Válaszkereső
Válaszkereső

Kérdezd a szakértőket és a többieket! »

Játék

Játék

Játssz velünk!

Találd meg te is kedvencedet játékaink között!

Fórum - "A mi helyünk"

Keresés a fórumban
keresés a topikban
keresés a teljes fórumon
50 felettiek hol vagytok? (
18
 embernek tetszett)
»
Nyitó hozzászólás
2003-12-17 15:551.
Torolt_felhasznalo_528936
ötven feletti friss nyugdijasok még jegyezve sem vagyunk sehol. Kétszeres nagymama vagyok. Témánk lenne.
  1. 2014-04-15 23:15171075.

Ha hiszitek, ha nem, most tudtam belépni, azóta mióta újra telepítették a gépemet. Többször nekifutottam, de mindjárt az elején valami egész más formában jött be. Nem nlc.. hanem nlccafe. Nem tudtam hol keressem a régi bejelentkezési lapot. Most viszont már azt mondtam hogy addig pedig nincs lefekvés amíg nem tudom megtalálni a barátaimat. Hát itt vagyon!!

Első sorban nagyon szépen köszönöm mindenkinek a jókívánságokat és azt hogy nem felejtettetek el.

Michelnek én is kívánok itt is sok boldogságot és hosszú egészséges életet.

Ígérni most már nem, ígérek semmit, mert úgy is az élet hozza magával a belépési lehetőséget de remélem hogy ezentúl könnyebben fogok ide találni. De nagyon nehezen szokom a Windows 7-et

Magamról csak annyit, hogy koromhoz képest tűrhetően vagyok, és ha az agyon sugarazott bőrömet is rendbe teszik akkor elmondhatom hogy nagyon jól vagyok. Remélem, hogy max. 2 alkalommal kell még kés alá kerülnöm és akkor szépen rendben leszek. A tavalyi balesetem óta a járásom meglehetősen elbizonytalanodott, így aztán "elegánsan" bottal sétálok. Minden nap le megyek az utcára, ha nagyobb sétát nem is tudok tenni, de a CBA-ba na meg a Tesókámhoz miden nap megyek. Remélem hogy ezt is még sokáig fogom tudni csinálni. Igaz ma, szinte egyik óráról a másikra, benáthásodtam meg el kezdtem köhögni.  Bízom benne hogy hamar rendbe jövök, mert a náthás időszakot utálom a legjobban. Remélem a NeoCitrán elég hatásos  na meg egy kis Stodál hogy könyebben köhögjek.

Hát hiába fogadtam meg hogy nincs panaszkodás többet, mégis csak leírtam hogy mi bajom van. Na de ezzel be is fejezem és mindenkinek még egyszer köszönök mindent és nyugodalmas jó éjszakát kívánok.  

2. 2014-04-15 20:07171074.

bECSÉVÁNAK FELTETTÉK A WINDOWS 7  OPERÁCIÓS TRENDSZERT, AZÓTA NEM TUD BELÉPNI. gYAMÚS VOLT REZ NEKEM, EZÉRZT FELHIVTAM TELEFONON, ÉS BEOLVASTZAM A KÖSZÖNTÉSERKETZ ÉWS A NAGYIÁGI HUMOROS VIDÁM SZÖSSZENETÉT IS.

Köszöni mindenkinek a jókivánságokaz, és igyekszik mielőbb belépni ide.

Az egészsége változatlan.

Üdv. mindenkinek! 

-----------------------------------------------------------
    marrrti
  3. 2014-04-15 19:36171073.

ÉÉÉrdekes!!

Ha egy 70....éves férfinak gyereke születik, nem kérdezik meg tőle, hogy ugyan már, fel is tudja nevelni? Csak a kóbor kutyánál kell ez a szigor???

előzmény:
    nagyimamma (171072)
    2014-04-15  13:58
  4. 2014-04-15 13:58171072.

Bocs, hogy ilyen régen ne voltam, de kétségek gyötörtek. Mennyi időm van még hátra, mit tervezhetek a jövőmre, mennyire kell előre gondoskodnom!!!

