Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyuszi bérlés húsvétra

szamóca7896
Létrehozva: 2008. március 7. 12:16

Sziasztok!

 

Nem tdujátok, hogy van lehetőség, ha igen, akkor hol, nyuszit szeretnék bérelni 1 napra húsvétra a kisfiamnak?

 

segítségeteket köszönöm!

  1. 2015. március 31. 09:5835.

    Nálunk nagyon aranyos szelíd kis nyuszik, és még 15 társuk kikölcsönözhetők, hogy igazi nyuszi hozhassa a tojásokat, és hogy legyen mit simogatni, dédelgetni a gyerekeknek. És ha már megunták a gyerekek, vagy esetleg több vele a feladat, mint az öröm, akkor vissza lehet hozni, a kölcsönzési díjból pedig még vissza is kaptok.


    Érdeklődni:  Kristóf Tibornál 0630/8525590 számon lehet.

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  2. Torolt_felhasznalo_150864
    Torolt_felhasznalo_150864
    2011. Április 22. 14:1134.

     Nem hiszem, hogy ellenséget szereztél. Sokan vagyunk - sokféle élet - sokféle vélemény!

     

    Tehát, ha valaki mégis nyuszit szerezne be, bár nagyon nem szeretem:

     - rengeteg széna

     - kevés zöld

     - víz legyen előtte mindig

     - a hízónyúlnak szoktak adni kenyeret, de ez egy fatal error - az élesztő felgyűlik a gyomrában és belehal

     - káposzta, puffasztós ételek kisnyuszinak ne!!! Nagynak is csak kevés!

     - almát mag nélkül! - én meg is pucolom - sok a permetszer

     - saláta csak bio!

     - legyen elbújója a nyuszinak

     - kevés nyomkorászás - sok nézegetés

     - ha nyúzás, akkor inkább a simi fejét, hátát (Az enyém szereti, ha a füle tövét vakargatom - ilyekor ropogtatás a fogával a teljes elégedettség jele Az én kis csillagom a bememen megtekinthető, ha már működik. )  

     - minél nagyobb a nyuszi, annál jobb

     

     Aki nyuszit visz haza a legfontosabb: szeresse meg, tartsa meg és jöjjön a Nyuszi, mint házikedvenc topicba (in: Otthon ) és segítünk!

     

    www.medirabbit.com -on plussz infok!

     

    idézet:
    Avee (19)
    2008-03-07 14:26:23
    előzmény:
    Avee (19)
    2008-03-07  14:26
  3. 2011. Április 22. 14:0233.
    Egy hasznos hozzászólás kezdő nyúl/kölcsönzőknek/tartóknak.
    előzmény:
    Avee (19)
    2008-03-07  14:26
  4. 2011. Április 22. 13:5932.

    Szerintem ez egy kicsit túl lett reagálva. Nem kell mindenkiből azt kinézni, hogy elviszi a nyulat, oszt azon fog aludni a gyerek, meg gumicukorral eteti majd....stb. És nem fog lelkileg összetörni az a nyúl, ha valakihez odakerül pár napra, urambocsá' ráadásul ha kertes házba, és jól fogja érezni magát.

     

    Nekünk úgy volt, hogy tudnak szerezni egy nyuszit 1 hétre. Semmi baja nem lett volna.Már fel is készültünk a fogadására, és most mondták le, mert lebetegedett a nyuszi. Na mindegy, majd átvisszük a nyúl-kellékeket a szomazédba, ott isvan nyuszi, és szokta a fiam simogatni, imádja. Nekem is voltak nyulaim anno, és ha tudom, hogy jó helyre kerül szívesen odaadtam volna, szerezzen örömet a piciknek.

     

    A baj csak az, hogy sokszor nem tudni hogy kihez kerül. Mármint ha nagyüzemi bérlés folyik. És az kétes...

