Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csörög-Vác vélemény?

Dors
Létrehozva: 2007. július 29. 16:35

http://index.hu/politika/belfold/0728both/

Kiváncsi lennék,ki mit szól ehhez.Szerintem a polgármesternek nagyon is igaza van.Nem illik megharapni a kezet,ami simogat.Egyáltalán,miért kötelessége Vácnak fogadni egy másik város diákjait?Kötelessége egyáltalán?És lenne ekkora médiavisszhangja,ha az iskolát kereső harminc gyerek nem cigány lenne?  

  1. 2017. Április 17. 21:3326.

    Csörögről, illetve Vác környékéről is sok hasznos infót találtok itt: http://csorog.blog.hu/


     

  2. Torolt_felhasznalo_221431
    Torolt_felhasznalo_221431
    2007. augusztus 13. 21:2325.
    Én csörögi vagyok, bp-ről költöztünk ki 2,5 éve. A községnek elég jól behatárolható részén van a kisebbség, tehát a lényeg, hogy jól meg kell nézni a környező utcákat is. Így elkerülhető a velük való találkozás, ami kellemessé teheti az életet Csörögben  
    előzmény:
    catha (24)
    2007-08-08  13:17
  3. 2007. augusztus 8. 13:1724.
    Nem feltétlenül témába vágó a kérdésem, de épp most nézegetünk házat Csörögön, és most egy kicsit elgondolkodtam. Van esetleg valaki, aki odavalósi? Mennyire nagy probléma arrafelé a kisebbség kérdése?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_408053
    Torolt_felhasznalo_408053
    2007. augusztus 8. 08:3623.
    hogy válaszoljak kérdésedre igen kötelessége lenne vácnak is fölvenni a gyerekeket mivel ö is aláirta a kistérségi társulást amibe vállalta a környezö településröl kimaradt gyerekeket elhejezi ezért nem kevés pénzt kapott. ebböl az egészböl ha jol figyeltek a szödi polgármester csinált roma ügyet ö tette a kijelentést  {HOGY HA NEM 28 ROMÁROL LENNE SZO MÁR LENNE HEJÜK}  ezt a legelsö nyilatkozatába tette amibe az a kislány volt akit mankának hivtak ott a szülök nem mondták hogy azért nincs hely mert roma a gyerekük.köszönöm hogy elolvasta várom válaszát sok mindenre tudok válaszolni mivel én vagyok az eggyik szülö bármijen furcsa romának is van internete és esze is hogy használja  köszönöm
    előzmény:
    Dors (1)
    2007-07-29  16:35
  5. 2007. július 30. 16:4422.

    ... a felsorolást lehet folytatni borsoddal és a nyírséggel, de szerintem lassan nincs olyan országrész, ahol nincs erre példa, sajnos! Egyszerűen most segítséget kell kérni az uniotól, anyagit is és szakmait is, mert ebben a gazdasági helyzetben az egyre csak szaporodó munkanélküli (vagy munkakerülő?!?!?) roma lakosság szociális ellátása egyre nehezebbé válik, és sok feszültség forrása. A megoldás a taníttatásuk, a kikupálásuk lenne, de ezt nekik is akarni kell!!! Nagyon sok roma nem azért járatja a gyereket suliba, mert fontos nekik a tanulás, hanem mert kell az iskolalátogatási igazolás kell a családi pótlékhoz és a segélyekhez!

