Barátságot keresel? - megh

kata622
Létrehozva: 2008. Április 29. 19:17

Köszöntünk nálunk!

Családos vagy? Magányos vagy? Hétköznapi témákról, sok mindenről beszélgethetünk, politikamentesen. 

Ha velünk szeretnél tartani írj bátran! 

29971 hozzászólás
  1. naros
    2017. február 24. 18:3629971.

Szia Kata!

Mozgalmas heted volt,remélem nem fáztál meg!

Nem unatkoztam én sem, sokat dolgozott a lányom, többször itt voltak a fiúk.

Ma egyszerűbbre cseréltem két ablakon a függönyt, napközben

szinte megállás nélkül szirénáztak, remélem mindenkinek tudtak segíteni!

Jó pihenést, nyugodt estét kívánok!

előzmény:
    kata622 (29970)
    2017-02-24  17:35
  2. kata622
    2017. február 24. 17:3529970.

Sziasztok Lányok!

Megjöttünk, Fiam pedig már elment a Menyem elé. Egész nap temetőket jártunk, szinte átfagytam. Erős, hideg szél fújt, különösen a temetőkben, szabadon garázdálkodhatott a szél. Jó volt bejönni a meleg lakásba!

Nem szépítem a dolgot, elfáradtam.

Ági! Nálatok névnap van ma! Isten éltesse Matyi Unokádat, sok örömben és jó egészségben legyen része !

Kellemes estét kívánok Mindenkinek!

előzmény:
    kata622 (29969)
    2017-02-23  14:37
  3. kata622
    2017. február 23. 14:3729969.

Sziasztok Lányok!

Elmúltak az ünnepnapok, a rokonok, barátok, ismerősök látogatásai és a miénk is. Tegnap már tudtam volna jönni, de a laptopot el kellett vinnie Fiamnak a karbantartóhoz, mert amikor megvettük, akkor valamilyen vonalon kimaradt, vagy bizonyos idő elteltével újra el kellett végezni egy műveletet, egy aktiválás. Az utóbbi időben amikor bekapcsoltuk, állandóan kiadott egy bekeretezett felhívást, hogy a gépházban el kell végezni azt a műveletet. Szóval tegnap elvégeztetett! Este aztán még Fiamnak is végig kellett futtatni valahány programot. remélhetőleg, most már jó lesz!

Ma voltam Anyunál, szerencsére (ki ne kiabáljam, kopp-kopp!!!), jobban volt az elmúlt napokhoz képest! Általános rossz kedv, levertség, fáradtság volt jellemző Rá. Aggódtam nagyon, nehogy valami baj legyen!

Gondolom, a tavaszi fáradtság, a napocska utáni vágy fokozta a rossz kedvét.

Ma ugyan reggel szemerkélt nálunk az eső, de igazából nem esett, aztán délelőtt feltámadt a szél.

Lányok! Legyen szép délutánotok !

előzmény:
    bozsake (29968)
    2017-02-22  15:04
  4. bozsake
    2017. február 22. 15:0429968.

Sziasztok lányok itt a tavasz. Szépen süt a napocska.

Jövök megyek most már nem fog meg a gép eleje, kezdek metcegetni, szép rá érősen,  hiszen időbe vagyok de jó ok hogy kinn lehessek.

5. naros
    2017. február 21. 08:4529967.

Sziasztok Lányok!

Kata,nem voltak itt a gyerekek, talán nekidőltem a mosógépnek 

mikor felhúztam a bambusz rolót a fürdőben.

A kh gyulladáshoz manapság nem kell uszoda, elég egy fertőzött gyerek és a másik aki a kézmosás nélkül szeméhez nyúl.

Nessy, remélem ezután jól alakulnak a dolgaid!

Lányok itt a tavasz igaz nem süt, de a madarak egyfolytában csicseregnek és megenyhült az idő,

legyen jó a napotok!

előzmény:
    kata622 (29965)
    2017-02-20  16:14
  6. SilverEagle
    2017. február 20. 21:5729966.

Sziasztok Lányok, szép estét!

