Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Átvertek a Shell b.kúton

Torolt_felhasznalo_682373
Torolt_felhasznalo_682373
Létrehozva: 2003. november 13. 08:31
Sziasztok :)
Ez egy tanulságos történet, amiből mindenki tanulhat egy kicsit. Én sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, hogy a törökbálinti Shell benzinkúton hogyan jutnak a kasszások másodpercek alatt több ezer forinthoz. Autópálya matricát szerettem volna venni. Elmondtam a rendszámot, letettem a pultra a pént, hogy fizetek. A kasszás lány kb. 3x kérdezte meg, hogy jó rendszámot mondtam-e. Harmadszorra csak megnéztem a rendszámot, de mire vissza fordultam már nem volt ott az 5.000 Ft-om. Persze hirtelen nem is kapcsoltam és kifizettem még egyszer. Az autómba ülve már tudtam, hogy valami nem stimmel, de sajnos csak ketten voltunk a kasszás lánnyal az üzletben és még csak be sem tudtam volna bizonyítani. Remélem, ti nem jártok így. Ez 2003. 11.12-én történt.
Ha valakivel történt hasonló, akkor írjátok meg, hátha tanulunk egymás kárából.
  1. 2010. december 30. 15:59128.
    A felvételt a kútvezetővel együtt megnézheted!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (1)
    2003-11-13  08:31
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 26. 22:52127.
    Hála istennek a MOL még nem tett velünk ilyeneket. 15 éve hűségesek vagyunk :):)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_804216
    Torolt_felhasznalo_804216
    2004. augusztus 16. 21:52126.
    Sajnos nem csak a Shellnél próbálkoznak. Ma este a Mogyoródi úti JET kútnál tankoltam, és vettem egy újságot. A kutas simán a mögöttem állóval kezdett, mire szóltam, hogy én voltam itt előbb. Erre megkérdezte, hogy kérek-e számlát, majd mivel nem kértem 3000Ft-al többet mondott! Szóltam, hogy nem lehet ilyen drága az újság, mivel pontosan tudtam, hogy mennyiért tankoltam. Azt felelte, hogy az előző tankolás benn maradt a gépben, de semmi bocs, vagy elnézést! Még most is pipa vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_186259
    Torolt_felhasznalo_186259
    2003. november 14. 09:34125.
    Bocs CELL. Tegnap nem voltam topon és az egész világ az ellenségem volt. .
    Mégegyszer nem haragudj. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. november 13. 18:59124.
    Nem adok. Nagy lány vagyok, önállóan tankolok (leírtam, hogy miért), a szélvédőmet is le tudom egyedül mosni:))

    A múltkor megkértem, hogy mérje meg a fagyállóm szintjét, akkor adtam. Vagyis, ha megkérem, akkor adok, ha meg nem kérem semmire, akkor miért adjak? De egyébként nekem amúgy is furcsa felfogásom van a borravalókkal kapcsolatban:(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (122)
     
  6. 2003. november 13. 18:47123.
    Nem.
    A múltkor kocsimosás után mentem tankolni, s láttam, hogy megy a vödörrel a kutas, s már keni is a szélvédőre a sáros löttyöt!
    Mondtam neki, hogy előtte szebben nézett ki. :o(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (121)
     
  7. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. november 13. 18:46122.
    Amikor lemossa, bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (121)
     