Történt a következő....! Mint mindenki tudja 67 éves vagyok!!

Meghalt a kutyám,- tudjátok milyen fajta volt - március 8.-án. Na eddig bírtam.

Megkerestem a fajtamentőjét, hátha tudok segíteni egy ott lévő kutyán. A fajtamentő az, aki összeszedi az elhagyott  és kidobott kutyákat és elhelyezi kennelekbe vagy gazdásítja őket.

Kis kutyába gondolkoztam, aki már itt szocializálódik nálunk. Ismertek nem anyagi okok vezettek, hogy hozzájuk fordultam.

Már két ilyen fajtát felneveltem, azért gondoltam rá. Direkt nem írom le a fajtát.

Több levélváltás után jött a kérdés.....a fajtamentőéktől, hogy ha velem valami történik ki vállalja a kutya további nevelését!!

Paff erre nem is gondoltam!! Igazuk van, nem lehet csak úgy hebehurgya módon örökbe venni egy kutyát akinek nincs otthona, nincs gazdája. Bár  később megnyugtattak, hogy a fiatal kutyákért hosszú sorok állnak. ez megnyugtatott!

Szóval hogy  is gondoltam el én a buta fejemmel, hogy 67 évesen van még annyi időm, hogy  felneveljek egy kutyát.... - az eddigi ugyanilyen kutyáim sajnos 11 évesen haltak meg -

Szóval akkor mennyi időm is van? Csak  öreg már velem együtt begyöpösödött kutyát vehetek magamhoz, mert csak annyi időm van? Vagy a végrendeletem kikötéseként kell meghatározni az örökséghez jutást, ha a itt hagyott kutyámat tovább nevelik...?  És az mennyi idő, 5 év? 3 év? vagy csak pár hónap??? Szóval csak velem egykorú - az vajon mennyi idős kutyába? - kutya illik hozzám. Aztán egymás mankóit használjuk majd...? és együtt várjuk a véget...???, amíg a hamut is mamunak fogjuk hívni - ez vajon kutyául hogy szól...? -

Pedig én a balga-belga azt hittem, hogy pont az a jó, ha idős ember vidám kiskutyát vesz magához. Azt szeretgetheti, az viszontszereti, vidáman boldogan telnek a napjaik. Pedig itt jó dolga lett volna, ismeritek a körülményeimet. De hát  a protokoll az protokoll, nekik meg kell kérdezni, még akkor is ha ez megdöbbent  másokat.

Így aztán most  keresek egy "kutya öregek otthonát" és szétnézek ott egy rám váró "idős" velem egy szinten szenilis, bogaras, de humorát el nem vesztő kutya után. Tolószékes, mankós nem akadály jeligére!!!!!!

Hát ennyit arról miért nem voltam soká!! 

Majd tájékoztatlak benneteket az új fejleményekről kutyaügyben, mert azért gondolhatjátok nem nyugszom. Bár most a döbbenet után azon azért elgondolkoztam, hogy esetleg kisebb - foxi - Beagle - kutyát nézek. De kutya kell mert mit ér az élet nélküle. A macskám meg az istennek nem akar ugatni...!!! 

5. 2014-04-15 08:09171071.

BOLDOG,BOLDOG,NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK Becsévinek,...és persze visszamenőleg Michelpapának is,ha benéz-

Sok szeretettel    ótata és fili

▶ Boldog születésnapot - Happy Birthday ! - YouTube 

fili
  6. 2014-04-15 07:18171070.

Szervusztok!

Ágikám: én nagyon sokat gondolok Rátok, szégyen, hogy magamban tartottam a gondolataimat, de ahogy látom, nem vagyok ezzel egyedül, mert nagyon leült ez a topik! Viszont a 60-on túli anyatopikomra éppen tegnap tettem fel pár fotót a Dunapark Kávéházban tartott találkozók némelyikéről, köztük Becsület Évike és Michel egyik szülinapi bulijáról, mert egy topik találkozót tervezünk, és valaki ezt a helyet ajánlotta (Nézd meg ott!)

