Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munkahelyi kapcsolatok

Torolt_felhasznalo_416427
Torolt_felhasznalo_416427
Létrehozva: 2003. november 4. 19:15
sziasztok, sok építő hozzászólást olvastam már a fórumon, talán tud valaki tanácsot adni.
a csoportomban úgy érzem, a periférián állok. ha próbálok beszédtémákat felvetzni, vagy mesélni magamról, úgy érzem, érdektelenségbe ütközöm. (nem minden esetben, de általánosságbvan igaz). pláne, ha magamról mesélnék valami pozitívat, valami sikert, élményt, stb. mintha nem érdekelné az egyént, akinek mesélném. most már ott tartok, hogy alig beszélek magamról, akár pozitív, akár negatív eseteket, történéseket. megvisel ez az egész, mert nem találom a helyem. szeretem a feladataimat, de valahogy nem érzem elismerve magam. persze, ha megkérdeznék valakit, nem ezt mondaná. unalmában úgyis rávágna valami bagatell dolgot.
Próbáltam már szóbahozni a dolgot, de nem volt kedvező a fogadtatás...
Szeretném, ha bárki megosztaná velem tapasztalatait, hogyan tudta leküzdeni ezt a helyzetet..
  1. 2004. október 26. 15:2232.
    lehet meg jelentkezni? en is vagynek egy ilyen helyre :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585352 (27)
     
  2. 2003. december 12. 10:3531.
    Bocsánat a zavarásért, csak szeretném kikiabálni magamból: HOGY EGYES KOLLÉGÁK MILYEN ELVISELHETELENEK!!!!!!!!!!!!
    Köszönöm, ez jólesett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. november 16. 08:4630.
    Köszönöm, erre próbálok kényesen ügyelni :)
    előzmény:
    merleg2 (29)
     
  4. 2003. november 14. 10:5429.
    SZia. Nagyon orulok, h normalizalodtak a munkatarsi viszonyaid es megtalaltad a helyed, a csapatban. Azert a bizalmaddal vigyazz, nehogy vissza eljenek. Szioka -A-
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416427 (28)
     
  5. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. november 10. 20:2928.
    Nem akarom elkiabálni, de amióta megnyitottam a topicot, azóta normalizálódott a helyzet :)
    Azt hiszem, a feszültség volt az oka, ami mostanában a csoportban megtelepedett. . érdekes!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585352 (27)
     
  6. Torolt_felhasznalo_585352
    Torolt_felhasznalo_585352
    2003. november 6. 08:1127.
    én olyan jó helyen dolgozom ebből a szempontból. . . . már előre tudom, hogy ilyen munkahelyem nem lesz még egy. :-(

    kb 30-an vagyunk ebből hárman csajok. az egyik férfi kollegám pl mindig hozza a kiskertjéből a paradicsomot, padlizsánt, cukkinit. ki mit kedvel. :-)

    aztán előfordult hogy amikor az egyik kollegám betonozott a leendő háza előtt nem tudott elég sűrűn menni locsolni a betont, erre a másik kollegám (kb 3 házzal arréb lakik) szó nélkül átment és meglocsolta neki, naponta többször is.

    meg úgy alapból nagyon jó fejek. az átlag tíz fős ebédeket sem hagynám ki semmi pénzért. jajj ha nekem innen el kell majd mennem. . . de fogom utálni.

    coty: nem feltétlen veled van a baj. idomulnod kell a csoporthoz, ha ők nem dumálósak akkor mással kell beszélgetned, munkahelyen kívül. :-) ez van. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_182169
    Torolt_felhasznalo_182169
    2003. november 6. 06:0926.
    Szia!
    Mint Humán szakembernek, sérti a fülét az olyan megközelítés "bratyizó típus. . . ", ez jelzi megítélésedet egy csapattársadra vonatkozóan. Pedig egy sikeres családban is, nemhogy egy munkahelyi szervezetbenn szükség van különféle emberekre. belbin teszteket hívunk segítségül egy tudatos csapat építéshez is. Nézd meg az alábbi hivatkozást, és utána várom válaszod.
    Üdvözlettel: Puma

    http://www. tmi. hu/jovoido/csapatmunka. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416427 (20)
     
  8. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. november 5. 21:4225.
    nem akarok változtatni. csak tanácsot kértem, hogy mit lehetne tenni. talán valóban az a jó, ha közeledem másokhoz. a titkaim persze az enyémek. nem vagyok kitárulkozós típus, alapbizalmatlanság mindig van bennem.
    előzmény:
    CPP (22)
     
