Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiköltözés vidékre

peszeki
Létrehozva: 2003. november 11. 21:11
Kedves Fórumtagok !

Vidékre szeretnék költözni (Bp-től 29 km-re ). Milyen tapasztalataitok vannak - bejárás, infrastruktúra, iskola, orvosi ellátás ?
  1. Torolt_felhasznalo_889906
    Torolt_felhasznalo_889906
    2004. október 29. 13:1354.
    köszi, átböngészem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 29. 11:5353.
    Itt rengeteg info-t találsz. Vedd ki a szóközöket.
    http://szelessav. lap. hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_889906
    Torolt_felhasznalo_889906
    2004. október 29. 11:2452.
    Közben rátaláltam a Freestarton van jegyzék arról, hogy hol működik az ADSL. A modem az gondolom mindenhol adott, ahol van telefonvonal, csak azon adatbázisokat, programokat küldözgetni elég húzós, anyagilag, időben, stb. , a párom meg sokszor így küldi el a munkáit. Amíg modemes kapcsolatunk volt, havi 30-35 ezer volt a telefonszámlánk (3 éve). A mikrohullámúról semmit nem tudok.
    előzmény:
    foka (51)
     
  4. 2004. október 29. 11:0851.
    Modemest biztos lehet. Meg kell keresni a szolgáltatókat, hol, melyik, milyen hozzáférést biztosít. Egész eldugott helyeken is van pl. mikrohullámú, vagy ASDL. Én modemes vagyok, nem falun, hanem kisvárosban, de falusi rokonaim is vannak modemmel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_889906 (50)
     
  5. Torolt_felhasznalo_889906
    Torolt_felhasznalo_889906
    2004. október 29. 11:0250.
    Nagyon szeretnénk mi is vidékre költözni, a párom is szívesen jönne. Mondjuk kb. 60-80 km-nél nem messzebbre, nem városba és szeretnénk háztájit is, csak az a gond, hogy nincs pénzünk, kb. 5 milliót össze tudnánk szedni és tudom, hogy némileg messzebb Pesttől lehet ilyen árban házat kapni, csak azt nem, hogy jön ez össze az internettel. A páromnak programozó lévén mindenképp szüksége van rá, ha vidékre megyünk méginkább. Erről van tapasztalata valakinek, hogy pl. 60 km-re Bp. -től egy kis faluban milyen lehetőségek vannak az internetre? Van olyan köztetetek, aki már vidéken lakik és otthonról netezik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_889906
    Torolt_felhasznalo_889906
    2004. október 29. 10:5949.
    Nagyon szeretnénk mi is vidékre költözni, a párom is szívesen jönne. Mondjuk kb. 60-80 km-nél nem messzebbre, nem városba és szeretnénk háztájit is, csak az a gond, hogy nincs pénzünk, kb. 5 milliót össze tudnánk szedni és tudom, hogy némileg messzebb Pesttől lehet ilyen árban házat kapni, csak azt nem, hogy jön ez össze az internettel. A páromnak programozó lévén mindenképp szüksége van rá, ha vidékre megyünk méginkább. Erről van tapasztalata valakinek, hogy pl. 60 km-re Bp. -től egy kis faluban milyen lehetőségek vannak az internetre? Van olyan köztetetek, aki már vidéken lakik és otthonról netezik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2003. november 13. 09:4848.
    Szia!
    Igen azt a mezőt parcellázzák fel. Nézelődtünk ott ahol ti laktok, de természetesen arról lekéstünk, mert egy darab telek sincs már azon a részen. Úgyhogy maradt az a reptérre vezető út mellet, de ott is már csak 2 telek volt a temető szomszédságában. Annak idején a szüleim is a temető mellett építkeztek, de aztán, mivel ott csak kevés református sír volt, azt megszüntették és mára teljesen beépült a környék. Hát itt esély sincs arra, hogy a nagy temető megszűnjön, de nem számít, ahogy lehet beültetjük jó magasra növő tujákkal.
    Szóval akkor ha minden igaz majdnem szomszédok lehetünk. :o)
    Tudom én, hogy nem egyszerű egy építkezés. A kolléganőmék 2 év után tartanak most ott, hogy totál kikészültek és a lakhatásival kínlódnak, de van olyan barátnőm, aki fél év alatt túlvolt a nehezén. Én azt mondtam, most amíg fiatalok vagyunk, nincs gyerek, viszonylag jól keresünk, addig vágjunk bele. Mindenki azt mondja, hogy csak hosszútávon éri meg. Lehet, hogy 1-2 év múlva már örülni fogsz, mert szinte mindennel készen lesztek. De ha most költöztetek, akkor gondolom rengeteg még a munka. (írtad is)
    Amúgy nagyon tetszett nekünk 1-2 ház ott a Fenyő lakóparkban. Ugye ez a Fóti út melletti a temető és a "mezőnk" után balra? Én kicsit válogatósabb vagyok, de a barátomnak minden ház tetszett azon a részen.
    előzmény:
    Vándor777 (46)
     
