Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Extrém esküvők

Torolt_felhasznalo_925134
Torolt_felhasznalo_925134
Létrehozva: 2009. június 12. 20:20

Olyan történetek érdekelnek,amik cseppet sem tartoznak a normál esküvő kategóriájába..Lehetőleg személyes történetek,valamint szeretném tudni a megvalósítás folymatát is..

Tudom hogy ez már annyira nem extrém,de mi a párommal a Kanári -Szigeteken szeretnénk idén összeházasodni ...

Szép ruhában mezitláb a tengerparton..

Persze ez még nem végleges döntés..

Amúgy Angliában élünk.Másodsorban az is érdekelne ha valaki külföldön házasosik az mennyire hivatalos otthon,vagy hogyan válik azzá.Mindketten magyarok vagyunk.Lényeg a lényeg,hogy mindketten szeretünk kitörni ,egyikünk sem a sorba beállós fajta,ezért gondoltunk valami cseppet sem hétköznapira..

Várom a storykat...

  1. 2016. augusztus 8. 01:2941.

    Akkor minek irsz?Es ki irigy,a Kanari szigetek a legolcsobb kirandulasok kozott vannak,a Balaton sokkal dragabb!


    A Tv-ben[PBS] van egy musor a cime:4 eskuvo,negy menyasszony eskuvojerol szol,es a legjobb nyer egy szep mezesheteket valahol....nezd meg,jobbnal jobb otletek vannak....

    előzmény:
    bigben01 (16)
    2009-06-12  21:07
  2. 2016. augusztus 7. 14:5140.

    Sziasztok! Jucus vagyok! Egyszer,már írtam,nektek ide,azóta összejöttem,egy férfival,akit nagyon,szeretek. Az Ősszel lenne,az esküvőnk,de mivel nem hagyományosat szeretnénk...érdekelne,a véleményetek!Mi,egy medencés bulira,gondoltunk...természetesen,az életkor megmaradna,a 40-nál! Mivel,szeretjük,az extrémitást,ezért,a Medencés parinál,maradtunk...!Kb.30-an,lennénk...viszonylag,fiatalok ...! Ti,hogyan viszonyultok,ehhez? Persze,nem lenne,kötelező,csobbanni...Ez csak egy ópció,lenne!Vélemények?


     

  3. Torolt_felhasznalo_402569
    Torolt_felhasznalo_402569
    2009. szeptember 28. 13:1939.
    A párom a filmes szakmában mozog, én meg imádom a filmeket, így egyértelmű volt, hogy autós moziban tartjuk az esküvőt. A meghívó mozijegy "alakú" volt és plakátokat is gyártottunk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  4. Torolt_felhasznalo_437333
    Torolt_felhasznalo_437333
    2009. július 5. 13:3838.
    Sziasztok!

    Nagyon-nagyon fontos lenne: ha tud valaki olyan esküvőről a nyár folyamán, ahol a pár egyik fele nem uniós állampolgár, írjon az eskuvokereso@gmail.com-ra!!! Nagyon köszönöm!!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. június 14. 01:0037.
    Kedves vagy, nagyon köszönjük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114370 (36)
    2009-06-13  23:11
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 13. 23:1136.
    Gyönyörű volt az esküvőtök, sok boldogságot!
    előzmény:
    rosseb (34)
    2009-06-13  22:41
  7. 2009. június 13. 22:4435.
    Annyit elfelejtettem, hogy az Okmányirodában tudtuk honosítani (hivatalos fordítás kellett hozzá), a gyerekek születésénél pedig a Bevándorlási Hivataltól kellett kikérni a másolatot (nagyon segítőkészek voltak). Sok sikert még egyszer!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. június 13. 22:4134.

    A topic-indítónak szeretnék új ötlettel szolgálni.

     

    Mi Alaszkában házasodtunk össze, az aranyásók városában, Skagway-ben. Jó, persze adott volt a lehetőség, mert mindketten évekig hajóztunk, viszont azért választottuk ki Alaszkát, mert ez mindkettőnk kedvenc helye, valamint itt találkoztunk (pedig itthon 40 km választott csak el minket...)

