Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajmosás minden nap

Yogo
Létrehozva: 2009. május 13. 12:03

Sziasztok!

 

Úszni és aerobikozni járok, és szinte minden nap hajat mosok. Félek, hogy ez nem túl jó a hajamnak. Melyik sampont/balzsamot használjam? 

  1. 2016. Április 21. 18:3632.

    szia a klóros víz is árt a hajnak én pantene pro vt használok az nem tudom,hogy mennyire jó?nekem is könnyen zsírosodik a hajam én sem tudom elviselni ha nem frissen van mosva

    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03
  2. 2016. Április 21. 18:2931.

    jó napot kívánok nekem is az a gondom,hogy könnyen zsírosodik a hajam és sajnos én is elkövettem azt a hibát,hogy minden nap mosom de most már csak 2naponta mosom és így is zsírosodik könnyen nem tudom,hogy jó e az a sampon a pantene pro v?segítséget szeretnék kérni,hogy mi tegyek?

  3. Torolt_felhasznalo_416744
    Torolt_felhasznalo_416744
    2009. június 13. 22:2230.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. május 19. 20:0129.
    Sajnos nekem nagyon gáz a hajam. Kevés, vékonyszállú. Borzasztóan gyorsan zsírosodik, amit azt jelenti, hogy naponta kell mosni azért, hogy szép legyen. Engem nagyon zavar, ha zsíros a hajam. Nem használok semmi extra sampont, viszont mindet higítva. Egyébként egyszer nekem azt mondta a fodrászom, hogy érdemes bizonyos időközönként sampont váltani. Jót tesz a hajnak is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 19. 05:5528.
    Én csak leírtam az én példám. Amúgy meg az ény, hogy a mindennapos használatra felirat is csak marketing, ezért lehet, sőt erősen ajánlott a samponokat legalább kétszeresükre hígítani, ugyanúgy felhabzik, tisztít, de mégis takarékosabb és kímélőbb megoldás.
    előzmény:
    dugipofi (23)
    2009-05-18  13:44
  6. 2009. május 18. 16:1227.
    Köszi a tippet, bár még sose próbáltam ki a H&S-t, pedig már sokan ajánlották, mondjuk nekem korpa ellen javasolták...
    előzmény:
    AbaEdus (26)
    2009-05-18  15:37
  7. 2009. május 18. 15:3726.
    Hát eléggé sok olyan sampon van amit lehet nap mint nap használni! De vigyázz velük mert sok annyira gagyi hogy egyszerűen nem lehet velük kezdeni semmit! Ami szerintem a legnépszerübb ebben a kategóriában az a H&S.
    előzmény:
    kiscsillag999 (25)
    2009-05-18  15:06
  8. 2009. május 18. 15:0625.
    egyetértek AbaEdussal. én sem bírom ki, ha nincs frissen mosva a hajam, valahogy ápolatlannak érzem oylankor magam... Szeretnék áttérni olyan samponra, amivel naponta lehet mosni a hajamat, de nem ismerek egy megbízhatót sem, ami tényleg megéri a pénzét. Help me!!
    előzmény:
    AbaEdus (24)
    2009-05-18  14:12
  9. 2009. május 18. 14:1224.
    Valahogy engem sosem zavart a mindennapos hajmosás! Lehet hogy ez nekem egyéni adottság, de akkor is muszáj hajat mosni. Én nem bírnám ki ha 4 napig nem moshatnék. Akkor már érzem hogy nem friss.
    előzmény:
    dugipofi (23)
    2009-05-18  13:44
  10. 2009. május 18. 13:4423.
    Azért ezzel nem értek egyet, nem lehet általánosítani. Mindenkinek más a fejbőre legalábbis szerintem. Nagyon sok embernek nem tesz jót az ha minden nap megmossa. Kiszárad a hajad is meg a fejbőröd is. Plussz az a sok vegyszer amik ezekben a samponokban vannak kikészítikk. Nem azt akarom mondani hogy az ember csak gyógynövényes samponokkal mosson hajat mert én pl schauma-val vagy H&S -el mosok hajat amikben úgyszintén van minden de akkor is...! És az meg hogy a samponra rá van írva hogy mindennapos használtra nem feltétlenül jó...csak marketing. ha minden nap használod annál hamarabb fogy el,annál hamarabb veszel újat...! Ennyi a lényege szerintem.
    előzmény:
    Deeya (22)
    2009-05-17  08:47
  11. 2009. május 17. 08:4722.

