Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Józsefvárosi piac

Nyuszjucus
Létrehozva: 2003. november 6. 09:07
Sziasztok!

Kérlek segítsetek felvilágosítást adni érdemes-e a Józsefvárosi piacra menni vásárolni vidékről?

Milyenek az árak, mit mennyiért lehet beszerezni? A Déli pályaudvarról, hogy lehet oda legkönnyebben eljutni?

Köszi nektek előre is.
  1. 2012. március 13. 21:1944.
    Szeretném a segítségüket kérni.
    Kérdőíves felmérést végzek a szakdolgozatom elkészítéséhez.

     

    Az eredményeket statisztikai módszerekkel, NÉV NÉLKÜL, összesítve elemzem. Az adatok CSAK KUTATÁS CÉLJÁBÓL lesznek felhasználva. Kérem, segítsék munkámat a kérdőív kitöltésével. Csak is a szakdolgozatom elkészítéséhez használom fel.

    Hálásan köszönöm a segítségüket!

    Kérdőív: Légfrissítők és illatosítók használata
     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2004. október 15. 23:1543.
    Talán feltételes módban kellett volna írnom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848012 (41)
     
  3. 2004. október 15. 22:5842.
    Csak a tájékoztatás kedvéért írtam, mellesleg kereskedő vagyok:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848012 (41)
     
  4. Torolt_felhasznalo_848012
    Torolt_felhasznalo_848012
    2004. október 15. 22:5041.
    A Garay-n (máshol is ) tényleg vasárnap és csütörtök a nagyker. nap, nyilván ezért nem engednek akkor vásárolni. Egyébként ha Te is kereskedő lennél akkor örülnél ennek, mert ezzel gyakorlatilag védik a kereskedőiket, rendszeres vásárlóikat. Képzeld el mi lenne, ha boldog-boldogtalan nagyker áron megvásárolhatná a cuccokat. A másik dolog, hogy ezek a "boltok" nem arra vannak berendezkedve, hogy a vevő válogasson, hanem arra, hogy leemeld a polcról az adott pólókat 98-tól 164-es méretig is vidd. Én rendszeresen jártam oda áruért és bizony volt olyan, hogy reggel 7-kor már nem volt miből válogatni. Persze vannak olyan üzletek, ahol ha rendszeresen megfordulsz és megfelelő összegben vásárolsz akkor nem tessékelnek ki, egy idő után már arcról is ismernek akár kereskedő vagy akár nem.
    előzmény:
    silver21 (39)
     
  5. 2004. október 15. 21:5940.
    Sziasztok!
    Szeretném megtudni, hogy a józsefvárosi piacon szombaton lehet-e vásárolni és amúgy tényleg megéri-e?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 13. 12:1339.
    A legtöbb Garay-s nagykerbe nem engednek be egyéni vásárlókat(a márkakereskedésekbe tuti nem), ha mégis(néhány helyre)akkor plusz25%-ot rá kell fizetni az árra.
    Vasárnap és csütörtökön nem érdemes menni, akkor megy a legtöbb kereskedő.
    Amúgy nagyon lehangoló, mikor az embert az X-ik helyről küldik ki, hogy nem szolgálják ki:-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (12)
     
  7. 2004. október 13. 12:0838.
    Ezt Te sem gondolod komolyan, hogy azok lopott cuccok?!Mind hamisítvány. . . mondd honnan lopnának annyi Puma cipőt, melegítőt, kabátot??(amúgy tényleg ott vasalják a legtöbbre a logot)
    Hetente járok oda, sosem történt semmi atrocitás, szerintem bátran ki lehet menni. Sajnos az árak csak akkor jók, ha 5db felett vásárpl az ember, amúgy 1000-2000 ftal is drágább az adott termék.
    A parfümök hihetetlen árakon vannak, de csakis a nagy elárusítóktól szabad venni, kisasztalról sosem:mind hamisítvány:-(((
    Amúgy tényleg utálatos népség a kínai, nem törődnek a törzsvásárlókkal sem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (22)
     
