Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasnyálmirigyrák túlélése

remény06
Létrehozva: 2009. március 11. 20:47

Édesapámnál a múlt héten diagnosztizálták ezt a szörnyű betegséget, nagy valószínűséggel máj áttéttel. Szünni nem akaró hasi diszkomfort és hátba sugárzó fájdalom miatt kezdték vizsgálni elöszőr UH-al, majd a gyanú miatt CT-vel is. A neten utanánézve tisztában vagyok azzal, hogy nagyon rosszak az esélyek, mégis azok segítségét szeretném kérni akiknek pozitív tapasztalata van, és tudnának nagyon jó orvost ajánlani (Bp), esetleg vidéken vagy külföldön is.

 

Csodakészítmények hírdetésére nem reagálok.

Köszönöm 

  1. 2017. augusztus 7. 22:0744.

    Kadves Aniko.


    Nagyon sajnalom ,remelem megtalaljatok a megfelelo kezelest Anyukadnak.


    Lanyom 2006 juniusaban 47 eveben ment at mellrak muteten +kemo es sugarzas. A kemot nagyon nehezen viselte,ket fia/unokaim/ 20 es 14 evesek voltak.


    Azota idosebb fia  hazassaga + a nagyon vart unka tartotta benne az eletet es mult marciusban a masodik unoka.


    2015 ben 9.5 ev utan ujra kezdodott elolrol kemo marciustol juniusig es nagy mutet augusztusban.


    A kemot konyebben viselte a mutetet sem viselte nehezen mindt 2006ban.


    Sajnos mar nem kap tobb kezelest.


    2006 ota nagyon sok oromben volt resze en  nagyon halas vagyok a jo Istennek,hogy meg velunk van.


    "a gyogyulashoz vezeto modszer"lanyomnak a kemo volt.


    -bol kivanom a legjobbakat.


     

    előzmény:
    M.Anikó (43)
    2017-08-07  02:37
  2. 2017. augusztus 7. 02:3743.

    Édesanyámnál a patológiai vizsgálat után mostmár melldaganat áttétje igazolódott be a hasnyálmirigy fejben és valószínűsíthetően a csontokban is ezen áttét van tehát semmilyen sebészeti úton nem műthető.  


     


    A jelenlegi onkologusa csak kemoterápiás kezelést javasol míg egy másik onkológus mivel az ösztrogén repector kicsi % ban emelkedett 5 % ezért hormon gyógyszerrel indítana és majd a továbbiakban látná,h milyen kezelés szükséges. 


    Nagyon féltem a kemotol és lehetőségként kerestem fel egy másik onkológust. 


    Van valakinek a gyógyuláshoz vezető módszer javaslata emellett,h minél tovább maradhasson velünk édesanyám és boldog lehessen unokájával? 


    Várom hozzászólásaitokat!

  3. 2017. július 31. 07:1942.

    Részvétem Édesanyád távozása miatt ! Csak egy vigaszt tudok nyújtani 52 évi orvosi életem tapasztalata után . hogy élete minden meghosszabbított napja szenvedést hozott volna . Ennek látványától és a tehetetlenség érzésétől mentett meg Isten Téged , és a szenvedéstől édesanyádat.

    előzmény:
    remény06 (40)
    2010-02-09  00:11
  4. 2017. július 31. 04:5241.

    Kedves Olvasók! 


    Segítségeteket szeretném kérni. Édesanyámnál 2015 szeptemberében melldaganatot állapították meg. A csomó eltávolítása után kemo és sugárkezelést kapott. 2017 márciusában a csípőlapaton áttét gyanúval újra észlelték. Az orvosok várták két hónapot majd májusban már a tüdő nyirokbejáratánál, a csípőlapáton lévő daganat már 4 cm- re nőtt és máshol is van már a csontban. Még mindig vártak és vizsgálatokat végeztek PEST CT melynek eredményét múlt héten tudtuk meg. Hasnyálmirigy fej részén is van. Azóta biopsziát végezték nála kiderült h biztos daganat 2,5 cm-es a hasnyálmirigy fejben és még vizsgálatok folynak,h a mellrák áttétje vagy új típusú daganat.


    Ha nem áttét akkor műtik és utána kezelések de addig is mi lesz a csontokkal az szóródik? Ha áttét kombinált kezelésést fog kapni. 


    Kérem ha bármilyen orvost tudnátok az országban elsősorban Csongrád megyében aki elhivatásának köszönhetően gyors megoldást lehetőségét tudná kínálni édesanyám számára írjátok!


    Acsontvázak mai már egyre nagyobbak. Szeretném ha velünk maradhatna még hosszú évekig. Tudjuk a veszélyeket a megoldást keressük a gyógyulására.


    Kérem aki tud írjon!


    Köszönettel

  5. 2010. február 9. 00:1140.