NEKED TOVÁBBI JAVULÁST KÍVÁNOK SZERETETTEL!

BECSÜLET ÉVINEK ÉS MICHELNEK NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT, NAGY ZSÁK EGÉSZSÉGET, BOLDOGSÁGOT, ÉS MINDEN EGYEBET, AMIT CSAK SZERETNÉTEK!

Marrtti Ági: nagyon helyes a kis család!

előzmény:
    SunAgi (171068)
    2014-04-15  02:15
  7. 2014-04-15 07:03171069.

EZ A NAP MÁS, MINT A TÖBBI, EZT TE IS JÓL TUDOD,

MÁSKÉPP KEL FEL REGGEL A NAP,

ÉS MÁSKÉPP JÁR A HOLD!

KÖSZÖNTÜNK HÁT MI IS, HA MÁR IGY  EGYÜTT VAGYUNK!

AJÁNDÉKUL FOGADD EL VIDÁM KIS DFALUNK!!

BOOOOLDOG, BOOOOOLDOG, BOOODOG SZÜKETÉSNAPOT!

KÍVÁNJUK, HOGY LEGYEN MÉÉÉÉG

SOK ILYEN SZÉP NAPOOD ...  KEDVES

..

BECSÉVA!!

... 

marrrti
  8. 2014-04-15 02:15171068.

jó éjt és a bekovetkezo napokban mindenkinek csak a legjobbakat kívánom...

De prioritban - nagyon boldog szulinapot kívánok BecsÉvinknek és Michel papának...
    Hogy életuk még hosszú legyen, boldog és mi is élvezhetjuk személyuk társaságát...

Magamrol csak roviden... (mert úgy lát senki nemhiányol)...

- Utolsó balesetem után épulok - haladok elore...
    Ma a 6 hét komplikált strapációk után handycap jobb kezemmel, ismét autót vezettem (25 km Pozsonyba  + cca 15 km a nagavárodban és 25 km vissza...)
    Nem volt konnyu de buszke vagyok ..persze totálisan fáradt is...

9. 2014-04-10 08:02171067.

Köszönöm, Marcsukám!

Átadom neki! 

előzmény:
    Hibiszkusz (171066)
    2014-04-10  08:00
  10. 2014-04-10 08:00171066.
    Veracsek kívánok a férjednek jó egészséget, és még sok-sok együtt töltött évet !
    előzmény:
    veracsek (171061)
    2014-04-04  11:20
  11. 2014-04-10 07:58171065.

Még nem láttam ilyet,de biztosan nagyon megható lehet!

Kívánom,hogy még nagyon sokáig élvezhessétek a dédunokátok,unokátok szeretetét! 

előzmény:
    marrrti (171063)
    2014-04-08  21:35
  12. 2014-04-08 22:37171064.

Szervusztok!

Nem láttam még ilyet, de gyönyörű lehetett! 

előzmény:
    marrrti (171063)
    2014-04-08  21:35
  13. 2014-04-08 21:35171063.

Sziasztok!

Sziasztok!

Lehet, hogy nektek nem új, én most láttam ilyet: A Niki pocakját 1 órán át filmezték, hát valami álom ilyet látni. Niki a filmkészítés előtt csokit evett, és a pici baba a hasában nyalogatta a köldökzsinórt, és amikor filmezték a két kezével eltakarta az arcát, szemét., Olyan pózban is volt, amikor a laábujja a szájában volt. Az orra ugyanolyan, mint a Nikié, de a fejformája az Atkáé ( az apukát hivják Atkának). 1 órán át filmezte a doktornő, és közben mozgatta a Niki hasát, hogy forduljon meg a baba. A baba pedig a kis öklével nyomkodta a burkot! FANTASZTIKUS A TUDOMÁNY!! Közben hallottuk a szivverését, és láttuk is a szivét, Holnap a másik nagypapaáékhoz viszik megmutatni a filmet, de utána másolok belőle. Ti láttatok már ilyet ?