  9. 2003. november 5. 21:2024.
    ja, hát a mindenki helyett helyesebb lenne azt írni, hogy "a legtöbb ember, vagy az emberek többsége", vagy ilyesmi. . .
    Egyébként én eleve nem nagyon hiszek az ilyen sikerkönyvekben, meg tréningekben. Azt hiszem, hogy az élet megtanít minket arra, amire szükségünk van. Egyesekben vagy benne van az adottság (most mindegy mire), vagy nincs. Ha megvan, akkor az felszínre fog jönni. Ha nincs, akkor. . . . :(((
    Ha Te az elöbbibe tartozol, akkor szerencsés vagy, könnyen teremtesz kapcsolatokat. De ismerek olyan embert, aki sajna önzönek nevelkedett (a környezet is tehet róla, + a gének), végzett mindenféle "agytágítást", nem segített rajta. . .
    Na, mindegy, ez egy kicsit más téma, lehetne erröl is sokat beszélni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (23)
     
  10. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. november 5. 20:5223.
    Én nem érzek benne ellentmondást. Mindenkiben benne vagyok én is. Én is szeretek magamról beszélni, de ha azt akarom, hogy figyeljenek rám, ezt le kell győznöm, és másokat kell bezséltetnem magukról. Ez bevált üzletkötői fogás egyébként is. Szörnyen unalmas, ha valaki csak magáról beszél, és nem érdeklődik mások iránt. Azt nagyon lehet unni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (14)
     
  11. CPP
    CPP
    2003. november 5. 17:0922.
    Szia!
    Ne idegesítsd magad! Várj, és ha nem megy, keress másik munkahelyet, lehet, hogy ott Te leszel a társaság közepe! Emiatt a banda miatt tényleg nem érdemes izgulni. . .
    Cpp
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416427 (21)
     
  12. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. november 5. 17:0421.
    Azt gondolom, hogy jó hallgató vagyok. Bár, az igaz, hogy gátlásos. Tehát, nem kérdezek rá bizonyos támákra, mert azt gondolom, hogy nem tartozik rám. Tiszta hülyeség. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. november 5. 16:5520.
    Köszönöm a hozzászólásod. A legbensőbb dolgaimat persze, nem tárom a csoporttársak elé. Talán nehezen alakítok kapcsolatokat, és nem rendelkezem karizmával. Nem tudok bratyizni, és ilyesmi. Meghallgatok másokat, és én is viszont szeretném ezt.
    előzmény:
    Puma46 (10)
     
  14. Torolt_felhasznalo_416427
    Torolt_felhasznalo_416427
    2003. november 5. 16:5119.
    Azt gondolom, hogy a választékossággal, stb. rendelkezem. Talán félreérthető volt: nem traktálom a környezetem a dolgaimmal. nkább a "hálás" hallgatóság szerepét játszom. Viszont néha nekem is igényem van arra, hogy valaki meghallgasson. Volt egy csoporttárs, akivel ez ment. Most, valamiért mindez megváltozott. De nem hiszem, hogy azért, mert a csapból is én folyok!
    előzmény:
    nok_apja (4)
     
  15. 2003. november 5. 09:4418.
    Szia Coty. Ne lepodjel meg az e fata munkahelyi viselkedeseken. Attol, h a Te eleted nyitott, vagy azza akarod tenni nem biztos, h mindenkit/egyaltalan valakit is erdekel. Sajons a XXI. szazad betegsege az, h kozombosek vagyunk, nincs szeretet egymas irant, nincs turelmunk meghallgatni embertarsainkat stb. stb.
    Szerintem sem normalis dolog az e fajta viselkedes, de sajnos amig az egocentrizmus elso helyen all, addig ne varj megertest. Probalj feldolgozni problemaidat magades ne megosztani a csoport tarsaiddal. Egy nyitot lelku embernek nem konnyu de . . . tudomast kell venni errol a helyzetrol. Habar, a csoportnak van 1 vezetoje gondolom. Az a vezeto nem csak vezeto kell legyen hanem ember ismero is. A mai vilagban tanitsak a managementet is- lehet hianyzik az a fajta ismeret reszerol. Egy csoporton belul/attol csoport/megertes es csapat munka van. Bele veve azt is is, h a csoportomon belul barkit meghallgatok, turelmes vagyok, nem razom le ilyen-olyan kifogasokkal, lehetne sorolni. Valahol muveltseg dolga is. Ha nem is erdekel a lelkem melyen a felebaratom magan ugye, meghallgatom es ha egyebet nem de egy segito kezet nyujtok azzal, h meghallgattam, es ez olyan keves de a masiknak nagyon sok. Ez hianyzik belolunk. E keppen kellene viselkedjunk es nem hatat forditani egymasnak, kozombosen. Sok, nagyon sok minden van amirol kellene beszelni, de akivel sajnos oly keves. Tisztelet a kivetel. Udv. -Ari.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_697986
    Torolt_felhasznalo_697986
    2003. november 5. 08:5017.
    Kedves Coty!