    Csak egy uj bejelentkezes azoknak akik esetleg figyelemmel kisertek a topikot, vagy kesobb keresnek ra, edesapam mult szombaton sajnos feladta az egyenlotlen kuzdelmet es meghalt.

    A diagnozis utan 11 honappal....

    előzmény:
    remény06 (39)
    2009-03-12  20:52
  6. 2009. március 12. 20:5239.
    Uj fejlemeny, hogy a Sebeszetin az attetek miatt nem vallaltak a mutetet, eloszor kemo es utana lehet muteni. Igy most leginkabb olyan iranyba nezunk, hogy a kemo minel kevesbe viselje meg, immunrendszere erosodjon. Nehez eligazodni a sok "csodaszer" kozott, legjobb talan egy iranyba elindulni es hinni benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. március 12. 09:5438.

    Hát, sajnos én nem tudok ajánlani, neki nem tudtak segíteni. Lehet persze, hogy attól jó orvosok voltak, csak az eset volt reménytelen, ezt sajnos nem tudom megítélni.

     

    De láttam, kaptál már mástól kiindulópontot. Ne adjátok fel, hátha van remény.

    előzmény:
    remény06 (36)
    2009-03-12  08:32
  8. 2009. március 12. 08:3337.
    köszönöm az infot Chrisné, utánanézek!
    előzmény:
    chrisné (33)
    2009-03-12  06:29
  9. 2009. március 12. 08:3236.
    Sajnalom a nagynenedet, ardian! Az utanaolvasason mar tul vagyok, vegigneztem a magyar es angolnyelvu elerheto infokat, latom en, hogy sajnos nem tul sok joval kecsegtetnek. Itt most leginkabb konkret orvos infokat szeretnek kapni, ha mar szabad orvosvalasztas van. A mai konzultacio utan talan okosabbak leszunk, hogy egyaltalan operalhato-e.
    előzmény:
    ardian (35)
    2009-03-12  08:19
  10. 2009. március 12. 08:1935.

    Szia!

     

    A nagynénémnek volt, akkor olvastam utána. Sajnos az egyik legalattomosabb és legrosszabb kilátásokkal kecsegtető rákfajta, de azért abból is többféle van. Ismered a pontos diagnózist, leleteket, annak alapján olvass utána a neten, én rengeteg anyagot találtam. Angolul értesz?

     

    Ami bíztató, hogy nyilván apukád már idősebb, olyankor sokkal lassabbak ezek a folyamatok. A nagynéném sajnos csak 50-es volt, így nagyon gyorsan elment. :-(

     

    Nagyon sok erőt és persze jobbulást kívánok apukádnak!!!

    előzmény:
    remény06 (1)
    2009-03-11  20:47
  11. 2009. március 12. 07:5734.

    Kedves Topicindító!

     

    Erőt, egészséget kívánok Nektek. Remélem minden jóra fordul!

    előzmény:
    remény06 (1)
    2009-03-11  20:47
  12. 2009. március 12. 06:2933.

    Szia!

    Dr. Dávid Tamást keressétek, rákos betegeket hoz vissza a halálból. Csak keress rá a neten! 

    Erőt és kitartást! 

    előzmény:
    remény06 (1)
    2009-03-11  20:47
  13. 2009. március 11. 23:4432.
    Tsani! A roszz esélyek ellenére hinni a gyógyulásban nem hiszem, hogy álarc lenne. Szeretnék minel tobb informaciot osszeszedni rovid ido alatt, mert ez a betegség sajnos nagyon gyors lefolyású és nincs idő tétlenkedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929677 (30)
    2009-03-11  23:20
  14. 2009. március 11. 23:3831.
    Vintimi! Tudod esetleg, hogy mit kapott a kolleganod ferje? Mikor volt mindez? Azota mar esetleg alkalmazzak? Koszonom valaszod.
    előzmény:
    vintimi (29)
    2009-03-11  23:14
  15. Torolt_felhasznalo_929677
    Torolt_felhasznalo_929677
    2009. március 11. 23:2030.
    Együttérzek veled, nekem is több csakádtagom esett a különfééle daganatok áldozataivá. A végeredmény mindig ugyanaz volt- a végső búcsú, függetlenül attól, h meg akart e nagyon gyógyulni, vagy nem, vagy nem is fogadta el a betegséget, vagy elfogadta. A vége mindig ugyanaz lett. Sok pénz elment általában mindig "alternatív  kezelésekre, étrendekre stb. Legyél sokat Apukáddal, és beszéljetek a Halálról is. sokkal közelebb tudsz hozzá kerülni, és ami fontos, ő hozzád, ha az igazi reális tényeket, esélyeket elfogadjátok. Ekkor és így tudsz őszinte igazi támasza lenni. Persze ha van lehetőség élhető- élethosszabításra- azt meg kell lépni, de irracionálisan hinni a végső gyógyulásban szerintem könnyebben vezet ahhoz, hogy hamis szerepjáték álarcamögé bújva, nem tudjuk azt az érzelmi biztonságot nyújtani éppen annak, akinek a legnagyobbb szűksége lenne rá..
    előzmény:
    regan (25)
    2009-03-11  22:51
  16. 2009. március 11. 23:1429.