  8. 2003. november 12. 14:4947.
    a mezőt parcellázták fel? ahogy jövünk a 2/aról, baloldalon van a temető, utána a mező, utána a reptérre vezető kis ut? Ez az a mező? Mi meg ott lakunk akkor mellettetek ;-) Fenyő lakópark
    Hát nagyon nem egyszerű az épitkezés. És nem tudom megéri e. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219981 (45)
     
  9. 2003. november 12. 14:4046.
    a mezőt parcellázták fel? ahogy jövünk a 2/aról, baloldalon van a temető, utána a mező, utána a reptérre vezető kis ut? Ez az a mező? Mi meg ott lakunk akkor mellettetek ;-) Fenyő lakópark
    Hát nagyon nem egyszerű az épitkezés. És nem tudom megéri e. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219981 (45)
     
  10. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2003. november 12. 13:3445.
    OK! Csak már ott tartanán, mi?
    Hát hogy hol építkezünk? Röhögni fogsz biztosan! Egyszerűen: a temető mellett. Az a nagy helyzet, hogy rengeteget keresgéltünk (már vagy egy éve). Néztünk házakat, telkeket. És az a nagy helyzet, hogy iszonyatos árak vannak. Pl. Gödön az egyik irodából azzal küldtek el, hogy mit akarunk, nekik 25 millió alatt nincs telkük. Hát nekem ha lenne pénzem, akkor se adnék egy telekért 25 milliót. Na aztán a nagy keresgélésben kiderült, hogy a Fóti út és a Reptéri út közötti részt felparcellázták és még van 2 db telek. Amikor először arra jártunk nem akartam elhinni, hogy arról a részről van szó. Na mindegy, végül aztán azért vágtunk bele az ottani telekvásárlásba, mert majd csak májusban kell fizetni a teljes összeget és ezen a telken még nincs ÁFA. Ha esetleg mégsem építkeznénk, akkor simán eladjuk és ha ez az ÁFA bejön, akkor bukni nem bukunk rajta, az biztos. Úgyhogy most ez a nagy helyzet. Májusig közművesítik, utat építenek, addig tervezgethetünk és ha minden összejön akkor nyáron indulhat az egész. Rengeteg ismerősöm van már túl építkezésen és tudom, hogy nem egyszerű, de azt mondják hosszú távon megéri. . . hát majd meglátjuk.
    előzmény:
    Vándor777 (43)
     
  11. 2003. november 12. 13:1844.
    Tájvédelmi Körzet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (42)
     
  12. 2003. november 12. 13:1243.
    akkor majd tologatjuk együtt a babakocsit. :-) Ti hol épitkeztek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219981 (41)
     
  13. 2003. november 12. 13:1142.
    Köszönöm a részletes tájékozatást, m_e_s, nagyon kedves vagy, Te most Inárcson élsz ? Mit jelent az Ócsai TK ?
    előzmény:
    m_e_s (22)
     
  14. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2003. november 12. 12:5641.
    Elhiszem, hogy nem egy álom a vezetés a dugókban. De ha belegondolunk itt a fővárosban és környékén szinte elkerülhetetlenek a dugók. Sajnos azt kell mondanunk, hogy "valamit valamiért". A kertben végre lehet majd szalonnát sütni, nyáron kiülni, kutyát-macskát tartani, kölyköket kiereszteni, viszont el kell viselni, hogy dugókban kell ülni. Viszont én mégis inkább ezt választom. Ahol most lakunk még lift sincs a házban. Rossz is belegondolni, hogy milyen lenne ott nap mint nap lecipelni később a babakocsit, aztán a kerülgetni a kutyasz**t, kínlódva eljutni valami parkba, hogy "friss" levegőn legyen a gyerek. . . . . . Szóval akkor inkább a vidék. . . . . Pedig gyerek még sehol, de közeledve a 30-hoz lassan aktuális lesz a dolog, úgyhogy azért gondolkodom kicsit előre. . .
    előzmény:
    Vándor777 (38)
     
  15. Torolt_felhasznalo_585527
    Torolt_felhasznalo_585527
    2003. november 12. 12:0340.
    Szerintem is inkább kétemberes a családi házas vidéki lét. Persze ismerek én azért egyedül élő embert is, de azért neki is titkolt vágya egy társ. . .