Nehogy mán csupaszon jöjjön a világra a dédunokám, ezért kapott ajándékba Nagyiágitól egy csudi kis rugdalózót:))) 
    Niki a hasára tette, és úgy gyönyörködött benne.

Július 15-re várják, most 788 gr. Már ki van nyilva a szeme, és az is látszott. 

marrrti
  14. 2014-04-06 18:16171062.

Hibiszkusz, küld meg privibe az Emil címedet és küldöm.

Lányok kedd és szerdán nem lesz gépem. Kitörlik az XP-t és újra telepítik. Itthon sem lesz. azt hiszem nagy takarítok.

Ma itt voltak a srácok, és rávettek, hogy kétfélét is süssek. Békebeli kiflit - ami 2x 40 perces kelesztéssel jár és képviselő fánkot is. Hát az is lett három tepsivel.  Nagy esze iszom volt a végén és volt nagy csomagolás is. Jönnek a tavaszi szünetre is, ár alig várom, pedig lassan a fejemre nőnek. 

előzmény:
    Hibiszkusz (171060)
    2014-04-04  11:14
  15. 2014-04-04 11:20171061.

Szervusz Marcsuka!

Mi holnap is ünnepelünk, akkor a férjem 72. születésnapja lesz. 

Sajnos Hildáról én se tudok semmit. 

Szép hétvégét kívánok mindenkinek! 

előzmény:
    Hibiszkusz (171060)
    2014-04-04  11:14
  16. 2014-04-04 11:14171060.

Szép Napot!

Köszönöm Veracsek a jókívánságokat,hasonlókat kívánok a Tieidnek is.

Nagyimama, elküldenéd a békebeli főtt kiflid receptjét! Előre is köszönöm,a férjem nagyon szereti a kelt tésztákat.

Hildáról tudtok valamit? 

Mindnyájatoknak szép,pihentető hétvégét. 

előzmény:
    veracsek (171056)
    2014-03-31  10:43
  17. 2014-04-01 10:20171059.
    Gyönyörű, különösen az a tűztövis bokor!
    előzmény:
    nagyimamma (171058)
    2014-04-01  09:34
  18. 2014-04-01 09:34171058.
    Na itt a tavasz!! Ezt látom az ablakaimból körbe. az erkély keleti, az udvari szoba déli és a konyhám nyugati ablak. Mondjátok nem szép a tavasz...???
    előzmény:
    nagyimamma (171057)
    2014-04-01  08:00
  19. 2014-04-01 08:00171057.

Na jó korán ideültem, hogy megmutassam tegnapi működésemet. Délelőtt

füvet nyírtam az utcán, délután meg unalmamban készítettem "békebeli főtt kiflit" Na nézzétek, akinek kell a recept átküldöm. elég macerás, de nagyon finom. kb. 1 óráig tart meg sokat kell keleszteni. 

20. 2014-03-31 10:43171056.

Gratulálok a 4 évesnek és a Családnak!

Mi a lányok névnapját ünnepeltük múlt héten, a menyünk és unokánk 1 nap különbséggel tartja. (A születésnapjuk pedig ugyanazon a napon van, ugye, milyen ügyesek?) 

előzmény:
    Hibiszkusz (171055)
    2014-03-31  10:31
  21. 2014-03-31 10:31171055.

Szép Napot!

Tegnap este jöttünk haza,két napig a lányoméknál voltunk az unokánk most volt négyéves.

Itt szép az idő,igaz reggel még elég hideg van. Mindjárt locsolok egy kicsit,aztán fent elkezdem a nagy takarítást . Húsvét hétfőn hozzuk a fiú unokánkat,mert 22-től festenek náluk.Itt lesz egy hétig.Május elején a fiamékhoz megyünk néhány napra.Én még nem rakom ki  a virágaimat,mert amíg Németországban leszünk legalább azok locsolását nem kell másra bíznunk,elég ha a kutyust etetik.

Sajnálom Hildát,hogyan történt a baleset? Becs Évike ismét a légzésével küszködik.Remélem nem komoly,hamar jobban lesz. Gratulálok Mártiéknak.Nagyon aranyos a kismama és az apuka is. Gyönyörű gyerekük lesz. 