     

    Az esküvői ruhákat innen vittük, magyarosat választottunk mindketten, picit ez is eltérő volt a hagyományostól.

     

    Béreltünk két oldtimer-t, azzal jártuk be az amúgy pici, de nagyon hangulatos korabeli városkát, majd helikopterrel elrepültünk egy közeli gleccserfalhoz. Ott történt a szertartás, a helyi rendőrfőnök vezényletével. Ezután még kicsit fényképezkedtünk, majd a hajónkra visszatérve isteni lazac-vacsoránk volt (előtte mi magunk pecáztuk ki a lazacot is), meg nagyon finom tortát ettünk. Ha a kedves topic-indítót részletesebben érdekli, akkor az egész történetünk pár képpel illusztrálva a www.zsomaghy.eoldal.hu honlapon az Esküvő menüpontban olvasható. Nagyon jó volt, bár sajnos a lehetőségek miatt családunk nem lehetett velünk, ez hiányzott belőle egyedül. Számunkra viszont igazi élmény volt, és úgy gondolom, nektek kettőtöknek kell kitalálni, mi az a helyszín, ami nektek valamiért különleges - ha egy tengerpart álmaitok netovábbja, akkor legyen ott. Mindenesetre sok boldogságot kívánok, és remélem, sikerül nagyon klassz esküvőt csinálnotok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 13. 20:3433.
    Köszönjük mi is!   
    előzmény:
    Babianya (31)
    2009-06-13  20:22
  10. 2009. június 13. 20:3432.

    Svédországban élünk, most már meg is szoktam

    Én is igy gondolom, hogy ha az ember az igazival találkozik akkor érzi ezt, utána pedig kell a tudatosság is, pl mikor elsö gyermek meglett, akkor ember, feleség és nö is maradtam, nem csak anya

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775279 (30)
    2009-06-13  13:30
  11. 2009. június 13. 20:2231.
    Köszönjük:) Neketek is nagyon sok boldog évet együtt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114370 (29)
    2009-06-13  09:58
  12. Torolt_felhasznalo_775279
    Torolt_felhasznalo_775279
    2009. június 13. 13:3030.

    Szia Babianya!

     

    Hát... ez nem semmi. Gratula! 

    És ha szabad kérdeznem, itthon éltek, nem a férjed hazájában?

    Ez valóban extrém, de ebből is látszik, hogy nem feltétlen az esküvő előtt együtt töltött idő hossza számít. 

    A férjem nekem is viszonylag hamar megkérte a kezem, nem vártunk sok-sok évet, de ez nem is baj! Az a lényeg, hogy ott van-e a kémia és az összhang, vagy nincs.

    előzmény:
    Babianya (27)
    2009-06-13  01:03
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 13. 09:5829.
    Wow, ez szuper. Nagyon sok boldogságot nektek még további legalább 21 évig.  
    előzmény:
    Babianya (27)
    2009-06-13  01:03
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 13. 09:5728.

    Nekünk templomi nem is volt.

     

    De sokan csinálják ezt, amit mondtál, merthogy a templomi szebb. Szerintem semmivel sem szebb, de ez az én véleményem. Talán aki nagy vallásos, annak az szebb. Én is meg vagyok keresztelve, de nekem nem szebb semmivel. A férjem meg be sem megy templomba.

    Én azt vallom, csak az házasodjon templomban, aki hisz is. Csak azért mert "szép" vagy szokás nem kéne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775279 (25)
    2009-06-12  22:31
  15. 2009. június 13. 01:0327.