  8. 2004. október 12. 11:2337.
    Sziasztok!
    Amint látom jó régen írtatok ide. Most mégis veszem a bátorságot és megkérdezem: Mi újság a Józsefvárosi piacon?
    Él még? Érdemes elmenni? Ki lehet fogni cuccokat? Tulképp arra vagyok kíváncsi, hogy amit a kínai boltokban árulnak, azért azokat olcsóbban meg lehet venni a piacon, Vagy nem érdemes utazni?
    Csütörtökön mennék Pestre és kíváncsi vagyok nagyon.
    üdv: Nirena
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. november 6. 15:4736.
    Bocsánat, Baumaxos kinai flex-et akartam írni, csak nem jött össze. Szóval az is 2 hónapig bírta. A gyerek cipőjének a nyelve a második nap kiszakadt. A Tescoban vettük és kinai.
    Engem egyszerűen csak az háborít fel, hogy bárhova mégy (nem kell ahhoz piacra menni) lehet Baumax, Tesco, Cora, Auchan, és bármit veszel, az tuti hogy kinai. Hogy ezek mindenhez értenek? Vagy legalábbis azt képzelik magukról. Ha beméyg egy kinai boltba, jellegzetes orrfacsaró bűz van, amit nem lehet kibírni. És az aztán meg egyenesen felháborító, hogy már a fokhagymát is kínából hozzák. Hát hol van már a jó magyar fokhagyma? Azért meg kellene őrizni értékeinket!
    előzmény:
    VarszegiV (34)
     
  10. 2003. november 6. 15:4135.
    Persze erre nagyon kell ügyelni. De nekem még így is megéri.
    előzmény:
    VarszegiV (34)
     
  11. 2003. november 6. 15:2334.
    Ti nem féltek a tömegben, hogy kirabolnak, vagy ki zsebelnek benneteket? Olyan kétes alakok vannak arrafelé. Olvassátok el a Ne dőlj be! topicot. Én tuti nem mennék a Józsefvárosi piacra soha. Szívből örülök, hogy megszüntetik ott az a dzsumbujt. És el tudom képzelni piac után milyen szeméthalmaz marad ott. A sok kinai is inkább hazamehetne. Azt a sok rohadt silány és büdös árut amiket ezek árulnak. A Baumaxot kinai felx is 2 hónapig tart. Mindíg az olcsó a drága, mert kétszer kell megvenni!
    A török cuccok azok jók szerintem is, én csak a kinaiakra vagyok kiakadva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. november 6. 15:0333.
    Én nem tudom hogy lehet kapni, az évi 1-2 alkalom nem volt elég, hogy kiismerjem magam kinél is van eredeti termék.
    előzmény:
    nusika79 (32)
     
  13. 2003. november 6. 14:5832.
    Sziasztok! Én már több éve a józsefvárosi piacon vásárolok. Nagyon elégedett vagyok vele. Persze előtte mindig végigjárom a plázákat, de mindig arra jutok, hogy inkább a piac. Ha az ember már tudja, hova kell menni, hol vannak azok a ruhák, amit szeretne, s bejött neki, akkor nagyon olcsón meg lehet úszni. Szoktam alkudni is, mindig pár 100 Ft-al olcsóbban kapom. Szerintem érdemes kimenni. Márkás cuccokat is ki lehet fogni, ha tudod, hol az a hely:)
    előzmény:
    Zsuska8 (31)
     
  14. 2003. november 6. 14:1231.
    Úgy tartom, hogy ha tart addig míg az eredeti márka, de fele annyiba kerül már megérte.
    Megértem azokat a szülőket is, akik csak ott vásárolnak, mert a gyerekeknek sokszor csak az a fontos mi van a pulcsira nyomva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (29)
     
  15. 2003. november 6. 14:1030.
    Tudom. Én a ruhákra gondoltam, hogy azok eredetinek látszanak, de hiányzik belőlük 1-2 azonosító, amiből kiderül eredeti.
    amikor a kínai srác előttem vasalta rá a pulcsira a saxxo (lehet, hogy nem helyesen írtam) matricát. . .
    Nincs ellene kifogásom, évi 1 alkalommal én is vásároltam ott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (29)
     
