Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arcüreg polip!!!

marti38
Létrehozva: 2007. augusztus 3. 19:14

Sziasztok!

17 éves fiamat jövőhét szerdán műtik arcüreg polippal! Altatásos műtét lesz, teljesen el van záródva már a bal oldala.

Akinek már volt ilyen műtétje, elmondanátok, hogy milyen lesz?! Mennyi idő kell, hogy jól legyen műtét után?!

Ha esetleg lenne jó tanácsotok várom szívesen!

 

  1. 2017. március 21. 20:5627.

    Nekem másfél éve volt cysta az arcüregemben, ami már teljesen betöltötte az arcüregemet, ezért megkellett műteni. Kb 20perc volt, altatásos, nem volt vészes. Előtte kaptam bódítót, mert mivel epilepsziás vagyok, és idegi alapon van, ezért nem akarták, hogy túl stresszeljem magam. Egyéltalán nem fájt utána se, a nővérek mindig kérdezték, hogy fájdalomcsillapítót nem kérek? De egyáltalán nem fájt. A tampon kiszedése kicsit kellemetlen volt, de igazából csak a látványától lettem rosszul. Már aznap hazamehettem volna, (a műtét reggel 7kor volt), de csak azért tartottak bent egy éjszakára, mert nagyon bekaptam az altatót :)


    Semmi pánik. :)


    Most arcüregi polypot találtak, azt is valószínűleg műteni kell, de már bátrabban állok elébe :)


    Kitartást!


    18 éves lány voltam

  2. Torolt_felhasznalo_782054
    Torolt_felhasznalo_782054
    2007. augusztus 5. 21:1726.

    Szia !

    Azt nem lehet tudni , attól függ hogy csinálják !

    Ne izgulj  !   Jobb lesz majd meglátod  !   Oda kell figyelni  !

    Ennyi  az egész  !   Fiatal könnyebben gyógyul , az is jó , hogy nyár van , a napfény sokat segít  ! 

    Üdv 

    előzmény:
    marti38 (25)
    2007-08-05  20:22
  3. 2007. augusztus 5. 20:2225.

    Szia!

    Köszi a biztatást. Ezzel a műtéttel is kiengedtek már másnap?

    Sajnos azt tudom hogy hajlamos rá, mondta a dr.nő is, főleg hogy ilyen fiatal korban elég ritka is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782054 (24)
    2007-08-05  12:05
  4. Torolt_felhasznalo_782054
    Torolt_felhasznalo_782054
    2007. augusztus 5. 12:0524.

    Szia !

    Kétszer volt ilyen műtétem .

    Az elsőt érzéstelenítéssel csinálták , mindent hallottam . Recsegett , ropogott .Ambulánsan csinálták , saját magam mentem be kocsival , aztán meg hazakóvályogtam pár óra pinenés után .A vérnyomásom az egekig szökött , de nem voltak fájdalmaim . 

    Aztán 3 év múlva újra , mert kiújult . Akkor mélyaltatással a fogak feletti inynél vágtak és végezték el a műtétet .  Érdekes módon ez után sem fájt , egy lufi  szerűséget tettek be , felfújva , hogy ne érjen össze a seb . Mikor levették , becallom az a pár pillanat iszonyatos volt . De csak addig . Nem voltak fájdalmaim ezután sem .

    A gond az , hogy akiknek már volt polipjuk , hajlamosak rá . Sajnos én ebbe a kategóriába tartozom . Azóta is szedtek le polipocskákat , a legkellemetlenebb helyről . Legalábbis Nekem az volt !

    Ne pánikolj be , nem lesz probléma utánna , de oda kell figyelni .

