Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beltéri ajtó

Torolt_felhasznalo_535331
Torolt_felhasznalo_535331
Létrehozva: 2008. augusztus 12. 11:17
Rákerestem volt egy-két ilyen topic, de hátha van aktuális információja valakinek. Nagyszobából annak idején kivetettük az ajtót, ami elválasztotta az étkezőtől, most viszont úgy döntöttünk mégiscsak kéne. Tehát nincs se tokja sesemmilye. Csak a pusztal fal. Nem szeretnénk a legdrágább, tömör ajtót, mivel egy-két éven belül költözünk, teli ajtó kéne, inkább csak a szoba lezárására, mintsem hang- vagy egyéb szigetelésre. Tudtok valahol ilyesmit? Minél olcsóbb, de azért vállalható megoldás érdekel. (ja és fogalmam sincs, hogy ha valahol veszek, akkor mi a csudát kell mérni, ugyanis - lehet nem tudom értelmesen elmagyarázni - mélyebben beugrós a nagyszobafal, ez a főfal, s nyilván nem tud ráfogni. Ilyenkor milyen típusút kell venni? Köszönöm.
  1. 2018. március 12. 07:5916.

    Vagy toló?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (15)
    2018-03-09  13:45
  2. 2018. március 9. 13:4515.

    Harmonikaajtó.

  3. 2018. március 7. 23:0814.

    Kedves Mindenki!


    Csak saját mostani negatív tapasztalatomat megosztva szeretnék a példám révén másokat is figyelmeztetni, hogy ne járjon úgy, mint én. A belső nyílászárókat jó néhány éve az ajtohaz.hu-tól rendelem, mindig voltak kisebb hibák és hiányosságok, de alapvetően rendben voltak a rendelések. Év elején rendeltem tőlük 2 db festett fehér mdf ajtót, mint ahogy mindig szoktam, az üzletükben, személyesen. A beépítési helyszínre szállítás után, a beépítés kezdetekor ért a hideg zuhany, ugyanis az ajtók kisebbek voltak mint kellett volna. Mint utóbb kiderült, az értékesítő volt olyan kedves, hogy a részletes és hosszas megbeszélésünk eredménye képpen az ajtókat a „külső méret” szerint rendelte, ami azt jelenti, hogy az ajtótok takaróelemeinek legkülső pontjai adják meg méretként. Ezt a megrendelőlapon a méret számok mellett egy kis „k” betű jelölte, ennél több utalás nem is volt található, úgyhogy abban a gyanútlan állapotban vártam a gyártást, hogy minden rendben van, és azt kapom, amit rendeltem. És a végeredmény, hogy a panaszomra kaptam személyesen a cég vezérigazgatójától egy fölényes kioktató e-mailt, ahol a szituáció részletes, általam írt leírásából kiragadott részleteket kiforgatva hárított mindenféle felelősséget, és ami szerint nekem kellett volna okosabbnak és felkészültebbnek lennem az értékesítőnél, aki ebben az esetben a szerencsétlen áldozat. Mivel más lehetőségem nem maradt, legalább az a tudat, hogy esetleg más megmenekül egy ilyen, vagy hasonló helyzettől, ad némi elégtételt az ügyben.


  4. 2014. október 23. 11:5913.

    Kedves Babybell!


    A premium kategóriás ajtók CPL felülettel készülnek. Azért premium mert az ajtó kialakítása sokkal igényesebb, tömör a belső szerkezete amely sokkal jobb hanggátlást eredményez. Tipikus minimal designos pl a Premium típusú beltéri ajtó, vagy az Ena ajtó, Auri ajtó, Emena ajtó, Fosca ajtó. Minimál design-t lehet teremteni sima tele ajtóval is. Fontos a szín megválasztása. Fehér, szürkés, wengés ajtók jöhetnek szóba.


    Üdv.

  5. 2014. október 23. 11:5212.

    Szia Dudesz!


    Megnéztem a beltéri ajtós oldalatokat. A premium ajtók azok mit takarnak? Mitől premium? Még az lenne a kérdésem, hogy az összes beltéri ajtót meg lehet tekinteni a bemutatóteremben? Én inkább minimal designos lakást szeretnék? Kérlek ajánlj már ehhez a stílushoz ajtókat


    Köszönöm:)

  6. 2014. október 23. 11:3811.