Végre eljutottam ide is.
    Olyan sok minden történt, azt se tudom, honnan kezdjem.
    Suliba jártam, de nagyon el vagyok keseredve, mert 20 főből 17-18-nak nem sikerült a vizsga lefagyott, vagy kikapcsol gépek miatt, de elutasították a fellebbezésünket, így újra kell vizsgázni, ami nagyon sokba kerül. Én nem tudom, hogy miként fogom ezt megoldani, mert az itthoni gépemen nem működik az a program, amiből vizsgázni kell, így továbbra sem tudok gyakorolni- ahogy a sikertelen vizsgázók 99%-a sem tud! Miért kell egy otthoni gépnek megfelelni egy bérelszámoló gép kapacitásának, és a programhoz szükséges dolgokat tudnia? nem itthon fogunk ebben dolgozni, és a 4 hónapos tanfolyam alatt 2 alkalom volt, amikor gyakorlati óra volt, és gépes teremben voltunk. Ha valaki 2 napi gyakorlással letesz egy vizsgát, az varázsló. Szerintem én anyagi okokból újabb vizsgát nem fogok tudni tenni.
    Ettől függetlenül megelőlegezték a sikeres vizsgát a munkahelyemen, és felvettek bérelszámolónak a közmunkából. Itt internet alapú a munka, de minden külső net le van tiltva, így még egy mailt sem lehet megnézni munkaidőben. Január 9-től bérelszámoló voltam egy hónapig, aztán kitalálták, hogy szerintük én a számviteli csoportnál jobb leszek, és megcseréltek engem egy közfogissal, akinek az a végzettsége van, amit nekem most géphiba miatt nem sikerült elsőre megoldani. Kiderült, hogy ebből a szobából március 1-től kilép egy kolléganő, és a helyére akarnak engem, és lázas tanulás volt egészen a mai napig, amikor kiderült, hogy a hölgy mai naptól nem óhajt dolgozni, megy Iránba a barátjával, és nem érdekli, hogy a felmondása nem most jár le, hanem hónap végén. Most ott tartunk, hogy nincs aki tovább tanítson, mert aki tudja még ezt a munkát ( bevéltelek rögzítése egy programban- magyarul könyvelés), határidős munkával van tele, még a hétvégeken is bent voltak, hogy holnapig befejezzék, így én állok belépési jog nélkül, a megfelelő tudás nélkül, betanító hiányában...Szóval nagyon zajlik az élet. Volt, hogy amíg béres voltam, 1-2 órával tovább maradtam, hogy mindennel elkészüljek. Most a számvitelen egyenlőre nem túlórázom, de a kolléganőhöz vagyok kötve, aki egyenlőre nem tud tanítani, mert határidőre dolgozik.

A hullámos papagájok közül 2 idősebb talán a sok fagyos éjszakát nem bírták, és itt hagytak engem. Egyikük az 5 legcsodásabb madaram mamája, a másikuk pedig egy csodaszép casanova, akinek a párja most kicsit magányos. Csini és Riki nagyon hiányoznak- mai napig siratom őket .
    Most már többet fogok jönni,de csak itthonról, mert bent tiltva van minden. Egy jó van ebben a változásban: Ha beválok a szerződésem határozatlan lesz,hisz ez egy üres státusz!
    Legyen szép estétek!

7. kata622
    2017. február 20. 16:1429965.

Sziasztok Lányok!

Van egy kevéske időm, hogy jelentkezzek. Délelőtt elugrottam Anyuhoz, de nem maradtam sokáig, mert készülődni kellett, ugyanis a régi kolléganőim közül jönnek egy páran 5 órára.

Adri! Csoda csinos lehettél hajóskapitánynak! Nekünk anno a középiskolában matrózblúz sötét szoknyával volt az egyenruhánk.

Ági! Talán nem is Te kapcsoltad be a gyerekzárat! Nem létezhet, hogy a gyerekek közül nyomta meg a gombot valaki?

Kötőhártya gyulladásuk van a Gyerekeknek? Uszodában voltak?

Nálunk mostanra már tökéletesen beborult.

Lányok! Nyugodt délutánt kívánok !

előzmény:
    naros (29964)
    2017-02-20  13:12
  8. naros
    2017. február 20. 13:1229964.

Sziasztok Lányok!

Adri, neked is rohan az idő? Azt gondoltam inkább idősebbek éreznek ilyesmit.

Csini hajóskapitány lehettél!

Liza, nálatok is süt a nap?

Lányok, reggel nem tudtam beindítani a mosógépet, nem kell mondanom mit éreztem...

Aztán elővettem a kisokosát és nagy nehezen kikapcsoltam a gyerekzárat,

hogy mikor kapcsoltam be, arról fogalmam sincs...

Miután túl voltam a bonyodalmakon, elsétáltam a ma nyílt  pékségbeés a lányomékat

is meglátogattam. 

Megnyugodtam  aránylag jól vannak, pláne a közelharc és szemcsepp után, amit kötőhártya gyulladásukra kapnak.

Vigyázzatok magatokra, legyen jó a napotok, hetetek!

előzmény:
    Aodrey (29963)
    2017-02-19  21:42
  9. Aodrey
    2017. február 19. 21:4229963.