  8. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. november 13. 18:45121.
    Tenyleg, ha mar benzinkut, ti adtok borravalot a kutasnak azert, hogy lemossa a szelvedoket? (Magyarorszagon)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. november 13. 18:44120.
    En amugy abszolut nem azokon nevetek akiket lehuznak hanem ez az egesz helyzet nevetseges. Ket variacio van vagy nagyon resen vagy es nem jar mashol az eszed vagy ha atvagnak akkor benyeled es legkozelebb jobban figyelsz . Nem csak a benzinkutaknal!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. november 13. 18:40119.
    Masold mar ide hogy mivel szoltam le barkit is. Azert javitom ki ha vki azt hiszi hogy nem lehet atvagni, hogy ne vagjak at!Igen en nagyon figyelek mindig es ha vasarolok akkor arra probalok meg figyelni. Ugyanis tankolasnal alltalaban sok penzrol van szo. Meg barmit vasarolsz akkor is. Es ha atvagtak mert volt ilyen visszamentem es addig vertem az asztalt amig nem kartalanitottak , mert ha hagyja az ember az ilyeneket akkor csak egyre tobb lesz, de ha mindenki az asztalra csap akkor ok is rajonnek hogy talan nem eri meg nekik annyira. Nem kell megsertodni ezen. En csak mondom a velemenyem hogy erdemes egy alap szinten erteni az autohoz mindenkinek. Hiszen azzal jarunk nap mint nap es en mielott megismerkedtem a ferjemmel akkor is le tudtam ellenorizni hogy van-e olaj az autoban es tarsai. Es mondom meg nagyon sok olyan helyet tudnek mondani ahol meg atvagnak es te nem is gondolnad pl autoszerelo muhelyes ek nem csak a kicsik am hanem a nagy markaszrervizek is a noket kulonosen hulyere veszik de a ferfiaknal is eljatszak ezt ha latjak hogy nem vagja a temat. Marpedig keves olyan ember van aki nem szerelo es nagyon ert az autokhoz. Tudok neked ilyen forumcimeket adni ahol azt irjak le hogy kit milyen szolgaltatasnal huztak le. Elkepeszto az emberi talalekonysag. En csak gondoltam leirom mert amig nem kutas az ember sok mindenre nem is gondol. Varom hogy mivel szoltam le barkit is. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186259 (102)
     
  11. 2003. november 13. 18:38118.
    Olvasd el a 117-es beírásomat. Szerintem egy próbát megér, és látni fogod, hogy ha "csúsztatsz", akkor csak az óra pörög:((( Vagyis a 40 literes tankba így persze, hogy nem nehéz 42-45 litert tankolni:(((
    előzmény:
    Zsuska8 (97)
     
  12. 2003. november 13. 18:36117.
    Nézd, pedig énbiztos vagyok abban, hogy ha "csúsztatod" a pisztoly kallantyúját, akkor forog az óra, de nem jön ki egy csepp benzin se. Ezt a férjem bebizonyította nekem egy tanoklás alkalmával. Most meg ne kérdezd, hogy milyen kútnál és milyen minőségű pisztollyal, mert ennyire nem vagyok műszaki zseni:))) Azóta én is csak úgy tankolok, hogy pisztoly be, majd az első kattanáskor, vagyis amikor egy bizonyos szintig ér a benzin, akkor pisztoly kiemelve. Ha az 25, 12 liter, akkor annyi. Soha nem kerekítem fel se a litert, se a forint összeget.

    Próbáljátok ki!!!!
    előzmény:
    Heseret (103)
     
  13. 2003. november 13. 18:32116.
    Nekem is csupa rosza tapasztalatom van a Shell-nél.
    Egyszer kértem számlát, amikor a cégautóba tankoltam gázolajat. Csak otthon derült ki, hogy egy számlamásolatot kaptam, ami benzinről szólt. Persze, meg kellett volna tüzetesebben néznem, de ki gondolt rá, hogy nem azt adják a kezembe, amit kifizettem!
    Mostanában pedig mindig jóval többet tankoltak az üzemanyagtartályba, mint annak a befogadóképessége, így alaposan megnőtt a kocsi fogyasztása! :o(
    Ez van hozzán legközelebb, de valószínű, hogy átpártolok egy távolabbihoz. Csak nem tudom, hogy a többi megbízhatóbb-e!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. november 13. 18:13115.
    "A mukodesi elvuk az, hogy ahanyszor fordul meg a kerek a meroben, annyiszor szamol 1 mertekegysegnyit a gep.
    Elmeletileg ket modon lehet ezzel jatszani: vagy leszukitik a mero elott a csovet (ezt nem tartja tul realisnak, mert ilyenkor le kell szedni a hitelesito plombat (bar lehet, hogy ez otthon nem problema, de en sem tartom tul valoszinunek) es akkor kevesebb jon at ugyanakkora nyomassal a pisztolyon"Ebben is tevedsz sajna. Ezt inkabb nem irom ki hogy hogyan csinaljak. Mielott odamentem a kutra ahol meloztam ezert rugtak ki az OSSZES alkalmazottat az egyik azota is bortonbe ul ha jol tudom.
    előzmény:
    Heseret (103)
     
