Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pápai kutyakínzás!!!! !

Torolt_felhasznalo_905087
Torolt_felhasznalo_905087
Létrehozva: 2003. december 19. 20:03
Sziasztok!

Láttátok a híradóban, hogy mit művelt az a pápai vadbarom a kutyájával???

És még van pofája azt mondani, hogy megígéri meggyógyíttatja.
Hát meggyógyítanám én azt hiszem! Persze a lökhárítóhoz kötözve!!!
  1. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2005. január 4. 19:3849.
    Jajj mi volt ??? Lemaradtam !!!!
    előzmény:
    1Vidéki (47)
     
  2. Torolt_felhasznalo_927220
    Torolt_felhasznalo_927220
    2005. január 4. 19:3748.
    láttátok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_927220
    Torolt_felhasznalo_927220
    2005. január 4. 18:5447.
    KUTYABARÁTOK, ÁLLATVÉDŐK. NÉZZÉTEK A TV2 MINDJÁRT KEZDŐDŐ AKTIV MŰSORÁT!
    UTÁNNA BESZÉLJÜK MEG.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 21. 12:3046.
    Hát igen! Az!
    előzmény:
    timna (45)
     
  5. 2003. december 20. 15:0745.
    Uramisten, elolvastam! :-((

    Eddig csak a gyomrom forgott, most már egyenesen okádnom kell!
    Miket művelünk mi, emberek.
    Szégyen!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (44)
     
  6. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 20. 14:5744.
    Ajánlom mindenkinek a www. zoldmagazin. com honlapot, ott elég sok ilyen téma van! Csak erős idegzetűeknek!!!
    Itt meg lehet találni azon cégek listáját is akik állatkísérleteket végeznek, én már egy jó ideje nem vásárolom az ő termékeiket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 20. 14:5143.
    Igen! Számomra is pont olyan szörnyű ha egy állatot bántanak, mintha egy embert!
    Persze ebben is mások vagyunk!

    Egyébként az elvéreztetés csak az egyik módszer, A csincsilláknak például szétakasztják a csigojáikat és így pusztulnak el. Más állatokba áramot vezetnek mert így sem sérül a bunda, vagy pedig kipufogógázzal ölik meg őket!
    előzmény:
    Fülemüle (42)
     
  8. 2003. december 20. 13:3042.
    Ne haragudjatok, de szerintem elég korlátoltak azok, akik csak a saját fajtájukat féltik az állatkínzó emberektől. "Jaj, mit fog csinálni ez majd a saját gyerekével? " "Jaj, ez majd a kicsi/öreg gyenge embereket is bántani fogja!" Egy állat kínzása semmivel nem kevésbé szörnyű, mint egy emberé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. december 20. 13:0841.
    azt tudod-e hogyan ölik meg öket a szörükért? hogy ne sérüljön a bunda sehol, csak egy kis sebet vágnak az állaton, és hagyják elvérezni:(((((((
    Felfordul a gyomrom az ilyen férgektöl!!!!! beleértve a pápait is:(
    előzmény:
    timna (37)
     
  10. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 20. 12:5240.
    Nem tudom az ilyen embertől el lehet e várni, hogy javítson az állat helyzetén, ugye erre gondoltál?
    Azt hiszem itt az alapokkal van a gond! Az ilyen ember soha nem fog normálisan bánni egy állattal sem!