Vigyázzatok Magatokra,Mindnyájatoknak  kellemes hetet!

22. 2014-03-31 07:31171054.

Na szép jó reggelt Mindenkinek!

Hildáról nem tudok semmit.

Becsülettel beszélgettem telefonon, a körülményekhez képest jól van, ha belefér az időmbe meglátogatom a héten, ígértem neki. 

Én ezerrel a kertet csinálom, már csak magamra számíthatok a munkába. Meg még minden itt  van a nyakamon, úgyhogy nem nagyon jutok ide. 

De azért folyamatosan gondolok Rátok.

Remélem azért mindenki jól van.

Izgulhatunk az új dédunokáért. De ahogy elnézem igazán szépen gyarapszik. Lesz boldogság Ágiéknál. Én meg csak irigykedek majd itt csendben.

Na indulok a postára aztán haza  utcasöprés, locsolás. Valamit főznöm is kéne de semmi ötletem nincs. 

Na majd jelentkezem! 

23. 2014-03-26 18:30171053.

Szervusztok!

Ágikám: nagyon helyesek vagytok, de szörnyű dolgokat írsz!

Nem tudok se BecsÉváról, se Hildáról, mi történt vele????? 

előzmény:
    marrrti (171052)
    2014-03-26  17:46
  24. 2014-03-26 17:46171052.

Sziasztok!

Kerestem Becsévát mindkét telefonján, nem jelentkezett. Tudtok valamit róla?

Most hallottam, hogy szegény kacagó Hildával mi történt, végtelenül sajanálom.

Lehet, hogy soha többé nem tud majd kacagni, ha szétrepedt a légcsöve? 

Hogy fordulhatott ez elő, tudtok részleteket? 

..

Nálunk minden rendben, az unokám szépen pocakosodik, nézzétek meg> 

Július 15-én fog szűlni kislányt :)  Nagy a boldogság  :) 

marrrti
  25. 2014-03-25 15:17171051.
    Gotikám, ne keseredj el Veled érzek, ilyen szomszédom nekem is van, és még "rokon" is tudod!!!!!
    előzmény:
    gotinagyi (171048)
    2014-03-21  10:17
  26. 2014-03-25 15:16171050.

Azonnal kérem ide az ölembe...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olyan szép idő van, hogy ezerrel kertészkedek. Fűnyírás, gereblyézés, elültettem vagy 60 tő kánnát. Pár évvel ezelőtt kaptam  kedves topiktársunktól pár gumót, na az folyamatosan szaporodik és egyszerűen gyönyörűűű! Közben a benti  nagy kaktuszokat is kitettük, kitettem a muskátlijaimat, remélem ne fagynak meg. szóval lassan de kiköltöztetek mindent a kertben.

Közben az alsó lakást is takarítottam, ablakpucolás meg miegymás, mert jön a barátnőm 3 hétre amíg nála tataroznak. Mi is ott voltunk tatarozás alatt.

Szóval van mit csinálni ilyenkor a kertbe Gyönyörűen átteleltek a zellerjeim vagy 10 tő, most vetettem kaprot és petrezselymet mellé.Csengét megint megkínálták az iskolájába most spenóttal, azt is elvetettem. Még jó, hogy ő és én is szeretjük a spenótot. - már ha ki fog kelni a mag.- 

Na megyek gyorsan elmosogatok, mert itt fent meg minden elmarad.

Holnap temetőbe megyek ha nem esik az eső. 

előzmény:
    fili48 (171049)
    2014-03-22  13:57
  27. 2014-03-22 13:57171049.

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

Ragyogó,igazi meleg tavasz van. A héten Robiék töltöttünk 2 napot Váradon Ágikám!

Nézd mekkorát nőtt az Ő vizslájuk!  Már 5 hónapos.

2014-03-20 - Ilona Fazekas - Picasa Webalbumok

előzmény:
    nagyimamma (171047)
    2014-03-19  14:37

fili
  28. 2014-03-21 10:17171048.

