Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Isotrexin

Indiánlány
Létrehozva: 2007. június 28. 09:22

Használta már valaki az Isotrexin nevezetű antibiotikumos gélt? Tegnap írta fel a bőrgyógyász, állítólag nagyon jó zsíros bőrre és pattanásokra. Viszont rá van írva, hogy milyen mellékhatásai vannak: égető érzés, arcpír, hámlás, a kezelés első pár hetében!  Ráadásul nem lehet napra menni, mert fényérzékeny lesz a bőr.
Aki használta milyen tapasztalatai vannak? Hatásos?
Lehet arckrémet használni, miután lemostam magamról a gélt?
A napfény nem okozott semmi problémát?
És mellékhatásai voltak?
És 3 hónapig tart a kezelés, utána a korábbi problémák (zsíros bőr, pattanások) visszatérnek?

Nagyon köszönöm a segítséget minden hozzászólónak!    

  1. 2016. június 25. 18:379.

    Ez egy jó természetes alternatíva Derminax 

  2. Torolt_felhasznalo_852821
    Torolt_felhasznalo_852821
    2007. augusztus 2. 13:228.

    Sziasztok!

    Én kb kéét-három hónapja használom az Isotrexint, és nagoyn megörültem ennek a "felfedezésnek" Végre elfogadhatóan néz ki a bőröm:-)))

     

    Sajnos én napra is mentem vele sokszor, nem lett belőle gond, de tényleg egy kicsit visszajöttem ilyen apróbb vörös pattanások. ÉS szárítja a bőröm, de nem vészesen. A bőrgyógyászom erre ajánlotta a Bioderma Sebiumot napközbenre... és azért nyomkodni kell egy kicsit a pattikat, mert ilyen apróbb miteszerek vannak, de nagyon könnyen kijönnek, és elmúlnak. Én mindenkinek csak ajánlani tudom!

    előzmény:
    Indiánlány (1)
    2007-06-28  09:22
  3. Torolt_felhasznalo_118905
    Torolt_felhasznalo_118905
    2007. június 28. 12:377.
    Igazán nincs mit.

    Én nem vállaltam a góckutatást, mert hosszas, alapos beszélgetésünk a bőrgyógyászommal arra engedett következtetni, hogy komolyabb belső okai nincsenek (pl. ciszta - ami nagyobb mértékű hormonszint ingadozást okozhat)

    Drukkolok!
    előzmény:
    Indiánlány (6)
    2007-06-28  12:13
  4. 2007. június 28. 12:136.

    Hát a túlszárítástól nem nagyon tartok, jóformán óránként tisztítom az arcom tonikkal (alkoholmentes), mert muszáj.  

    Megnézem majd azt a topikot, amit indítottál, hátha szerzek némi infót, hogy mi a teendő. Igazából nem szeretném én sem folyamatosan gyógyszerezni magam.
    Egyébként kiderítették, hogy mi okozta Neked a problémát?

    Nagyon köszönöm a segítséged!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118905 (5)
    2007-06-28  12:00
  5. Torolt_felhasznalo_118905
    Torolt_felhasznalo_118905
    2007. június 28. 12:005.
    Millió dolog okozhatja. Az én bőrgyógyászom azt mondja egy minimális hormonszint ingadozás is csinálhat ilyet. Hormonszint mérés nem is feltétlenül mutatja ki.

    Ha sokat tartózkodz napon inkább ne most kezdd el. Nekem az volt a atapasztalatom, hogy 1-2 hónapig jól beválnak a helyi kezelések, csak nagyon kell vigyázni nehogy túlszárítsd a bőröd. Hidratálni muszáj!!!

    Nem tudom mondta-e az orvosod, de semmiképpen ne használj alkoholos tonikot (arclemosót) pattanásos bőrre, mert egy kis ideig ugyan szárítja a bőröd, de hamar visszatér a zsírosodás/pattanások, mivel a bőröd a fokozott faggyútermeléssel küzd a szírítás ellen. Ördögi kör

    Tehát vagy vállalsz egy góckutatást (kiderítik az okát - sokszor nem jár eredménnyel), vagy vállalsz egy komolyabb belső kúrát. Ha tényleg komolyak a problémáid (tavaly én is indítottam egy topikot Bőrgyógy. (Pécs) + pattanások címmel). Akkor határoztam el, hogy többet nem vagyok hajlandó antibiotikumot szedni a bőrproblémáimra; mert a szervezetem tönkreteszem, de csak időlegesen oldódik meg a gondom.
    előzmény:
    Indiánlány (4)
    2007-06-28  10:47
  6. 2007. június 28. 10:474.

    Nagyon köszönöm, kedvesek vagytok!  

    Most megyünk ugye nyaralni, így aztán, folyamatosan kinn leszek a napon. Lesz egy hét, amikor nomád táborozok majd, akkor biztos, hogy nem fogom használni a gélt. Szerintetek egy hét kihagyás okozhat visszaesést? vagy esetleg csökken a hatása?
    Lehet, hogy csak a nyaralások után kellene elkezdenem.

    És egyébként véleményetek szerint mitől vagyunk ilyen pechesek? 10 éve túl vagyok már a kamaszkoron, mégis olyan az arcom néha, mintha most kezdenék kamaszodni.
    Okozhatja ezt hormonális probléma?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_118905
    Torolt_felhasznalo_118905
    2007. június 28. 10:073.
    Szia!

    Sajnos nem nagyon tudlak bíztatni a helyi kezeléseket illetően. A hatásuk nálam csak időleges volt. Inkább választottam a drasztikusabb, hosszan tartó, belső kezelést (Roaccutan - A vitamin), ami remélhetőleg egy életre megoldja a csúnya bőr gondjaimat. Még 2 hónap van vissza. Tudom, hülyén hangzik, de nem várom a végét. Közel 1 éve gyönyörű a bőröm Csak bízni tudok benne, hogy így is marad.

    AZ Isotrexinre visszatérve: mint minden pattanásokra felírt készítmény, ez is erős fényérzékenységet okoz. SZóval erre tényleg nagyon-nagyon kell ügyelni. Nem szabad napozni se szoláriumozni! (Utcára azért mehetsz )

    Az arcpírra azt mondja a doki, hogy ne használd naponta, először csak ritkábban, hogy szokja a bőröd. Egyébként ez nálam nem is jelentkezett. Mint ahogy hámlást sem tapasztaltam. Pedig issssszonyatosan érzékeny a bőröm

    Arckrémet pedig KELL használni, hogy ne csak szárítsd a bőröd. Könnyű hidratáló krémet nem ajánlott a bőrgyógyász?

    Drukkolok, hogy Neked jobban beváljon, mint nálam!
    előzmény:
    Indiánlány (1)
    2007-06-28  09:22
  8. Torolt_felhasznalo_914367
    Torolt_felhasznalo_914367
    2007. június 28. 10:002.

    Nem külsőleg, hanem belsőleg kaptam ugyanezekre, isotrethonin hexalt kapszulát. (talán így kell írni) Tény: ha előírás szerint használod a tünetek csitulnak, sőt elmúlnak. DE a tapasztalatom:

    -csak kapszula formájában hatásos, és kb. fél év használat után azóta nem tudom, hol van a korrektorom) 

    -kiszárítja a bőröd, tested (mindenhol!), sőt nagyon cserepes lesz az ajkad

    -napközben mindenképpen fényvédő krémet használj, mert te is könnyen úgy járhatsz, mint én, hogy barna napfényfoltok jelennek meg a homlokodon

     

    előzmény:
    Indiánlány (1)
    2007-06-28  09:22

Címlap

top