    Jó egészséget !!!  Üdv

    előzmény:
    marti38 (1)
    2007-08-03  19:14
  5. Torolt_felhasznalo_910263
    Torolt_felhasznalo_910263
    2007. augusztus 4. 19:2323.
    Eredetileg a férjemet is így akarták megoperálni, de végül őt is bódításban, érzéstelenítve, az orrán keresztül támadták meg. Neki is csináltak ct-t, és a bal arcürege egybefüggő szürke színű volt a felvételeken. (ha fekete, akkor tiszta, üres) Először egy vizsgálaton áttörték az orrcsontját, hogy leszívják, hátha "csak" gennyes cucc. De nem az volt, ezért megoperálták. Azt mondta, a legfájdalmasabb a tamponok feldugdosása volt. A csont áttörését nem érezte, csak a hangja volt rémisztő. A műtét után rosszul volt: ha ácsorgott vagy ült, leesett a vérnyomása, és nagyon gyenge volt. Fájdalma csak kb. 2 napig volt. Orrot nem lehetett fújni 2 hétig, csak törölgethette, vagy - amiért az anyukák mindig veszekednek - szívhatta az orrát. Ami kellemetlen volt, az a műtét utáni két utókezelés: átmosták az arcüregét. Egy csövet vezettek be a lyukon, és telenyomták valami folyadékkal. Valószínű, a páromnak azért volt rosszabb, mert ő már közelít a 40-hez. A fiad egy friss 17 éves, aki írtó hamar regenerálódik, úgyhogy nyugi! Gyors gyógyulást kívánok!  
    előzmény:
    marti38 (20)
    2007-08-04  16:51
  6. 2007. augusztus 4. 18:0322.
    Nekem csak doktornő mesélte, hogy ílyen módszerrel is lehet műteni, de nem tudom, hogy milyen.
    előzmény:
    marti38 (20)
    2007-08-04  16:51
  7. 2007. augusztus 4. 17:2621.

    Lenne még egy kérdésem!!!

    A Szent Imre Kórházban fogják műteni a gyermekem, Muraközi doktornő. Ismeri esetleg valaki!??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. augusztus 4. 16:5120.

    Sziasztok! Köszi szépen mindnekinek a hozzászólást! Kicsit meg is nyugodtam, de tartok is az egésztől.

    A fiamnak biztosra mondták, hogy polip, mert CT-t csináltak, mivel november óta járkált orvoshoz, folyamatos arcüreggyulladások, köhögés, és hogy nem kap levegőt. Ezért is kell altatni azt mondták, mert endoszkoppal már nem tudják megcsinálni. Hanem a foggyökerek fölött csinálnak valami lyukat és onnan fogják tisztítani, annyira nagy. De nekünk is azt mondták, ha minden rendben másnap hazajöhet. Hát remélem. Az ilyen fajta  műtétről még nem hallottatok?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. augusztus 4. 14:1119.
    Ne haragudj, de ez már marha nagy túlzás. Anyukád kicsit túlzásba vitte a félelmeit, belehalni pedig nem lehet, főleg, hogy közben sem fáj, csak nyikorog a csont, de az meg nem halálos. A Tonogen nem tudom micsoda, én még fájdalomcsillapítókat se kaptam utána, mert nem kellett, 4 nap múlva mentem suliba, erről ennyit.
    előzmény:
    Boszí (18)
    2007-08-04  13:43
  10. 2007. augusztus 4. 13:4318.
    Szia! Anyuval most beszéltem, és azt mondta rosszabb mint a szülés és azt hitte belehal! Kapott Tonogent, meg fájdalomcsillapítókat is, nem végeztek el előtte érzékenységi tesztet, majdnem kiugrott a szive stb Szóval...
    előzmény:
    com.com (4)
    2007-08-03  21:04
  11. 2007. augusztus 3. 23:1117.
    Ugyanez dettó.  , úgy sajnáltam őket. Mi már a folyóson sétálgattunk, eszegettem az otthonról kapott kaját, mert egész nap nem ehettem, ők meg...., ezért ilyen műtétnél én csak helyibe mennék, gyorsabb a gyógyulás stb.
    előzmény:
    marschaw (16)
    2007-08-03  22:54
  12. 2007. augusztus 3. 22:5416.

    Hát igen, ahogy elnéztem a szoba társaimat a kórházban, akiknek mandula műtétje volt sokkal rosszabbul viselték, mint én. Na meg akit altattak, nagyon rosszul néztek ki. Hánytak, meg alig bírtak létezni. 