Napindító
                                     Mit ér a harag hatalom nélkül?

Sziótok, tegnap kertészkedtem, ma is, s este egy előadásra megyek

.Bezizzentettem agizit, s teregetttem, s közben a szomszéd néni, akit a fiúk utálnak, mert mindíg vmi baja van a kertünkkel. Most azért szólított meg, hogy nézzem meg a gazt, tele van levelekkel, amit a fáimról fújt oda szél...majd beleteszi nylonba, s ráakasztja a kerítésünkre. Eddig én voltam a békéltető, de most elkapott a pulykaméreg. Mondtam neki, ez olyan, mint a kutyának megtiltani, hogy ugasson, vagy a szélnek, hogy fújjon...erre ő, hogy inkább valami gyümölcsfát ültettünk volna ami hasznos...én erre, hogy mi pihenünk a kertben, s különben is azt ültetünk amit akarunk a területünkön....Ez a néni csupa jóindulatból mindenbe beleköt, de már én sem nagyon tolerálom...szóval zajlik az élet. Fürdőszoba felújítás lesz,meg  villany szerelés, s most mindenhol selejtezek...

29. 2014-03-19 14:37171047.

Na ideélrtem én is. Annyi minden dolgom van a kertbe, hogy alig látszom ki. Karcsira meg már egyre kevésbé tudok számítani!

Szóval kutyaügyben az van, hogy még vacillálok. Április végén lesz Karcsi lábával valami - még nem tudjuk mi - addig semmi esetre sem akarok kiskutyát hozni. Utána ezerrel belehajtok a vizslagyerek keresésbe. Arra már rájöttem, hogy az kell. egyenlőre beérem a macskával, de az Istennek sem akar ugatni az a bajom vele. Legalább kicsit pótolná Lizit.

Ma kivágtak egy nagy fát az gallyaztam le metszőollóval hát jól ki is van a kezem tőle.

Szóval  vegyétek tudomásul, hogy vége...! Vége a télnek, mert kivirágzott a téltemető a kertembe. Még várok a kánnák kiültetésével, de már megnéztem gyönyörűen hajtanak a ládákban. Szóval  az eljövendő időben is beleásom magam a kertbe legalább kicsit feledem Lizit. 

30. 2014-03-19 14:22171046.

Szép Napot ill. délutánt!

Tegnap este jöttem haza Pestről. Itt ma megint nagyon fújt a szél,felborította a nagy cserépben lévő leándereimet. Így a teraszon elmaradt a muskátlik visszametszése.

Majd talán holnap. Igaziból február végén már vissza kellett volna metszeni.

Gotikám ,most már a barátaim között vagy,sokan mások is. Nem tudom miért törlődött ki,de most pótoltam.

Nagyimama jól vagytok és a többiek is? 

Mindnyájatoknak szép hetet! 

31. 2014-03-18 08:02171045.

Sziótok...
    Ma is tavaszi napunk lesz...Hol vagytok?

Napindító

Mennyivel könnyebb bírálni, mint jól cselekedni

.............................

.................

előzmény:
    gotinagyi (171044)
    2014-03-16  08:29
  32. 2014-03-16 08:29171044.
    Sziótok..
    Filikém, irigyellek, mertnálatok még őszinte az ünneplés...  még kokárdát sem teszek fel...csak csendesen , gondolatban adózok a hősöknek..

Valahogy nekem sem mond semmit, mióta így ki lett sajátítva egyik párt által...magamban adózok az emléküknek, hisz nagy dolgot vittek véghez...mi is oly korban élünk, ahol napról napra változik minden. Lehet, az utókor majd minket fog irigyelni?
    Mi nyögdíjasok csak támogatni tudjuk a fiatalokat, márha ember számba vesznek bennünket, mert bizony ilyen is van, hogy nem...
    Ma is borús az idő, s esik..

Napindító
    A legvégén nem az fog számítani, hogy  mennyi év volt az életedben, hanem az, hogy  m

ennyi élet volt az álmaidban

33. 2014-03-15 07:35171043.

