Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyasztóvédelmi előirások

jecko
Létrehozva: 2009. Április 8. 11:53

Segitségeteket szeretném kérni.

 

Adott egy belvárosi szépségszalon, amiben fodrászat, műköröm, pedikür-manikűr, masszázs és kozmetika van. Az utóbbi kettő magánvállalkozásban bérli a zárt helyiségeket.

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha ellenőrzést kapunk tőlük, mik azok az előirások amiket be kell tartani. Pl.: árlista, kitűző amin a nevek és a  szakma van feltüntetve. stb.

Elég-e ha kint a recepción ezek megtalálhatók, vagy a külön helyiségekben is fel kell ezeket tüntetni?

 

Ha tudtok még segiteni, akkor szivesen olvasnám, az ANTSZ vagy az APEH mit ellenőrizhet?

 

Köszi: jecko

  1. 2015. július 4. 17:3310.

    Sziasztok..Én nem rég nyitottam szépség szalont..és sehol nem találok felügyeleti szerves nyomtatványt amit ki kell függesztenem az üzletbe.. tudnátok nekem segíteni?.. üdv: Katalin


  2. 2009. Április 8. 13:219.

    Köszi a válaszokat. Utána néztem már a fogyasztóvédelmisek honlapján, de konkrétan nem találtam jogszabályokat. Amiket soroltatok ezek mind megvannak.

    De nekünk pl. uj volt, hogy kell névkártya, amin fel van tüntetve a név és mit csinálsz az üzletben. Ezt úgy tudtuk meg, hogy a másik utcában voltak és 30.000 ft-ra büntettek, mert nem volt a lányokon a kártya.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. Április 8. 13:048.

    Még valami, ha meg is tettél mindent, akkor is előfordul, hogy büntetnek.Ezért tényleg tisztában kell lenni, hogy mik az előírások.

     

    Ezt az aki Magyarországon vállalkozó, kalkulálja bele a költségekbe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_765740 (7)
    2009-04-08  12:52
  4. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2009. Április 8. 12:527.

    "állásfoglalás kérése", ezt írd a tárgyba és faxon vagy e-mailben küldd el az általad illetékesnek vélt szerveknek. Viszont konkrét kérdéseket tégy fel, ne azt, hogy van egy üzletem azzal mit kell csinálnom. Valószínűleg forma választ fogsz kapni, ami jogszabályokat, előírások elérhetőségét tartalmazza csak.

     

    DE! Ez tényleg gáz, hogy valakinek vagy egy ilyen jellegű vállakozása és nincsen tisztában ezekkel, plusz egy női fórumon érdeklődik, ahol általában mindenki borzasztóan határozottan löki a saját elgondolását, miközben minden hatóságnak van honlapja erre. A tv-ek, jogszabályok szintén elérhetők. Mindemellett, sokan (bocsi topicnyitó,ha Te nem ide tartozol) lusták végigolvasni azokat a kézenfekvő honlapokat, ahol a legtöbb infó fent van.

     

    Arról nem is beszélve, hogy aki erre tesz fel kérdéseket a már létező üzlethelyiségére, az gyakorlatilag felhívja magára a figyelmet az illetékeseknél.Erre ügyelj, amikor kérdezel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_12345678 (5)
    2009-04-08  12:42
  5. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2009. Április 8. 12:516.

    Hát, szinte bármit. A fodrászom pont a minap mérgelődött is, hogy hiába felel meg minden dolognak, újra és újra eddig fel nem merül dolgok miatt cseszegetik. Céljuk: mindenképpen büntetni. Mára rutinossá vált: az első kérdése az ellenőrökhöz: mennyit fizessek?

     

    No de félre az árnyoldal ecsetelését: minden szükséges engedély, felügyeleti szervek kifüggesztése, árlista, kockázatelemzés, nyitva tartás stb. De ezeket gondolom úgyis tudod. 

    Nyilván az összes fertőtlenítési dolog betartása. Apróságok: a fertőtlenítő oldatra külön ráírni, hogy mi van benne. Ellenőrzik például a hajkefék és egyéb eszközök állapotát, mennyire tiszták. Kikérdezik a dolgozókat, hogyan szokott az egyes vendégek kiszolgálása közben fertőtleníteni... 

    A törölközőket például zárt szekrényben kell tartani, nem nyitott polcon. 

    Annyi mindent mondott, hirtelen ez jut eszembe. 

    Szerintem próbáld felvenni a kapcsolatot az illetékesekkel, biztosan bővebb felvilágosítást tudnak adni. 

     

    Apeh munkatársa az annyit tesz, hogy próbavásárlással meggyőződik róla, adsz-e számlát vagy nyugát, pénztárgép ellenőrzése, számlatömb.

    Ha magát a könyvelést akarja ellenőrizni, akkor úgyis előre szól, a könyvelőnek például.  És akkor vagy berendeli a könyvelőt, vagy kivonul a helyszínre és ott eltölt egy kis időt. 

    előzmény:
    jecko (1)
    2009-04-08  11:53
  6. Torolt_felhasznalo_
    Torolt_felhasznalo_
    2009. Április 8. 12:425.

    Kedves Mozdony20!

    Igen, nagyon úgy tűnik, hogy nem tudja, ezért kérdezte. A reakciódból arra következtetek, hogy te annál inkább képben vagy ezekkel a dolgokkal. Akkor miért nem osztod meg az érdeklődővel az infót? Lehet hogy mégsem tudod?

     

    Jecko: az antsz-ről fogalmam sincs, de az oldalukon fel tudod venni velük a kapcsolatot, és biztosan fogsz kapni tőlük tájékoztatást. 

     

    http://www.antsz.hu/portal/portal/kapc solatfelvetel_170.html

     

     

    Az apeh: nyugtaadási kötelezettség, szigorú számadású bizonylatok listája. Kézi tömbök-számla, nyugta, kiadási- és bevételi bizonylat, pénztárgép napi bevételének módosító tételei, időszaki pénztárjelentés-ezeket sorszám és vásárlás dátuma szerint kell felvezetni a szig.számad.listára (akkor is kötelető, ha gépi számlázás van!!). Pénztárgép napló.

    Kb ez egy alap ellenőrzés, de ha bejelentésre mennek, tulajdonképpen szinte bármit átvilágíthatnak.

     

    Nagyon fontos! Megbízólevelet és igazolványt minden esetben elkérni, mert nagyon sok csaló arra alapoz, hogy az emberek összetojják magukat, ha azt hallják, hogy apeh.

     

    Egyébként szívélyes eligazítást adnak telefonon is.

     

    http://www.apeh.hu/

     

    Remélem tudtam segíteni vmit.

     

    előzmény:
    jecko (1)
    2009-04-08  11:53
  7. 2009. Április 8. 12:334.
    Szerintem kérdezd az illetékes szerveket
    előzmény:
    jecko (1)
    2009-04-08  11:53
  8. 2009. Április 8. 12:103.

    Bocsi, de tudjuk vannak dolgok amik lehet hogy elkerülték a figyelmünket. Természetesen az alapdolgok kint vannak, de mindig van egy két újabb előirás, amibe bele tudnak kötni.

     

    Egyébként segitséget kértem, nem véleményt.

    előzmény:
    mozdony20 (2)
    2009-04-08  11:59
  9. 2009. Április 8. 11:592.
    Ugy mukodik egy vallakozas , hogy nem tudja ezeket??????? Huha
    előzmény:
    jecko (1)
    2009-04-08  11:53

Címlap

top