    Nekem csak egyszer kellett controlra menni.

    előzmény:
    com.com (15)
    2007-08-03  22:30
  13. 2007. augusztus 3. 22:3015.
    Nekem se volt senkinek sem az ismeretségi körömben, anyukámék rettegtek, hogy úristen micsoda baja van a gyereknek, aztán nem volt egy nagy ügy, én komolyan mondom, hogy egy mandulánál én is rettegnék, amit ott láttam szegény lánynál, ezt mindenki gyorsan kibírta, túljutott rajta, akinek ez volt a baja. Az altatásosok, akiknek más bajuk volt, meg nagyon rosszul voltak, nagyon sajnáltam őket.  A doki nekem mondta, hogy ő polippal és orrsövénnyel nem altat, így mindenki másnap ment is haza, és utána egy hét múlva kontroll, majd két hét múlva.
    előzmény:
    marschaw (14)
    2007-08-03  22:16
  14. 2007. augusztus 3. 22:1614.

    Én is kaptam nyugtató szurit, de tényleg hasznos volt, mert előtte én is be voltam pörögve. Mondjuk amikor szedte ki a polipot, akkor én is azt éreztem, mintha a fogaimat piszkálná, meg nyekergett nekem is.

    Olyan jó azért hogy utólag meg tudom beszélni valakivel ezeket a dolgokat, mert nekem az ismerettségi körömben senkinek nem volt ilyen műtétje, topicot meg nem mertem indítani róla, nehogy eltántotodjak a műtéttől.

    előzmény:
    com.com (13)
    2007-08-03  21:57
  15. 2007. augusztus 3. 21:5713.

    Lidocainos tampont az orrba ki is hagytam. Te kaptál bódítót a hátsódba? Sztem nagyon hasznos volt, azt hallottam, hogy nem minden helyen kapnak a betegek. Egyébként én a számba is kaptam injekciókat pluszba, ahogy a fogdokinál, csak most többet, viszont a doki úgy adta be, hogy majdnem szóltam neki, hogy beállhatna a fogorvos mellé injekciósnak . Endoszkópos cső, na az volt a rossz, ahogy nyekereg az ember csontja, azt viseltem nehezebben. Viszont nekem semmi érzékenység nem volt utána szerencsére, mondjuk nekem csak egy oldalt pucoltak ki.

     

    előzmény:
    marschaw (8)
    2007-08-03  21:30
  16. 2007. augusztus 3. 21:4312.
    Tampon ügyben ld. előző hsz.t. Tele volt polippal, orrsövényt is műtöttek egyben. De ismerősnek másik khban polip műtétnél szintén tampon. Eddigi gégészeti pályafutásomban  a fújási tilalom is tapasztalat volt, de biztos változnak az idők. Mondjuk a klinikák általában élen járnak az újítások bevezetésével. Lehet, h ebben az esetben valamiért mégsem alkalmazzák ezeket a dolgokat.
    előzmény:
    marschaw (9)
    2007-08-03  21:35
  17. 2007. augusztus 3. 21:3611.
    Biztos van doki aki nem tamponál. Még nem hallottam róla. A párom orvosa nem volt kispályás, már a faterja is elég ismert név a szakmában. De attól még biztos van nála jobb is. A klinkán akkor tamponáltak minden beteget.
    előzmény:
    com.com (7)
    2007-08-03  21:25
  18. Torolt_felhasznalo_334463
    Torolt_felhasznalo_334463
    2007. augusztus 3. 21:3610.

    Szia!

    Nekem is volt arcüreg-plopom néhány éve, meg is volt már a műtét időpontja, de mikor közeledett a műtét, akkor már nem okozott gondokat, én meg nagyon féltem a műtéttől, így nem mentem el. Pár hónap múlva magától kijött egy orrfújáskor, azóta sem újult ki.