     

    De ha pl. ismerős-ismerősnek...stb. az más. Nálsm ez belefér, és sajnálom, hogy nem jött össze, ráadásul annyira tuti volt hogy jön, hogy már mondtuk is a fiamnak... :( Egyébként annyira szereti az állatokat, hogy gondolkodunk valami hasonló tartásán. A nyulat kifejezetten ideálisnak tartjuk. Persze ésszel neveljük, hogy hogyan közelítünk a nyuszi felé, és tilos az agyondögönyözés....stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. március 28. 17:5131.

    A lurdy- házban április harmadikán, a NOÉ állatotthon örökbefogadó napot rendez, ahol lesz nyuszisimogató, és kiskutyasimogató is, és még ingyen is van.

     

    Szerintem ez bőven elég lesz.

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  6. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. március 27. 12:0730.
    Nekem felnőtt nyulam van és biztos nem adnám kölcsön, főleg nem húsvéti díszletnek....ugyanezt akartam leírni, mint Te, csak nem volt cérnám!
    előzmény:
    Avee (5)
    2008-03-07  12:43
  7. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. március 27. 12:0029.

    A nyuszik nem plüssállatok, be kéne látni hogy állatokkal nem lehet játszani, anyuszik nagyon sérülékenyek, kétlem hogy bérbeadná őket akárki is aki szereti a nyusziját, amúgy nem árt tudni hogy a nyuszik ha akarnak nagyot tudnak harapni, karmolni, főleg ha nyúzzák őket, nem gyereknek való játékok!

     

    Van az állatkertben állatsimogató, oda kell elmenni, és nem csak nyuszit, hanem más állatokat is simogathat a gyerek, gondozó felegyügyelete mellett hogy senki ne sérüljön.

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  8. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. március 27. 11:5628.
  9. Torolt_felhasznalo_786735
    Torolt_felhasznalo_786735
    2010. március 27. 09:4727.
    Szia!
    Van ilyen: Alba Plaza - HALywood üzlet hírdeti Székesfehérváron.
    http://www.halywood.gportal.hu/

    Ha megszereted és gondját viseled, meg is tarhatod.
    Én sem tartom jó ötletnek, se a nyuszi, se a gyerek szempontjából, de sokkal jobb, mint aki megveszi, párizsival eteti majd szélnek ereszti, ha már megunta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_515024
    Torolt_felhasznalo_515024
    2008. augusztus 21. 22:0126.

    Úristen!! Nyuszit bérelni??? Ez egyszerűen hihetetlen hogy egyáltalán felmerül!! Egy élőlényről van szó Istenem!! Nekem is van nyuszim, úgyhogy naná h ezen felháborodok!!!! Én a gyerekedet szeretném kiberélni pár órárs, megfizetem ám jól......

     

    döbbenet!!!

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  11. 2008. március 10. 13:2225.

    Ez egy olyan téma Húsvét környékén, amire mindenféle stílusban kaphatsz választ.

    A nyuszigazdi a nyulak oldaláról szemléli ezt az egész húsvéti „hajcihőt” és nyúlszempontból nyilatkozik. Nem elhanyagolható szempont, hogy rendelkezik bizonyos ismeretekkel a nyuszikákat illetően (amelyekre nagyon fontos odafigyelni még néhány órás nyuszigazdiság alkalmával is), és ha megfelelő formában képes ezt elmagyarázni, akkor ebben nem szabad bántást felfedezni. Én nem szerettelek volna megbántani (remélem nem tettem). Ezzel nem azt akartam mondani, hogy nem nézünk ki másokból annyit, hogy el tudnak látni egy nyulat 1 napon keresztül, de bizony, amikor hozzánk került a saját nyuszink (nekem csak kutyusom volt előtte), azt sem tudtam, mit kezdjek vele hirtelen, mit ehet meg, mit nem (mert sok ilyen növény van) és rengeteg segítséget kaptam a mostani fórumtársaimtól. Nélkülük nem válhattam volna jó gazdivá. A mi nyuszink is tavalyi húsvéti nyuszi, és szintén úgy lett elhozva, hogy akár vissza is vihetjük, csak mi megtartottuk, mert pár nap alatt beleszerettünk és már hozzánk tartozott. Mostanára pedig el sem tudjuk képzelni nélküle az életet.

