Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elhagyott a férjem

jankucka
Létrehozva: 2003. szeptember 16. 15:00
Nagyon hamar lettem terhes.Fél éve voltunk együtt.Én megijedtem,de belevágtunk.A babát mindketten nagyon vártuk.Megszületett a kislányunk,boldogok voltunk,de nem felhőtlenül.Vissza kellett mennem dolgozni,amikor a kislányunk 9 hónapos volt,mivel művészeti pályán dolgoztam elötte.Természetesen nem nagyon támogatta a férjem ezt a döntésemet,de úgy éreztem nem hagyhatom magam.Soha nem éreztem magam mellette biztonságban.Dolgoztunk mindketten,nem törődött velem,magányos voltam mellette.Beleszerettem az egyik munkatársamba,de soha nem történt köztünk semmi,én iszonyúan szenvedtem.Két hónap múlva elmondtam a férjemnek,hogy más iránt is érzek valamit.Ezután sem változott a helyzet.Fél év múlva mondtam neki,hogy nincs értelme folytatni,én nem tudok szeretet,törödés nélkül élni.Elment,mindenkivel lefeküdt.Majd rájött,hogy megtalálta Istent,fogadjam vissza, megváltozik.Nem igértem neki semmit.Majd megint mindenkivel összefeküdt.A barátnőmmel is.Majd visszafogadtam,három hónapig játszotta a családapát és most szó nélkül elhagyott minket.Ezután hogyan tovább?Én rontottam el?
  1. 2004. december 22. 10:51113.
    Kelly! Mi újság nálatok? Hogy vagy így karácsony közeledtével?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (107)
     
  2. 2004. december 14. 14:39112.
    igen egyetértek. mindennel :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (111)
     
  3. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2004. december 14. 13:52111.
    Attól függ, hogy mennyire fontos valakinek valami, és hogy müködik e a kommunikáció. Hiába keresi az egyik fél a megoldást, ha a másik nem enged!!!
    Természetesen, lehet megoldást keresni. Erre a konkrét szituációra is személy szerint 5öt biztos tudnék mondani. Nem ez volt a lényeg!!!
    Ha például nagyon szeretnék gyereket, a párom meg nem, akkor miután megpróbálnám meggyözni, és Ö ragaszkodna hozzá, hogy nem szeretne, akkor tiszteletben tartanám a véleményét, és lelépnék. Nem eröszakoskodnék hónapokig, és véletlenül sem intézném úgy, hogy "véletlenül becsússzon" "majd ha megszületik rájön, hogy mekkora csoda".
    Itt sem a példa a lényeg, de szerintem igenis vannak olyan dolgok, amik ha felmerülnek, akkor nem a megoldást keresem, hanem a kapcsolaton gondolkozom el.
    Megütni például 1x lehetne, és nem ülnék le beszélgetni arról, hogy hogyan tovább.

    előzmény:
    slimm (109)
     
  4. 2004. december 14. 13:29110.
    sztem is érdemes bedobni és megnézni az arcát :) nem kell dacból pasizni azért. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (107)
     
  5. 2004. december 14. 13:18109.
    :) én pont ennek az ellenkezőjét mondom. ezek tanult dolgok. mondhatnám úgy is durván h otthon ezt idomították belént. (kondicionálták) ezek azok a dolgok amiktől MEG lehet szabadulni. mint a gátlásoktól, félelmektől. amikor meglátod h mi van a dolgok mögött. banálisan: az élet egy rövid pillanat. biztos h arra pazaroljam h eztmegazt forszírozzam? v koncentráljak arra a pár pillanatra ami jó, és Vele jó. ha főz vacsit, ha nem. mellesleg ha jól keresnek ehetnek együtt este egy étteremben. lesz gyertyafény meg hangulat meg beszégetés és nem lesz mosatlan és korgó gyomor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (106)
     
  6. 2004. december 14. 13:14108.
    hajrá:))))))))) én szorítok:))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (105)
     
  7. Torolt_felhasznalo_721543
    Torolt_felhasznalo_721543
    2004. december 14. 13:09107.
    Hát nem vagyok az a típus, aki könnyen kezd új kapcsolatot, azt sem tudom hogy kell:)) Még sosem volt más. Dacból persze nem is lesz. Csak jó poén volt:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (106)
     
