Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Champix-a leszoktató

Torolt_felhasznalo_118369
Torolt_felhasznalo_118369
Létrehozva: 2007. november 3. 00:11
Sziasztok!
Régi és új bagósok figyelem! Megtörtént velem az, amit nem tudtam elképzelni: hogy valóban le fogok, illetve már le is szoktam a cigiről. Sajna a fogyókúrához és a leszokáshoz nagyon kevésnek bizonyult az akaraterőm. Most olyan, mintha egy marketing szöveget írnék, de már-már tényleg az. Próbáljátok ki ezt a gyógyszert, amit csak orvos írhat fel, nekem bejött. Már a 3. napon nem szívtam egy szálat sem. Nincsenek elvonási tünetek, nem lettem idegbeteg, szóval ez lehet a megoldás, akinek nem sikerült eddig letenni a cigit. Az ára nem éppen olcsó (13-15e), de, ha kiszámolod, hogy mennyit költöttél eddig a cigire... hát bőven belefér. Nem véletlenül nem akarták törzskönyveztetni Mo.on, holott már rengeteg országban kapható. Ennek a legnagyobb a leszokási mutatója.
Várom ide azokat, akik már kipróbálták, és azokat is, akik csak szeretnék!
  1. 2020. október 4. 06:46163.

    Champix - https://topеuro-shop.com Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.

  2. 2019. május 5. 07:12162.

    Szia Duracellnyuszi,


    hogy vagy azóta? A gyógyszer szedése közbenben is jelentkeztek ezek a tünetek? Volt más mellékhatása is? Hasi panaszok, levertség, fáradtság, szomorúság, álmok? Mennyit szedtél/nap?


     

    előzmény:
    Duracellnyusz (158)
    2018-10-29  13:20
  3. 2019. Április 8. 09:07161.

    István, hogy haladsz?


    Kitartás 😊

    előzmény:
    Ikkán (160)
    2019-03-30  10:07
  4. 2019. március 30. 10:07160.

    Sziasztok! Hát szomorúan látom,hogy elég kevés a friss leszoknivágyó hozzászolás!:( Elhatároztam magam az elmúlt hetekben,hogy elég a cigiből mert köhögök,büdös,sárga az újjam és drága és semmire se jó inkább edzek vagy rágózok mert  napi 2-2.5 doboz cigit rágok el ami havonta kb 75.000Ftra rúg főleg egy hosszú kapcsolaton vagyok túl!Elég jókat olvastam a Champixről így hát gondoltam kipróbálom és megosztom veletek a mindennapi tapasztalataimat mit érzek,hogy bírom mennyire segít! Ma vettem be az első 0.5mg-os bogyót és úgy tervezem még két napig cigizek mellette egyre jobban csökkentve és megvárom mi történik utána!:)Hétfőre tűztem kia napot,hogy végleg abba akarom hagyni és csak a Champix marad! Még jövök :) Üdv István

  5. 2019. február 15. 19:18159.

    20 éven át napi 1 doboz cigit szívtam, jó társaságban inkább 2-t. Ehhez képest másfél hónapja nem dohányzom. Az elején nikotinpótló szereket használtam (szájsprét és rágót), de amint megpróbáltam elhagyni ezeket, elviselhetetlen elvonási tüneteim voltak: ingerlékenység, szorongás, koncentráció teljes hiánya. Arra jöttem rá, hogy nem is a cigi hiányzik, hanem egyszerűen csak a nikotin és fogalmam se volt, hogy a nikotintól hogyan fogok megszabadulni.


    1 hete szedem a Champix-et és mostanra már se a cigi, se a nikotinpótlók nem jutnak eszembe. Ha ennél csak jobb lesz, akkor minden oké. Elvonási tüneteim és mellékhatásai nálam nincsenek. A betegtájékoztatón leírt lehetséges mellékhatások viszontv ijesztőek, ezeket érdemes háziorvossal átbeszélni a biztonság kedvéért.

  6. 2018. október 29. 13:20158.

    Sziasztok.