    Nálunk se lehet unatkozni egyáltalán, hálistennek szuper szomszédaink vannak, ha nem vagyunk otthon, kifizetik a gáz-, v. vizszámlát, amig felújitottunk, hozták nekünk a kaját, kölcsönadtak kerti szerszámokat, amig a mi készletünk fel nem töltődött. Sőt, tavasszal, mire hazaértem, a szomszédasszony telepalántázta a virágágyásomat, és a balkonládáimat beültette muskátlival. Pesten meg jószerivel két családnál alig ismsertünk többet a házból, sőt az emeletünkön az egyik lakóval egyszer sem találkoztunk össze. . .

    Nem lehet semmivel összehasonlitani azt, amikor a barátainkkal kiültünk nyáron a teraszra, éjszakákba nyúló kártyapartikra, beszélgetésekre, élvezve a jó levegőt, a csendet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2003. november 12. 11:5539.
    Ugye?Ugye?Jó hely ez a Nagymaros!Én azt bírom nagyon, hogy tuti a kilátás! A visegrádiak meg bámulják a házainkat! Mi jobban járunk!:o))))
    előzmény:
    Hiperaktív (30)
     
  17. 2003. november 12. 11:4638.
    csak már ott tartanánk, hogy otthon vagyok a babával!!! :-(((

    amugy mi is mindketten vidékiek vagyunk. egy kutya hiányzott nagyon a lakásunkban, meg hogy nem tudtunk szalonnát sütni :-))) de azon kivül nem zavart a 1. 5 szobás lakás. Szép helyen volt, s mivel még gyerek sincs amugy is minden hétvégén mentünk valahová. Az a baj, hogy most is mennénk, pedig annyi munka van a házon, h ihajjjj! :-))) Ha jön a gyerek, majd biztosan jobban értékelem a kertes házat.
    Kutyánk még nincs, mert a kerités most lesz teljesen kész (tavasszal jöhet!), de cicánk már van!!! :-)))
    De kezd csömöröm lenni a vezetéstől, a dugóktól, a bunkó sofőröktől. Ez nagy nagy hátrány
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219981 (36)
     
  18. Torolt_felhasznalo_276749
    Torolt_felhasznalo_276749
    2003. november 12. 11:1837.
    Én egy ideig egyedül csináltam. Mondjuk elég bevállalósnak kell lenni. Ha eltörik egy pala a tetőn, elő a létrát, és mászni! Ha leesik a fél méteres hó, ha már muszáj lekaszálni a hátsó kertet, stb. . . Elég érdekes helyzetek tudnak adódni. Pasival jobb! Ez is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (34)
     
  19. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2003. november 12. 11:1536.
    Szia Vandor 777!
    Megértem, hogy nem szerettél volna kijönni Pestről, mert ugye a BKV-val csak eljutsz mindenhova és ugye (költségben sem olyan vészes a bérlet).
    Nálunk viszont az a helyzet, hogy mindketten vidékiek vagyunk. Én Nagymarosról jártam be PEstre éveken keresztül. Most a belvárosban élünk és csak úgy bírom elviselni, hogy reggeltől estig dolgozunk, hétvégén pedig irány "haza vidékre". Nagyon sokat keresgéltünk és ugye tényleg iszonyatos árak vannak a főváros normális kerületeiben. Aztán nekem az is szempont volt, hogy ha később gyerekek lesznek és jönnének segíteni a nagyszülők, akkor normális távolságban legyünk tőlük is. Így aztán Dunakeszi illetve Göd tűnt a legalkalmasabbnak. Mert ezek Pesthez is közel vannak, ugyanakkor anyukám felül a vonatra és fél óra alatt nálunk is lehet, ugyanakkor nem kell ott aludnia, szépen felültetem a vonatra és megy haza. . . . . . . :o))))) Ja és nekem az összes rokonom, barátom, ismerősöm ezen a részen van.
    Gyerekek szempontjából én szerintem jobb a vidék (bár lehet, hogy csak azért mondom, mert én is ott nőttem fel). Dunakesziről nem olyan vészes a bejárás. Pesten is kéne utaznia a gyerkőcnek, az még talán veszélyesebbnek tűnik nekem. Ja és gondolom most nagyon sok fiatal költözik ki, úgyhogy rengeteg kismama lesz ott a környéken akik majd visznek egy kis életet oda! (vagy nem:o))
    Ha mi is odaköltünk és jönnek gyerekek, akkor majd mi otthon leszünk 9-től 7-ig, aztán írogatunk az nlc fórumba! :o)
    előzmény:
    Vándor777 (31)
     
