudomány,mégis megteszi...Van egy mondás melyet Jézus mondott ".Ha megdobnak kővel dobbd vissza kenyérrel."A kenyér a lényeg,de ezt a szintet elérni nem könnyű,Talán Teréz Anya volt az egyik ember aki ezt meg tudta tenni.Én oda adnám a szerveimet ha szükség lenne rá(bár a korom miatt már nem tehetem.)és mindegy,hogy ki az illető,mert Ő is ember....és járja az Ő saját útját.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535166 (105)
    2009-10-21  21:21
  23. 2009. október 22. 07:39106.
    Kedves Bojana !Nagyon szépen leírtad a gondolataidat,és érezhető ,hogy érző ,igaz ember vagy.Köszönöm,hogy megosztottad velem.Nagyon érdekes ami a gyermekeddel történt,az én fiam is tett ilyet 3 éves korába.Mesélt,mesélt,mi pedig az apukájával tágranyilt szemekkel hallgatuk.A gyermekek egy másik sikon mozognak,és emlékeznek elöző életeikre,akár többre is.Ezt a kamaszkor elején elfelejtik,nem is kell már ez az emlékkép a felnőtélethez,mert ott már a tudatosabb lényünk dominál.Egyébként nem a sejtjeinkben hordozzuk elődeink emlékét,hanem a lelkünk lenyomataiba(engramokban.)A tárgyak is hordozzák az engramokat,azért érzed a nagymamád energiáit(lelkét,szeretetét)azt kivánom tegyenek még nagyon sokáig boldoggá ezek a z érzések,és megtapasztalások.
    előzmény:
    Bojana* (104)
    2009-10-21  20:31
  24. Torolt_felhasznalo_535166
    Torolt_felhasznalo_535166
    2009. október 21. 21:21105.
    Barmilyen lelketlensegnek is hangzik, egyet kell ertsek veled. Volt a multkor egy musor, ahol nehany evvel ezelott egy alkoholista kapott majatultetest. Azota azt is tonkretette, ivott mint a kefekoto../bar fogalmam sincs, hogy valoban iszik-e a kefekoto...../..Most fogadkozik, iger fut fat, csak kapjon meg egyet....Szerintem az ilyet le kellene venni a listarol. Tudom, tudom...az alkoholizmus betegseg...de ha valaki nem akar meggyogyulni ebbol a betegsegbol am legyen...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (96)
    2009-10-19  09:29

Címlap

top