    Ami a munkahelyet illeti, meglehetősen kezdőnek számítok, de én is úgy érzem, hogy egy nehéz menettel állok szemben. Már csak azért is , mert a kolleganőm pár nappal ezelőtt hármunk jelenlétében olyan hisztit vágott ki, hogy miért csak hozzám adják az infókat, ő miért marad ki az egészből. . . Egészen addig próbáltam nagyon barátságos lenni vele, de már meggondoltam magam-nem érdekel. Marad a hatalmas mosollyal kísért jóreggelt! Egyfolytában azt mutatom, hogy nagyon jó kedvem van, mert az tudom, hogy idegesíti azokat, akik jelenleg úgy tűnik, nem figyelnek rám (rád). Az emberek nagyon gonoszkodóak tudnak lenni. Minden csoportnak megvan a maga kis "szerencsétlenkéje", akit vagy semmibe vesznek, vagy szivatnak- főleg, ha az a csoport nőkből áll.
    Próbálj arra koncentrálni, hogy a családoddal, barátaiddal milyen jól megértitek egymást, és igyekezz kiegyensúlyozottnak látszani. Mégha ez nem is változtat a munkahelyiek viselkedésen, valószínű, hogy jobban fogod magad érezni. Ha meg jobban érzed magad a bőrödbe, többen vonzódnak hozzád.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. november 5. 08:3316.
    Pontosan! Nem kell, hogy belém lássanak. . . napi 8 órát uazokkal az emberekkel eltölteni veszélyes, ha próbálod őket bevonni a magánéletedbe! Nincs hozzá közük, hogy ki vagyok a munkaidőn túl. Ők se nem barátok, se nem rokonok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_732880
    Torolt_felhasznalo_732880
    2003. november 4. 23:3315.
    A munkahely nem magánügyek és hasonlók megtárgyalásának helye. Viszont jó humorral minden áthidalható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. november 4. 21:2114.
    szerintem ez egy marha nagy ellentmondás:))) már bocs, nem vitatkozni akarok, ez a magánvéleményem.
    ". . . mindenki, akivel beszélsz. . . "
    a mindenkin van a hangsúly;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (13)
     
  20. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. november 4. 20:5313.
    ’Aki csak magáról beszél, csak magára gondol. És aki csak magára gondol … reménytelenül neveletlen, bárhol nevelkedett is.

    Ha tehát jó társalgó akarsz lenni, légy jó hallgató! Más szóval: légy érdeklődő, ha érdekes akarsz lenni! Tégy fel olyan kérdéseket, amelyekre a másik szívesen válaszol majd. Bátorítsd, hogy önmagáról és saját eredményeiről beszéljen.

    Ne feledd el, hogy mindenki, akivel beszélsz, százszor jobban érdeklődik önmaga, saját vágyai és problémái iránt. Saját fogfájása többet számít neki, mint egy milliós áldozattal járó éhínség Kínában. Egy pattanás a nyakán jobban érdekli őt, mint egy földrengés Afrikában. Ez lebegjen a szemed előtt, ha beszélgetni kezdesz bárkivel. ’

    Dale Carnegie: Sikerkalauz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416427 (1)
     
  21. 2003. november 4. 20:5112.
    Teljesen egyetertek Ica45-tel. A kollegakkal nem baratsagot, hanem kulturalt munkakapcsolatot kell felepiteni. En minden jelenlegi es korabbi kollegammal jo kapcsolatban vagyok, de egyikojuket sem neveznem baratnak. Azok meg veletlenul sem a munkahelyemrol kerulnek ki :)
    előzmény:
    Ica45 (8)
     
  22. 2003. november 4. 20:4311.
    :)))))
    én egy nagy, nemzetközi cégnél dolgoztam, de csapatépítö tréningröl csak hírböl hallottam:)
    viszont a kollegák "építgették" rendesen a csapatot:D
    valamire azért jó egy ilyen csapat: lelkileg meg lehet erösödni rendesen:)
    előzmény:
    Puma46 (10)
     
  23. Torolt_felhasznalo_182169
    Torolt_felhasznalo_182169
    2003. november 4. 20:3110.
    Háát, igen van ilyen is. De egy csoportban idönként a vezetők ilyenkor szoktak csapatépítő tréningeket tartani. Azt hiszem az a legtöbb esetben segít. Nehezen élném meg az ilyent, az bíztos. Mivel inkább körém szoktak csoportosulni a környezetemben. A gáncsoskodásokat is kellő humorral el lehet viselni, sőt saját javunkra kamatoztatni. Munkahelyi "beszólásoknál" humorosan egy jelképes strigulát huzok az asztali naptáromba az illető neve mellé:))) Legbensőbb dolgainkat, pedig ne vigyük mindenki elé. "Ne vesd az igazgyöngyöt a disznók elé".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416427 (1)
     
  24. 2003. november 4. 20:259.
    ha választékos, stílusos, dinamikus, humoros emberek közé kerülnek, akkor valóban nem;)
    ám ha a társaság nem ilyen. . . . (???)
    előzmény:
    nok_apja (4)
     

Címlap

top