  8. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2004. december 14. 12:53106.
    Kelly!
    Dacból ne tedd, mert biztos, hogy féltékeny lesz, de elöbb utóbb rájön, hogy kamu. Jobb esetben fellélegzik, és csökken a lelkiismeretfurdalás: "végre Kellynek is rendezödik az élete:mindkettönknek jobb így".
    Slimm!
    Nagyjából ugyanarról beszélünk. Mindkét fél változik, fejlödik valamilyen irányba, részben tudatosan. Szükség van arra, hogy kompromisszumokat kössünk, de ha a másik elvárása el ér egy olyan szintet, ami már számunkra elfogadhatatlan, akkor nem érdemes küzdeni. A legnehezebb dolog eldönteni, hogy hol ez- a mindenkinek egyéni - határ.
    Pl. a férj elvárja, hogy minden este mosolygós feleség finom vacsit tálaljon, akár annak az árán is, hogy a nö nem dolgozik. Neki ez fontos, otthon is így látta. El tudja tartani.
    A nö szeretne elöre jutni a munkájában, és emiatt sokat kell túlóráznia, de jók a lehetöségei, élvezi, sikeres.
    Ha mindekettöjüknek igazán fontos a saját elképzelése, akkor hiába mond le valamelyik a szerelmükért, kapcsolatukért, hosszabb távon valamelyikük boldogtalan lesz, aminek rossz kapcsolat, vagy válás a vége. Hát ennyi, és gyerekröl még szó sem esett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (105)
     
  9. Torolt_felhasznalo_721543
    Torolt_felhasznalo_721543
    2004. december 14. 12:31105.
    Ok, ez nagyon jó:))) Kíváncsi leszek, mit szól majd ehhez, hogy tesztelem magam egy másik pasival:))
    előzmény:
    slimm (104)
     
  10. 2004. december 14. 12:12104.
    ne fordulj befelé, maradj nyitott. ha elmegy akkor tisztázzátok h Te is szabad vagy. v ő úgy értelmezi h a saját kötelékeit elvágta mert nem felelt meg neki, de a Tiédk megmaradtak? ez butaság. tisztázd vele, h (ha másért nem önmagadért) h Neked is kell egy társ, legalább azért h Te is tesztelhess, az új önmagadat. . . . h hogyan működik :))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (102)
     
  11. 2004. december 14. 12:09103.
    ne haragudj h kicsit ellentmondok Neked, de sztem a sors pont azért hoz elénk ilyen helyzeteket h lehetőségünk legyen egyrészt jobban megismerni magunkat, felismerni hibáinkat és ! fejlődni.
    azért mondok csk kicsit ellent (tudom paradox :) mert az ember alaptermészete nem változik, de az ami vagy ahogyan viselkedsz az néha egészen messze van ettől. ahogy neveltek, ahogy a másik hagyta h elkényelmesedj stb. ezeken lehet vátoztatni. és ezeket a vátozásokat az egész környezet észreveszi és reagál is. nm arra gondolok h : "már százszor mondtam neki és még mindig nem vszi a lapot. . . . " hanem arra a vátozásra ami belső felismerésből, önmagadból ered.
    sztem ezek a változások teremtik meg a lehetőségét, h előhozd magadból azt aki valójában vagy. ami tényleg állandó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (100)
     
  12. Torolt_felhasznalo_721543
    Torolt_felhasznalo_721543
    2004. december 14. 11:20102.
    Ez többször szóba került, hogy mi lenne, ha lenne valakim. Szerinte csak akkor nyugodnék meg. De a tegnapiak alapján ezt nem hiszem, hogy ilyen nyugodtan fogadná. Az se tetszik neki, hogy esténként chatelek, mert nem tudok aludni. Mindegy, én nem is keresek mást, azt hiszem erről nincs értelme gondolkodni, majd a sors eldönti lesz e másik párom valaha.
    Bocsi az előző hozzászólást Slimmnek szántam.
    előzmény:
    slimm (99)
     
  13. Torolt_felhasznalo_721543
    Torolt_felhasznalo_721543
    2004. december 14. 11:16101.
    Slimm, azért nem évekről van szó, csak pár hónapról. Nem mentem vele fogadásokra, meccsekre, ahova hívott, de én tudtam, hogy pl. egy meccsen igazából a haverokkal szeret lenni. Én inkább a gyerekek felé fordultam és nem adtam neki elég szeretetet. Ezt tanultam meg és ezen fogok változtatni, hogy a társamat folyamatosan meg kell becsülni és szeretni.
    Most egyébként bevallotta, hogy teszteli a csajt, milyenek a reakciói, 1. hogy mennyit van nálunk, 2. mennyit jár el meccsre, stb.
    Egyébként úgy hiszi, nem tudok megváltozni, ezért ment el, de ebben folyamatosan ingadozik. És a másik, az nem változhat meg? Ez is benne van a pakliban, meg az is, hogy az egész eddigi életét elvesztheti, ami nem érzelmi, hanem kézzel fogható dolgokból is áll.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (100)
     
  14. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2004. december 14. 11:07100.
    A féltékenység szerintem sem feltétlenül a szerelem jele. . .
    Én nem azt írtam, hogy ne lehetne - kéne változni, vannak viszont olyan dolgok, amikben egyszerüen nem szabad, és nem is érdemes.
    Ha szabad megkérdezni, te miben döntöttél úgy, hogy megváltozol?
    Mi volt az, amire eddig évekig nem volt kedved/idöd, amíg az imádott férfi veled volt, és most rájöttél, hogy mégiscsak képes lennél rá, szándékaid szerint akár életed végéig is, mindennap?

