Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

5perc angol

Torolt_felhasznalo_182892
Torolt_felhasznalo_182892
Létrehozva: 2009. augusztus 30. 18:08

Sziasztok!

 

Szeretnék angolt tanulni, de a sok lehetőség ami van, egy kicsit lefárasztott és elbizonytalanított. Magántanár vagy suli, egyéni vagy csoportos... Na és az ár/minőség arány sem mellőzendő. Nem célom gyorsan megtanulni, inkább alaposan, helyesen, viszont anyagilag nem vagyok jól eleresztve.

Néztem a Szalai 5 percesét, mint lehetőséget. Van valakinek tapasztalata? Vagy egyéb?

 

Köszi.

Bazsa

  1. 2016. Április 30. 13:4716.

    Angol tanulás? Nyelvtanári vélemény: Angol magánórák (face-to-face vagy Skype - ha szakmai segítséget igényelsz) és Angolos BLOG (amit bárhonnan elérsz és ingyenes) : szókincsfejlesztés, nyelvtani magyarázatok és gyakorlatok, nyelvvizsga típusú feladatok, kultúra, zene, videók, filmek, újságcikkek világhírekkel, szólás-mondások, kvízek, EnglishOnline Facebook: azaz MINDEN, AMI ANGOL! Nyelvtanulás és szórakozás egy helyen! Mindenki a lehetőségei szerint választ! :) KATT a honlapra! KATT a BLOGRA!


  2. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. augusztus 30. 20:1515.

     

    Küldd már el légy szí' a linket amit akartál, mert nem jött át.

    előzmény:
    zsjk (10)
    2009-08-30  19:47
  3. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. augusztus 30. 20:1414.

     

    Van rálátásom a nyelvre!

    előzmény:
    Angolközgazd. (12)
    2009-08-30  20:08
  4. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. augusztus 30. 20:1213.
    De van hozzá valami nyelvtani gyakorlókönyv is, nem? Legalábbis úgy emlékszem, de még nem sikerült előkotornom valamelyik dobozomból!
    előzmény:
    Angolközgazd. (12)
    2009-08-30  20:08
  5. 2009. augusztus 30. 20:0812.

    Kovács János a tanárom volt. Emlékszem, hogy ha előadáson (nyelvészet) csak megpisszentünk, azonnal leállította a mondandóját és megkérdezte, hogy van-e valami megjegyzésünk. 

     

    A könyv egyébként a maga nemében páratlan. Tudomásom szerint a legnagyobb terjedelmű nyelvtankönyv magyarul. Annak hasznos, aki már kb középfokon tud angolul, és ebből adódóan van rálátása a nyelvre.

    Egyébként el lehet veszni benne.

     

    Aki pedig nem ismeri a könyvet, annak szólok, hogy ez NEM egy gyakorló könyv, hanem elmélet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (11)
    2009-08-30  20:02
  6. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2009. augusztus 30. 20:0211.
    Mi a véleményetek a Kovács-Lázár-Merrick-féle A-Z angol nyelvtan-ról? Már ha isemeri valaki.Nekem jónak tűnik, de nem értek hozzá szakmailag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 30. 19:4710.
    Szia, a saját tanárom tudom ajánlani, de ő bizony 3500 ft-ét kér 60p-ért. Ennél azért találsz szerintem olcsóbban is, pl itt, kattints baloldalt az angolra, láthatod, melyik helyileg hol van és mennyit kér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (8)
    2009-08-30  19:35
  8. 2009. augusztus 30. 19:409.

    Dius!

    Akkor te most kezdő szinten vagy? Ha nyelvtanozni szeretnél, akkor az English Grammar In Use vagy akár az 5 perces angol is jó. Ha ettől feljebb vagy, akkor az English Grammar In Use-nak van egy kb upper-intermediate/advanced kötete, az lesz jó.

     

    Nézz filmeket, eleinte felirattal és próbálj angolul beszélő társaságba menni.

    Esetleg  a Kreatív nyelvtan is szóba jöhet, ha nem szeretnél annyira nyelvtantudatosan tanulni. (Igen, a neve ennek ellentmond, tudom.)

    előzmény:
    dius0821 (6)
    2009-08-30  18:59
  9. Torolt_felhasznalo_182892
    Torolt_felhasznalo_182892
    2009. augusztus 30. 19:358.

    Köszönöm a sok segítséget, aranyosak vagytok!

    Nem megyek a csoportosra, mert biztosan lemaradnék. Így marad a magántanár. Azon én is gondolkoztam, hogy akkor hetente többször kellene találkoznunk.

    Teljesen kezdő vagyok. Nem is tanulok könnyen, nem erősségem a nyelv sajnos. De már annyira szeretnék megtanulni, hogy ez motivál.

    Ha valakit tudtok ajánlani priviben, akkor megköszönném.

    Tudom, hogy ez nem hirdetős topic.

    BOCSÁNAT.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 30. 19:227.

    Én járok angol suliba.