    Én kétnaponta mosom szintén hígított samponnal. Azt mondják hogy nem érdemes 2 az 1-ben samponokat használni, mert azoknak egyszerre kell tisztítaniuk és kondicionálniuk is a hajat, aminek az lesz a vége, hogy kicsit zsírosíthatják a hajat.

    Másfelől szerintem az, hogy a balzsam zsírosít, szintén csak "városi legenda". Ha a balzsamot a hajvégekre használjuk, akkor egyálatlán nem szabad zsírosítania. Sőt, én általában bele szoktam masszírozni a hajam teljes hosszába, és picit a fejbőrömbe is, ugyanis megfigyeltem, hogy akkor kevésbé zsírosodik. Hiszen ha belegondolunk, minél jobban szárítjuk a fejbőrünket, annál jobban vissza szeretne zsírosodni. Van amúgy korpásodásra meg zsírosodásra kifejlesztett krémsampon is, ami szintén úgy működik, hogy visszakrémezi a fejbőrt, hogy az ne akarjon hirtelen visszazsírososdni.

    Ha félsz, hogy tönkremegy a hajad, akkor ajánlom a fodrászkellékes, kifejezetten igénybevett hajra való termékeket. Ami nekem van, az pl. kifejezetten sűrű, jól lehet hígítani, sokáig elég, szerintem megéri az árát.

    Álatalában szárításhoz is az esetek 70%-ban egy kis hővédőt szoktam használni, ilyenkor szoktam elhasználni a vasaláshoz nem nagyon bevált rózsaszín hotliss-t, amúgy ha vasalok, akkor GA.MA hővédőt teszek rá.

    Amúgy meg szeretném cáfolni azt, hogy károsabb  a fejbőrnek / hajnak, ha sűrűbben mossuk a hajunkat: Amikor tini voltam, akkor nagyon erősen zsírosodott, már a második napon szinte viszketett a fejbőröm, de ugye szüleim tanácsára inkább kibírtam 3-4 napig, mert nem egészséges, hogy túl gyakran mosok hajat. Az lett a vége, hogy a hajam nagyon erősen elkezdett hullani már  a második nap, mert nem kapott levegőt a hajhagyma, a faggyú teljesen eltömítette a pórusokat, plusz beleragadt a hajamba minden szennyeződés. Szóval higiénikusabbnak tartom a zsírosodásra hajlamos hajúaknál a 2-3 naponta történő hajmosást. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. május 13. 21:1021.

    Sziasztok!

    Van valaki, aki ismeri/használta már a Selsun sampont? Korpásodásra jó. Milyen a hatása? Mennyibe kerül? Van akinek bevált? 

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 13. 20:5520.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen a tippet. Kipróbálom, biztos nem lesz egyszerű . Mert már másnap nagyon csúnya  a hajam. Mi a véleményed arról, hogy időhúzás alatt száraz samponnal próbálnék javítani a helyzeten? Amúgy van abban valami ,amit mondasz... Nem lenne szabad ilyen sűrűn hajat mosnom, csakhát, ahogy kinéz...

    Régebben már próbáltam dauert, tődauert, s jó is volt, az utóbbi különösen, mert nem voltam bodri, viszont ez is csak ideig óráig tart... Most kipróbálom azt, amit írtál.

    És milyen érdekes dolog. Sose volt olyan tökéletes a hajam, mint a terhesség alatt. Egy hetet kibírt, hogy hozzá sem kellett nyúlnom. Istenem, de jó is volt.

    Mégegyszer köszi a tippet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390848 (18)
    2009-05-13  14:04
  14. 2009. május 13. 14:2619.
    szvsz mindegy milyen márka, csak hígitsd fel vizzel. Minden 2-3. alkalommal használj a hajtipusodnak megfelelő balzsamot (az a jobb, amit ki kell öblíteni). És ne hallgass senkire, aki azt mondja a hajadnak nem jó a mindennapi mosás. A hajadnak a kemény víz és az nem jó, ha bennemarad az izzadság, illetve a por. Ha úgy érzed jól magad, hogy minden nap frissen mosod, tedd azt, csak csináld kímélőn. Én a kék pöttyöst használom, ebből van egy nagyon kellemes illatú 2az1-ben, ha ebből hígítasz fel egy keveset az is pont jó lehet. De tudod izlések és ...
    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03
  15. Torolt_felhasznalo_390848
    Torolt_felhasznalo_390848
    2009. május 13. 14:0418.

    Szia!

    Olvastam az egyik üzenetedre a válaszod.És segíteni szeretnék.