  16. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2003. november 6. 14:0329.
    Ne aggódj, van a piacokon bőven lopott cucc is. A parfümök pl. tutira azok, vagy becsempészett dolgok. (nem az 1500-ért árult "Gucci", hanem ami 4-5000-el kevesebb a bolti árnál. Én is vettem, és tüzetesen átvizsgáltam az itthonival, ami parfümériába lett véve, semmi, de semmi különbség nincsen, minden ugyanúgy van nyomtatva a dobozra, dombornyomással, ahol kell, minden betű, szám egyezik, és persze a parfüm is. Illatra is ugyanaz, tartósságra is. Semmi különbség. Csak mivel nem csili-vili plázában veszed, ahol 10 nm-en van 8 eladó, lényegesen olcsóbb.
    előzmény:
    Zsuska8 (27)
     
  17. Torolt_felhasznalo_314348
    Torolt_felhasznalo_314348
    2003. november 6. 12:4228.
    Szerintem érdemes kimenned és megnézni. Azon a vonalon (a 24-es villamosén) két piac is van.
    Szerintem lehet jó cucokat találni akár féláron is, csak jól meg kell nézni, mia bóvli és mi jó minőségű. Jó nézelődést!
    előzmény:
    Nyuszjucus (1)
     
  18. 2003. november 6. 12:0127.
    Szerintem meg nem lopott, hanem hamis amit a piacon árulnak. Csak a felírás muttja, hogy milyen márka, de bennük lévő (oldalában) cimke hiányzik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (22)
     
  19. Torolt_felhasznalo_384266
    Torolt_felhasznalo_384266
    2003. november 6. 11:4526.
    merre érdemes mennem kosztümöt keresek, 42-es méret. Szereintetek???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2003. november 6. 11:4125.
    Be lehet menni a nagykerbe bárkinek, nem mindegyikbe, de az üzletek 90%-ba igen. Viszont sajnos nem mindegyik nap lehet próbálni, azt hiszem hétfőn és szerdán igen, kedden, csütörtökön nem, de gondolom, ez üzlettől is függ. Szombaton nincsen sok nyitva, vasárnap igen, reggel 7-és du. 3 között kb. (hát ahogy a nagykereknek jó, nyilván. De nyitva voltak pl. karácsony napján is)
    előzmény:
    macskoszka (21)
     
  21. 2003. november 6. 11:3124.
    Lopott árut veszel? A bűnözők zsebébe teszed a pénzedet? Hm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (22)
     
  22. 2003. november 6. 11:2723.
    Sziasztok!
    Én tegnap voltam utoljára egy kínai piacon, de nagyon elment a kedvem a kínai kereskedőktől. Már többször tapasztaltam, hogy mosolyognak, mosolyognak, de ha nem tetszik, amit adnak, olyan undokok lesznek, hogy kinyílik a bicska a zsebemben. Tegnap egy nő szabályosan kitépte a kezemből a gyerek atlétát, aminek nem tetszett a szabása és hátat fordítva levágta a pultra. Ja, és törzsvevője voltam. Eddig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. november 6. 11:2722.
    Sziasztok!

    a Garay piac környékén lévő nagykerekbe bárki bemehet. . a ruhákon lévő árra méég 10 %-ot tesznek. . de igy is joval olcsobb!!

    a józsefvárosi piac a nagyközönség számára is január végéig van nyitva. . akkor egy kis bezárási szünet következik. . és a szemben lévő gyártelep átadásakor ujra kinyit!!
    mi nagyon sokat ott vásárolunk. . a bugyitől a cipőig. . soha semmi bajunk nem volt semmitől. . előmosás után!
    a cipők is nagyon jók. . igaz hogy jó kis lopott Nike-t , és Adidast árulnak. . viszont nem is kerül 25 ezerbe!
    (viszont ki kell fogni hogy melyi ka lopott és melyik a "pontos" másolat!!
    előzmény:
    macskoszka (21)
     
  24. 2003. november 6. 11:1221.
    tityo:és a nagykerekbe bárki bemehet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top