    Persze, a fiadnak ha elzárja az arcüregét kell a műtét, de enyhébb esetekben szerintem el lehet kerülni. (nekem csak arcüreggyulladást okozoott, ill. attól alakult ki, nem emlékszem már)

    előzmény:
    marti38 (1)
    2007-08-03  19:14
  19. 2007. augusztus 3. 21:359.

    Az én orromat nem tamponálták, és nekem már másnap lehetett orrot fújni, sőt kötelező is volt, hogy jobban ki tudjon ürülni a váladék. A kenőccsel is azért kellett kenegetnem az orrom belsejét, hogy oldja a váladékot, és hamar ürüljön.

    Na mondjuk nekem csak egyszer kellett fájdalomcsillapítót adni. De összességében ki lehetett bírni.

    Nagyon vérzett? Mert én nem nagyon véreztem, lehet ezért nem tamponáltak. 

    előzmény:
    csontkollekció (5)
    2007-08-03  21:12
  20. 2007. augusztus 3. 21:308.

    Szia!

    Nekem június 4- én volt a műtétem. Kezdetben a röntgen alapján cisztára, vagy polipra a gondoltak a jobb oldalon. A bal oldalon a röntgen gyulladást mutatott. Nagyon sokat bajlódtam az arcüregemmel, állandóan be volt gyulladva.

    Nekem érzéstelenítésben volt, tehát ébren voltam. Először Lidocainos tampont raktak az orromba, hogy elérzéstelenítsék az orrüregemet, és utána kaptam az orromba injektiot, és így teljesen el lett érzéstelenítve az arcüregem.. Mindkét arcüregem megműtötték. Az orrnyergem áttörték mindkét oldalt. És utána egy endoszkópos csövet vezettek az arcüregembe, kiszedték a nem oda való dolgokat.

     Nem éreztem semmit, de az a tudat, hogy ropogott a csontom kellemetlen volt. A műtét után váladékozott az orrom, fájt a fejem, érzékeny volt az orrom, az arcüregem is érzékeny volt.

    Kaptam vaselinos kenőcsöt, azzal kenegetni kellett az orrüregem, meg kaptam orrcseppet is.

    Én a műtét után 1 hétig éreztem a műtét kellemetlen tüneteit, de utána egyre jobb lett.

    A szövettan alapján allergia talaján kialakult krónikus arcüreggyulladás miatt kialakult polipom volt. A polipom 2 cm- es volt, tehát elég nagy.

    Szerintem jobban járna a fiad, ha inkább érzéstelenítésben lenne a műtét, mert az altatás sok mindenkit megvisel, és lehet így 1- 2 nappal tovább bent kell maradnia.

    Engem hétfői napon műtüttek, és kedden engedtek haza.

    Remélem nem íjjesztettelek meg, hogy ilyen részletesen leírtam a műtétet, és ne haragudj, hogy ilyen hosszú lett a hozzászólásom.

    előzmény:
    marti38 (1)
    2007-08-03  19:14
  21. 2007. augusztus 3. 21:257.

    El lehet kerülni a tamponálást, van olyan doki, aki nem használ, van olyan, akinél gumitampon van és az nem fáj. Én mindennek utánanéztem, amúgy tényleg nem értem még most sem, hogy hogyan nem fájt semmi nekem, pedig mindenki ezzel riogatott, sztem embere válogatja, én úgy voltam vele, hogy jól akarok lenni nagyon gyorsan. Amúgy az altatás sztem sokkal szörnyűbb, oké, akkor nem fáj, amikor csinálják, de utána sokkal jobban megvisel mindenkit, ez meg akkor rossz érzés, de utána már nem, sztem a bódító koktél amit előtte adnak annyi fájdalomcsillapítóval bír, hogy nem kell utána, altatásnál ilyet nem adnak, felkel az illető és rázúdul a fájdalom. Beszereztem én is egy csomó cataflamot meg algopyrint és nem kellett semmi sem. Még vár rám egy orrsövény is ébren, na az nem lesz egy leányálom.