  15. 2003. november 13. 18:07114.
    Van ilyen ezt hivjak probavasarlonak. Akar mas megyekbol is atjonnek es vegigjarjak az adott varos osszes azonos cegnel levo kutjat. Ilyenkor megy a telefon egyik kutrol a masikra amiben meg azt is megtudod hogy milyen bugyit hord a probavasarlo, na meg az auto rendszamat is, amivel erkezik.
    előzmény:
    Zsuska8 (112)
     
  16. 2003. november 13. 18:05113.
    "Hogy lehet az, hogy csak 4 ezerert tesz a tankba amikor 5ot fizettet ki?? Ez elmeletileg egy szigoru szamadasi rendszer, ahany liter folyik at a csovon, annyit rogzit a szamitogep es ezt nyomtatja ki a bizonylatra is. A bizonylatot pedig le lehet ellenorizni es reklamalni, ha az nem egyezik.

    A szamitogepes program egy ceg fuggo sztenderd, amit az egesz vilagon egysegesen hasznalnak. Ahhoz, hogy ezt valaki kijatsza, ugy hogy azt nem veszi a kozpont eszre komoly informatikai zseni kell. Ilyen ember elmegy programozonak valami multihoz, es halalra keresi magat anelkul, hogy csalna.

    Azt el tudom kepzelni, hogy "beszukitik" a piszoly csovet es igy kevesebb kerul a tankba, de akkor teljesen mindegy ki tankol es, hogy kozben otthagyod ot vagy sem. . .
    "Na az ilyen vevoket vagjak at sajnos. Persze hogy nem a szam gepes rendszert buheralja meg hanem beletankol egy kannaba mig te bent fizetsz, ugy ertem azert az 1000Ft-ert azt kannaba nyomja, ami vagy nala van vagy a kutfejek mellett levo szamlalo dobozaban amihez ugye neki van kulcsa mivel azt le kell olvasni a zaraskor. Aztan a benzint meg eladja kicsit olcsobban mint amennyibe a kuton kerul. . . Hidd el rengeteg a jelentkezo az ilyen olcsobb uzemanyagra is. A gazolajat is gyujtik, csak azt inkabb a kamionosoktol. :-DDD
    előzmény:
    Heseret (77)
     
  17. 2003. november 13. 15:12112.
    Hát látod! Én úgy gondolom, mint a vonaton, metrón az ellenőrök, itt is kellene valami "ellenőr" féle, aki megtapasztalja hogyan csapják be a vevőket. Mert szerintem a cég rossz hírét keltik ezek az emberek.
    Persze tennének is ellene.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (111)
     
  18. 2003. november 13. 15:08111.
    de ha ennyi vásárló észreveszi pl. az érdi kutnál, miért nem lehet bejelentést tenni?
    Hát nekem pl. adtam 10 ezret, 5 ezerig adtak vissza, aztán szünet, ha nme vagoyk észnél az 5000 lemarad. A törzskártyát épp "elfelejtik" visszaadni stb.
    előzmény:
    Zsuska8 (110)
     
  19. 2003. november 13. 14:54110.
    Szerinted ki veszi észre a vásárlókon kívül, hogy átvágós társaság üzemelteti? Csak mi na és akkor. . . . ?
    Én nagyon szerettem a Shell kútnál tankolni, de mostanra változott a véleményem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (108)
     
  20. 2003. november 13. 14:49109.
    Mivel vertek át ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (108)
     
  21. 2003. november 13. 14:48108.
    na ez az érdi kút elég rosszhirü. Mi régebben tankoltunk ott, de már nem. Állandóan átvertek.
    De miért nem lehet akkor ezeket megszüntetni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624804 (99)
     
  22. 2003. november 13. 14:47107.
    De abban az időben csak én voltam a kúton.
    Így is, úgy is becsaptak, sajnos ettől sem lettem boldogabb.
    előzmény:
    ancsani (105)
     
  23. 2003. november 13. 14:45106.
    Én szoktam ott tankolni , de még sosem volt problémám. . . és ugyanannyit szoktam menni egy tankkal . . . vagy máshol is átvágnak. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624804 (99)
     
  24. 2003. november 13. 14:44105.
    Úgy, hogy nem a saját tankolásodat fizetted.
    előzmény:
    Zsuska8 (97)
     

Címlap

top