     


    Lassan 9 hónapja hagytam abba  a cigizést, Chmpixot 3 hónapja nem szedek. Nem vagyok boldog, valamit elvesztettem... Már nem hiányzik a cigi, viszont valami nem jó. Megváltoztam. A személyiségem, a viselkedésem. Elviselhetetlen vagyok, robbanok. Idén elég sok minden történt velem (műtét, leszokás, munkahely elvesztése), valamint a váltózókor is belejátszhat. Rendszeresen sírok, robbanok, állandóan azt érzem, hogy kihasznál a környezetem. Órákig tudok zokogni, rendszeresek az öngyilkossági gondolatok..Most megyek nemsokára pszichiáterhez antidepresszánsért. Változtatni kell, mert így elvesztek mindenkit...

  7. 2018. február 18. 11:25157.

    Sziasztok! 


    Én is fél évvel ezelőtt kipróbáltam sikeresen a gyógyszert. Viszont én ahogy elkezdtem szedni a gyógyszert már aznap nem gyújtottam rá 1-2 nap még elektromos cigit szívtam de keveset. Sokat segített az elvonási tünetek enyhítésében. Tényleg drága de akinek komoly elhatározása hogy leteszi annak ajánlom. Most félév után nem is gondolok a cigire, de nem mondom hogy undorodom tolle mert ha ugyvan barmikor ratudnek gyujtani csak nem erzem azt a kenyszert. Hizni kb 5 kiló jött fel.  


    Mindenkinek sok sikert hozzá!

  8. 2018. január 19. 16:51156.

    Sziasztok.


    Most találtam rátok. 30 éve dohányzom(napi 2 dobozzal). Évek óta idült laryngitisem van, hetekig nincs emiatt hangom. Most sem. Mivel nekem a hangom a munkaeszközöm, így ez elég nagy gond. A gégészem állandóan piszkál, hogy szokjak le. Ő ajánlotta a Champix-et. Ma felírattam, kiváltottam, holnap kezdem. Nagyon akarom, de iszonyúan félek, mivel ez nálam hatalmas lelki függés. El nem tudom képzelni az életemet cigi nélkül. Én lennék a világon  a legboldogabb, ha sikerülne. Szorítsatok. Ha nem gond, én is beszámolnék minden eltelt napról.

  9. 2016. augusztus 23. 09:38155.

    Sziasztok!


    Fiona63 vagyok, 2012-ben írtam ide utoljára. A leszokáshoz a Champix mellett jó adag elhatározás is kellett. Én 2012. november 30-án végleg sikeresen letettem a cigarettát. Azóta nem gyújtottam rá. Ez nem azt jelenti, hogy rá sem bírok nézni. Igen, bármikor rá tudnék gyújtani, úgy érzem, de nem teszem, mert örülök, hogy sikerült, ehhez a gyógyszer segített hozzá, ami nem csodaszer azért. Mások is megpróbálták velem együtt a leszokást. Nekik nem sikerült gyógyszerrel sem, mert hiányzott a kitartás belőlük.


     

  10. 2016. július 15. 17:33154.

    Alternativ Champix - http://track.nicorix.hu/product/Nicorix/?uid=2484&sid=5117&pid=160&bid=advandec

  11. 2016. július 15. 17:33153.

    Alternativ Champix - http://nicorix.hu

  12. 2016. június 16. 19:05152.

    Sziasztok!


     


    Én 9. napja szedem a Champixet, 2. napja nem gyújtottam  rá. Viszont folyamatosan elvonási tüneteim vannak, a falat kaparom. Nem sokat segít....

  13. 2016. június 5. 10:10151.

    Champix - http://onlinecheappills.com/buy-champix-hu.html Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.

  14. 2016. május 11. 20:04150.

    Sziasztok!


    Néhány tapasztalat és tény a CHAMPIX "csodaszer"-rel kapcsolatban.Több leszoktatót is megpróbáltam,de mind után egy órával,már a falat kapartam kínomban...,és lám ezzel úgy néz ki talán sikerül.Az első nap volt a megdöbbentő (amit kitűztem magamnak)!Előző este még szívtam a bagót,másnap reggeli rutin:kávé-cigi.Nem gyújtottam rá!Később sem!És nem hiányzott!Csak a reflexek voltak meg,ami szerintem simán kontrollálható.


    Kb. másfél hónapnál vagyok,végig fogom szedni a 3 hónapot,mivel ez a szer,az agyban,a nikotin függőségért felelős részre hat.Ezek a receptorok 3 hónapig aktívak,ezért is ajánlják a 3 hónapos kúrát.