    Legközelebb részletezd ki a nyitó hozzászólásban azt, amit a legutóbbiban, és akkor remélhetőleg senki nem fog neked ugrani, mert mindenki világosan látja majd, hogy nem szétnyúzni akarjátok szegénykét. Ettől függetlenül akárki gondolhatja azt, hogy ez nem jó a nyúlnak, de minden véleménytől függetlenül úgyis ti döntitek el, mit szeretnétek.

    Ha a bérlés mellett fogtok dönteni, akkor remélem örömet szerez majd a picinek.

    előzmény:
    szamóca7896 (24)
    2008-03-09  10:16
  12. 2008. március 9. 10:1624.

    Szerintem sem tiszted megítélni a gyereknevelésem módszerét.

    Hihetetlen, hogy feldobok egy ártatlan témát, és minden állatvédő idecsődül, és ki akar oktatni. Azt hiszem jó pár embert ki kellene oktatni akkor az országban. Máskülönben 1 éves a csemetém, és ha most az jön, hogy ááááááá......az még rosszabb.... hát elárulom, hogy még a kis kutyához sem mer hozzáérni, mert annyira félénk...sajnos:)

    pár órára akarok bérelni egy kis selymes nyuszit a picimnek, hogy elnézze, meg esetleg hozzáérintse a pici kis mutatóujját.

    puff neki, ez tényleg kúrva nagy bűn!!!!rossz anya, rossz család, rossz gyerek, rossz élet vagyunk....

    csak egyszer látnám már be, hogy mi a francot keresek itt az nlc-n...

    előzmény:
    moki-kopi (8)
    2008-03-07  12:52
  13. 2008. március 7. 15:3123.

    Teljesen egyetértek Avee-val. Mint felelős nyuszigazdik, nem szeretnénk senkit megbántani és annak ellenére, amit írunk, számos ember fog nyuszit venni/bérleni Húsvétra. Lehet, hogy a kisgyereknek szép emlék lesz, az is lehet, hogy nem. Viszont annak tudatában, hogy milyen egy nyuszi, az ő érdekében nem ajánlom, hogy pár napra a gyermekünk öröme miatt hazavigyük. A kicsi állatkák nagyon meg vannak szeppenve, és nekik is kijár, hogy ne tologassák őket ide-oda az emberek kedvük szerint. (De a felnőtt állatokra is ugyanez érvényes.) Nagyon érzékenyek és még néhány napos tartásuk is nagy felelősséggel jár.

    Tényleg nem macska és nem kutya, sokkal érzékenyebb és MÁS. És ezen van a hangsúly. Hozzá kell szokni a dolgaihoz és nem lehet úgy kezelni, mint egy másfajta háziállatot.

    Ezért én is kérek mindenkit, hogy meggondolatlanul ne vigyen haza nyuszikát. Ha valaki hazaviszi, onnantól a nyuszika is számít rá. Nem játékra valók!!!

    A nyuszik érző lények, akiknek nagyon aranyos dolgaik vannak, de ők is ugyanúgy vágynak a szeretetre, és számítanak ránk, miután hozzánk kerültek.

    Ha mégis ezt választja valaki, tényleg jöjjön a Nyuszi, mint házi kedvenc topikba és nyugodtan kérdezzen bármiről.

     

     

     

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  14. 2008. március 7. 14:3322.

    előzmény:
    Avee (20)
    2008-03-07  14:28
  15. Torolt_felhasznalo_625894
    Torolt_felhasznalo_625894
    2008. március 7. 14:3121.
    előzmény:
    Avee (19)
    2008-03-07  14:26
  16. 2008. március 7. 14:2820.

    De, az előbb leírtak ellenére, nagyon kérek mindekit -gondolja meg nagyon!!!!!

    A nyuszi élőlény - és nem győzőm hangsúlyozni - sokkal érzékenyebb, mint pl. egy kiskutya, vagy kiscica. Azt sem viszünk haza csak úgy!

    előzmény:
    Avee (19)
    2008-03-07  14:26
  17. 2008. március 7. 14:2619.

     Nem hiszem, hogy ellenséget szereztél. Sokan vagyunk - sokféle élet - sokféle vélemény!