    előzmény:
    foka (18)
    2007-07-30  15:55
  6. 2007. július 30. 16:2121.
    Érdekes, amiket írtok, és mindenkivel egyetértek. Véleményem szerint a megoldás az lenne, ha a gyerekeket koleszba vinnék, szigorú, fegyelmezett helyre. Azt hiszem, hogy csak akkor lehet őket megnevelni, ha kiszakítják azokból a körülményekből, amikbe minden nap a suli után hazamennek. Hiába tanítja azt a tanítónéni, hogy ne lopj, amikor hazamennek és azt látják, hogy az egész család ezt csinálja, ahelyett, hogy dolgozna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285125 (19)
    2007-07-30  16:09
  7. Torolt_felhasznalo_285125
    Torolt_felhasznalo_285125
    2007. július 30. 16:1620.
    Kifelejtettem a lényeget. Szóval az előzőek miatt nem értettem az alapítványt, hogy miért jelentette fel Vácot, amivel inkább ártottak, mint használtak, szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285125 (19)
    2007-07-30  16:09
  8. Torolt_felhasznalo_285125
    Torolt_felhasznalo_285125
    2007. július 30. 16:0919.
    Nem, a gyereket iskoláztatni nem jog, hanem kötelesség. A szülő kötelessége, és az önkormányzat feladata ezt biztosítani, aminek CSörög nem tud eleget tenni, mert nincs iskolája és nem tud senkivel szerződést kötni. JOGHÉZAG, patthelyzet. ÉS igazad van, Vácnak nem kötelessége fogadni őket, mint ahogy más településnek sem, ezzel egyetértünk. De a gyerekeknek mégis járniuk kellene valahova, mert különben ott maradnak, ahol vannak, vagy ha lehet, még lejjebb csúsznak, és csak még rosszabb lesz minden. És egy szegregált iskola sem fogja megoldani a bajukat, csak konzerválja a jelenlegi állapotot. Nem kell persze Vácra járniuk, lehet őket vinni busszal máshova is, csak a váci polgármester az elszólása miatt könnyen bűnbakká tehető. A mai világban minden politikusnak (is) vigyáznia kell a szájára, már a mobiltelefonokban is diktafon van...Egyébként az iskolastatisztikák szerint a környező településeken a sződi iskola kivételével mindenhol lenne még hely...
    előzmény:
    Dors (17)
    2007-07-30  15:54
  9. 2007. július 30. 15:5518.
    Én egy kutatási programban voltam benne, a romák szakképzését illetően. Ott csak érintőleg nézték az óvodáskorúak szocializálását. (Elég sokat olvastam  ehhez, lett lévén könyvtáros, anno). De a baj a kamaszodással kezdődik úgy 10-12 éves kor tájékán. Akkorra már elmúlnak az óvoda ill. napközi pozitív hatásai, maradnak a családi hagyományok. Nem tanulnak, mert minek, max a 8 ált. végéig, hogy szerezhessenek jogsit. (Úgy hallottam, törvényjavaslatot készítenek elő, hogy ne kelljen 8 osztályos végzettség a jogosítványhoz, legyen elég, hogy írni-olvasni tudnak). A lányok 12 éves korukban már érettek testileg a gyerekszülésre, és kevés kivétellel élnek is ezzel. A fiúk pedig bandákba állva terrorizálják az osztálytársaikat, pláne, ahol többségben vannak. Az elnéptelenedő falvakban pedig többségben vannak. Ki gondol ilyenkor már iskolára, szakmatanulásra? Ennélfogva nem csoda, hogy aki teheti (ld Jászladány) továbbmenekül. Először csak a gyerekét szállítja másik településre,, aztán maga is elköltözik. A települések egy része pedig tovább pusztul. Egész addig, míg a romák is lakhatatlannak nyilvánítják. Mert akkor ők is tovább mennek. Erre fél Heves, Nógrád és Baranya is példával szolgál. de most már Pest megye egyes részei is...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (15)
    2007-07-30  15:41
  10. 2007. július 30. 15:5417.

    Igen,a gyereket iskolázni joguk,ellenben Vácnak nem KÖTELESSÉGE fogadni őket...vagyis nem értem,miért jelentették fel Vácot és a polgármestert?Mert itt most nem ő a célszemély.Jelentették volna fel azt,aki ezeket a törvényeket alkotta.  

    Ez a bajom van,belerúgok az első szembe jövő emberbe esete.Ezzel az erővel Székesfehérvár polgármesterét is felnyomhatták volna,annak is annyira kötelessége iskolába fogadni a csörögi roma gyerekeket,mint a váci polgármesternek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285125 (14)
    2007-07-30  15:38
  11. 2007. július 30. 15:5216.