    Ha mostanában szeretnéd kicserélni a beltéri ajtókat, akkor segítünk. Családi vállalkozásként több mint 10 éve foglalkozunk beltéri ajtókkal. Ahhoz, hogy ne hozz rossz döntést mielőtt megvennéd a beltéri ajtókat néhány dolgot érdemes átgondolnod. Az első és legfontosabb, hogy mennyit szánsz az ajtó kicserélésére. Itt vedd számításba a beszerelés és szállítási költségeket. Beltéri ajtók nagy választékban és minőségben kaphatóak nálunk. Az olcsóbb kategóriás termékek a dekorfóliás beltéri ajtók. Ezeknek az ajtóknak sérülékenyebb a felületei, illetve kevesebb színben rendelhetőek meg. Ennél magasabb minőség már a CPL beltéri ajtó és a furnéros ajtók. Fontos, hogy amikor a színt választod, és eljössz beltéri ajtót vásárolni, legyen meg a fejedben az elképzelésed. Legyen mediterrán, vagy simán letisztult minimal design, vagy akár a hagyományos klasszikus forma. Gondolkozz el azon, hogy érdemes e tolóajtót használni. Tolóajtót kétféleképpen rendelhetsz. Van fal előtt futó tolóajtó, és falban futó tolóajtó is. Ügyelj a helykihasználtságra. Egyszóval ha van egy elképzelésed  amit szeretnél kivitelezni, akkor gyere el hozzánk segítünk. Termékeinket itt lehet megtekinteni: http://naroajto.hu/


    vagy itt: http://interajto.hu/

  7. Torolt_felhasznalo_432048
    Torolt_felhasznalo_432048
    2009. november 21. 19:0210.

    Sziasztok!

     

    MI hosszas keresgélés után tőlük vettük:lamináltbeltérajtó

    jó árak, hihetetlenűl korrektek és gyorsak:

     

    Üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. augusztus 24. 22:389.

    Csak neked!

    A neve pille asztal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_890837
    Torolt_felhasznalo_890837
    2008. augusztus 12. 13:038.

    szia!

    Próbálj vásárolni gyártóktól, lehet, hogy találsz olcsót!

    Mi is most keresünk erkélyajtót.

    K.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535331 (1)
    2008-08-12  11:17
  10. 2008. augusztus 12. 12:327.
    Ha van hozzá hely, esetleg a tolóajtó is szóba jöhetne. Akkor nem lesz gond a tokkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535331 (1)
    2008-08-12  11:17
  11. Torolt_felhasznalo_825695
    Torolt_felhasznalo_825695
    2008. augusztus 12. 12:246.
    Obiba szétnézek én is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. augusztus 12. 12:185.

    Szia

     

    Ha egyéni méretre szeretnél ajtót készítettni az nagyon drága.

     

    Ha a nyílásod nagyobb mint a gyári méretek akkor lehet egyszerűbb gipszkartonnal vagy YTONG téglával "kibélelni" a rést.

     

    Ajánlatkéréshez egyszerűen rajzold le a nyílás keresztmetszetét: milyen széles, milyen magas és milyen vastag a fal.

     

    Többféle tok létezik, vannak olyanok amelyek a 30cm-t is letakarják de azok sokkal drágábbak. Egyszerűbb ha 10cm-es falhoz tartozó tokot vesztek hozzá és a már említett falazási móddal korrigáltok.

     

    Ezek csak tippek, de ebszélj szakemberrel. Ha gondolod meg tudok adni olyan céget akik nagyon jók.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535331 (1)
    2008-08-12  11:17
  13. 2008. augusztus 12. 11:404.
    már bocs de 20e alatt máshol nem láttam megoldást...
    előzmény:
    vitez (3)
    2008-08-12  11:29
  14. 2008. augusztus 12. 11:293.
    Merre lax? Milyen tipusu lakásod van?Szakértő nélkül ne dönts,mert kidobott pénz,Az emlitett multiktól sokkal olcsöóbb megoldások vannak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535331 (1)
    2008-08-12  11:17
  15. 2008. augusztus 12. 11:252.

    a legolcsóbb (de nem biztos, h legjobb) megoldás, ha elmész egy obiba/prkatikerbe

    ha jól értem, akkor standard méretű ajtótok hiányzik

    mérd le a nyílást szélességében is, magasságában is

     

    létezik utólag beépíthető tok, ennek a takaróléceit utólag illeszted bele a tokba és létezik olyan, aminek ragasztják a léceit (előbbi drágább, de házilag könnyebben kivitelezhető)

     

    mostanában az általános méretek 75x210 v. 90x210 -esek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535331 (1)
    2008-08-12  11:17

Címlap

top