    Egyetértek azokkal , akik az állatokkal való bánásmód oktatását betetetnék az órarendbe! Mert ezek a dolgok (mint sok más) gyerekkorban alakulnak ki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (39)
     
  11. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2003. december 20. 12:1639.
    szia, a bilincsbe verés túlzás, de: egy hetet kapnak arra hogy javítsák a helyzetet. Amennyiben ezt nem teszik meg, akkor elveszik az állatot töle. A nagyüzemi állattartókat pedig súlyosan megbüntetik (pénzbírság) bár sztem ez nem igazán súlyos! čn állatkínzásért minimum!!! a fele büntetést szabatnám ki mint egy emberésért!

    előzmény:
    annidoki (28)
     
  12. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 20. 11:4638.
    Így van!!
    Sőt, átverik a vásárlóikat azzal, hogy kutya, macska bundákat adnak el, farkas meg róka bundának!
    De ez mondjuk hagyján a többi szemétkedéseikhez képest!
    előzmény:
    timna (37)
     
  13. 2003. december 20. 11:3737.
    És ha jól tudom, kis plüssállatkákat is gyártanak igazi macska-és kutyaszőrből. Mi pedig gyanútlanul megvesszük és odaadjuk a gyerekeink kezébe.

    Undorító!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905087 (33)
     
  14. 2003. december 20. 11:3136.
    Tegnap láttam ezt a szörnyű esetet a hiradoban! Mondjátok meg normális az ilyen?????? dUTYIBA KELLENNE zárni, élete végéig ott dögölne meg a hülye!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_182169
    Torolt_felhasznalo_182169
    2003. december 20. 11:2635.
    Lehet tiltakozni Pápa polgármesterénél, hogy ilyen embertelen szemétláda lakik a városukban, ha nem használ, akkor az állatvédők vonuljanak fel Pápa polgármesteri hivatal elött. Min. a híradó közvetítse!

    http://www. papa. hu/hun/index. html

    címeken választhattok, hogy pápai képviselők közül kinek írtok ebben az ügyben.
    előzmény:
    miszpoppi (16)
     
  16. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 20. 11:1634.
    Egyébként most senki ne higgye, hogy rasszista vagyok, de mostanában nagyon nem vagyok kibékülve ezekkel a Távol-keleti népekkel!
    Ezeknek semmi sem szent, pusztítják a környezetüket, nyúzzák a kutyákat , macskákat, csapolják a medve epét, gátlástalanul öldöklik a bálnákat, delfineket, és a levegőjük is olyan szennyezett már, hogy csak maszkban mernek járkálni az utcákon! Mondjuk ez annak köszönhető, hogy olyan sokan vannak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 20. 11:1133.
    Tegnap valamelyik adón láttam, sikeres állatmentő akciókról volt szó!
    Ferdeszeműektől (bocs de nem tudom, hogy Japán, Kína, Kórea volt e ) , szóval egy szőrmekereskedőtől mentettek meg egy csomó cicát és kutyust. borzasztó körülmények között tartották őket, és ha valamelyiket meg akarták ölni akkor csak megfojtották egy madzaggal! Itt is volt egy szegény kutyus még halála előtti utolsó percben is csóválta a farkát, iszonyú volt!!!
    Szegény cicák meg egymást átölelve!!! reszkettek egy sarokban! Szerencsére megmentették őket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_905087
    Torolt_felhasznalo_905087
    2003. december 20. 11:0332.
    Sziasztok!
    Azért ezek iszonyú dolgok!!!
    Anya-banya: Még jó hogy nem láttam azt a filmet ahol a kutyáját megfojtotta az ember, én sem tudok az ilyesmitől napokon kersztül aludni!
    rengeteg szemét ember van! Csak tudnám már végre, hogy mikor jutunk el oda, hogy az ilyet tényleg lecsukják!!!!
    Egyébként nyugaton is vannak ilyenek, csak ott azért ritkább, ott már azért van kultúrája az állattartása és az emberek nagyjából megtanulták, hogy felelősséggel tartoznak azért az állatért akit magukhoz vettek! Meg egyáltalán, a többi állatot is megkímélni a hasonló bánásmódtól!
    Az igaz, hogy külföldön az ilyet súlyosan büntetik!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. december 20. 10:5931.
    Elnézést a tegnapi agresszív kirohanásomért, de pont előtte láttam a híradót, és megkönnyeztem a kutyát.
    Lehet, hogy ő csak egy JÓszág, és sok "bűnt" követhetett el: pl. kikaparta a kertet, megfojtotta a tyúkokat, DE ERRŐL Ő NEM TEHET, HISZEN Ő EGY KUTYA.