    De szoktam még + használni a Dohár Péter: Kis angol nyelvtan cimű könyvét.

    Pdf-ben megvan nekem el tudom küldeni esetleg, nagyon jó!

    Az 5 perc angolban van letölthető hanganyag, az is nagyon jó: beutatkozás egyéb egyszerűbb helyzetek.

    Villám angol hanganyag és a Kreativ angol még, amiből érdemes tanulni

    itthon. Ezeket le lehet tölteni netről.

    Remélem tudtam segiteni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (1)
    2009-08-30  18:08
  11. 2009. augusztus 30. 18:596.

    Ha már az angolnál tartunk...

    Német mellett még gimiben én is tanultam angolt, de azóta nem foglalkoztam vele. Az oktatás elég siralmas volt. 4 év, 4 tanár. Valami Criss-cross könyvünk volt. Kb a második kötet feléig jutottunk 4 év alatt. Elég siralmas...

    Szeretnék újra foglalkozni vele. Milyen könyvet tudnátok javasolni önálló munkához?

     

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 30. 18:485.

    Én sem hiszek a csoportos foglalkozásban. Elsőre olcsónak tűnik, és olyan keveset fejlődsz tőle, hogy bizony az jön ki drágábban. Nekem is a magántanár működött.

    Angolból (heti 2 x 60 perc) 4 év alatt, olaszból 2 év alatt tettem le a középfokút. De az angolnál már mondták, hogy felsőre kellett volna menjek. És röviddel utána tanítani is kezdtem, olyan jól ment.

    (Magántanárból is mindeféle van. A frissen végzett főiskolás nyilván nem tanít olyan ruinnal, és nincs is annyi segédanyaga, mint egy profinak. Ennek megfelelően az árak akár egymás kétszeresei is lehetnek.)

     

    Van egy ismerősöm, aki nemrég végzett el egy nyelvsulis tanfolyamot, ő pl azt mondta, hogy ez így most elég magabiztosságot adott neki, hogy elmenjen magántanárhoz, amit előtte nem mert volna, merthogy nem mert volna megszólalni. Nyelvet tanulni nem olyan egyszerű. Döntsd el, mi illik hozzád és milyen körülmények között tanulsz a legjobban - és mennyit tudsz rászánni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 30. 18:424.

    Szia!

     

    Jártam magántanárhoz és tanfolyamra is. Tapasztalatom szerint a nyelvet egyénileg, tanárral sokkal jobban meg lehet tanulni. Csak rád figyel,nehezebben megérthető dolgokat többször át lehet ismételni, bátrabban kérdez az ember. Te beszélsz, beszélsz, beszélsz... Ha valami miatt nem tudsz elmenni, nem úszik el a fix időpontú, befizetett tanfolyami órád stb.Ja, és neked szimpi tanárt választhatsz, nem amilyet dob a gép...

    Tanfolyamon közvetlenül nyelvvizsga előtt jártam, tréning jelleggel. Még a vizsgatréningen is nagyon nagy különbség van emberkék között. Van aki gyorsabban haladna, van akinek több idő kell.Sok-sok idő megy el üresbe...

    Sok sikert, jó tanulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (1)
    2009-08-30  18:08
  14. 2009. augusztus 30. 18:333.

    Nehéz látatlanban tanácsot adni. Nekem a magántanár volt a leghatékonyabb (és ebből kifolyólag a legolcsóbb is!!!), de az átlagnál messze könnyebben tanulok nyelvet. (2 év alatt felsőfok németből, illetve angol tanár lettem)

     

    Van, akit a nyelvsulis csoport motivál, mert "ciki lemaradni, vagy leggyengébbnek lenni". Nálam időpocsékolás volt, ezért soha nem is próbálkoznék vele. 

     

    Az 5perc angolról szakmai szemmel csak annyit, hogy max pre-intermediate (kb újrakezdő) szintig ajánlanám, mert elég felületes. Esetleg ha valaki fel akarja frissíteni a tudását, akkor jó. 

    Én sokkal mélyebben tanítok minden nyelvtani témakört és ne felejtsd, hogy ezzel párhuzamosan már az első naptól kezdve a szóbeli kommunikációra kell törekedni, mert különben féloldalas lesz a tudásod.

     

    Remélem tudtam segíteni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (1)
    2009-08-30  18:08
  15. Torolt_felhasznalo_357062
    Torolt_felhasznalo_357062
    2009. augusztus 30. 18:182.

    Szia!

     

    Az attól függ milyen szinten vagy és mi a célod.Én pl sosem szerettem tanfolyamra járni, mert mindenki más szinten áll és nem olyan ütemben tudsz fejlődni, ahogy azt a Te tudásod igényelné.Ha gyors a tempó lemaradsz, ha lassú akkor meg unod. 

    Pár hónapja kipróbáltam a millenium nyelviskolát és egy tanfolyamot lejártam, de túlságosan sok volt a nálam gyengébben beszélő. igy  most abbahagytam.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182892 (1)
    2009-08-30  18:08

Címlap

top