Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

16 honaposnak jatekok

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. augusztus 16. 21:40

Sziasztok!

 

16 honapos gyereknek milyen jatekot vegyek ami le is koti? A regieket mar baromira unja. Nem is foglalkozik nagyon veluk. Ha esetleg konkret jatekot tudnatok ajanlani vagy mutatni, azt megkoszonnem. Mert multkor is beszaladtam az Alexandraba, es alig tudtam egy konyvet kivalasztani neki. Nem tudom mi az, ami jo lehet ilyen korban.

 

Koszonom!

  1. 2017. július 22. 23:0714.
  2. 2009. augusztus 17. 08:0113.

    Babakocsi,amit tologat!

    Építőkockák.

    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  3. 2009. augusztus 17. 03:3912.
    szia.  az en lanyomnak, anno  masfel evesen a kis rantasos labos, es egy fakanal volt a kedvence husszu ideig.  probald ki. sok sikert.
    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  4. 2009. augusztus 17. 00:3211.

    Ebben a korban a kislányomnál Boribon volt a sláger! Utána jött Kippkopp de az inkább már 2 évesen. Ha könyveket keresel bátran ajánlom még a Böngészőket (Nyári böngésző, Őszi böngésző stb.) szöveg nélkül csomó kép, amiket meg lehet nevezni. 

    Úgy emlékszem ebben a korban a pakolás van a toppon.  Nekünk a Fisher Price Sütifaló kincsesbödönje nagyon bejött, asszem semmivel se játszott olyan hosszú ideig mint azzal: 1 éves szülinapra kapta, akkor csak rámolt ki-be, aztán fokozatosan egyre többet...2 évesen már formákba dugdosta, és hát persze zenél is, de biztos ismered. 

    Kb másfél évesen kezdtünk rajzolgatni, ekkoriban ment még nagyon a babázás is, babakocsitologatás (nem tudom, kislányod van-e v. kisfiad - ha fiú, akkor is tök jó vmi kocsiszerűség, talicska, dömper, bevásárlókocsi stb. amit tologathat, és pakolászhat bele.

    Na és a labdázás meg a hinta, ezek mind jók ekkor és lassan a műanyag kismotorba is beruházhattok! 

    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  5. 2009. augusztus 17. 00:0810.

    Amit ,,megunt,, azt tedd el, addig hagyd játszani más játékkal. Majd 2-3 hét múlva vedd elő. Figyeld meg, hogy ismét új lesz.

    Néha a bőség zavarába is beleunnak. Főleg, ha elég edényed van elérhető magasságban a konyhaszekrényben.

    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  6. 2009. augusztus 16. 23:019.

    Szia!

     

    Az én kisfiam ugyan 2 éves, de mint ahoyg az első hozzászóló is írta, hagyd felfedezni a dolgokat. Nálunk június környékén volt egy időszak, amikor szinte semmi nem érdekelte, már tök ideg voltam, hogy mi van. Ebben a korban, mint mi vagyunk, sláger a fűzögetős játék, amit utoljára láttam, 8-10 fagolyó (vagy akármi), amit egy madzagon át tud fűzni, akár csak úgy, akár valami logika szerint, de a lényeg a füzögetés, de minimum 300 ft.

    Nemrég a fiam kiszedte a gatyámból a madzagot, azzal játszott egy darabig, majd az éppen elfogyasztott málnás dobozkába kezdte el füzögetni (az a kék műanyag, minek az alja lukacsos).

     

    Ezzel csak azt akartam mondani, hogy próbálj venni neki ezt-azt, de előfordul olyan időszak is, amikor a fejed tetejére is állhatsz, nem nagyon tudod lekötni. Aztán ez is elmúlik.

    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  7. 2009. augusztus 16. 22:418.

    Drágább kategória, de nagyon bejött innen a 31. és a 20. játék (az az előző oldalon van), olcsóbb kategóriából az egymásba pakolhatós poharak, amiből torony is építhető.

     

    Könyvek közül teljesen odavolt Bartos Erika Zsákbamacska c. könyvéért, később a CD-t is megkapta, de nekem az nagy csalódás volt, nem is tetszik, nem is nagyon hallgattuk.

    Ebben a korban már érdekelheti a Böngésző sorozat.

    Nagyon tetszett neki Szutyejevtől minden, leginkább a Pif és a Vidám mesék.

    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  8. 2009. augusztus 16. 22:127.
    Bizony, a kismotor az minden gyereknél nagyon nyerő, sőt nálunk a dömper is, amibe bele tud ülni, és lehet húzni, tologatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (6)
    2009-08-16  22:03
  9. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2009. augusztus 16. 22:036.
    Mindenféle mozgásos játék, a lábbal hajtós kismotor nagyon tuti ilyenkor (lánynak is).
    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  10. 2009. augusztus 16. 22:035.

    Az én kisfiam 14 hónapos. A legjobb játék a konyha kipakolás, műanyag merőkanállal a szekrény ütögetés.

    Játék tekintetében: most vettünk a Tesco-ban bevásárló játékot (saját termék), ez egy pult pénztárgéppel, termékekkel (gyümölcsökkel, dobozokkal), van hozzá egy bevásárló kocsi is. Megunhatatlan, mert pakolgatni lehet. Az egész 1600 Ft-t volt. Nagyon megérte. Lassan 2 hete vettük, és még mindig nem unta meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. augusztus 16. 22:024.

    Szia!

     

    Könyvben amit ajánlani tudnék, az autó formájú mesekönyvek. A kisfiamnak nagyon tetszenek, vagy van az Ujj-bujocska nevű könyv, ami szintén sikert arat.

     

    http://book.hu/konyv/2375/Ujj-bujocska-Riska-tehen.html

     

    http://webshop.animare.hu/manci_az_en_autoskonyvem+872 69.html

     

    Játékok közül most a labda a nagy sláger, és a 300 darabos legohoz hasonló épíőjáték.

    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  12. 2009. augusztus 16. 21:573.
    Szia!!!Az én kislányom most elmúlt már 13 hónapos, de ami leköti a legjobban az a vizipark játék, amit szülinapjára vettünk neki. A Tescoban lehet kapni, leárazva vettük 3000 alatt, egy kis asztalkán villogó, világitó, zenélő dolgok vannak, nem tudja megunni. Kis vizibirodalom, pacsálni lehet vele, langyos vízzel szoktam neki feltölteni, még jó is a melegben... Azonkívűl a nagy katalógusokat tépkedi előszeretettel, és lapozgatja, keresi benne a babákat.... Remélem, segítettem valamit. Én is várom a többiek ötleteit...
    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40
  13. 2009. augusztus 16. 21:532.

    Ebben a korban nem érdekli a gyerekek többségét a vásárolt játék, vagy nem jobban, mint az otthon fellelhető dolgok. Hagyd, hogy felfedezze a lakást. Az egyik gyereknek a piros cipőfűző a világ legjobb játéka, a másiknak az egymásba rakható műanyag tölcsérek. 

    Azért az hasznos, ha időnként tudsz neki adni valami újat, amit még nem tudott "megvizsgálni" alaposan.  

    előzmény:
    kakaoscsigabiga (1)
    2009-08-16  21:40

Címlap

top