    Napersze...csak ezt így nem lehet leírni...mert akkor meg rasszistát kiált a közvélemény.Mindenki tudja,miről van szó,polgármestertől a sarki zöldségesen át a takarítónéniig.Csak ezt így nem szabad leírni.Hát leírják máshogy,leírnak mást.Attól szerintem még evidens,hogy mi a pálya.És az is nyilvánvaló,hogy amikor egy iskolában felszerelésre,normális ebédre nincs pénz,akkor egy város sem akarja más város,község problémáit a nyakába venni,meg speciális osztályt indítani és egyebek.Tiszta sor.Bóth nem vesz el a sajátjaitól,hogy a máséinak adja.

    Amíg a Vácott a tehetséges gyerekek tehetséggondozására,támogatására nincs pénz (mint a legtöbb helyen az országban) addig a város nem fogja átvennni a problémásokat máshonnan.

    Nyissanak alapítványi iskolát,kupálják ki őket,hogy más iskolák szívesen lássák a gyerekeket.Hogy az nem megy?Hát bocsánat.Az esélyegyenlőség ne csak a cigányokról szoljon már!Azoknak a gyerekeknek ,akiknek a nyakukra akarják őket ültetni,azoknak nincsenek jogaik?Mondjuk félelem nélkül járni iskolába?Vagy ahhoz,hogy ne legyen garantált az osztályban évi két tetűfertőzés???

    Ez a harminc gyerek tol maga előtt másik 100-t,aki előlük menekül!Eddig a normális csörögi gyerekek a váci Juhászba menekültek,vagy a sződi iskolába.Most ,ha a Juhászba felvetetik ezeket a gyerekeket,akkor a váciak,és a normálisan élő csörögiek tovább menekülnek a Karolinába...Aztán a Juhász szépen elgettósodik,10 év múlva bezárja az ÁNTSZ,és a probléma megy eggyel tovább.De hol ennek a vége???Félelmetes ez,hogy nem lehet kimondani,hogy a gyerek antiszociális,koszos,fertőző betegségeket hordoz,közösségbe nem engedhető,mert akkor jön az,hogy mer' azsé' mer' cigány.Jön az ombudsman,meg a vajda,meg a jóég tudja még ,kicsoda.Pedig az igazság ez.Senkinek nem a bőrszíne a probléma...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (15)
    2007-07-30  15:41
  12. Torolt_felhasznalo_620936
    Torolt_felhasznalo_620936
    2007. július 30. 15:4115.
    Ezek szerint a problémák ott kezdődnek, hogy van egypár család, akik nem hajlandóak az emberi együttélés szabályait betartani.
    De akkor miért azt kell leírni, hogy mit képzelnek a csörögiek, hanem azt, hogy figyeljetek, népek, ez van, és leírni a tényeket.
    Amíg ezt le nem írtad, simán azt lehetett kivenni az egészből, hogy kívülállóként szítod a hangulatot. Elnézést.
    Én tényleg csak annyit tudok az egészről, amit a neten össze lehet szedni. Ami nyilván nem a teljes kép. Szóval ha előbb kapok tényeket, nyilván jobban tudok tájékozódni.
    Amit viszont tudok, az az, hogy nem akkor kéne cigányt és antiszociálist kiáltani, amikor már megvan a baj, hanem akkor lépni, amikor még nem késő: óvodás korban, sőt előtte.
    Kéretik nem azt mondani, hogy ehhez nem értek, mert értek, mert csináltam. Amint kihúztam a lábam a programból, mindenki fellélegzett, hogy elment végre a mániákus banya. És visszatértek a régi jól kitaposott ösvényre. A programban megfordult cigánygyerekek mind továbbtanultak. A későbbiek hozták a szokott formát...
    Szóval lennének ötleteim, csak mindenki tojna rá szokás szerint. Úgyhogy mostanában nem is nyüzsgök, csak a munkhelyemen, ott is elég a napi szélmalomharc.
    előzmény:
    Dors (13)
    2007-07-30  15:22
  13. Torolt_felhasznalo_285125
    Torolt_felhasznalo_285125
    2007. július 30. 15:3814.