  20. 2003. november 12. 10:4535.
    Namármost. Szerintem minden lakótelep, lakópark stb alvóváros, legyen az bárhol. Én pl. Óbudán éltem át ezt a senki sincs itthon érzést. Itt, ahol most lakom, meg piacra menet, vagy munkába jövet nem találkozom 4-5 ismerőssel, akkor nincs jó napom. Bent Pesten a belvárosban is laktam, ott még a házunkbeli ismerőseimmel sem találkoztam, tehát "élvezhettem" a társas magányt.
    előzmény:
    Vándor777 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2003. november 12. 10:4334.
    Van valaki, aki mindezt egyedül, vagy egyedül gyerekkel csinálja?
    Mert azt gondolom ehhze kell férj.
    Vagy már ehhez sem kellenek a hapsik?
    Mármint a vidéken lakásra gondolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_276749
    Torolt_felhasznalo_276749
    2003. november 12. 10:4033.
    Sziasztok! Én többszörös ki, illetve visszaköltöző vagyok. Kezdtem Erzsébeten. Aztán ki Dunakeszire. Akkor még autó nélül, egy jó zűrös munkahellyel, ahol soha nem tudhattam, meddig tart aznap a munkaidő: rémálom volt, a vidéki élet minden szépsége ellenére. Irány a belváros! 3 évig bírtam. Most Biatorbágy melletti kis falu, tündéri ház, borospincével, meg minden (sokkal olcsóbb volt, mint a VI. kerületi, lepukkant házban levő pici lakás, amit eladtunk). Most úgy érzem, soha nem szeretnék innen elköltözni (már lassan négy éve), peig mindennap bejárok dolgozni Pestre. Maga a csoda! Szóval kipróbálva ezt is, azt is, ha a bejárás kényelmesen megoldható, akkor éljen a vidék!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. november 12. 10:1532.
    Valószínűleg a te szomszédaidnak is az a benyomásuk, hogy sunyi, rosszindulatú szomszédjuk van és ha nem keresitek egymás társaságát, akkor ezek a benyomások még valóra is válnak.
    előzmény:
    Hiperaktív (30)
     
  24. 2003. november 12. 10:1031.
    Sziasztok!Szia Streets! Mi most májusban költöztünk be a dunakeszin épült házunkba. Szeretem, de megmondom őszintén, csak a pénz miatt jöttünk ki. Pesten nem lehetett telket kapni csak irreális áron. Pedig én nagyon nem szerettem volna kiköltözni. Azt mondtam, h a BKV akkor is BKV- pest bármely részén felülsz a tömegközlekedésre, s odavisz pikk-pakk ahová akarod. Lehet, hogy nagyon kényelmes vagyok, de azt hiszem, h dunakeszin élni, s autóval nem rendelkezni, és pesten dolgozni egy halál lehet. Autóval tényleg közel van- leszámitva a dugókat (amik egyre nagyobbak lesznek, mert egyre többen költöznek ki pestről, s egyre több autó lesz az embereknek). Pestnek is vannak gyönyörű rézsei, ahol kisvárosi környezetben lehetett volna házat épiteni, s lakni, de hát nem volt telek. :-(((
    Amugy Streets: mi azért választottuk Dkeszit, mert ugy itéltük meg, hogy innen a legjobb a bejárás. Végig 2 sávos ut van. Pl. veresegyházát azért vetettük el, mert azon a szar régi uton 1-1 sávban elég halál csucsidőben autózni.
    Ja és én félejk attól, hogyha gyerekleim lesznek, akkor azoknak sok bajuk lesz a tömegközlekedséssel, vagy nekem majd nem lehet dolgoznom, mert őket fuvarozom autóval. . . :-(( Szóval én nem tartom ideálisnak azért ezt az állapotot ami most van. . . Tiszta alvó város pl. az a kis rész Dkeszin, ahol mi lakunk. reggel 9től este 7ig senki sincs otthon. . . :-((( Szerintem ez nem normális. . .
    No ennyi voltam :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219981 (27)
     

Címlap

top