    Szia!

    Mindenekelőtt, nagyon sajnálom az édesapádat. Kívánok sok erőt, kitartást nektek! 

    Pozitív tapasztalat:

    Eü-ben dolgozom, konkrétan kemoterápiával foglalkozom. Egyik kolléganőnk férjénél diagnosztizáltak hasnyálmirigy daganatot (áttét nélkül), még a főnököm is csak néhány hónapot jósolt neki. Nem volt műthető állapotban, ezért kemot kapott (egy olyan szert amit akkoriban erre a daganattípusra csak egyedi elbírálásra adtak). 4 kemo után műthető állapotba került, meg is műtötték (Debrecenben). A műtét nagyon jól sikerült, utána még 3 kemot kapott, és szerencsére azóta is él, több mint 6 éve. A csodakészítményekkel kapcsolatban pedig no comment, ahhoz már túl sok lenyúlást láttam sajnos!

     

    előzmény:
    remény06 (1)
    2009-03-11  20:47
  17. 2009. március 11. 23:1428.

    látom, h az 1. seb-re mentek - a legjobb az országban. Nyugodt lehetsz, h ha ott nem műtik meg, akoor máshol se vállalnák.

     

    ott a legnagyobb ász: Kupcsulik Péter.

    sajnos a nagynénémet nem vállalta...  fő hasi artériát érintett a daganat, elvérzett volna.

    előzmény:
    remény06 (26)
    2009-03-11  22:59
  18. 2009. március 11. 23:0127.

    Szia! Kívánom,hog y legyen még sok örömöd az apukáddal,minél több idöt töltsetek ele egymással,addig amig lehet!!!

    Ne keress senkit,légy megelégedve azzal akikezeli..........sajnos,de legyetek felfegyverkezve fájdalomcsillapító szerekkel/tapasz,kúp/.Čn a fiam apját veszettem el ebben a betegségben,én otthon ápoltam,infúzión keresztül etettem,a a hasleszívásokra vittem,a kemókon keresztül seg´tettem,de legföképp :próbáltam boldoggá tenni,az életet amennyire lehet "élvezni"!!!!

    Ilyen diagnózissal,sajnos csak rövid idö van hátra,de lehet az unokája s te meghosszabbítjátok az életörömmel amit adtok neki!

    Minden napot élvezzetek,s könnyítsetek a fájdalmon!!!!!!!!!!!!!

    Eröt s kitartást, s ha lehet gyógyulást kívánok!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    remény06 (1)
    2009-03-11  20:47
  19. 2009. március 11. 22:5926.
    Szia Regan! Igen lattam a forumodat, sajnalom, hogy nagynénédet elveszítetted azóta. Egyelőre még nem gondolkodunk nagyon alternativ gyogymodokban, bar lehet, hogy az az ido is eljon. Mostmeg az operacio lehetosegeben bizunk es keressuk, hogy ezt ki tudna a legjobban elvegezni. Az onkologus tippeket koszonom. Sajnalattal hallom, hogy azt tapasztaltatok, hogy a szakmai tudas nem parosul emberseggel
    előzmény:
    regan (25)
    2009-03-11  22:51
  20. 2009. március 11. 22:5125.

    Szia!

    nagyon sajnálom apukádat!

     

    én 2007 áprilisban indítottam itt hasonló fórumot ilyen témában.

    akkor derült ki, h 52 éves nagynénémnek ez van, szintén máj áttéttel... operálni nem lehetett.

     

    10 hónapot élt még, 34 kemot kapott.

    jól bírta a kezelést, viszonylag tudott enni és jó kondija volt végig - hirtelen omlott össze a végén.

    a plusz, amit csinált : búzafűlé, B17 olaj és biorezonancia heti 2.

     

    Ha kipróbáltok valailyen alter módszert a kemo mellett, azt a kezelőorvosa meg ne tudja!!!! jobb ha nem is kérdezősködtök a témában tőlük....

    őt a Lászlóban kezelték: Bodoky prof a szakma egyik legnagyobb kiválósága (emberileg egy 0,0 egyébként) és valamilyen Ágota, róla inkább nem mondok semmit, mert beperel...

     

    én is csak azt tudom mondani, h legyetek együtt sokat! főleg h unoka van!!

