Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyugdíjasok és TB

Torolt_felhasznalo_512288
Torolt_felhasznalo_512288
Létrehozva: 2008. január 4. 12:55

Sziasztok!

Van-e itt közületek olyan szakavatott, aki tudna s.o.s. (ebéd időben )) abban infót adni arról, hogy igaz-e az-e, hogy ha egy nyugdíjasnak minimálnyugdíja van vagy, ha egyáltalán nincs havi jövedelme, akkor az állam finanszírozza a társadalombiztosítását? Törvényben én még így nem találtam meg. De van egy idős néni, akinek azt hozta ki a cégünk belső gépe, hogy nem jó a TAJ-száma, azaz nem finanszírozott. A lánya azt mondta, hogy pedig úgy van, hogy akkor az állam finanszírozza a társadalombiztosítását, mert a néniek egyáltalán nincs jövedelme. Ez utóbbit az ügy kapcsán nem részletezem. Én teljesen tudatlan vagyok ebben az ügyben, mert Ő az első akinek ilyen problémája van nálunk.

Tud valaki segíteni?

Köszi  

Kalka

 

  1. Torolt_felhasznalo_512288
    Torolt_felhasznalo_512288
    2008. január 4. 14:556.

    Most értem csak ide...köszönöm a segítséget!!  

    Jó hétvégét nektek!

    Kalka

    előzmény:
    Mamayaga (2)
    2008-01-04  13:33
  2. 2008. január 4. 14:325.
    Szia! Ha arról van szó, hogy az illetőnek nincs semmiféle jövedelme, jogosult lenne a kora alapján nyugdíjra ( az számít, mennyi a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatár ), akkor valóban nem kell fizetnie, DE az egészségbiztosítás felé ezt be kell jelenteni, erre van nyomtatvány. Rögzítik a nyilvántartásban, utána már nem lesz gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_512288 (1)
    2008-01-04  12:55
  3. 2008. január 4. 14:164.
    saját jogán nyugdíjban, hozzátartozói nyugellátásban részesülő személy [illetve, a folyósítás megszűnését követő további 45 napig (ha a jogviszony 45 napnál rövidebb volt, akkor a folyósítás megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság az ellátás folyósításának idejével hosszabbodik meg)]  belföldinek minősül,öregségi, munkaképtelenségi, özvegyi járadékban, növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi, özvegyi járadékban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, fogyatékossági támogatásban, rokkantsági járadékban részesülő személy [illetve, a folyósítás megszűnését követő további 45 napig (ha a jogviszony 45 napnál rövidebb volt, akkor a folyósítás megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság az ellátás folyósításának idejével hosszabbodik meg)] ha tb-i szempontból belföldinek minősül,A fennt felsoroltak egészségügyi szolgáltatásra jogosultak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_512288 (1)
    2008-01-04  12:55
  4. 2008. január 4. 13:353.
    a nyugdíjasoknak elvileg automatikusan az állam rendezi a tb-jét... mivel állami ellátásban részesül (csak úgy, mint a tgyás, gyed, gyes, gyet-ben részesülők)...

    a nyugdíjbiztosító pénztárnak kell szólni, hogy rendezzék a jogviszonyát...

    egyébként megsúgom, hogy a párom apja egy éve nyugdíjas és nemrég visszadobták a tajkártyáját az orvosnál... két hónapba telt, mire a nyugdíjbiztosító rendezte, de már minden oké...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_512288 (1)
    2008-01-04  12:55
  5. 2008. január 4. 13:332.

    Sztem igaza van a lánynak. Lásd APEH honlap (www.apeh.hu) Tájékoztató az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség alá történő bejelentkezésről.

    "Egészségügyi szolgáltatásra jogosultak, ezért nem kell járulékfizetésre bejelentkezniük az alábbiakban felsorolt személyeknek:

    ...... azok a személyek, akik a nyugdíjkorhatárt betöltötték és a minimálbér 30 százalékánál kevesebb jövedelemmel rendelkeznek .....

    ...... az itt felsorolt szemlyek után a magyar állam fizeti meg a járulékot, havonta 4.350 Ft-ot."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_512288 (1)
    2008-01-04  12:55

Címlap

top