    Most kezd olyan lenni a hangulatod, hogy a cigányok megint csak a jogaikat követelik, pedig ez a kötelességük (a gyereket iskoláztatni). Ahogy én tudom, Vácon van tanítóképző főiskola, romológia tanszékkel, igaz, egyházi, de mégis...Azoktól lehetne pedagógiai tanácsokat kérni, 10 gyereket nyilván nem lehet egy osztályba betenni, de egyet-kettőt igen. Indíthatnának kisérleti programot stb. Ha a problémát valamikor nem oldják meg, akkor egyre többen lesznek a ti szomszédotokban, és már ti se mertek kimenni a kertetekbe. De ezt nyilván nem csak az iskolának kell megoldania, ez egy sokszereplős dolog lenne.

    előzmény:
    Dors (13)
    2007-07-30  15:22
  14. 2007. július 30. 15:2213.

    Benne vagyok a témában,mert van telkünk csörögben,sajnos ezeknek a tőszomszédságában.

    A probléma gyökere,ami miatt mindenki tiltakozik: csörögből kvázi egy,talán két váci iskola közelíthető meg.A többi olyan helyen van,hogyha a gyerekek az első busszal mennek vácra,akkor sem érnek be.Namost a két iskolából az egyik az ,ami nekik "nagyon jó" lenne,mert pont előtte áll meg a busz.Csakhogy az az iskola konkrétan a város egyik legjobb iskolája...

    Nyilvánvalóan nem szeretnék a váciak,hogy a tagozatos iskolájukat ellepjék ezek a mezítlábas putrilakók.Nem lehet őket szétszórni a város több iskolájában,mert akkor abból menne a picsogás.

    Azt meg szerintem nem kell részletezni,hogy mit tennének a szülők,ha 10 ilyen gyerekkel elöntenek egy osztályt-én személyszerint AZONNAL kiiratnám onnan a gyerekem,akár év közben is.

    És hogy honnan ismerem a Virág utca lakóit?Hát,nem egyszer,és nem kétszer kaptuk őket el a telken fosztogatás közben.Az ártatlan,tudásszomjból iskolát kereső kis báránykák ugyanis vagy 5 éve megélhetési bűnözők.Hát ezért nem akarja senki fogadni őket!Tanár nincs,aki hajlandó lenne ezt az osztályt elvállalni!

    A cél meg az,hogy ez már majdnem annyira nevetséges eset,mint az olaszliszkai kártérítési per.A csík húzza a repülőt esete.Azért álljunk már meg egy szóra,hogy a csörögi romák nem kérnek,hanem követelnek és óbégatnak.Mindezt Vácon.Ugyebár Vácnak-a jóégnek hála-semmi köze hozzájuk.És igen,elgondolkodtató,hogy miért éppen őket nem akarja egy iskola sem fogadni.Navajon miért?Azért,mert Váctól Dunakesziig mindenki pontosan tudja,kik és mifélék ezek az ártatlan jóravaló báránykák.13 évesek,és már mindenki fél tőlük,nemméghogy a gyerekeiket összeengedjék velük.

    És talán kéne valami megnyugtató megoldást találni,és nem azt,hogy elgettósítják Vác egyik legjobb iskoláját,mert ha oda kerül ez a 10 elsős ,aki most helyet keres,akkor valószínűleg az lesz a történelem első 10 gyerekes évfolyama,mert épeszű,felelősségteljes ember nem iratja a gyerekét ezekkel egy osztályba...

    A nagy esélyegyenlőség nevében jól tönkrevágnak egy iskolát,bumlizásra késztetve ezzel kb 70 diákot,aki körzet szerint abba az iskolába tartozna,de inkább átteszik a szülők máshova,mert senki nem szeretné,hogy a gyereke tetves legyen,meg hogy hetente kelljen iskolatáskát,tornacuccot venni,mert ellopták  .

    Teljes röhej!Milyen életet élnek ezek,hogy 10 hatéves ,plusz 20 6-14 év közötti kisgyerek rettegésben tartson egy egész városrészt???Mert ez már nem előítélet,amikor szülők érdeklődnek a helyi egyházi iskolában,hogy átveszik-e a gyerekeiket,mert ez az egyetlen olyan iskola,ami nem utasít el senkit körzetre hivatkozva...