Napsütéses szép nemzeti ünnepet,-kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

Ágikám!

Van már másik kutyád?...-vagy még a "válogatásnál" tartasz?

A kertedben nyílnak már a virágok?-Nálunk virágos az egész város.

Megyek,mert fő az ebédem,-készülünk bevásárolni is!

Teljen szépen ez az ünnepi hétvége mindenkinek!

előzmény:
    nagyimamma (171042)
    2014-03-12  14:08

fili
  34. 2014-03-12 14:08171042.

Ma egész délelőtt kerteztem. Levágtam, gereblyéztem, metszettem, söpörtem.

Közben főtt az ebédem itt fent. Nem találom a helyem. Mindenhol Lizit látom. Még mindig nagyon hiányzik, de már tudodm, hogy  elöbb utób lesz másik kutyám, aki nem fogja pótolni, de kicsit feledteti.

Na megyek elmosogatok, mert nem hanyagolhatom itt fent sem a dolgomat. 

35. 2014-03-09 17:18171041.

Nagyimama,nagyon sajnálom Lizit. Mi már négy kutyust veszítettünk el.Így nagyon megértelek.

Köszönöm Ótata a szép verset.

Jó nőnek lenni,mert lehetnek gyerekeink és unokáink. Nekem életem legboldogabb napjai voltak a várandóságom és a gyerekeim születése,meg persze az unokáim érkezése.

Vigyázzatok Magatokra!Itt hétágra sütött a Nap,csak egy kicsit fújt a szél.Így a kertben tevékenykedtünk.

Szombaton halászlét főztem,s aranygaluskát sütöttem.Mindkettő nagyon jól sikerült. 

36. 2014-03-09 08:53171040.

Sziótok...
    nagyon sajnálom a kutyusodat, tudom milyen érzés elveszíteni...
    Majd dél körül kimék a kertbe, mert most még nagyon vizes minden...
    megnyugtat

Napindító

Mire megtanulunk élni, már túl késő...

Louis Aragon

...............................

.....

37. 2014-03-09 07:53171038.
    Nagyon sajnálom szegény kutyusodat és a még szegényebb gazdáit!
    előzmény:
    nagyimamma (171037)
    2014-03-09  07:44
  38. 2014-03-09 07:44171037.

Köszönjük a felköszöntést !

Nekem szomorú lett a tegnapi nap. A 11,5 éves kutyusom meghalt. szívelégtelenségben. Az orvos próbálta helyrehozni, de összesen három órán belül elment. Ma nem lesz jókedvem az biztos. 

39. 2014-03-08 09:42171036.

szerintem így van jól, ahogy sikeredtünk

Köszönjük a felköszöntést ótata!

előzmény:
    gotinagyi (171034)
    2014-03-08  08:50
  40. 2014-03-08 09:13171035.
    Én pedig minden nehézség ellenére soha nem akartam férfi lenni fél percre sem, szeretek nő lenni!
    előzmény:
    gotinagyi (171034)
    2014-03-08  08:50
  41. 2014-03-08 08:50171034.
    Köszönöm szépen a megemlékezést, de ez nem érdem, így sikeredtünk.Tudod, Árpi, sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy mit tettem volna, ha férfinak születek....
    De ez van, ezt kell szeretni...

Napindító

Nem vallottam kudarcot, csak találtam száz módot, melyek közül egyik sem működött.

Benjamin Franklin

..........................

..........

előzmény:
    otata (171033)
    2014-03-08  05:29
  42. 2014-03-08 05:29171033.

Kéri János: Nőnapi köszöntő

Tavasz hajnalán
    Róluk emlékezünk,
    A nőkről, kiknek
    Életünk köszönhetjük.

Ki mindent
    Megtesz értünk, a nő,
    Dajkál, ápol,
    És felnevel ő.

Hálánk szálljon
    Lányra, anyára,
    Ki a családot
    Összetartja.

Szépséges nők,
    Jó asszonyok,
    Kívánunk boldog,
    Víg nőnapot.