    Miénk is igy volt, egy hét különbséggel és nálunk is "térbeli oka" volt, kettö között átutaztuk a fél kontinenst, hogy ne a negyven/negyven valahány embernek kelljen ezt tenni innen vagy onnan. De nem tartom különlegesnek az esküvönket, talán kicsit szokatlannak.  Különlegesnek talán azt lehetne tartani, hogy mi a 3. találkozásunkkor házasodtunk szerelemböl, ugy, hogy nem is volt közös nyelv, s egy honap mulva 21 éves házasok leszünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775279 (25)
    2009-06-12  22:31
  16. 2009. június 12. 22:5326.
    A mi esküvőnk Decemberben volt, és olyan helyszínt kerestünk, ahol a lagzi végén csobbanhat is a násznép. Sikerült találnunk olyan termet, ami mellett egy szabadtéri termál medence volt. Hajnali 2-4 között fürödtünk a 38 fokos vízben a szabad ég alatt télen. Csak kiszállni volt rossz:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  17. Torolt_felhasznalo_775279
    Torolt_felhasznalo_775279
    2009. június 12. 22:3125.

    Sziasztok!

     

    Nekem fura érzésem van pl., ha azt hallom - márpedig nem egy helyről hallottam már -, hogy a házasulandók hetekkel korábban megtartják a polgári szertartást, és a templomi + vacsi külön esemény, hetekkel később. Nekem már talán ez is extrém...

     

    Hiszen a polgári nem egy hosszú idő, és tul. képpen ez számít valódi, hivatalos szertartásnak, nem pedig a templomi.

    Nemrég voltunk egyik barátnőm esküvőjén, ahol szintén eszerint jártak el (az ő esetükben térbeli okai voltak a dolognak).

     

    Persze, mindenki más, és máshogy képzeli az esküvőjét, de az fura, hogy már hetek óta házasok voltak, mire mi taliztunk és velük ünnepeltünk....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_230934
    Torolt_felhasznalo_230934
    2009. június 12. 22:0324.

    Ez nagyon-nagyon klassz ötlet volt! Gratula hozzá

     

    előzmény:
    kutyaful (22)
    2009-06-12  21:46
  19. 2009. június 12. 22:0023.

    A mi esküvőnk sem volt "normál".

     

    Először is megkértem minden családot, hogy hozzon egy (esetleg két) tepsi sütit. Kértem, hogy inkább finom legyen, mint szép (persze volt, aki mindkettőt megvalósította). Úgy voltam vele, hogy inkább eszem kevésbé mutatós, de finom házi sütit, mint agyon vajkrémezett, puccos süttetett vackot, meg a kedvenc sütim az almás pite, ami nem is az a puccos fajta. Hoztak is páran, nagyon jól esett.

     

    50-en voltunk velünk együtt. A polgári esküvőnk fél egykor volt, a templomi egykor. A násznép átsétált a házasságkötő terembe, csak úgy lazán, simán. Onnan pedig volt egy külön busz a templomba, majd a hajóra, ahol az ebéd volt (a Lánchídnál) büfé-szerűen. Aztán házi süti, csak rétest kértünk (az a másik kedvencem) az étteremtől és tortát rendeltünk, azt kiszállítottak. Mivel nem akartunk szokványos fehér marcipán, párocska felül tortát és a férjem egyébként sem szereti a marcipánt, olyan emeletes tortánk volt, aminek az egyik része a férjem a másik az én kedvencem volt. A házi sütikből pedig Anyám mindenkinek csinált egy kis csomagot, amit az esküvő után odaadtunk. Az ebéd 6-ig tartott, akkor mindenkinek megköszöntük a részvételt és kellemes hazautat kívántunk. Mivel jópáran vidékről jöttek, és kisgyerekes család volt többségben, egyáltalán nem volt elzavarás szerű az egész, sőt olyan visszajelzéseket kaptunk, hogy ez végre egy normális esküvő. Nem volt semmi flanc sem, a hely maga elegáns volt, a látvány pazar (ezt talán nem kell részleteznem), az idő gyönyörű, összességében egy igen kellemes délutánt töltöttünk a hajón, a légkör családias volt, mindenkivel tudtunk foglalkozni. (Mondjuk evésre már nem nagyon jutott időnk).

     

    Ezután este még felkerekedtünk és mézes napokra utaztunk , majd egy hónap múlva nászútra.