    Ez a kutyagyilkos 18 éves. Mitől utálhatta meg ezt a kutyát ? Mitől vált ilyen fusztráltá ? HOGY FOGJA EZ ELVISELNI, HA SÍRNI FOG A GYEREKE ? Oda kellene figyelni az ilyenekre, mert az ilyen "emberekből" kerülhetnek ki azok, akik majd égő cigarettát nyomnak a gyerekükre.

    Van egy kedves ismerősöm. Van egy nagytestű kutyájuk. A kisebbik fia nagyon fél a kutyáktól, ezért, hogy enyhítsék ezt a félelmet, magukhoz vettek egy kis testű másik kutyát is. kb. 8 hónapig bírták, mert a kiskutya olyan volt mint egy ördög, minden rosszat véghez vitt, amit csak lehet. Teljesen nevelhetetlen volt. Az ismerősöm nem bírta tovább, teljesen felidegelte a kutya. Tudta, hogy meg fog tőle válni. Gyerekkel megbeszélte. Betette a kutyát a kocsiba, elindult vele vidékre. Sorban megállt a falukban, és ahol kint voltak a kertben az emberek megkérdezte őket, nem szeretnének-e egy kutyát.
    Az egyik helyen boldogan befogadták, mert pont kutyára volt szükségük. Mindenki jól járt.
    Ez a leghumánusabb, és leglelkiismeretesebb eljárás.
    Azt mondta, addig járt volna a kocsival, amíg valahol befogadják, mert tartozik ennyivel a kutyának.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. december 20. 10:5330.
    Szerintem király volt!mekkora arc!Látom ti is így gondoljátok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. pan
    pan
    2003. december 20. 09:5829.
    Képtelen vagyok elhinni, hogy valaki öt évig gondozza, és elvárja, hogy hűséges kutyája legyen, majd ilyen szörnyűséget tesz vele!
    Öt év börtönnel súlytajám az állatkínzó embereket. Még gyereket sem bíznék rájuk. Hát még, ha a család tagja lennék!! Remélem olvassa a "kínzó" valamelyik családtagja!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. december 20. 09:3128.
    Szerintem itt is be kellene vezetni, hogy komoly redőrség felügyelje az állatok sorsát. . . egyes országokban már bevezették, hogy ha valaki (szomszéd, ismerős, ismeretlen) feljelent valakit, hogy szerinte bántalmazza az állatait vagy nem eteti, elhanyagolja, azt bilincsbe verve viszik el. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. december 20. 09:2527.
    Uramatyám :((( Azt hiszem, hiába filózunk rajta, mi az ilyen szörnyeteget úgysem tudjuk megérteni. Én egyébként hiszek abban, hogy aki ilyet tesz, bárkivel (gyerekkel, időssel, gyengébbel. . . ) megtenné ugyanezt. Az a lényeg, hogy védtelen legyen az áldozat. Mikor kölyök voltam, egy másik fiatal srác macskákat kínzott, nyúzott stb. Abból sem lett normális ember. A hatóságoknak jobban rá kéne szállni ezekre, mert ez csak a kezdet, ez csak egy tünet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. december 20. 09:2526.
    Uramatyám :((( Azt hiszem, hiába filózunk rajta, mi az ilyen szörnyeteget úgysem tudjuk megérteni. Én egyébként hiszek abban, hogy aki ilyet tesz, bárkivel (gyerekkel, időssel, gyengébbel. . . ) megtenné ugyanezt. Az a lényeg, hogy védtelen legyen az áldozat. Mikor kölyök voltam, egy másik fiatal srác macskákat kínzott, nyúzott stb. Abból sem lett normális ember. A hatóságoknak jobban rá kéne szállni ezekre, mert ez csak a kezdet, ez csak egy tünet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top