Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meghalt Fehér Miklós!

foka
Létrehozva: 2004. január 26. 10:07
24 évesen, infarktusban! Válogatott focista volt, 24 éves, külföldön játszott, ott is halt meg. Összeesett a pályán, újraélesztették, de nem sikerült. Mitől kap vki 24 évesen infarktust?
Együttérzésem a családjának!
  1. Torolt_felhasznalo_279216
    Torolt_felhasznalo_279216
    2005. január 25. 11:4139.
    ma egy éve ment el. . .
    nekem az egyik kedvencem volt. .
    Nyugodj békében, Miki!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. május 16. 23:4738.
    Ez nem normális. Hogy ilyen fiatal gyerekek halnak meg.
    előzmény:
    bababetű (37)
     
  3. 2004. május 16. 23:3937.
    Újabb Benfica-játékos vesztette életét

    2004. május 16. , vasárnap, 20:42

    A 18 éves játékos egy tréning után esett össze, és kritikus állapotban szállították kórházba. A középpályás edzést követően egy kávézóba sietett, és éppen a mobiltelefonján beszélt, amikor váratlanul elvesztette az eszméletét. Mint később kiderült, megállt a szíve és kómába esett.

    Pedro Canas Mendez, a kórház igazgatója már a felvételt nem sokkal követően visszafogottan nyilatkozott a túlélési esélyekről, a játékost ugyanis másodszor is újra kellett éleszteni.

    Baianónak korábban is voltak problémái a szívével, de számos vizsgálat illetve teszt elvégzését követően alkalmasnak nyilvánították sportolói pályafutása folytatására.

    Január 25-én a fővárosi együttes magyar csatára, a 25-szörös válogatott Fehér Miklós esett össze a Vitoria Guimaraes elleni bajnoki mérkőzés hosszabbításában a pályán, majd a klinikára szállítást követően meghalt. A vizsgálatok szerint a 24 éves labdarúgó természetes okok miatt vesztette életét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. január 26. 21:5436.
    És mentőautó sem igen volt :( ahogy az időbeli leírást hallottam :(
    Mentőautóban pedig ott lenne a defibrillátor :(
    Meg a gyógyszerek. . . .
    előzmény:
    Norina2004 (35)
     
  5. 2004. január 26. 21:1835.
    Sziasztok!

    Én nem vagyok annyira sportrajongó, de mivel a párom rendszeresen focizik, így a focistákat úgy-ahogy jegyzem. Rettenetesen megrázott a hír, pedig tulajdonképpen egy idegen fiúról van szó, akit legfeljebb a képernyőről ismerhetek. Nyugodjon békében!

    Szerintem egy tüdőembólia (ez a legújabb hír a halál okára), vagy infaktus bárkivel megeshet, ez utóbbi egy rejtett szívprobléma kapcsán is, mindegy, milyen EKG-t használnak. Viszont, hogy nincs a pálya mellett egy defibrillátor?! Ez felháborító!

    Norina
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. január 26. 20:2034.
    Szerintetek biztos, hogy szedett vmit? Annyira sajnálom, olyan fiatal volt. Szegény szülei. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_902064
    Torolt_felhasznalo_902064
    2004. január 26. 17:5033.
    Én is nagyon sajnálom szegényt. Nyugodjék békében. Részvétem a családjának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 26. 14:5832.
    szerencsétlen gyereket nagyon sajnálom, nagyon tehetséges volt. Néztem a videót az nb1. hu-n ott fentvan teljesen, hogy mi történt, nemcsak az ami a tv-n volt.
    Mindenesetre kiváncsi lennék, hogy mi a ménykűt vesznek be ezek, emlékezhettek rá, hoyg egy kameruni játékos is így halt meg tavaly. . .
    Nyugodjon Békében!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. január 26. 12:2731.
    Az átmenet a versenysport és a tömegsport között folyamatos.

    Egyébként gyerekeket nagyon nehéz "átlagos" terhelésű sportra vinni, mert piszok gyorsan rátér az edző hogy "most vagy komolyan gondolja a teniszt. . úszást. . . focit. . . az anyuka (nem kívánt sport törlendő) és akkor heti 4-5 edzésre tessenek járni, vagy el lehet menni :("
    Sajnos.
    előzmény:
    Milu (29)
     
  10. 2004. január 26. 12:2230.
    Nem tudom azt figyelte-e valaki amit egy sportorvos nyilatkozott reggel a tévében? Én csak futólag hallottam, de az megütötte a fülemet, hogy a sportolóknak nem csinálnak rendszeresen terheléses EKG vizsgálatot csak sima EKG! Nem az lenne a szigorú orvosi vizsgálat egyik fő alapja? Hát csak ennyit a szigorú vizsgálatokról, szegény fiatalok hajtanak sokszor erejük felett, hogy bizonyítsanak, hát érdemes?
    előzmény:
    dobolyka (20)
     
  11. 2004. január 26. 12:1929.
    A versenysportot nem szokták propagálni, inkább a tömegsportot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (26)
     