Sziasztok Lányok!

Ismét eltelt egy hét, olyan gyorsan hogy azt el sem hiszem.

Megvolt a farsang, hajóskapitánynak öltöztem :) Amúgy is imádom a tengerészes ruhákat, kiegészítőket.

Hamarosan eltelik az első év az Apu nélkül, úgyhogy a fekete ruhát is elhagyom. Arra gondolok utána ezeket a matrózos ruhákat szívesen fogom hordani.

Tegnap pedig egy szórakozóhelyre mentünk lányok, táncolni. De aztán egy idő után eljöttünk, túl sok lett a részeg ember, és már nem a táncolásról szólt az este hanem hogy őket kerüldözzük.

A hét eleje még szürke volt errefele is, viszont a hétvége már szép napsütésben telt.

Hétvégén bevásároltunk a kert tavaszi teeindőire, permetszerek, magok. Főként salátamagot, uborka, répa, borsó és hagymák amiket beszereztünk.

A kerti tó is kiolvadt :)

A héten sok lesz a manikűrös munka is. Élvezem, szeretem, de egyre kevésbbé látom hogy főállásban is egyszer majd tudnám ezt csinálni. Nagyon rizikós. És azért mert egyik hónapban jól megy, még nem garancia hogy a következőben is menni fog...

További szép estét Nektek! :) jó éjt!

előzmény:
    naros (29961)
    2017-02-18  14:22
  10. bozsake
    2017. február 19. 16:1629962.

Sziasztok lányok de mérges hangulatba vagytok. 

Itt vidéken azért még nem ennyire tragikus a helyzet igaz mikor itt bóklásztak szemmel láthatóan ezek a hívatlan vendégek én sem nagyon örültem de most már figyelik nagyon őket ritkább jelenségek.

előzmény:
    kata622 (29960)
    2017-02-18  12:40
  11. naros
    2017. február 18. 14:2229961.

Szia Kata!

A mi hétvégénk csendesnek ígérkezik, lányomék a Bakonyban,  fiaim sem ígérkeztek.

Délelőtt a maxcityben néztünk szőnyeget, nem kedvelem nekem túl puccos hely.

Sok üzlet bezárt, tele kiadó helységekkel, bezzeg az Ikea parkolója zsúfolásig  volt.

Az olimpiára visszatérve, boldog lennék ha egyszer kicsiny országunkat érné a megtiszteltetés,

de amíg János kórházak és ilyen szégyenletesen alacsony bérek- juttatások vannak, addig másra kell

a pénz. Olvasom, hogy eddig már több mint 14 milliárdot  költöttek???Mire föl?

Ha igaz amit írnak, akkor ez felháborító!Elegem van a politikusokból, összeugrasztották az embereket és

eljátszották a becsületüket. Nem is idegelem tovább magam, még megárt a szépségemnek!

Lényeg, hogy végre kisütött a nap! Nézem a szmogtérképet, miszerint nálunk kristálytiszta a levegő...

el is higgyem??

Jó ünneplést, szép napokat kívánok!

előzmény:
    kata622 (29960)
    2017-02-18  12:40
  12. kata622
    2017. február 18. 12:4029960.

Szia Ágikám! Most már elkészültem mára is, lesz egy kis szünetem, azután kettő körül jönnek a Sógoromék is. Gyerekek itt vannak, csak gondoltam benézek egy röpke időre.

Mi is örülünk, a miénk is benne van ! Kíváncsi vagyok, vajon erre mit találnak ki "atyáink", biztosan megint valami gyors törvényt...!

Az nem tudtam, hogy a gólyáink jönnek haza, mert mostanában a hírek többnyire "elkerülnek" engem, mivel nem érek rá olvasni, és a tv-t nézni .

Ugye-ugye milyen félelmetes a hármas?! Pláne, hogy tudjuk, mennyi probléma van körülötte...!

Sajnos azokkal a bunkókkal mi nem tudunk mit kezdeni, mint általában a többi bunkóval sem, mert ha szól az ember, nem tudhatjuk, hogy a következő pillanatban nem kerül elő egy kés, vagy egy fegyver.... Sajnos ilyen a közbiztonság, az emberek intelligenciájáról nem beszélve...

Ilyenkor eszembe jut (de hányszor!!!), hogy valamikor, amikor arról volt szó, hogy Amerika egyes helyein alkonyattól már nem volt üdvös kimenni az utcára..., mennyire szánakoztam az ott élőkön! Most meg nálunk már nappal sem kívánatos sok utcán végig menni...! Hát nem borzasztó?!

Miután jól kiértékeltük a helyzetet, mára elköszönök!