    Sok okos gondolatot és tanácsot lehetne írni,ám minden ember más,mindenki maga érzi,mi jó neki.Én már "kilábaltam" egy ennél sokkal komolyabb függőségből,az sokkal nehezebb volt,ám a dohányzást nem tudtam abbahagyni.Én ebben vagyok gyenge...


    Egy jó tanács : be ne vedd éhgyomorra! (én a múlt évet is kih....tam)


    Sok sikert mindenkinek!


     

  15. 2016. Április 21. 19:21149.

    Sziasztok,


     


    Kezdeném szedni a Champix-et, de félek a mellékhatásoktól. Nektek volt problémátok bármilyen is? Az adagolása egyszerű? Olvasom itt, hogy van, aki 2 hétig szedte csak .... Köszi előre is 

    előzmény:
    nemethnejudit8 (148)
    2016-03-11  11:55
  16. 2016. március 11. 11:55148.

    Én már 3-hónapja nem dohányzom. Champixet szedtem 2-hétig.  45-éve dohányoztam, és most sikerült. Nagyon büszke vagyok magamra. Gyógyszer nélkül soha nem ment volna.  Boldog vagyok, és ajánlani merem mindenkinek. Egyáltalán nem hiányzik.

  17. 2016. január 5. 08:33147.

    Már hatodik éve nem dohányzom, bevált a champix. Elöte 35 évig dohányoztam. Nem kívánom, nem zavar, ha előttem dohányoznak, nem vagyok feszült, nem eszem pótcselekvésként. Jól ézem magam. Gyöngyi

  18. 2015. december 22. 12:36146.

    Sziasztok!

     

    Én 30 évig napi 2 doboz symphoniát szívtam és nagyon sok mindent kipróbáltam már a leszokás érdekében az akupunktúrától a tapaszokig. Már nem nagyon hittem benne, hogy valaha is sikerülni fog. De ez a gyógyszer tényleg szuper, már 2 hete nem gyújtottam rá. Nem azt mondom, hogy nem jut eszembe, hogy jó lenne, de nem olyan erős a késztetés. Én a javasolt 3 hónap helyett az első doboz gyógyszer után nem szedtem többet.

    idézet:
    Fiona63 (140)
    2012-12-13 13:51:50

    Sziasztok!


     


    Már 3 éve nem dohányzom. :)


     


    Fiona63

    előzmény:
    Fiona63 (140)
    2012-12-13  13:51
  19. 2015. március 29. 18:22145.

    Az én orvosom egy patkány volt, mondta ehhez én kellek nem egy gyógyszer, az asszisztens viszont bátorított és sok sikert kívánt, ő is.most szokott le ezzel. Szerintem viszek neki egy csokit 


     

    előzmény:
    deverkeszeg (143)
    2014-01-13  08:57
  20. 2015. március 29. 18:18144.

    Sziasztok! Sokat olvastam a kommenteket ezen,ehhez hasonló oldalakon mielőtt felirattam a Champixet...irigykedtem, hogy sok embernek ment,reméltem egyszer nekem is sikerül, és lám itt vagyok.Nem volt könnyű, még el sem kezdtem a gyógyszert, már úgy éreztem elveszítek valamit az életemből...  A lényeg,hogy 27éves vagyok... 14év dohányzás után a 18.cigi nélküli napomat taposom. A mellekhatásokról annyit, hogy valóban ingerlékenyebb voltam és a rémálmok is jöttek,de megérte, az 1.naptól már a felére tudtam csökkenteni a dohányzást.Nálam ez is már nagy szó volt.Túl vagyok az első ivós bulizáson is. Azóta nem kávézom, próbálom kerülni azokat a helyzeteket ahol eddig rágyújtottam.Sokat veszekszem magammal, de egyre kevesebbet gondolok rá. Kezdem igazán jól érezni magam, fittebb vagyok és több kedvem van mindenhez. Mindenkinek sok.sikert kívánok, azokkal pedig senki ne törődjön kik mondják úgysem fog menni, BÍZZ MAGADBAN és sikerül!!!!!!! 

  21. 2014. január 13. 08:57143.
    Ja és még egy fontos dolog. Manapság egyre több helyen kinézik/lenézik szerintem a dohányosokat. Így attól féltem, hogy a doki is így fog hozzám állni, de egyáltalán nem. Iszonyatosan kedves volt és segítőkész. Elküldött egy TÁMOP-os programra is. Ráadásul a gyógyszertárban kiváltásnál is mondtak pár bíztató, kedves szót. Számomra hihetetlen volt.
    előzmény:
    deverkeszeg (142)
    2014-01-13  08:34
  22. 2014. január 13. 08:34142.