    A leírtak alapján az egyetlen esélyed az lenne, ha a másik nö hibázna. Otthagyná a férjedet, vagy valami a férjed számára gyökeresen elfogadhatatlan dologkot csinálna. Erre eléggé kicsi azért az esély, ezt gondolom te is belátod. Nem beszélve arról, hogy ha utána ló nincs jó a szamár is alapon visszamenne hozzád, hát az nem kicsit lenne megalázó. . . Ráadásul az, amiért elment még biztosan nem oldódna meg így.
    Elmondta pontosan, hogy miért költözött el? Miért gondolta azt, hogy inkább valaki mással próbálja meg, minthogy megkísérelte volna veled megjavítani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (98)
     
  15. 2004. december 13. 21:3299.
    biztos féltékeny lehet, mert hisz az "övé" voltál évekig, és hiába talált vkit, Rád még úgy tekint mint a párjára.

    megértelek, csak kérdeztem. az én párom is férelépett igaz két éve, és mikor megtudtam már rég vége volt. együttmaradtunk, de sokmindent megbeszéltünk változtattunk. (most volt a szülinapom és 32 szál vörös rózsát kaptam!)
    én elengedtem volna ha menni akart volna, de maradt (szerencsére :). de nem erőltettem, sőt.

    talán Nálatok is ha azt látja h néküle is boldogulsz, elgondolkodik h mit is veszíthet. kérdezted h mit szólna ha Neked is lenne vkid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (98)
     
  16. Torolt_felhasznalo_721543
    Torolt_felhasznalo_721543
    2004. december 13. 21:1598.
    Dallam, pontosan értettem az off-ot, csak leírtam nálunk mi volt. Teljesen igazad van abban amit írtál, azt kivéve, hogy az ember nem tud változni. Én máris változtam, és ez így is marad, ha ő nem jön vissza, akkor is másképp fogok viselkedni egy új kapcsolatban.
    Más: Ma pl. a kicsivel játszott, és a kislányom kiejtett két fiúnevet a bölcsis társai közül, hogy azok itt voltak nálunk. De azt nem mondta, hogy a bölcsisekről van szó, csak a fiúneveket. A férjem úgy felkapta a vizet, hogy hozzámvágott egy legót, de úgy istenesen eltalálta a kezem. Most akkor féltékeny? Persze bocsánatot kért, és hogy őt nem érdekli az egész, hát nekem nem úgy jött le.
    Slimm, nem akarja bevallani, hogy mióta van meg a csaj, de max. fél év lehet. És igenis visszafogadnám, tudom ezt nehéz megérteni, azok után amit művelt, de mégis, mert szeretem. Lehet hogy hónapok múlva máshogy beszélek majd, de most ez van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (96)
     
  17. 2004. december 13. 18:5597.
    azt el tudnád fogadni h x ideig vele él, aztán mégis visszajönne? ha beleun a másikba? érdemes ebben reménykedned?
    mióta ismeri a másik nőt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (95)
     
  18. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2004. december 13. 17:0096.
    Azért írtam zárójelbe az a részt, mert off volt, nem gondoltam, hogy nálatok is ez lett volna, csak itt jutott eszembe.

    Én inkább arra gondoltam, hogy amikor arra gondolsz, hogy együtt, akkor próbáld meg elképzelni, hogy milyen lenne az az élet, ami mind2töknek megfelelne. Ha eddig nem érdekeltek a hobbijai példáil, akkor most elkeseredésedben hiába fogadod meg, hogy kiváncsian vele tartanál. Ha pl. eddig nem segített eleget, akkor vszeg ezután sem fog.