Legyen szép hétvégétek, kellemes napos és nyugodt !

előzmény:
    naros (29959)
    2017-02-17  19:35
  13. naros
    2017. február 17. 19:3529959.

Szia Kata!

A hármas metrón féltem,

éktelenül hangos, félelmetesen csikorog és kétszer leállt a megállók között.

Ma viszont örültem az olimpiával kapcsolatos aláírásoknak, (az enyém is köztük van),

és a hazainduló gólyáknak.  

Az utcaképpel kapcsolatban jutott eszembe az a bunkó kutyasétáltató, aki rendszeresen eldobja kedvence végtermékét tartalmazó zacskót...

Legszívesebben jól fenékbe durrantanám egy sós puskával! De most komolyan! Mit lehet tenni az ilyen patkányokkal??

Na, megint jól felidegeltem magam... megyek inkább fürdeni,

jó pihenést szép álmokat kívánok!

előzmény:
    kata622 (29958)
    2017-02-17  14:30
  14. kata622
    2017. február 17. 14:3029958.

Halihó Lányok!

Egyenlőre elkészültem, van még annyi időm, hogy benézzek "hozzánk". Látom, Mindenki elfoglalt.

Nálunk továbbra is szürke minden, nyoma sincs a napnak.

Tegnap megállapítottam újra, hogy egyáltalán nem söpörnek az utcákon, még a jég miatt leszórt apró kövek és homok serceg az ember cipője talpán, a sok szemét mellett! Miért lett ilyen Budapest?! Nem is értem, annyi olyan ember van, akiknek nincs képzettségük, munkájuk. Nem lehet őket rávenni, hogy bérért dolgozzanak? ...vagy a segélyek többet "adnak"?

Nagyon sok megoldás kellene, de nem ezeken "filóznak a nagyemberek", inkább azon, hogy kinek tegyenek keresztbe és az ő "zsebükön" ne essen csorba.... Fura világ...!

Nem is keserítem el a napomat, nem éri meg!!!

További nyugodt napot kívánok !

előzmény:
    kata622 (29957)
    2017-02-17  10:36
  15. kata622
    2017. február 17. 10:3629957.

Sziasztok Lányok!

Ági! Nem féltél a 3-as metrótól?! Aki azt mondja, hogy biztonságos, az tuti nem azon utazik nap, mint nap...!

Liza! Tegnap este itt is nagy köd telepedett a városra, ahogy jöttünk hazafelé a Városligetnél szemlátomást ereszkedett.

Lányok! A héten többnyire Anyunál voltam, Neki segítettem főzni, sütni, vendégeket ellátni, stb. Ez a hétvége és talán még a hétfő és kedd, lesz a mi vendégvárásaink napjai. Azután készülhetünk márciusra, akkor Menyemnek lesz a név- és születésnapja.

Az év elejére nálunk ezek a jelesebb napok torlódnak, és amikor még mindenki velünk volt a Családból, akkor még jobban. Szerencse, hogy amikor karácsonyi bevásárlás ideje van, akkor már egy részét az ajándékoknak megveszem

Ma kihasználom a délelőttöt, a sütés, főzés között betettem mosást is.

Kellemes napot kívánok Nektek !

előzmény:
    naros (29956)
    2017-02-17  08:18
  16. naros
    2017. február 17. 08:1829956.

Sziasztok Lányok!

Kicsit mintha világosodna, talán a hidegfront elakarítja a ködöt?

Tegnap a város másik felére utaztam, ég és föld a különbség a hármas és a négyes metró

közt...

Napsugaras hétvégét kívánok!

előzmény:
    bozsake (29955)
    2017-02-16  10:33
  17. bozsake
    2017. február 16. 10:3329955.

Sziasztok lányok szép napot olyan köd van hogy a szomszédig sem látok. 

Meg néztem a heti piacot hát azt is el takarta a köd három árú ugyan annyi vevő nézelődő.

18. kata622
    2017. február 16. 09:5529954.

Sziasztok Lányok!

Most megint van annyi időm, hogy egy keveset írjak Nektek, vagy legalább is életjelet adjak magamról!

Ági! Köszönöm, Anyu jobban van, ki ne kiabáljam...!!!

Nekünk is hidegérzetünk volt, hiába írták, mondták, hogy "csak" ennyi és ennyi a fok. Lehet, hogy ez azért is van, mert valahogy hosszúra nyúltak a hideg téli napok, és mindenki már inkább az enyhébb idő után sóvárog.

Milyen művelet után hagytad el a fodrász üzletet? Vágattál?

Liza! Köszönöm a jókívánságot!