43. 2014-03-07 14:24171032.
    Sziasztok...
    Akkor én fogalmaztam nehézkesen. Nincs most pocaklakó....hétfőn volt kórházban...
    De: kicsit várnak, s oszt újra gyakorolják a technikát...:-))))
    előzmény:
    fili48 (171030)
    2014-03-07  09:18
  44. 2014-03-07 09:24171031.

Én se tudtam, hogy értelmezzem Goti sorait, csak nem tudtam, hogy kérdezzek rá, jó, hogy Te megtetted, Ilike!

Marcsuka: nagyon régen láttalak, örülök, hogy ismét jelentkezel!

előzmény:
    fili48 (171030)
    2014-03-07  09:18
  45. 2014-03-07 09:18171030.

Döbbenettel olvaslak Ágikám!

Jól értettem?...-Jucusnak nem lesz új babája??

Kérlek világosítsd már meg az agyamat! Ledöbbentem,-csak nem elveszítette a babát?

(még rád is akartam szólni,hogy ugyan biza miért sürgeted a kis jövevényt?-mert úgy értelmeztem,hogy még nem akar megszületni)

előzmény:
    gotinagyi (171026)
    2014-03-04  19:30

fili
  46. 2014-03-05 13:24171029.

Gotikám, én mindig nevetek, főleg magamon....!!

Na lent voltam délelőtt a kertben, jól el is fáradtam. Most még  megiszom a kávémat aztán megyek le újra. Annyira kívánom már a levegőt, a napot - bár pont most vonult el a napocska.

Szóval megyek mert még füvet akarok nyírni. Megmetszettem a rózsákat, ültettem egy sor évelőt, úgy kb. 10 méter hosszan, meg egy bokrot is.

Tegnap a muskátlijaimat molesztáltam rendesen.  Na megyek is, mielőtt eső kezdene esni!

előzmény:
    gotinagyi (171027)
    2014-03-05  07:11
  47. 2014-03-05 09:09171028.

Szép Napot Mindnyájatoknak!

Most jutottam oda,hogy elolvastam minden bejegyzést az utolsó /Júliusi/ bejelentkezésemig. 

Remélem Mindannyian jól vagytok,s csak öröm kíséri minden napjaitokat.

Ma  a városba készülök,egy -két dolgot kell elintéznem.Hazajövet a lemetszett ágakat szedem össze,mert papusnak elég volt a metszés és egy nagy szilva fa kivétele.Teljesen lemerevedett a dereka.

Igaz,hogy az idő gyógyít.Most már ott tartok,hogy időnként leülök a gép elé.

Az utolsó néhány hónapban ezt nem tettem. 

Néha felhívom a húgom fiait.Sokszor meghívtam őket megköszönik,de nem mondják,hogy eljönnének.Szerintem,amíg a sógorom meg nem békél velünk,addig nem jönnek el.

Nem tudja,hogy nyomoztam a húgom halála körülményei után.Nem volt igaz ,amit ők mondtak,ill. mondatott a fiaival.

Már sírkövet és készíttetett,de minek,addig kell az élőket szeretnünk,megértenünk,amíg még köztünk vannak.Nemcsak a fizikai bántalom,hanem a lelki terror is nagyon-nagyon megnyomorítja az embert és nem lát más kiutat,mint .....

Nagyi mama szép lett a konyhád. Örülök,hogy Mártinak már dédunokája lesz. Veracsek gyönyörű a kocsitok.Sok örömetek legyen benne.Erikám a pici unokád is nagyon szép kisfiú és milyen nagy súllyal született.

Sun Ági hál'Istennek,hogy a lányod meggyógyult.Gratulálok a legkisebb unokádhoz. Becs Évike remélem a lábad most már meggyógyult.

Vigyázzatok Magatokra! 

48. 2014-03-05 07:11171027.

Szép jó reggelt!

Napindító

A nevetés tisztít és gyógyít. Nem tudom, hogyan működik, de (...) rendszeres adagokban írnám fel receptre mindenkinek.

....................

... .......