     

    Tehát, ha valaki mégis nyuszit szerezne be, bár nagyon nem szeretem:

     - rengeteg széna

     - kevés zöld

     - víz legyen előtte mindig

     - a hízónyúlnak szoktak adni kenyeret, de ez egy fatal error - az élesztő felgyűlik a gyomrában és belehal

     - káposzta, puffasztós ételek kisnyuszinak ne!!! Nagynak is csak kevés!

     - almát mag nélkül! - én meg is pucolom - sok a permetszer

     - saláta csak bio!

     - legyen elbújója a nyuszinak

     - kevés nyomkorászás - sok nézegetés

     - ha nyúzás, akkor inkább a simi fejét, hátát (Az enyém szereti, ha a füle tövét vakargatom - ilyekor ropogtatás a fogával a teljes elégedettség jele Az én kis csillagom a bememen megtekinthető, ha már működik. )  

     - minél nagyobb a nyuszi, annál jobb

     

     Aki nyuszit visz haza a legfontosabb: szeresse meg, tartsa meg és jöjjön a Nyuszi, mint házikedvenc topicba (in: Otthon ) és segítünk!

     

    www.medirabbit.com -on plussz infok!

     

    előzmény:
    kiara1 (12)
    2008-03-07  13:43
  18. Torolt_felhasznalo_625894
    Torolt_felhasznalo_625894
    2008. március 7. 14:2318.
    Menjetek el az állatkertbe, ott mindig lehet nyuszit simogatni.
    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  19. Torolt_felhasznalo_630183
    Torolt_felhasznalo_630183
    2008. március 7. 14:2017.
    szerintem is fájnaa a gyereknek ha megszereti. és vissza akarod vinni.
    előzmény:
    berni81 (15)
    2008-03-07  14:09
  20. 2008. március 7. 14:1916.

    Mekkkora ötlet!

    Jövőre lehet, hogy megjelennek a giga-nyuszik!

    előzmény:
    flopp (13)
    2008-03-07  13:59
  21. 2008. március 7. 14:0915.

    Szia!

     

    Én a saját tapasztalatomat mondanám el. Olyan 6 éves lehettem, mikor kaptam "kölcsön pár napra" egy nyuszit húsvétkor. Ezzel nem is volt semmi baj, csak én pár nap alatt tökéletesen megszerettem a nyuszót, és mikor vissza kellett adni, majd megszakadt a szívem... Ez olyan rossz élményként él bennem a mai napig...

    Gondold át mert lehet h nem csak örömöt okozol ezzel a kisfiadnak!

     

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  22. Torolt_felhasznalo_724117
    Torolt_felhasznalo_724117
    2008. március 7. 13:5914.

     hát ez kész....nyuszi bérlés....

     

     

    köszi, jót nevettem végre

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. március 7. 13:5913.

    En azt hittem, hogy olyan embert akarsz kölcsönözni/rendelni, mint a Telapo, csak nyuszi kiadasban....

    azt hittem megint lemaradtam valami uj trendrol.

    előzmény:
    szamóca7896 (1)
    2008-03-07  12:16
  24. 2008. március 7. 13:4312.

    Én megértelek téged is. Egy percig nem állítottam azt, hogy ez felelős állattartás lenne.  Azzal én sem értek egyet, hogy vegyünk nyulat aztán adjunk neki szabadságit a Margit szigeten...Csupán annyit írtam, hogy nem feltétlenül baj az, ha valaki ezzel meglepi a gyermekét, egy-két napra. Persze, betartván a szabályokat! Pont ezért jó egy ilyen tpoic, mert itt meg lehet oszatni a tanácsokat, mivel etessük mivel ne stb.

     

     

    Állat rajongó vagyok bár kétem, hogy ez a Húsvéti nyulaknak köszönhető , de nekem nagyon kellemes élmény visszagondolni a régi húsvétokra nyuszikkal, tojásokkal...

     

    Hát, lehet, h most sok ellenséget szereztem...

    előzmény:
    Avee (11)
    2008-03-07  13:26

Címlap

top