Öröm, hogy van olyan hely ott Nálatok, ahol társaságba tudsz járni! Gondolom, akkor nem csak énekeltek, hanem beszélgettek is, és azután kellemesen érzed magad

Lányok! Vigyázzatok magatokra, legyen szép napotok , - bár itt nálunk nagyon szürke minden, a napot egyáltalán még csak nem is lehet sejteni sem.

Küldök Nektek virágot, hogy kicsit üdébb legyen a hangulatotok!

előzmény:
    naros (29953)
    2017-02-14  19:47
  19. naros
    2017. február 14. 19:4729953.

Halihó Lányok!

Elmentek a gyerekek.

Fodrásznál voltam aztán ügyeket intézni, napközben hidegnek éreztem az időt.

Liza, milyen dalokat szoktatok énekelni?

Kata, remélem jobban van Anyukád!

Idén a tavaszi fáradság megelőzte a tavaszt...

Lányok, jó pihenést kívánok!

előzmény:
    bozsake (29952)
    2017-02-14  13:10
  20. bozsake
    2017. február 14. 13:1029952.

Sziasztok lányok azt éppen nem mondtam hogy tudok is de szorgalmasan, tanulok egy jó kis közösség idő töltés ki kapcsolódás a minden napi egyhangúságból be zártságból, keresek ki utat.

Katika isten éltessen,  

előzmény:
    naros (29950)
    2017-02-14  07:28
  21. kata622
    2017. február 14. 11:0529951.

Sziasztok Lányok!

Azért nem tűnök ám el másfél hétre! Most van egy kis időm, lebonyolítani leveleket, és természetesen, hogy benézzek ide,"hozzánk"!

Sajnos Anyu nincs valami jól, nem tudja megmondani mi a baja, azt mondja, nem fáj semmije, csak letört, nincs kedve semmihez sem. Most ez egy ilyen időszak Nála, időnként előfordul, amikor valamilyen nevesebb nap közeleg, és számot vet magában, hogy mennyien elmentek már a Családból. Hát igen! Fájdalmas, csak Anyu mivel idősebb nehezebben viseli ezeket a fájó emlékeket...  Próbálom, hogy kicsit kirázzam ebből a letargiából, több-kevesebb sikerrel. Többször megyek Hozzá, de most nekem sincs sok időm ott lenni.

Ágikám! Köszönjük a jókívánságot!

Adrikám! Ez nagyon remek, hogy jelmez"bálba" lesz jelenésed! Kíváncsi vagyok, vajon melyik jelzet választod, a Popeyt vagy a tengerészt, bár igaziból ugyanaz, mert talán ismered azt a régi dalt, hogy "Popey a tengerész...". Sajnos én már nem nagyon emlékszem az egész dalra, de valahogy arról szól, hogy a lányszíveket meghódítja. Most már csak az a kérdés, hogy Te melyik fiú szívét fogod meghódítani ?!

Liza! Nem is írtad, hogy Te egy "pacsirta" vagy! ...hogy mit meg nem tudunk menet közben Rólad???!!!

Lányok! Nálunk most kezd picit sütni a napocska, igaz, még elég gyengén, de akkor is világosabb van, és ez nagyon jó!

Kellemes napot, jó időtöltést kívánok !

előzmény:
    naros (29950)
    2017-02-14  07:28
  22. naros
    2017. február 14. 07:2829950.

Sziasztok Lányok!

Kata, Isten éltesse az ünnepelteket!

Liza, mindig irigyeltem azokat, akik tudnak énekelni.

előzmény:
    bozsake (29949)
    2017-02-13  20:07
  23. bozsake
    2017. február 13. 20:0729949.

Szép estét lányok haza értem az ének óráról, jó volt ki mozdulni itthonról.

Délelőtt  sütöttem egy kis tepertős, pogit, szeretem és még Nagyából, tudom is hogy mi van benne.

Azt ropogtatom, békésen. 

24. kata622
    2017. február 13. 19:2629948.

Sziasztok Lányok!

Csak éppen bejelentkeztem. Ez a hét és lehet, hogy még a jövő hét eleje nálunk kicsit sűrű lesz, születésnapok, névnapok miatt. Amikor tudok, bejövök. 

Kellemes estét, nyugodt pihenést kívánok Mindenkinek!

előzmény:
    naros (29947)
    2017-02-13  09:27
  25. naros
    2017. február 13. 09:2729947.

Sziasztok Lányok!

Adri, örülök hogy látlak,minek öltözöl be?

Érezd jól magad!

Kata, szép idő volt, jót tetted hogy kimozdultál.