     

    Nekem mini ruhám volt (varrattam), de esküvői, egy egyszerű rózsa csokorral, a férjem pedig egy sima szmokingban volt (még a diploma osztójára kapta se előtte, se azóta nem volt rajta) szürke csokornyakkendővel. Semmi virágocska, kitűző stb.

     

    Egyszerű, de nagyszerű volt, olyan, amilyet mi szerettünk volna, amilyenek mi vagyunk. Nekünk nagyon tetszett és ez a lényeg.

     

    Ja! És egy dologt ne felejts el: NEM az esküvőd életed legszebb napja, hanem az a nap, amikor majd a gyereked megszületik!!! Ez a nap eltörpül majd amellett!!!!

     

    Minden esetre jó készülődést és SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  20. 2009. június 12. 21:4622.

    Mi nem az extremitás kedvéért döntöttünk úgy, hogy mellőzzük a "habosbabost". Ha hagyományos esküvőnk lett volna, az egész nem rólunk, hanem a protokollról (kit illik meghívni, hova ültessük, jajjmileszmarisnénivel, stb.) szólt volna.

     

    Mivel egy kb. 30 fős baráti társaságban ismerkedtünk meg, úgy gondoltuk, velük, és a legszűkebb családdal (szülők, testvérek) szeretnénk megosztani ezt a napot. (Anyósomék kellőképpen meg is sértődtek ezen, ők felhajtást szerettek volna, így nem jöttek el. Utána volt velük egy kis haragszomrád, de túlléptünk rajta, évek óta emlegetik, milyen hülyék voltak, hogy kihagyták.)

     

    Egy nagyon kedves ott lakó barátunk segített a szervezésben, mivel a násznép nem tudta, hogy esküvőre megy. Azt adtuk be, hogy a helyi újság szeretne riportot készíteni a bandával, elvégre évek óta ott tartottuk őszi és tavaszi találkozóinkat. Üldögéltek a szép sárga egyenpólónkban a teraszon, aztán újságíró helyett jött az anyakönyvvezető. :-) Utólag néhányan meg akartak lincselni ;-), amiért nem szóltunk előre, de azóta is mondogatják, hogy ez volt a legjobb hangulatú ilyen megmozdulás, amin részt vettek. Úgy sikerült, ahogy szerettük volna: természetesen, bensőségesen, vidáman, faxnik nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. június 12. 21:4121.

    whááááááááááá, ez tökjó!!!!!!!!!!! Ez tényleg egyedi és extrém, nagyon romantikus

     

    A miénk nem volt sem romantikus, sem extrém - de életem legszebb napja és legjobb bulija volt. A sokat látott videósok is kész voltak, hogy ők még ilyen lagziban nem voltak, a barátaink a mai napig emlegetik, hogy életük legjobb bulija volt. Csak a jó társaság kellett és minden működött 

    előzmény:
    fata (7)
    2009-06-12  20:47
  22. Torolt_felhasznalo_405298
    Torolt_felhasznalo_405298
    2009. június 12. 21:4120.

    Szia abszolút hivatalos, itthon be kell jelenteni, meg azt, hogy hol szeretnéd, és megmondják, milyen papírokat kell kikérni, és lefordíttatni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  23. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2009. június 12. 21:2619.

    úgy vártam már, hogy mikor jön valaki ezzel az irigység-dumával. más oka nem is lehet az embernek, hogy más véleménye legyen? a hozzászólásommal csak azt szerettem volna megvilágitani, hogy nem EGYEDI ("nem állunk be a sorba") egy Kanári-szigeteki mezitlábas esküvő hanem elcsépelt. igen kevés fantáziáról tanúskodik. de itt már olvastam néhány NAGYON jót hátha kap a topikinditó ötleteket :)

    előzmény:
    bigben01 (16)
    2009-06-12  21:07
  24. 2009. június 12. 21:2618.

    Itt vagy meg? Mennyi irigy ember! Fuuuuuj!

    Senki nem irt normalis valaszt, a Kanarirol kerdeztek, de csak beszolnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20

Címlap

top