    Szerintem:
    Nem hiszem, hogy egyszerüen azért ment el, mert szerelmes lett valakibe. Valami vszeg hiányzott neki. Valami, amiröl úgy gondolta, már a másik nö felbukkanása elött, hogy ugysem értenéd/adnád meg. Ettöl még persze szeret. Csak nem veled akar élni. Hanem azzal aki -szerinte - ezt megadja neki. Az írásod alapján ez a dolog nem a szép frizura, jó alak, kedves mosolygás témakörbe tartozik. És lehet, hogy igaza van, és olyan dolgot szeretne, amit te igazán nem akarnál/tudnál neki megadni, mert ahogy elmúlna a kétségbeesésed miután visszatérne, ugyanott folytatnád. Mert bizonyos alapvetö dolgokban az ember nem tud változni, és nem is szabad neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (95)
     
  19. Torolt_felhasznalo_721543
    Torolt_felhasznalo_721543
    2004. december 13. 16:4195.
    Szia Dallam!

    Mi nagyon akartuk a 2. gyereket, akkor még semmi baj nem volt. Elég nehéz volt akkoriban, előtte volt egy iker vetélésem is, szóval akkor lelkileg nagyon együtt voltunk. Az utolsó egy évben romlottak el a dolgok.
    Jár a férjem látogatni, alig-alig marad ki nap, hogy ne jönne. Sokat beszélgetünk, már túl vagyok a folytonos síráson. Sokat megtudtam a csajról is. (Elég jól kiszedem belőle a kis titkokat) Már tudom, hogy felesleges azon küzdenem, hogy azonnal jöjjön vissza. Adok neki időt, és majd meglátjuk. Egyébként elég türelmetlen lettem a gyerekekkel, nagyon hiányzik, hogy este nincs ott és nem tudok rá számítani. Viszont megigérte, hogy a téli szünetben két napot velünk lesz egész nap. Ami nem a karácsony. Még a gyerek témához, abszolút elfogadja, hogy ne találkozzon a kicsi a csajjal, ezzel nincs gond. Ha együtt maradnak sokáig, akkor majd ezt is átgondolom, de most még mindig az az álláspontom, hogy inkább ne.
    Kicsit lenyugodtam, de még mindig csak azt tudom elképzelni, hogy együtt folytassuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (93)
     
  20. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2004. december 13. 16:4194.
    Sziasztok!

    bmary ez megdöbbentő. És nem szégeyli magát a keretszanya, és a férjed. Ez gáz.

    sajnálom. de akinek mennie kell az megy.

    Olyan érdekes, hogy legtöbbször a apasik őrülnek meg és hagyják ott a feleségüket gyerekkel. egyszerűen döbbenet, h nem tudnak felnőtt ember módjára gondolkodni.
    előzmény:
    bmary (15)
     
  21. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2004. december 13. 16:2993.
    Szia Kelly!
    Remélem megírod, hogy mi van veletek!!!
    Egyáltalán nem megbántani akartalak a gyerekkel kapcsolatban. Csak példát írtam arra, hogy igenis lehet boldog élete 1 gyereknek akkor is, ha a szülei elváltak. Gondolom azért ez valahol neked is a legfontosabb, ha úgy alakulna.

    (Picit off: Már nem az elsö topicban olvasom, hogy valaki akkor/azért vállalt gyereket, mert a kapcsolata megromlott, vagy legalábbis mélyponton volt. Lehet, hogy van akinél ez bejött, de számomra megdöbbentö gondolat egy ember (baba) sorsát feltenni, mint kártyán egy lapot, hogy hátha attól megjavul minden. Mert miért javulna? És ha nem javul, akkor nem egyedül, hanem egy pici babával próbálhatsz meg új életet kezdeni? Kapásból megnehezítve az életét, csak azért, mert jobb nem jutott eszébe, amivel a házasságát jobbá tehetné. . . )

    on
    Ez a föhibás dolog butaság. Nem az a kérdés, hogy ki a felelös, hanem az, hogy milyen lenne az az élet, ami mindkettötöknek megfelelne, anélkül, hogy teljesen fel kéne adni magatokat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (91)
     
  22. 2004. december 10. 18:0392.
    majd azért írd meg mi volt, hogyan alakulnak a dolgok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (91)
     
  23. Torolt_felhasznalo_721543
    Torolt_felhasznalo_721543
    2004. december 10. 13:5091.
    Ez már igaz, ha valaha mást fogok szeretni, biztos nem követem el ezeket a hibákat, és ha visszajön vele szemben sem.
    Ma este is jön, nem tehetek róla, egész nap ezt várom.
    előzmény:
    Mazsi70 (90)
     
  24. 2004. december 10. 13:2890.
    De ha nem akartál menni, miért tetted volna? Gondolod akkor most boldogabbak lennétek? Ettől még nem te vagy a fő hibás! Ha jelezted neki, mi az, ami téged bánt, ő is változtathatott volna! Itt most nem a hibást keresni, ez nem a megoldás felé vezet, akármilyen irányú legyen is a megoldás! Maximum tanulni lehet a történtekből, hogy lehetőleg máskor ne kövessük el, akár vele lesz az a következő, akár mással.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_721543 (88)
     

Címlap

top