Egyelőre várat magára a napsütés, remélem tavaszias hetünk lesz!

előzmény:
    Aodrey (29946)
    2017-02-12  22:12
  26. Aodrey
    2017. február 12. 22:1229946.

Sziasztok Lányok!

Hamar eltelt még egy hét. 

Munkával telt, sokat manikűröztem is - a Ti kezeteket is szívesen megcsinálnám ha a közelben lennék, és a végén kaphatnátok egy kellemes kéz-masszázst is ;)

Képzeljétek, péntekre farsangi házibuliba hívtak. Be is kell öltözni. Azt hiszem én tengerész leszek. Vagy Popey :)

Hamarosan érkezik a napsütés, azt hallottam. El is határoztuk Anyuval hogy szombat kora reggel megyünk a piacra, elkezdjük beszerezni a magokat, permetszereket.  

Ma is voltunk a kertben körülnézni. Kezd kiolvadni a kerti tó vize. Azt hiszem jön a tavasz :)

Szép estét, jó éjszakát kívánok Nektek :)

előzmény:
    kata622 (29945)
    2017-02-12  09:48
  27. kata622
    2017. február 12. 09:4829945.

Szia Ágikám, sziasztok Lányok!

Hallottam én is, hogy a jövő héten a napocskának lesz szerepe, úgy legyen !

Jön az  egyik gyerekkori barátom, valamerre elmegyünk. Lehet, hogy még csatlakoznak hozzánk.

Kellemes napot, jó kikapcsolódást kívánok !

előzmény:
    naros (29944)
    2017-02-12  07:29
  28. naros
    2017. február 12. 07:2929944.

Sziasztok Lányok!

Jól aludtatok?

Süt a nap,  úgy hallom jövő héten kezdődik a tavasz.

Várom a gyerekeket,  szép napot kívánok!

előzmény:
    kata622 (29943)
    2017-02-11  19:23
  29. kata622
    2017. február 11. 19:2329943.

Sziasztok Lányok!

Ági! Jól tettétek, hogy kimozdultatok! Nahát ilyen is van, hogy függő lesz a tyúk ?!

Liza! Bocs, hogy nevetek rajta, mert gondolom, ez Neked egyáltalán nem nevetséges, hiszen a friss házi tojásnak nincs párja!!!

A gesztenyepüré nagyon jó választás, én is nagyon szeretem, nyam-nyam!!!

Lányok! Nyugodt, szép estét, jó pihenést kívánok!

előzmény:
    naros (29942)
    2017-02-11  19:03
  30. naros
    2017. február 11. 19:0329942.

Liza, úgy tudom ha  rákapott a tojásevésre nincs segítség, függő lesz a tyúk...

Esetleg egy kakas? Finom a gesztenye püré, szeretem.

Lányok, ma jó napom voltremélem nektek is, szép estét kívánok!

előzmény:
    bozsake (29941)
    2017-02-11  16:51
  31. bozsake
    2017. február 11. 16:5129941.

Sziasztok lányok én tegnap el tévedtem és nem jutottam ide. Szép tavaszias volt az idő a mosott ruhákat ki raktam szárítóstól. Gondolom azt hiába kérdezem mit csináljak a tyúkokkal hogy ne egyék a tojást le vágni nem akarom pedig az is egy meg oldás lenne és meg is érdemelnék csak nem arra lettek nevelve. Csemegének csináltam egy kis gesztenye pürét, kedély javítónak. 

32. naros
    2017. február 11. 15:3729940.

Szia Kata!

Remélem azóta újra pontosan működik minden nálatok!

Kihasználtuk délelőtti a napsütést és kiruccantunk,

Bicskén voltunk, közben meglátogattuk a gyerekeket.

Jelentem, egész más a világ ha kék az ég.

A farsangra visszatérve: szaloncukor, lombosfa és kovboj jelmezekre emlékszem,

a többi kiment a fejemből...

Jó pihenést kívánok!

előzmény:
    kata622 (29939)
    2017-02-11  15:17
  33. kata622
    2017. február 11. 15:1729939.

Halihó Lányok!

Látom, mindenki elfoglalt, én most már pihenek, kötögetek.

Estefelé benézek.

További kellemes szombat délutánt kívánok Nektek !

előzmény:
    kata622 (29938)
    2017-02-11  11:24
  34. kata622
    2017. február 11. 11:2429938.

JÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hová tűnt a "nem" szó a "miért nem működött..."-ből???????!!!!!!!!