  12. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. január 26. 12:1628.
    Meg azt is olvastam (nem bulvárlapban) hogy a kispadon ülő edzők gyúrók stb stb pont olyan fiziológiai stresszbe jutnak mint a pályán lévő játékosok, csak nekik a pálya szélén nincs meg a stressz " levezetésére" a futás, harc, küzdelem. Marad a plakk képződés a koszorúereikben :(
    előzmény:
    foka (27)
     
  13. 2004. január 26. 12:1227.
    Meg vannak, akik 40 körül halnak meg. Sztem azért, mert abbahagyják az aktív mozgást, a kalóriafelvételük megmarad, de a leadás már nem a régi. Elhízás, túltápláltság és egyéb okok miatt mennek el korán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (26)
     
  14. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. január 26. 12:0826.
    Sok élsportoló, olimpikon, mesteredző hal meg viszonylag fiatalon, hatvan éves kora körül :( Ezt is meg kellene nézni, miért van. Amikor a sportolást propagálják, sosincs mellette a statisztika, hogy meddig is él egy sportoló. . . .
    Biztos ebben is az arany középút az üdvös . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 26. 12:0725.
    nagyon megdöbbentett a hír, pedig nem ismertem szegény fiút. meg is sirattam, azt hiszem ezt nem lehet könnyek nélkül. . . mutatták a tv-ben is, borzalmas volt. őszinte részvétem a családnak, a barátoknak. nyugodjék békében
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 26. 11:4724.
    Utolsó mondat helyesen:". . . de azért terheli és lehet terhelni mert nem tudni hogy beteg. "
    előzmény:
    dobolyka (23)
     
  17. 2004. január 26. 11:4223.
    Nagyon nehezen tudom érthetően fogalmazni a kérdést. Talán most.
    Lehet ha ők nem sportolók lennének, de ugyanilyen rejtett betegségük lenne, vajon akkor is ilyen korán érné el őket a halál?Mert egy sportló az átlag emberhez képest nagyon nagy terhelésnek teszi ki a szervezetét. Lehet hogy ezt a terhelést nem bírja a beteg szervezet, és amit azért lehet terhelni mert nem tudni róla hogy beteg?
    előzmény:
    Magonc (22)
     
  18. 2004. január 26. 11:3322.
    Azt tudom elmondani, hogy sajnos hallottam ilyen esetről. A fiút a jelenlévő orvos többszöri próbálkozással újraélesztette, azóta kb. 13 hónapja kómában van. 19 éves, sportos fiú, baráti focizás közben lett rosszul. Sajnos ezt a genetikai hibát -szív anatómia- csak nagyon speciális vizsgálattal lehet kimutatni. A szakorvos ezzel az egy esettel találkozott, aki az azonnali orvosi beavatkozásnak köszönhetően életben (és kómában) maradt. Huszonéves fiatalembereknél szokott előfordulni. (én nem értem szakmailag, hogy a szíven a vér átfolyik az ellenkező irányba)
    előzmény:
    dobolyka (20)
     
  19. 2004. január 26. 11:2421.
    ez megdöbbentő . . . . én sem bírtam ki könnyek nélkül . . . amikor elesett, akkor már látszott, hogy nagy baj lehet, mert egyáltalán nem tartotta a fejét :-(((((((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472798 (18)
     
  20. 2004. január 26. 11:1820.
    Én néha arra gondolok hogy ha nem lennének ezek az emberek sportolók akkor is ilyen hirtelen halnának-e meg?Mert hiába vannak szigorú orvosi vizsgálatok ha pont egy olyan betegsége van ami rejtve marad, és már csak amikor a legrosszabb következik be akkor szembesül a környezete a betegséggel. Lehet hogy a versenystressz, vagy a szervezetet ért megerőltetés miatt van, és egyszer csak sokkot kap. És lehet hogy egy egyszerű ember szervezete akinek nem kell mindig a toppon lennie tovább bírja a még tunya életmódot is, és amikor nála is valami baj történik addigra betudjuk a korának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 26. 11:1419.
    Dárdai Balázs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_472798
    Torolt_felhasznalo_472798
    2004. január 26. 11:1418.
    A video fent van a www. nb1. hu oldalon, szóval szerintem a Naptévén kívül mindenki más is be fogja mutatni. Elvégre hírértékű. . . és a média mint tudjuk, ebból kovácsol erényt. Valahol ez a dolguk. . . . csak szörnyű, hogy főleg ilyen filmriportokkal tudnak nézettséget növelni. . .
    előzmény:
    toblerone1 (6)
     
  23. 2004. január 26. 11:1317.
    Igen, hát az is szörnyű volt. Nekem is mindig eszembe jut. Annyira megmagyarázhatatlanok számomra ezek az esetek. . .
    előzmény:
    Kata11 (16)
     
  24. 2004. január 26. 11:0516.
    Dárdai Balázs, gyerekkori jóbarátunk volt . . . .
    teljesen megdöbbentett bennünket a halála, és mindig eszembe jut, amikor ilyenről hallok :-(
    én is nagyra becsültem Fehér Miklóst, és őszinte részvétem a családjának, és mindazoknak akik ismerték!
    előzmény:
    bkinga83 (14)
     

Címlap

top