    Na, már nem írok többet, mert elfoglalom a topikot. Topikindítónak: Annyit még, hogy úgy kell hozzáállni, hogy nem fog fájni, nem rettegve, hanem magabiztosan és jól akarok lenni mondatot a fejbe vésni.  , optimistán.

    előzmény:
    csontkollekció (5)
    2007-08-03  21:12
  22. 2007. augusztus 3. 21:136.

    Ezt nem bántásból írtam amúgy, csak nem kell megijeszteni egy anyukát, teljesen más a gyógyulás egy idősebb és egy fiatal esetében. Nem hiszem, hogy nagyon megfogja viselni, én egy mandulaműtéttől jobban rettegnék. Engem az nyugtatott meg, amikor a doki mondta, hogy nyugodjak meg, el tudják úgy érzésteleníteni, hogy nem fog fájni, csak feszítő érzés és emiatt nem kell altatni, mert felesleges terhelés a szervezetnek, ő egy prof amúgy a fül-orr-gégészet terén a toppon van, és teljesen igaza lett.

    Ő olyan módszerrel dolgozott, hogy nem kellett tamponálás sem.  

    előzmény:
    Boszí (2)
    2007-08-03  20:43
  23. 2007. augusztus 3. 21:125.

    Szia!

    Férjem múlt évben műtötték. Nagyon kellemetlen volt, a tamponok kiszedése, a műtét utáni napok betamponált orral, levegőt alig kapott. A műtét napján az éjszakás nővért nem árt egy kis pénzzel megijeszteni /sajnos/ mert a fájdalom csillapító elkell. Amig be van tamponálva az feszít és fáj. Van fiatal korban is emlékszem középiskolai osztály társam műtötték ezzel. Jó, h altatásban megy. Nekem 17 évesen orrsövény műtétem volt ébren, majd betojtam, de mindent ki lehet bírni. Tamponszedés után orrfújás tilos, de elmondják. A férjem néhány nap után a gyerekek orrszívójával kiszívta az orrát /porszívós, / a doki nem mondta, hogy ejnye bejnye, de ezt azért ne írjátok a praktikák közzé. Fájni fog, de ki fogja bírni. Kitartás!

    előzmény:
    marti38 (1)
    2007-08-03  19:14
  24. 2007. augusztus 3. 21:044.

    Jaj, nem kellenek ezek a nagyon szörnyű volt meg ilyenek. Hozzáállás is nagyon fontos, nem kell úgy hozzáállni, hogy de szörnyű meg stb, nem egy hatalmas műtét, túlélhető. A szobában elszörnyedve néztük, hogy a mandulaműtétes lány mennyire rosszul van, őt altatták egyedül a szobából, a többiek helyiben voltak, mindegyikünk másnap már nagyon jól volt, 40-es hölgynek is a másik szobában, neki polip volt helyiben, másnap már ment is haza.

    Egy az, hogy mivel neki altatás még annyit se érez, mint én helyi érzéstelenítésben. Én a műtét után semmilyen fájdalmat nem éreztem egyszer sem, és ezt komolyan mondom. A műtét annyi volt helyiben, hogy kaptam egy bódító koktélt a popsiba előtte negyed órával, utána felraktak a hordágyra, mert alig bírtam menni úgy elbódított, letompul az ember, azt nézegettem, amíg vártam, hogy rám kerüljön a sor a műtő előterében, hogy hiába csípkedtem a kezem nem fájt, szóval valami fájdalomcsökkentő is biztos volt benne, mert az utána kapott injekciókat nem nagyon éreztem, csak azt, hogy rossz érzés, utána feszítő fájdalom, ahogy leszívták, a doki fura feje, hogy nem is polip, aztán én bealudtam/elájultam és utána keltettek pár perc múlva, hogy kész is. Kb. negyed órás volt a műtét. Utána vissza a szobába, kérdezték, hogy kell-e fájdalomcsillapító, de ezt óránként, mondtam, hogy nem fáj semmi, szerencsére másnap már mehettem is haza.  .

    előzmény:
    Boszí (2)
    2007-08-03  20:43

Címlap

top