Lehet, hogy nálam vannak az UFÓK?! Tegnap nagyon idétlenkedett a mobilom is, olyanokat csinált, amit nem szokott! Egyik alkalommal hívott a Fiam napközben, ha nem nézek pont a mobilra, akkor nem is hallom, hogy jelez, ugyanis csak világított... Aztán később arra lettem figyelmes, hogy szinte "morgott"! Na, gondoltam ez is bekrepált?! Később normálisan jelzett. Azután megint csak úgy magától kiírta, hogy jegyzeteljek...! Mi a csuda esett beléd?! Jól összeszidtam! Úgy néz ki, ma már normálisan viselkedett, ki ne kiabáljam, legalább is eddig!

előzmény:
    kata622 (29937)
    2017-02-11  11:16
  35. kata622
    2017. február 11. 11:1629937.

Sziasztok Lányok!

Remélem, jól pihentetek az éjjel! Nálunk világos van, a napocska haloványan világít, és ez már valami javulást jelent a szürke napok után!

Különben mosok, vasalok, csak azért hogy ne unatkozzak ! Ma nem kell főznöm, kedvemre dolgozhatok....

Ági! Képzeld el, tegnap szerettem volna írni Neked privit, meg is írtam, de azt válaszolta, hogy nem tud fogadni a géped privit !

Ilyen még nem volt, vajon miért működött az a vonal???!!!

Kellemes, napfényes, nyugodt hétvégét kívánok Mindenkinek !

előzmény:
    kata622 (29936)
    2017-02-10  20:42
  36. kata622
    2017. február 10. 20:4229936.

Köszönöm a tippet, majd rálesek.

Itt nem sütött a nap. A farsang szuper, rengeteg emlékem van gyerekkoromból is! Saját készítésű jelmezek voltak, vagy kölcsönzői?  Ki minek öltözött?

Kellemes, nyugodt estét, jó pihenést kívánok!

előzmény:
    naros (29935)
    2017-02-10  19:10
  37. naros
    2017. február 10. 19:1029935.

Nálunk most mentek el a gyerekek. 

Délután kicsit kisütött a nap, azonnal kitettem a fregolit.

Az unokák oviban-isiben ma farsangoltak, boldogan mesélték az élményeket.

A receptet a netről vettem, első, nosalty-is "kókusz kocka", millió féle-fajta van, most ez volt szimpatikus.

Nekünk ízlett. 

Talán holnap szebb napunk lesz,jó pihenést!

előzmény:
    kata622 (29934)
    2017-02-10  17:36
  38. kata622
    2017. február 10. 17:3629934.

Szia Ágikám!

Most mentek el a Gyerekek a Menyemékhez. Kókusz kockát sütöttél? Nem az első? Nektek ízlik? Elkérhetem a receptet? 

Mást nem tehetünk, hogy ezeket a szürke napokat "átugorjuk", hogy saját magunkat kell valósággal kényszeríteni, hogy más dolgokra koncentráljunk, és úgy elfoglaljuk magunkat, hogy ne essen az ember depresszióba! ...mert ahogy tudjuk, ez az idő a legalkalmasabb arra, hogy az emberek letargiába essenek, begubóznak, semmi kedvük semmihez... Nagyon rossz, ha az ember ezt követi!!!

További nyugodt "esti" délutánt kívánok!

előzmény:
    naros (29933)
    2017-02-10  12:45
  39. naros
    2017. február 10. 12:4529933.

Szia Kata!

Köszönöm a kék madarat!

Éjjel fájdalmasan sajognak a forgóm, le kellene fogyni...

Szerintem habitus kérdése, hogy ki milyen sebességgel éli napjait.

Délelőtt a diósdi isparban elintéztük a heti bevásárlást,  délután

kókusz kockát sütök.

Igyekszem pozitívan szemlélni a világot, gyakran szagolgatom a

vázában a fréziát.

Megnyugtat, hogy nem csak nekem van elegem a szürkeségből!

Vigyázzatok magatokra, jó étvágyat az ebédhez!

előzmény:
    kata622 (29932)
    2017-02-10  10:47
  40. kata622
    2017. február 10. 10:4729932.

Sziasztok Lányok!

Tegnap délután elmentünk Fiammal vásárolgatni. Kellett a konyhába vásárolni alapanyagokat, aztán piperét. Olyan helyre mentünk, ahol egymás mellett vannak a nagy áruházak, így egyikből ki, a másikba bementünk. Voltunk az Auchanban, a Decathlonban és a Bauhaus áruházban. Amit szerettünk volna venni, mind megkaptuk. Elég későn jöttünk haza, szerencsére a Bauhaus 21 óráig nyitva volt. Nem azt mondom, hogy velünk seperték ki az áruházat, de közel jártunk hozzá!

Ági! Ez a nyavalyás idő rám nyomja bélyegét, kezd már más is fájni, nem csak a tornász-balesetes térdem, de már a nyakam, vállam, stb. Jó lenne, ha végre megnyugodna az időjárás, tudnám értékelni!!!