    13 éve dohányzom és nemrég eldöntöttem, hogy leszokom. Sok jót hallottam a Champix-ról, így gondoltam kipróbálom. Az orvosom felhívta a figyelmemet, hogy a mellékhatásokat el se olvassam, mert a gyógyszergyártók úgyis csak védik magukat...

    Nekem a gyógyszereknek nem igazán szoktak mellékhatásai lenni, de ennek vannak. 10. napnál járok a gyógyszer szedésében.

    Eddigi tapasztalataim:

    1 hete maximum 4 órát bírok aludni, egyébként csak forgolódok. Emlékszem az álmaimra (eddig havonta ha 1 álmomra emlékeztem, nagy dolog volt), amik leginkább negatívak. DE! Napközben nem érzem magam kialvatlannak.

    Picit kedvetlenebb, nemtörődömebb vagyok, de a napi feladataimat ugyanúgy el tudom látni

    Ma a 10. napnál először szörnyű hányingerem volt, amit egy pohár szóda és pár keksz teljesen megszűntetett.

     

    Én mást nem tapasztaltam. A cél érdekében mindenképp megéri kibírni, csak lennék már túl rajta. A cigi íze általában kellemetlen. Csak megszokásból gyújtok rá, semmi élvezeti ereje nincs már. Ráadásul egy teljes szálat már 4-5 napja nem is bírok elszívni. Egyszerűen nem kell. Korábban napi átlagban 12 szálat szívtam, de már az 5 is sok. A holnapi naptól kezdve egyáltalán nem fogok rágyújtani. Szerintem könnyen fog menni. A meghízástól nem félek, mert pár hónapja áttértem egy jóval egészségesebb életmódra.

     

  23. Torolt_felhasznalo_543367
    Torolt_felhasznalo_543367
    2013. február 14. 18:08141.
    Kedves Mindenki! Őszinte válaszokat  és tanácsokat szeretnék kérni tőletek a Champix szedésével kapcsolatban. Kb. 1 hete írta fel a tüdőgyógyász, mert 43 éve cigizek és a COPD-s vizsgálat nem lett túl jó. Megmondom őszintén magam is tudom, hogy jól elintéztem magamat, de egyszerűen semmi akaraterőm nincsen. Pajzsmirigy alúlműködéses betegségem van 4 éve, most 1 hónapja igen magas vérnyomással kh.-ba vittek, nem akart lemenni semmire, közben olyan pánikban voltam már,hogy remegett kezem-lábam. Azóta ahányszor meglátom a vérnyomásmérőt, már attól félek, hogy vajon mennyit fog mutatni. A mostani beállitás jónak tünik 3 fajta gyógyszer kombinálva. Szóval a lényeg, hogy labilis idegrendszerű vagyok jelenleg, hajlamos vagyok bepánikolni. Olyan borzalmakat olvastam a Champix mellékhatásairól, hogy egyszerűen nem merem kiváltani! Mit szóltok Ti, akik már szeditek, és szedtétek, tényleg ilyen borzalom ez? Vagy Nektek csak azért nincs semmi olyan mellékhatás amiket írtak, mert fiatalok és amúgy egészségesek vagytok? Egyenlőre várok még a kiváltással, nagyon félek tőle, nem hiányoznak nekem még ezek a dolgok plusszban, megvárom a véleményeiteket is, leszoknom nagyon muszáj volna! Köszi mindenkinek, aki válaszra méltat!
  24. 2012. december 13. 13:51140.

    Sziasztok!

     

    Én 30 évig napi 2 doboz symphoniát szívtam és nagyon sok mindent kipróbáltam már a leszokás érdekében az akupunktúrától a tapaszokig. Már nem nagyon hittem benne, hogy valaha is sikerülni fog. De ez a gyógyszer tényleg szuper, már 2 hete nem gyújtottam rá. Nem azt mondom, hogy nem jut eszembe, hogy jó lenne, de nem olyan erős a késztetés. Én a javasolt 3 hónap helyett az első doboz gyógyszer után nem szedtem többet.

Címlap

top