    Nekem is nagyon zsírosodot a hajam -megmostam és másnap már szinte zsíros volt-és mondta a fodrászom , hogy bírjam ki hogy először pár napig nem mosom meg majd 5 napig majd egy hétig  és akkor helyre áll.

    ÉN KIBÍRTAM... és már három vagy négy hónapja nem zsírosodik a hajam .Próbáld ki.veszteni nem vesztesz vele semit.

     

    Ha hosszú hajad van akkor ezeken a napokon mikor már alig bírod ki , hogy zsíros a hajad én úgy hordtam , hogy mminden színben vettem hajpántot és azt hordtam annak függvényében , hogy milyen színű ruha van rajtam.

    előzmény:
    szesztre (17)
    2009-05-13  13:36
  16. 2009. május 13. 13:3617.

    Szia!

     

    Én naponta mosom a hajamat, sajnos annyira zsírosodik, hogy nem bírja tovább. Több szakember véleményét megkérdeztem.  Mindegyik azt mondta, hogy teljesen mindegy, hogy milyen sampont használok, mert a mai samponok már mind nagyon jók. Egy a lényeg, higítva kell használni őket, és nem kell kétszer megmosni, mert nem koszos a hajad. Egyébként semmi porbléma nincs a hajammal, nem törik, nem szálas, könnyen kezelhető. Kondícionálót nekem egyáltalán nem ajánlottak. Viszont nekünk nem azonos a "problémánk", úgyhogy ha nem is minden alkalommal, de hetente legalább egyszer lehet, hogy tehetnél rá egy kis balzsamot. Vagy talán a 2 az 1ben, amit már a korábbi hozzászólásokban ajánlottak.

    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03
  17. 2009. május 13. 13:2316.
    Minden nap ne mosd meg, mert az nagyon nem tesz jót neki! Az egy dolog, hogy törik, de zsírosodni fog nagyon! A fejbőrnek se jó!
    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03
  18. 2009. május 13. 13:1915.

    szia!

    sajnos régebben nagyon széttöredezett a hajam, aztán közben kitaláltam, hogy vörös szeretnék lenni, és azóta nagyon jó minőségű a hajam, még akor is, ha megmagyarázhatalna a dolog. Mostanában hallottam, hogy nagyon jó, ha levegőn szárad, és nem a forró hajszárító által, igyekszem betartani, és attól függetlenül, hogy hullámosra összeugrik (természetesen ilyen és végre kezdjük megszokni egymást ) nagyon "finom" lett. És mostanában nem is száll, aminek külön örülök.

    Én is a Sunsilkre esküszöm, sampon a zsíros hajra való, de a balzsam az a zöld, és 3 napig bírja így, pegid alapjáraton nagyon gyorsan zsírosodik.

    Szerintem ott keress valamit!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03
  19. 2009. május 13. 13:1714.
    Köszi:) Mindenkinek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621498 (13)
    2009-05-13  13:15
  20. Torolt_felhasznalo_621498
    Torolt_felhasznalo_621498
    2009. május 13. 13:1513.

    Én is minden nap mosok vagy 5-6 éve már. Alverde olívás-hennás vált be.

     

    Üdv,

     

    Dió 

    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03
  21. Torolt_felhasznalo_199962
    Torolt_felhasznalo_199962
    2009. május 13. 12:5012.

    Szia!

     

    Szerintem a VU-2 sampon a legjobb, de azért nem árt, ha beszélsz olyan emberkével, akinek ez a szakmája....

    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03
  22. 2009. május 13. 12:4111.
    Oké, szóval balzsam. És csak kis szárítás :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. május 13. 12:3610.

    Szerintem egyébként, ha "félsz" a sok szárítástól, néha hagyd hogy magától száradjon a hajad! főleg nyáron nem nagy gond, szerintem, csak nem fogsz megfázni, még este is meleg van (kivéve ma).

    Én sokszor így csinálom, illetve a balzsam nagyon fontos! És a megfelelő hajmosási technikaEgyébként azt szokták mondani, az a legjobb, ha csak 3-4 naponta mosol hajat, de nyilván ez nem megoldható a sport mellett.

    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03
  24. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2009. május 13. 12:299.
    Én alapból 2naponta mosom, mert iszonyat gyorsan zsírosodik a töve, főleg mióta abbahagytam a fog.gátlót, de nincs baja a hajamnak, többféle sampont is használok, Vichy, Lush, Elséve. Mondjuk a végekre használok balzsamot, és mindig hagyom félig megszáradni magától, és utána szárítózom csak egy kicsit, mert különben borzalmas lenne a fazonja.
    előzmény:
    Yogo (1)
    2009-05-13  12:03

Címlap

top