Anyuval is az előbb beszéltem, azt mondta, nagyon nyomott a hangulata, állandóan álmos, de ha ledől, hogy szunyókáljon, akkor bizony még sem tud aludni.

Liza! Azt gondoltam én is, hogy majd megszokom idővel, hogy nem kell rohannom, de már igazán megszokhattam volna, volt rá már "pár" évem, és mégsem sikerült!

Lányok! Várom én is, hogy kisüssön a nap, legyen végre tavasz !

Kellemes, nyugodt napot kívánok !

előzmény:
    naros (29931)
    2017-02-10  08:12
  41. naros
    2017. február 10. 08:1229931.

Sziasztok Lányok!

Liza, megtaláltad a hangoskönyvet?

Katajól aludtál?

Ahogy látom ma is szürke napunk lesz,  várom hogy végre kisüssön a nap!

Lányok, nyugodt napot kívánok!

előzmény:
    bozsake (29930)
    2017-02-09  17:27
  42. bozsake
    2017. február 9. 17:2729930.

Sziasztok lányok szép estét mindenkinek.

Katika az évek során meg szoktad és rögzültek a ritmusos mozdulatok és ha meg feledkezel, magadról fel veszed a ritmust. Majd idővel meg szokod hogy már nem sietős sehova sem. 

előzmény:
    kata622 (29928)
    2017-02-09  10:18
  43. kata622
    2017. február 9. 13:5229929.

Halihó Lányok!

Benéztem, járt-e erre valaki, de látom, mindenki elfoglalt. Nem unatkozom én sem.

Kellemes délutánt kívánok!

előzmény:
    kata622 (29928)
    2017-02-09  10:18
  44. kata622
    2017. február 9. 10:1829928.

Sziasztok Lányok!

Ágikám! Látom, Te sem unatkoztál - már megint!

Főzök, mosok, a szokásos háztartási tevékenységek. Igazán szívesen végzem, pláne mióta nyugdíjban vagyok. Amíg dolgoztam, mindent gyorsan kellett megcsinálni, mert kevés volt az itthon töltött idő. Szeretek itthon lenni. Persze ma is van, amikor saját magam "hajszolom", később észreveszem, - feleslegesen! Ugyanolyan, mint amikor az utcán megyek, ráérnék, de egyszer csak azon veszem észre magam, hogy "rohanok"! Akkor magamra szólok, " hová ez a rohanás?!", aztán tovább sétálok...!

Lányok! Kellemes napot kívánok Nektek !

előzmény:
    naros (29927)
    2017-02-08  15:26
  45. kata622
    2017. február 8. 15:0029926.

Sziasztok Lányok!

Előkerültem! Tegnap elmentünk a Barátnőmékhez, jól éreztük magunkat, későn jöttünk haza. Ma reggel pedig Anyuhoz mentem, ahonnan nem sokkal ez előtt jöttem meg. Ma jön a Menyem is munka után, de előbb még elmennek a Gyerekek egy találkozóra, régi munkatársakkal.

Nálunk egész nap szállingózik a hó, időnkét kis havas esővel vegyítve, de nem jelentős egyik sem.

Nyugodt délutánt kívánok

előzmény:
    naros (29925)
    2017-02-07  19:38
  46. naros
    2017. február 7. 19:3829925.

Liza, a  You Tube-on szoktam zenét és Hangos könyvet hallgatni. 

Nekem is kikapcsolódás a net, függő lettem az évek alatt. 

Négy gyerekem és nyolc unokám van, szeretem a madarakat,

más nem jut eszembe...

előzmény:
    bozsake (29924)
    2017-02-07  18:04
  47. bozsake
    2017. február 7. 18:0429924.

Szép estét lányok tudja valaki hogyan kell hangos könyvet hallgatni? 

Segítséget kérek.

Van egy felnőtt fiam. Rokkant nyugdíjas vagyok ezer bajjal de ez itt nem a panasz hivatal. Egyébként el vagyok tudjátok ahogy mondani szokás a bajokat nem számolva.Hogy mivel kapcsolok ki hát a netel és ha jön a jó idő menekülök ki a szabadba, már alig várom, rosszul viselem a bent létet.

48. naros
    2017. február 7. 13:1029923.

Szia, látom mégiscsak történnek jó dolgok is!

Mesélj magadról, a gyerekedről vagy gyerekeidről, mi a hobbid, mivel foglalkoztál?

Itt megint esik az eső...

előzmény:
    bozsake (29922)
    2017-02-07  12:48
1 2 3 4 5