Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Toll párna

Torolt_felhasznalo_619982
Torolt_felhasznalo_619982
Létrehozva: 2009. augusztus 17. 14:32

Az a problémám,hogy vettünk nem olyan régen egy toll párnát,amit egyszer kimostam és befülledt...

Azóta nem tudom szagtalanítani,még a huzat sem csillapítja a  szagát...

Van valakinek valami házipraktikája????

Szárítóprogramos mosógépünk van,már próbáltam azzal vagy 10x,meg úgy is,hogy csak kimosom és levegőn szárítom...

Sehogy nem tudom eltüntetni...

Kuka,vagy van még rá mód,hogy használható legyen???

 

Köszi előre is!

  1. 2016. február 13. 14:418.

    Tollpárnát,tolltöltetes ágyneműt mindig tisztíttatni kell,házilag nem lehet kimosni! Az angin is tönkre megy otthoni mosáskor!


    Budapesten még van néhány ilyen tisztító,(maszekok),akik erre specializálódtak,ilyet vállalnak és profik. A huzatot és a tollat is külön spéci módon tisztítják és a tollat ezzel a módszerrel egyben fertőtlenítik,szagtalanítják is. Szóval nem kell újat venned.


    Azt sajnos nem tudom,hogy mennyiért dolgoznak.

    előzmény:
    mazsola7 (7)
    2016-02-13  09:35
  2. 2016. február 13. 09:357.

    Jó régi a fórum, de azért megkérdezem.Az angint hogy lehet tisztítani,házilag?Vagy mennyiért csinálja meg a szakember?nem érdemes újat venni inkább?sajnos az újak meg nagyon drágák...

  3. 2009. augusztus 17. 15:566.
    Szerintem is szakszerűen kell tisztítani és az anginban mosás meg nem túl  jó ötlet....sajnos kidobhatod. Közben örülj neki, hogy nem úgy "okosodtál" meg, mint én: én sem tudtam ugyanis, jótanácsra hallgatva kimostam. Bele is néztem centrifugálás előtt a gépbe (akkor még félautomata volt) és örültem, hogy rendben van....aztán centrifugulás közben kiszaladt az angin! Egy nagypárnára való tollat kiszedni a gépből jó buli, gyakorlatilag darabokra kellett szedni a mosógépet. Tollpárnamosás---soha!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619982 (1)
    2009-08-17  14:32
  4. 2009. augusztus 17. 15:455.

    Régen az asszonyok felfejtették a párna varrását, kiszedték a tollat, megmosták, napon szárították, aztán visszarakták, ha kellett akkor egy részét kicserélték. Azért csodálkozom, hogy a tollpárnákra azt írják, hogy mosható, én nem merném. Sajnálom nagyon a párnád, mert nem olcsó mulatság, nekünk is csak tollpárnáink vannak, nem is tudok mással aludni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619982 (1)
    2009-08-17  14:32
  5. 2009. augusztus 17. 14:594.
    Sajnos, ha már egyszer befülledt, nem tudod "kiirtani" a szagát, akárhányszor mosod. Legközelebb vidd el tolltisztításra a párnáid, paplanaid, mert ott szakszerűen megcsinálják. Esetleg egy próbár megér, hogy elviszed ezt a párnát, hátha ők tudnak vele valamit csinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619982 (1)
    2009-08-17  14:32
  6. 2009. augusztus 17. 14:573.

    Szija!

     

    Én sokáig ágyneműkkel foglalkozó cégnél dolgoztam, így ismerem ezt a problémát. Ha tollat mosol, akkor folyamatosan rázogatni kell száradás közben (fektetve kell szárítani), máskülönben a toll - mivel szerves anyag -  fermentálódik, azaz berothad, erjedni kezd. Ezzel már semmit nem tudsz csinálni, mert mindenképpen büdös marad sajnos.

     

    Leginkább szárítógépben kell mosás után szárítani, de ekkor meg a begyulladásra kell ügyelni, mert az is viszonylag alacsony hőmérsékleten bekövetkezik....

     

    Ha mindenképpen tisztítani akarod, a legegyszerűbb, ha beadod vhová, ahol direkt ezzel foglalkoznak, mert ők tényleg értenek hozzá és a használat folyamán töredező kis toll- és pehelydarabokat  is eltávolítják, így nem lesz poros a töltet és csökken az allergia esélye is.

     

    Üdv,

    Heni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619982 (1)
    2009-08-17  14:32
  7. 2009. augusztus 17. 14:462.

    Én is jártam már így. Dohos lett, mert nem jól száradtak a tollak, aztán hiába csináltam vele bármit... Kidobtam.

    Az anyag amiből a tollpárnák huzatát készítik, egy nagyon sűrű szövésű angin szövet. Azért sűrű, hogy a toll ne jöjjön ki. Ezzel együtt a víz is nehezen távozik belőle.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619982 (1)
    2009-08-17  14:32

Címlap

top