    Akkor most miről beszélünk?Normális,épeszű dolog ez?És itt nem előítéletról van szó,hanem arról,hogy sajnos ez egy jogos félelem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (9)
    2007-07-30  15:09
  15. Torolt_felhasznalo_285125
    Torolt_felhasznalo_285125
    2007. július 30. 15:1812.
    Én nem vagyok arrafelé ismerős, de ahogy látom, a váci polgármester baja inkább az, hogy az alapítvány beleavatkozott és feljelentette őket. Persze jobb lenne ha a civilek időnként előbb átgondolnák a dolgokat, csak aztán perelgetnének, mert néha többet ártanak, mint használnak. Másrészről meg azt is hallottam, hogy az iskolai férőhelyekért Vác Csörögre vitte volna a szemetét...(de ezt tényleg csak a kismadarak csiripelték). Ami felháborít, az a megoldás lassúsága. Az ügyet a minisztériumok már jó ideje ismerik, de mégis, hol élnek, hogy nem csinálnak semmit? Egy hónap múlva iskola!!! Ennyi idő alatt nem épül fel Csörögön suli (meg minek is? Hogy pár év múlva bezárják? Most hallottam, hogy alapítványi lenne, de nem tudom, van-e értelme) Szerintetek?
    előzmény:
    Dors (1)
    2007-07-29  16:35
  16. 2007. július 30. 15:1511.
    Egyszer volt, hol nem volt egy vallás- és közoktatásügyi miniszter. A szétvert, háború dúlta Magyarországon törvénybe hozatta, hogy 12 6-12 éves korú gyerek esetében egy településnek iskolát KELL fenntartania. Később, még mindig ebben a rszerben a 6 osztályos elemi iskolát kiterjesztették 8 osztályosra, így az iskolához szükséges gyerekek létszámát is emelték. Ha jól tudom, 20-ra. Lehet, hogy nem volt nyelvi meg számítástechnikai kabinet (biztos, hogy nem), de valahogy a települések + az egyházak fenntartották az iskoláikat. Most miért is nem működik ez a dolog? Pótkérdés: ki volt ez a VKM?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_620936
    Torolt_felhasznalo_620936
    2007. július 30. 15:1410.
    Sződ nem vállalta őket. Pontosabban a tagiskolába "kiszervezett" cigánygyerekeket. Akiket épp azért szerveztek ki a tagiskolába, mert tudták, hogy azt az ÁNTSZ be fogja zárni...
    Még mindig ott tartok, hogy hová jár a többi gyerek.
    A települések szétválása manapság szinte divat. Hülye divat, és mindannyian isszuk a levét, nemcsak azok, akik ott laknak.
    előzmény:
    foka (7)
    2007-07-30  10:10
  18. Torolt_felhasznalo_620936
    Torolt_felhasznalo_620936
    2007. július 30. 15:099.
    Ha ennyire benne vagy napi szinten a témában, akkor azt mondd meg, kérlek, hogy hová jár a többi gyerek iskolába. Nekik hogyhogy van helyük?
    Egyébként ha így van, hogy te naprakész vagy a témában, akkor azt is jó lenne tudni, hogy mi a célod ezzel a topikkal. De tényleg.
    előzmény:
    Dors (8)
    2007-07-30  14:17
  19. 2007. július 30. 14:178.
    Igen,láttam őket,és sokat konkrétan is ismerek.Ez most nem jött be   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (6)
    2007-07-29  23:24
  20. 2007. július 30. 10:107.
    Csak azt szeretném tudni, hogy Csörög miért akart különválni, ha semmit sem tud önerejéből fenntartani. Miért kellett Sződtől elszakadni? És miért nem Sződön keresnek sulit a gyerekeknek? (Valaha ilyen probléma volt Soroksár kiválása Bp-ről, de rájöttek, Bp-hez tartozni előnyösebb, mint kiválni belőle.. Így keletkezett a 23. kerület). Ha a csörögiek erre nem gondoltak, vessenek magukra. Alapítsanak sult, járassanak helyi buszjáratot, legyen saját képviselőtestületük. Aztán szidjanak mindenkit, aki nem paríroz nekik. Miért pont Vác? Miért nem Sződ, Vácrátót, Őrbottyán? Ja, hogy ott kisebbek a lehetőségek, mint Vácott? Előbb kellett volna erre gondolni. A váci polgármesternek pedig diplomatikusabban kellett volna megnyilvánulnia. De ettől még annak a 29 gyereknek a kötelező iskoláztatás dacára nem lesz hol tanulnia.
    Mi is volt a Medgyessy-kormán yegyik programpontja. A kistelepüléseket el kell sorvasztani. Íme, egy példa erre. (Egy szót sem szóltam Nógrád, Heves és Baranya megyéről, ahol ez a program már igazán "sikeres"). Csörög, Vác és környéke az ország legfejlettebb régiójának tagja. Mit gondoltok, miért szeretne a megye leszakadni a fővárosról?
    előzmény:
    Dors (1)
    2007-07-29  16:35
  21. Torolt_felhasznalo_620936
    Torolt_felhasznalo_620936
    2007. július 29. 23:246.
    "Vérforraló..." Hallatlan, hogy tanulni akarnak egyesek. Ha meg nem tanulnak, az a vérforraló, gondolom. Honnan tudod, hogy problémások? Láttad őket? Te vagy a szociális gondozó a faluban? Nem. Akkor meg???
    előzmény:
    Dors (4)
    2007-07-29  23:06
  22. Torolt_felhasznalo_620936
    Torolt_felhasznalo_620936
    2007. július 29. 23:225.
    Csörög községben 1889 fő lakik, ebből 374 a tizennégy év alatti. (2006-os adat)
    Ehhez képest harminc gyerekről van szó. A többi (kb. 170) nem "híranyag", nem médiaesemény. Nyilván azért, mert nem "kisebbségiek". Ezért gond nélkül fogadják a váci, stb iskolák...
    A falunak nincs iskolája, mert pár évvel ezelőttig Sződ része volt a település, és ott volt az iskola. Ennyi gyerekre (kb. 200) egyébként nem is rentábilis sem felépíteni, sem fenntartani, épp ezeket a kisiskolákat zárják be mostanság. Az iskolatársulást viszont nem kötelező létrehozni. Itt a luk a törvényen, amit ki is használnak.
    előzmény:
    Dors (4)
    2007-07-29  23:06
  23. 2007. július 29. 23:064.

