Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kínai-magyar szótár

Torolt_felhasznalo_916448
Torolt_felhasznalo_916448
Létrehozva: 2009. szeptember 20. 20:28

Sziasztok!

 

Azért nyitottam ezt a topicot, mert ötleteket, segítséget szeretnék kérni, hogy kínai-magyar, illetve magyar-kínai szótárat hol tudnék venni, beszerezni?

Ezeket ismerem már, hamarosam meg is veszem:

Kínai-magyar szótár, Bartos Huba-Hamar Imre, Balassi Kiadó, 2001

 és

Magyar-kínai, kínai-magyar kisszótár, Őri Sándor, Kossuth Kiadó.

 

Ha tudnátok esetleg valami komolyabbat, frissebb kiadást, több szót, és írásjelet tartalmazót, nagyon szívesen venném. Bármilyen javaslatot nagy örömmel fogadok! (Nem túl rég kezdtem el tanulni a kínait, és nagy szükségem lenne rendes szótárra.) Hozzászólást akár ide, akár privibe is várok!

 

Szívesen futtatnék eszmecserét erről a témáról (elsősorban természetesen bárkivel) kínaiul tanulóval, vagy akár kínaival is (ha tud magyarul, vagy angolul, mert e két nyelven szuperül elboldogulok. A kínai kommunikációt még nem vállalnám, egyenlőre  ).

 

Várom a gondolatokat!

  1. 2017. május 16. 16:396.

    nem éppen friss téma, de én is kínai szótárat keresgélve találtam rá, így hátha másnak is hasznos lesz, aki erre téved :)


     


    nyomtatott szótárból én is csak arról a kettőről tudok, amit írtál, de azóta felbukkant több internetes is: sztaki, morphologic, és a nyílt kínai-magyar szótár. szerintem ez az utolsó a leghasznosabb, mert kézzel is rajzolhatsz bele és felismeri az írásjegyet, nem kell táblázatban bogarászni.

  2. Torolt_felhasznalo_916448
    Torolt_felhasznalo_916448
    2009. szeptember 20. 21:535.

    Ok, köszönöm a hozzászólásokat, mindegyik nagyon hasznos számomra!

     

    A Rkáóczi úti Libriben az szerintem a Bartos Huba-Hamar Imre féle kínai-magyar szótár van. Azt meg amúgy is szeretném megvenni.

    Biztos az a vaskos.

     

    Tényleg a Kínai Nagykövetség... Ez nagyon jó ötlet!

     

    Köszi az eddigi válaszokat!

    előzmény:
    Átutazó (4)
    2009-09-20  21:34
  3. 2009. szeptember 20. 21:344.
    A budapesti Kínai Nagykövetségen vagy konzulátuson esetleg tudnak valami infót adni erről.... vagy biztosan van valami kulturális képviseletük itt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916448 (1)
    2009-09-20  20:28
  4. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2009. szeptember 20. 21:233.

    Miért nem sétálsz be az ELTE-re (márha bp-i vagy). Biztos segítenek:

    http://www.eastasia.hu/elerhetoseg_kinai.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916448 (1)
    2009-09-20  20:28
  5. 2009. szeptember 20. 21:042.
    Egészen biztos vagyok benne, hogy a héten a Rákóczi úti Libri Könyvpalotában az emeleten láttam kínai-magyar szótárt. Nem tudom, melyik kiadás, de elég szép nagy, husi kötet volt, szóval nem egy kicsi zseb útiszótár!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916448 (1)
    2009-09-20  20:28

Címlap

top