     

    sok erőt és kitartást!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_698542
    Torolt_felhasznalo_698542
    2009. március 11. 22:4024.
    Jaj ez sajnos véletlenül mégsem privi lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698542 (23)
    2009-03-11  22:36
  22. Torolt_felhasznalo_698542
    Torolt_felhasznalo_698542
    2009. március 11. 22:3623.

    Kedves Remény 06!
    Elnézést kérek,hogy privibe írok.Sajnos egy jó barátnőmet 6.hónap alatt elvitte ugyan ez a szörnyű betegség.Tavaly februárban még együtt voltunk a Tisztelet Társasága összejövetelen,koncerten.Akkor még epe bántalmakra panaszkodott és gyomor fájásra,étvágytalanságra.Nagy harcok árán végre elküldték egy alapos gastro vizsgálatra,CT-re,MRI-re ott derült ki,hogy valami nagy baj van.Ha időben alaposan kivizsgálták volna,talán még most is élhetne szegény.Úgy kapta meg ezt a betegséget,hogy az epevezetéke teljesen bedugult, valahol kirepedt,és úgy távozott az epe ezen a repedésen tőle.Meg akarták,illve meg is műtötték,de addigra az egész hasnyálmirigyét,hasüregét tönkre tette.A májában és az egész hasüregben is előrehaladott áttétek keletkeztek.3.hónapot jósoltak neki,de még kapott + 3.hónapot az életben maradásra.Otthon ápolták,mert ezt kérte a családjától,hogy ezt a kis időt még hadd töltse velük,közöttük.Erős morfium tapaszokat kapott,hogy ne legyenek elviselhetetlen fájdalmai.Általában jobbára végig aludta a napokat,csak evéskor és fürdéskor volt ébren.Olyan keveset tudott enni inni,mint egy kis veréb.Majd aug.20-án rosszul lett,bevitték a kórházba és 21-én meghalt.Az egész családja még ott is mind végig vele volt,amíg örökre le nem hunyta a szemét.Írták kint a topicon,hogy a Culevit nagyon jó.Igen ez így igaz!A férjem is ezt szedi a chemo után, 20-at kapott,mert neki meg vastagbél daganata van.2007.ben műtötték.Neki is voltak a kivett bélszakaszon nyirokcsomó áttétek,és sanjos a májban is.De most már csak a májban van még amit kezelni kell.Több helyen nem látnak elváltozást. Eddig hála istennek fizikálisan elég jól bírja magát,és étvágya is van.Szedi a Culevitot napi 3x2.db-ot.Még kap xeloda nevű gyógyszert a chemo után.Még 3.kúra van hátra.Nagyon remélem,bízom benne,hogy eredményes lesz a kezelés.Nagyon sajnálom az édesapját.Törődjenek vele türelemmel,tartsák benne a lelket.Ennek a betegségnek attól is függ az eredménye,hogy mennyire időben kezelik,és milyen alaposan.Még azt tudom tanácsolni,hogy amikor elkísérik orvoshoz a kezelések és kontrollok alkalmával,akkor kérdezni-kérdezni mindenről amit csak lehet a gyógymóddal kapcsolatban.A mi orvosunk nagyon humánus egyenes,őszinte ember.Mindenről lehet vele beszélni.Annyit mondott a férjemnek,ha nem 60.éves lenne,hanem csak harminc,akkor semmi jót nem tudna mondani,mert a sejtburjánzás fiatalabb korban sokkal aktívabban működik,mint idősebb korban,igy van esély a gyógyulásra,kiegészítő gyógyszerek szedése mellett.
    Teljes gyógyulást kívánok az édesapjának! Elnézést kérek,hogy ilyen hosszan írtam.De gondolom,és magamról tudom,hogy milyen jól esik ilyenkor kibeszélni magunkból ezeket a betegségeket.
    Üdvözlettel:Böbe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_589284
    Torolt_felhasznalo_589284
    2009. március 11. 22:2522.

    Szia!

     

    Én annak a híve vagyok, hogy rend a lelke mindennek. A legrosszabb, ha kétségbeesésünkben kapkodni kezdünk.  Inkább teljen el néhány nap látszólag tétlenül, amíg átgondoljátok a továbbiakat, mert ilyenkor aztán van mit. Utána viszont teljes gőzzel, kitartóan a cél felé, sohasem visszanézve, mindig a következő megoldandó problémára koncentrálva.

    Konkrétumokat nem tudok neked ajánlani (a mi családunkban a szív- és érrendszeri problémák dívnak), de remélem így is tudtam segíteni.

    előzmény:
    remény06 (1)
    2009-03-11  20:47
  24. 2009. március 11. 22:1121.

    Nagyon szivesen, igazan. Majd gondolok ratok:) Sok erot es kitartast kivanok  apukadnak es persze nektek is .

     

    előzmény:
    remény06 (20)
    2009-03-11  22:04

Címlap

top