    Naigen...viszont most szerintem igaza volt,még ha a megfogalmazás nem is korrekt.  .Vérforraló,hogy mit képzelnek magukról a csörögiek.Nyissanak iskolát!Semelyik másik városnak nem kötelessége az ő gyerekeiket iskolázni.Pláne nem a problémásokat  

    előzmény:
    Fenjal (3)
    2007-07-29  22:16
  24. 2007. július 29. 22:163.

    Szerintem kevesen örülnének annak a 30 kisgyermeknek pont a származásuk miatt, ami nagyon sajnálatos, másrészről pedig érthető 

    A Váci polgármester viszont egy faragatlan tuskó, sajnos van szerencsém ismerni nagyon régről. Sajnálatos, hogy egy ilyen egoista, modortalan ember űl abban a székben már nagyon régóta! Szánalmas, hogy egy ilyen nagy létszámú városban nem találtak megfelelőbb embert erre a posztra! Itt a Korrupció alig leplezetten virágzik!

    előzmény:
    Dors (1)
    2007-07-29  16:35
  25. Torolt_felhasznalo_620936
    Torolt_felhasznalo_620936
    2007. július 29. 18:562.
    Semmilyen médiavisszhangja nem lenne, ha ez a 30 gyerek nem cigány lenne. Akkor ugyanis kapva kapnának rajtuk (és az utánuk járó fejkvótán...) a váci iskolák és a sződi iskola is. Tehát hír sem lenne.
    A jelenleg érvényes jogi szabályozás szerint az adott település köteles az alapintézmények fenntartásáról gondoskodni, és egy település nem köteles más település általános iskolás tanulóit fogadni. Lehet kistérségi iskolatársulást létrehozni, de az két önkormányzat megegyezésén múlik, nem kötelző. Sződ (az eredeti anyaiskola önkormányzata) pedig bosszút áll, hogy Csörög ki mert válni Sződből, és önálló lett. (És ezzel pénzt vitt el...)
    A váci polgármester meg fogalmazhatott volna finomabban is. Vagy menekülhetett volna a fent említett jogi keretek védelmébe. Akkor is átlátott volna mindenki rajta: cigánygyerek nem kell, csak "fehér".
    előzmény:
    Dors (1)
    2007-07-29  16:35

Címlap

top